Socialinių mokslų pamokos tema „Mokesčiai. Socialinių mokslų pamokos technologinis žemėlapis

Kartais atrodo, kad įrašų padaryti tiesiog neįmanoma, ypač kai reikia reflektuoti priežastinius ryšius. didelis skaičius elementai. Sudėtingą medžiagą sunku sutalpinti į linijinės lentelės stulpelius.

Kartą, septintajame dešimtmetyje, britų studentas Tony Buzanas buvo vos pašalintas iš universiteto. Jis tiesiog negalėjo suvokti medžiagos. Tada jis nuėjo į biblioteką sužinoti, kaip veikia smegenys. Jam buvo svarbu suprasti, kaip suvokimo mechanizmai veikia naujų žinių įsisavinimą. Tačiau tokių knygų nebuvo. Tonis pradėjo sugalvoti savo įrašų tvarkymo būdą. Jis studijavo Leonardo da Vinci dienoraščius ir pamatė, kad genijus savo mintis užfiksavo piešinių, simbolių ir jungiamųjų linijų pagalba. Taigi atsirado nauja įrašų saugojimo technika – minčių žemėlapiai (Mind Map)

Šis metodas pagrįstas žmogaus smegenų ypatumais. Mums sunku įžvelgti dalyko esmę, jei esame siauruose rėmuose. Taigi, kai mokomės didelis skaičius nauja medžiaga, sunku padaryti stalą.

Minčių žemėlapis yra medžio formos. Kiekviena šaka yra koncepcija, idėja. Žemėlapyje lengva atsekti hierarchiją ir santykius. Kuo daugiau vaizduotės parodysite, tuo geriau medžiaga bus prisiminta.

Štai intelekto žemėlapis iš mūsų socialinių mokslų USE kurso tema „Valstybės formos“. Galite atsisiųsti šį žemėlapį.

Totalitarizmą iliustruoja Josifo Stalino portretas. Demokratija – Laisvės statula. Monarchija – Monomacho kepuraitė. Net paviršutiniškas žvilgsnis į žemėlapį padės prisiminti, iš kokių pagrindinių elementų susideda koncepcija.

Įsivaizduokime, kad vieningame valstybiniame egzamine susidūrėte su 28 užduotimi, kur reikia sudaryti detalųjį planą tema „Valstybės formos“. Egzamino metu galite pamiršti nurodyti politiniai režimai. Bet į pagalbą ateis diktatoriaus įvaizdis, iš kurio kaip siūlas bus ištrauktas „totalitarizmas“ ir kiti terminai.

Tokius žemėlapius galima braižyti ant popieriaus, tačiau greičiausiai neužteks A4 formato lapo. Todėl patogiau dirbti specialios programos. Mes naudojame iMindMap, jis yra mokamas. Tačiau yra ir nemokamų analogų, čia galite pamatyti įvairių minčių žemėlapių kūrimo paslaugų apžvalgą.

Atrodo, kartoti nelengva užduotis. Bet tai yra praktikos reikalas. Padarę apie dešimt kortelių vargu ar grįšite prie įprastų rekordų. Po minčių žemėlapių paprastos lentelės atrodo sudėtingos. Štai tos pačios temos pavyzdys iš Baranovo vadovo, skirto pasirengti socialinių mokslų egzaminui:

valstybės biudžeto specialistas švietimo įstaiga

Rostovo sritis "Zernogrado pedagoginė kolegija"

MARŠRUTAS

pamoka aplinkiniam pasauliui,

vyko 4 klasėje

GBPOU RO „ZernPK“ studentas

Ananyeva Jekaterina Romanovna.

Zernogradas,

Tema:„Tokios skirtingos šventės“

Klasė: 4

Tikslas: sužinoti apie atostogas Rusijoje, jų skirtumus ir ypatybes.

Mokymosi tikslai:

Siekiama pasiekti asmeniniai rezultatai:

1. ugdyti patriotizmo ir pasididžiavimo savo šalimi jausmą, pagarbą istorijai, kultūros ir istorijos paminklams;

2. formuoti reflektyvų požiūrį į mokymą ir asmeninę mokymo prasmę

.Siekiama pasiekti meta-dalyko rezultatų:

1. gebėjimo mokytis ir gebėjimo organizuoti savo veiklą formavimas (planavimas, kontrolė, vertinimas):

2. formuoti gebėjimą priimti, išlaikyti tikslus ir jų laikytis mokymosi veikla;

3. formuoti gebėjimą suprasti ir priimti mokytojo keliamas mokymosi užduotis;

4.

5. ugdyti pažintinę iniciatyvą (gebėjimą kelti klausimus, dalyvauti edukaciniame bendradarbiavime );

6. formuoti gebėjimą priimti ir įsiklausyti į kitas nuomones, argumentuoti savo atsakymą.

Siekiama pasiekti reikšmingų rezultatų:

    sukelti susidomėjimą švenčių kilmės, gyvenimo būdo ir kultūros tyrimais Rytų slavai kaip savo tautos protėviai;

žodinis metodas – pokalbis, buvo naudojamas bandomojo veiksmo aktualizavimo, pažintinės veiklos organizavimo stadijoje, pokalbio tikslas – suaktyvinti dėmesį, pažintinė veikla, ugdo mąstymo savarankiškumą, gebėjimą skaidyti medžiagą į sudedamąsias dalis, išryškinti svarbiausias, formuoti savo vertinimų ir išvadų įrodymus, atmintį, kalbą, daro mokinių žinias atviras, turi didelę ugdomąją galią.

Verbalinis metodas – euristinis pokalbis, buvo naudojamas ugdymo(si) veiklos motyvavimo stadijoje, euristinio pokalbio tikslas – suteikti vaikams galimybę realizuoti savo kūrybinį ir intelektualinį potencialą, mokiniai sistemina žinias, kurias gavo kasdienės patirties ar ankstesnių mokymų metu. Euristinis pokalbis apima: mokytojo problemos iškėlimą, problemos sprendimą, apibendrinimą.

Vaizdinis metodas - pokalbis ant nuotraukos, buvo naudojamas pažintinės veiklos organizavimo etape, šio metodo tikslas – išmokyti mokinius pažvelgti į detales, pastebėti detales žiūrėjimo procese.

Metodas yra chronologijos naudojimas, buvo naudojamas pirminės konsolidacijos stadijoje, šis metodas moko vaikus lokalizuoti istorinių įvykių kosmose.

Maršrutas pamoka.

Pamokos etapai

Mokytojo veikla

Studentų veikla

UUD

Metodai, KKR

1. Motyvacijos mokymosi veiklai etapas

Pasisveikina su mokiniais ir paruošia juos pamokai, suaktyvina mokinių dėmesį.

Vaikinai, šiandien turėsime neįprastą pamoką, mano stebuklingame krepšyje yra žetonų skirtingos spalvos

Ateik pas mane po vieną ir nupiešk žetoną tam tikra spalva, ir suskirstyti į grupes pagal žetonų spalvas.

Kiekvienas iš jūsų turi savo grupės skiriamuosius požymius savo lentelėse, ar kas nors iš jūsų gali iššifruoti, ką šie požymiai reiškia?

Ar norite sužinoti, ką reiškia šios savybės?

Sveiki mokytojai.

Išsitraukite žetonus ir susėskite į grupes.

Kiekviena grupė spėja apie atributus.

LUUD:

formuoti reflektyvų požiūrį į mokymą ir asmeninę mokymo prasmę

Euristinis pokalbis

2. Teismo veiksmo aktualizavimas.

Tačiau prieš išsiaiškindami tikrąją šių atributų paskirtį, atlikite testą paskutinės pamokos tema „Mes – Rusijos piliečiai“ grupėse.

Parašykite teisingų atsakymų raides didelėmis eilutėmis ant popieriaus lapų, kad gautumėte žodį.

1. Rusijos pilietis yra tas, kuris:

T) gyvena ir dirba Rusijoje;

P) vykdo Rusijos įstatymus ir turi teisę juos saugoti bei tvarkyti;

N) atvyko į Rusiją pailsėti.

2.Kokias teises turi Rusijos piliečiai?

C) Saugokite Tėvynę, rūpinkitės gamtos tausojimu.

P) Saugoti savo garbę ir geras vardas darbui ir mokslams.

H) Ginkitės su klasės draugais, jei jie jums nepatinka.

3. Kokias pareigas turi Rusijos piliečiai?

A) Saugokite Tėvynę, rūpinkitės gamtos tausojimu .

K) Garbės ir gero vardo saugojimas darbui ir mokslui.

A) Kovok su klasės draugais, jei tau jie nepatinka.

4. Nuo kokio amžiaus Rusijos piliečiai turi teisę dalyvauti tvarkant valstybės reikalus?

C) Nuo 14 metų.

C) Nuo 18 metų.

E) Nuo 21 metų.

5. Mūsų valstybės vadovas yra.

L) Ministras Pirmininkas.

D) Parlamento pirmininkas.

D) Prezidentas.

6. Mūsų šalies parlamentas yra

I) Federalinė asamblėja;

H) Federacijos taryba;

h) Valstybės Dūma.

7. Ką daro Rusijos vyriausybė?

E) priimti įstatymus.

D) tvirtina arba atmeta įstatymus.

I) Parengti šalies kultūros ir ekonomikos plėtros priemones.

8. Rusijos įstatymai įsigalioja tada, kai jie

X) tvirtina Federacijos tarybą;

U) priima Valstybės Dūma;

C) pasirašo prezidentas.

Kokį žodį išgavai iš teisingų atsakymų raidžių?

Klausykite mokytojo paaiškinimo.

Vaikai grupėse atlieka testą „Mes esame Rusijos piliečiai“.

Šventė

RUUD:

gebėjimo mokytis ir gebėjimo organizuoti savo veiklą formavimas (planavimas, kontrolė, vertinimas):

CUUD:

ugdyti pažintinę iniciatyvą (gebėjimą užduoti klausimus, dalyvauti edukaciniame bendradarbiavime );

Pokalbis, analitinis pokalbis.

3. Pažintinės veiklos organizavimas.

3.1. Tikslų nustatymas.

3.2. Naujų žinių atradimas.

3.3. Pirminis tvirtinimas

-Kaip manai, apie ką šiandien kalbėsime klasėje?

Pamoka jau prasidėjo

Ateityje jis eis pas vaikinus

Mes kalbame apie Rusijos šventes

Pakalbėkime šiandien.

Šios dienos pamokos tema „Tokios skirtingos šventės“

- Koks yra pamokos tikslas, susijęs su tema?

Kas yra atostogos?

Siūlau atsiversti Ožegovo žodyną ir perskaityti žodžio „atostogos“ apibrėžimą.

Jūs turite patarles ant savo lentelių, rinkite patarles ir paaiškinkite jų reikšmę.

Rusijos žmonės labai mėgsta šventes, šiais laikais pagal tradiciją įprasta linksmai leisti laiką, rengti vakarėlius, ceremonijas, puotas.

Pažiūrėkite į paveikslėlį pavadinimu „Užgavėnės“

Kas pavaizduota paveikslėlyje?

Ką veikia žmonės?

Paveiksle pavaizduota Užgavėnių šventė “ Atleidimo sekmadienis“. Pasak liaudies legendų, žmonės, kurie blogai šventė Maslenitsa, visi kitais metais blogai gyveno. Todėl kiekviena šeima stengėsi gaminti kuo daugiau sočių patiekalų, kviesti svečių, surengdama tikrai grandiozinę šventę.

Kokie jausmai apima žiūrint į šią nuotrauką?

Ką matai pirmame plane?

Ką matote fone?

Pažiūrėkime atidžiau, kaip rengiasi Rusijos moterys?

Jau dabar „Renginių kalendoriaus“ puslapiuose Rusijoje švenčiama daugiau nei trys šimtai švenčių. Šiandien sužinosite, kokios šventės švenčiamos Rusijoje, kaip jos švenčiamos, į kokias grupes galima sąlygiškai suskirstyti visas šventes.

O norėdami sužinoti, į kokias grupes galima skirstyti šventes, iš voko Nr.1 ​​išimkite atvirutes ir jose perbraukite visas raides, kurios sudaro žodį „šventė“.

PNARAZRDONDA

PSREAMZEDYNNIYKE

OPBRSHAERDOSNSIYSKIE

PSHRKAOZLNNIYKE

PPRROFAESZSIDONNAL

Paskaitykime, kokias grupes gavote?

O dabar, norint paskirstyti gautas šventes į grupes, reikia pažiūrėti į savo grupės atributą ir paaiškinti, kuriai švenčių grupei priklauso kiekvienas atributas.

Kiekviena grupė gaus vokus su atvirukais su švenčių pavadinimais ir trumpa informacija apie juos.

Turite išstudijuoti šiose kortelėse pateiktą informaciją, o tada savo žiniomis šiuo klausimu pasidalinsite su kita grupe.

Jūsų istorija bus sukurta pagal planą:

1. Šventės pavadinimas.

2. Kada (data) švenčiama.

3. trumpas aprašymasšventė.

Dabar kiekvienas iš grupės eina eilės tvarka į kitą grupę ir aiškiai bei suprantamai pasakoja, ką išmoko, bet tik tam, kad vėliau galėtų atlikti užduotis.

Na, o dabar patikrinsime, kaip išmokote medžiagą, kurią jums pasakojo kitos grupės, jums reikia susieti švenčių datą su pavadinimu ir išdėstyti švenčių datas chronologine tvarka.

Apie šventes.

Klausyk mokytojų.

Plėsti žinias apie įvairias šventes.

Išreikškite savo spėjimus.

Perskaitykite žodžio „atostogos“ apibrėžimą

Šventė – tai šventė, įsteigta kažkieno ar kažko garbei ar atminimui.

Atkreipkite dėmesį į darbo dienas, ir ateis pačios šventės.

malonus žmogus kiekviena diena yra šventė.

Jis prisimena šventes, bet pamiršta darbo dienas.

Atostogaujame tik tada, kai nėra darbo.

Darbas yra kaip atostogos.

Išnagrinėkite paveikslėlį.

Rusijos žmonės, šventė.

Vaikų atsakymai.

Vežimėlis, sniegas.

Kaliausė, žmonės, kaimas, medžiai.

Su sarafanais, šalikuose.

Atlikite užduotį.

„liaudies“, „profesionalas“, „mokykla“, „visos Rusijos“

Vaikai svarsto atributiką ir paskirsto šventes į grupes.

Vaikai gauna vokelius ir studijuoja informaciją apie šventes.

1 priedėlis

Grupės pakaitomis dalijasi žiniomis šia tema.

Mokiniai suderina atostogų datas su vardais ir išdėsto jas chronologine tvarka.

RUUD:

ugdymo veikloje formuoti gebėjimą priimti, išlaikyti tikslus ir jų laikytis;

WPUD:

vystytis pažintiniai interesai ir motyvai, smalsumas, kūrybiškumas;

vizualinis metodas

Žemėlapio darbas.

1 grupė „Profesionalai“

Diena Ugniagesių brigada– Balandžio 30 d Tą dieną 1649 m. caras Aleksejus Michailovičius pasirašė dekretą dėl pirmojo Rusijos sukūrimo. priešgaisrinė tarnyba. Viena pirmųjų profesionalių ugniagesių komandų buvo sukurta vadovaujant Petrui Didžiajam. 1999 m. Rusijos prezidento Boriso Jelcino dekretu balandžio 30-oji buvo paskelbta Rusijos priešgaisrinės apsaugos diena.

Medicinos darbuotojo diena – trečiasis birželio sekmadienis. Trečiąjį birželio sekmadienį Rusijos sveikatos apsauga pagal ilgametę tradiciją švenčia Medicinos darbuotojo dieną. Priežastis: SSRS Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumo 1980 10 01 dekretas.

Mokytojo diena – spalio 5 d. UNESCO Mokytojo dieną patvirtino tik 1994 m., tačiau Rusijoje ši šventė švenčiama nuo 1965 m., o anksčiau mokytojai buvo sveikinami kiekvieną pirmąjį spalio sekmadienį.

Kosmonautikos diena – balandžio 12 džmonių visame pasaulyje švenčia Kosmonautikos diena. Visų, kaip nors susijusių su kosmoso pramone, šventė pirmą kartą buvo švenčiama 1962 m. ir iki šiol laikoma viena svarbiausių tarp kitų. tarptautinės šventės.

1962 m. balandžio 9 d. SSRS Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumo nariai paskelbė dekretą dėl Kosmonautikos dienos įkūrimo. Netrukus, 1968 m., Tarptautinė aviacijos federacija šiai šventei suteikė tarptautinės statusą.

Viskas prasidėjo, kai 1961 m Sovietų Sąjunga, Jurijus Aleksejevičius Gagarinas, būdamas pilotu erdvėlaivis„Vostok“ tapo pirmuoju, kuris nepabijojo skristi į kosmosą. Apskridęs orbitą gaublys 108 minutes pradėjo sovietų atradėjas nauja era skrydžiai į kosmosą su vyru.

Automobilių vairuotojų diena yra paskutinis spalio sekmadienis. Profesinės darbuotojų atostogos kelių transportas o kelių infrastruktūra – prezidento dekreto pagrindu švenčiama nuo 1996 m Rusijos Federacija 1996 m. lapkričio 7 d.

2 grupė „Mokykla“

Mokykla išleistuvės paprastai švenčiama birželio dvidešimties pradžioje, kai baigiasi visi mokyklos baigiamųjų egzaminų. Išleistuvių šventė paprastai neplanuojama birželio 22-ąją – Atminimo ir liūdesio dieną. 1941 metais išleistuvės mokyklose vyko birželio 21–22 dienomis. Oficialioje ceremonijoje tradiciškai pirmiausia pagerbiami moksleiviai, gavę medalius už studijas, o vėliau įteikiami pažymėjimai.

Žinių diena Rugsėjo 1-oji – naujo pradžia mokslo metai visiems rusų moksleiviams, studentams, mokytojams ir dėstytojams. Tradiciškai šią dieną mokyklose vyksta iškilmingos eilės, šaunus laikrodis, žinių, ramybės, saugumo ir drąsos pamokos.

Paskutinis skambutis- tradicinė šventė mokslus baigiantiems moksleiviams. Naujausi skambučiai mokyklose vyksta gegužės pabaigoje, apie 25 d., kai mokslai jau pasibaigę, o baigiamieji egzaminai dar neprasidėjo.

Atsidavimas pirmokams - pirmoji moksleivių šventė pirmokams dažniausiai švenčiama spalio pabaigoje (24-25 d.), kai vaikinai jau po truputį prisitaikė ir priprato prie bendraklasių ir mokytojos.

Atsisveikinimas su abėcėle - viena svarbiausių švenčių kiekvieno raštingo žmogaus gyvenime yra diena, kai jis išmoko skaityti. Mokyklose ši diena švenčiama gruodžio pradžioje, kaip šventė, vadinama „Atsisveikinimas su pradžiamoksliu“. Jaudinanti diena, kai vaikai supranta, kad tapo raštingi ir išmoko skaityti. Tai diena, kuri žymi pabaigą gairės- raštingumo mokymas. Ir pirmoji didžiosios netekties diena – atsisveikinimas su knyga, kuri buvo naudojama kelis mėnesius

3 grupė „Liaudies“

Gimimas– (sausio 7 d.) viena iš dvylikos pagrindinių, vadinamųjų dvyliktųjų, krikščionių bažnyčios švenčių. viena iš dvylikos pagrindinių, vadinamųjų dvyliktųjų, krikščionių bažnyčios švenčių. Šią dieną įvyko didžiulis įvykis visam krikščioniškam pasauliui – Jėzaus Kristaus gimimas Betliejuje (Jėzus hebrajiškai reiškia „išganymas“). Visi krikščionys yra įsitikinę, kad Jėzų Kristų Dievas atsiuntė į žemę, kad išpirktų nuodėmes ir išgelbėtų žmoniją.

Maslenitsa- kelių dienų šventė, skirta žiemai išlydėti ir pavasariui sutikti, paprastai švenčiama vasario dvidešimtąją. Maslenitsa pradžios data keičiasi kiekvienais metais. Pagrindiniai tradiciniai Maslenicos liaudies šventės atributai yra įdaryta maslenica, linksmybės, šventės, rusai privalo blynus ir pyragus, ukrainiečiai ir baltarusiai – koldūnus, sūrio pyragus.

Velykos (Kristaus prisikėlimas) - pagrindinė šventė Stačiatikių kalendorius, įkurtas Jėzaus Kristaus Prisikėlimui atminti. Velykos neturi fiksuotos datos, o skaičiuojamos pagal Mėnulio kalendorius. Šią dieną ant stalo dedami spalvoti kiaušiniai, kulichas – tai aukšta duona, iš kurios gaminama saldi tešla o Velykos – saldus varškės su razinomis patiekalas.

Ivanas Kupala(Midsummer Day) – dažniausiai švenčiama liepos 7 d., vasarą liaudies šventė pagoniškos kilmės. Ivano Kupalos naktį buvo renkami sužadėtiniai ir atliekamos santuokos apeigos: šokinėjama per ugnį susikibus už rankų, keičiamasi vainikais, ieškota paparčio žiedo ir maudomasi ryto rasoje.

Valentino diena, arba Valentino diena- šventė, kuri vasario 14 dšvenčiama daugybės žmonių visame pasaulyje. Švenčiantieji šią šventę dovanoja artimiesiems ir brangūs žmonės gėlės, saldainiai, žaislai, oro balionai ir specialios atvirutės (dažnai širdelės pavidalu), su eilėraščiais, meilės prisipažinimais ar palinkėjimais meilei – Valentino diena.

4. grupė "Visos Rusijos"

(Vadovėlis p. 175)

Grupė: ISO-14, ZIO-14

Disciplina: socialiniai mokslai

Pamokos tema In: Socialinės normos ir sankcijos. socialinė kontrolė. Savikontrolė.

Pamokos tipas : naujos medžiagos mokymosi pamoka

Pamokos tikslai :

Švietimo : supažindinti mokinius su „socialinių normų“, „sankcijos“, „socialinės kontrolės“ sąvokomis.

Švietimo : ugdyti gebėjimą klasifikuoti informaciją, pritaikyti įgytas žinias praktikoje, gebėjimą vesti diskusiją, OK2, OK4, OK6.

Švietimo : kurti įgūdžius socialinis elgesys

Medžiaginė ir techninė įranga: TCO (interaktyvi lenta, projektorius, kompiuteris)

Suplanuoti pamokos rezultatai

Pamokos etapai

Mokytojo veikla, užduotys mokiniams

Studentų veikla, jos turinys, formos ir metodai

UMO

Komponentai profesinės kompetencijos

Bendrųjų kompetencijų komponentai

OK2 (sudarykite veiklos planą)

Pamokos pradžios organizavimas, temos apibrėžimas ir pamokos tikslai.

    Org. momentas

    Motyvacija:

Mokytojo įžanginė kalba (Gimęs žmogus įeina į visuomenę. Visuomenė turi savo taisykles ir įstatymus. Kaip manote, ar visuomenei reikia taisyklių ir įstatymų ir kodėl?

Moksliškai šios taisyklės ir dėsniai vadinami socialinėmis normomis. Šiandien apie juos kalbėsime. Parašykime pamokos temą. Klausimai, kuriuos aptarsime šiandien:

    Socialinės normos, jų reikšmė

    socialinė kontrolė

Jie atsako į klausimą.

Užsirašykite pamokos temą

skaidrės numeris 1, 2

OK4 (įslaptinti informaciją)

OK4 (nustatykite informacijos atitikimą užduočiai)

OK6 (jei reikia, ginti savo nuomonę)

Mokytis naujo

medžiaga

Normas yra ... lotyniškos kilmės žodis, paprastai verčiamas kaip „pavyzdys“.

Socialinės normos – tai visuomenėje priimtos elgesio taisyklės. Jie nustato arba draudžia tam tikrus elgesio tipus. .

Socialinės normos yra tvarkos sergėtojos ir vertybių saugotojos.

Socialinės normos vadovaujasi žmonių elgesiu, leidžia jį kontroliuoti, reguliuoti ir vertinti;

Normose žmonės mato standartus, modelius, elgesio standartus, dėka socialinės normosžmogus gauna galimybę normaliai bendrauti su kitais žmonėmis.

Probleminis klausimas: Kokios taisyklės galioja visuomenėje?

Lapų padalijimas į dvi dalis. Pirmoje pusėje išvardijamos socialinių normų rūšys.

Socialinės normos:

1. moralės normos (jos išreiškia žmonių idėjas apie gėrį ir blogį, apie gėrį ir blogį, apie teisingumą ir neteisybę)

2. tradicijų ir papročių normos (paprotys – tai istoriškai nusistovėjusi elgesio taisyklė, tapusi įpročiu dėl nuolatinio kartojimosi)

3. religinės normos (tai apima šventų knygų tekstuose esančias arba nustatytas elgesio taisykles religinės organizacijos)

4. politinės normos (įvairių politinių organizacijų nustatytos normos. Šių elgesio taisyklių visų pirma turi laikytis šių organizacijų nariai)

5. teisinius reglamentus(formaliai tam tikros taisyklės valstybės nustatytas elgesys)

6. estetinės normos (stiprina žmonių idėjas apie gražų ir negražų)

7. etiketo normos (žmonių elgesio kultūra visuomenėje).

Antroje pusėje mokiniai užrašo socialinių normų pavyzdžius:

    Vyras, išlipęs iš autobuso, paduoda ranką savo bendražygiui (etiketas )

    Pamaldus musulmonas privalo melstis 5 kartus per dieną (religija )

    Reikalavimas mokėti mokesčius valstybei (legalus )

    Garsusis „Leonardo da Vinci ratas“ (teisingo proporcijos Žmogaus kūnas) (estetinė )

    Rusijos Federacijos prezidentas renkamas tiesioginiu visuotiniu balsavimu.politinis )

    Uždėkite medį Naujieji metai (tradicija )

    Padėkite jaunesniam, rūpinkitės pagyvenusiais žmonėmis, neįžeiskite moterų, nekalbėkite blogai apie žmogų, kai jo nėra(moralė )

Atitikimas tarp socialinių normų tipų ir pavyzdžių naudojant rodykles. Dirbti porose.

Probleminis klausimas. Ko reikia, kad būtų laikomasi taisyklių?

socialinė kontrolė - žmonių elgesio reguliavimo ir palaikymo sistema Viešoji tvarka. Yra išorinė ir vidinė savikontrolė.

Mokytojo žodis: mokytojas paaiškina, kas vykdo išorinę kontrolę (prisiminkite socializacijos ir socializacijos veiksnius) ir vidinę savikontrolę (sąžinę). Socialinė kontrolė išreiškiama socialinėmis sankcijomis-apdovanojimai ar bausmės, skatinančios žmoneslaikytis socialinių normų ir elgesio taisyklių.

Sankcijų apibrėžimo fiksavimas. Sankcijos yra bet kokia kitų reakcija į asmens ar grupės elgesį.

Sankcijų rūšys:

    Formaliai negatyvus (bausmė už teisės pažeidimą ar administracinio teisės pažeidimą – bauda, ​​laisvės atėmimas, pataisos darbai ir kt.)

    Neoficialus neigiamas (asmens pasmerkimas už poelgį iš visuomenės – įžeidžiantis tonas, keiksmažodžiai ar papeikimas, demonstratyvus asmens ignoravimas ir kt.)

    Formalus teigiamas (asmens aktyvumo ar poelgio skatinimas oficialių organizacijų – apdovanojimai, profesinės, akademinės sėkmės pažymėjimai ir kt.)

    Neformalus teigiamas (neformalių asmenų – draugų, pažįstamų, kolegų padėka ir pritarimas – pagyrimai, pritarianti šypsena ir pan.).

Nustatykite sankcijos rūšį: vyriausybės apdovanojimas, nuvertimas nuo sosto, bauda, ​​šypsena, plojimai, šmeižtas, draugiškas pagyrimas, komplimentas, akademinis laipsnis, glostantys atsiliepimai, pažeminimas, specialios teisės atėmimas, garbės pažymėjimo įteikimas.

Probleminis klausimas. Ar žmogaus elgesys visada atitinka socialines normas?

Mokytojo žodis:

Eichmannas Adolfas – Antrojo pasaulinio karo metais išdalino kalinius į lagerius. Tikėjo, kad dėl nieko nekaltas, tiesiog atliko savo pareigas, gerai atliko savo darbą, vykdė viršininkų nurodymus. Tai pavyzdys to, ko ne visada būtina laikytis viešosios taisyklės reikia mokėti analizuoti.

Užsirašykite, kokios yra socialinės normos.

Žiūrėti 4 skaidrę.

Lentelės pildymas (pirmas stulpelis).

Peržiūrėkite 5 skaidrės numerį ir užpildykite antrą stulpelį.

Korespondencijos užmezgimas sąsiuviniuose.

Atsakymas į probleminį klausimą.

Peržiūrėkite skaidrę ir užrašų knygelėje parašykite apibrėžimą.

Peržiūrėkite skaidrę ir rašykite į sąsiuvinį.

Peržiūrėkite skaidrę ir atsakykite į klausimą žodžiu.

skaidrės numeris 3

4 skaidrės numeris.

skaidrės numeris 5

skaidrės numeris 6

7, 8 skaidrės

9, 10 skaidrės

Apibendrinant pamoką.

Atspindys. Ką naujo išmokote? Jie daro išvadas.

Atsakykite į klausimą žodžiu.

Pamokos tema

„Įvadas į socialinius mokslus“

Pamokos tipas

Kombinuota pamoka

Pamokos tikslai

Švietimas:

nustatyti akademinės disciplinos vietą ugdymo procesas;

supažindinti studentus su vadovėlio informaciniu ir metodiniu aparatu, dalyko tikslais ir struktūra;

Švietimas:

suformuoti tvirtą įsitikinimą apie išsilavinimo poreikį šiuolaikinė visuomenė

Kuriama:

sukelti susidomėjimą nauja tema

Planuojami rezultatai

Forma:

Gerai 1. Suvokti savo būsimos profesijos esmę ir socialinę reikšmę, nuolat ja domėtis.

Gerai 2. Organizuokite savo veiklą pagal tikslą ir būdus jam pasiekti, kuriuos nustato vadovas.

Gerai 3. Analizuoti darbo situaciją, vykdyti einamąją ir galutinę savo veiklos kontrolę, vertinimą ir koregavimą, atsakyti už savo darbo rezultatus.

Gerai 4. Ieškoti informacijos, reikalingos efektyviam profesinių užduočių atlikimui.

Gerai 6. Dirbti komandoje, efektyviai bendrauti su kolegomis, vadovybe, klientais.

Pamokos forma

įvadinė pamoka

Mokymo metodai

dauginimosi

Vizualinis

žodinis

Interaktyvus

Švietimo veiklos organizavimo formos

Pokalbis, dialogas, diskusija.

Ugdymo priemonės

Ugdymo priemonės :

Dalomoji medžiaga

Vadovėliai A. G. Vazhenin "Socialiniai mokslai"

Pamokos planas

Laiko organizavimas

Naujos medžiagos mokymasis

Studijuotos medžiagos konsolidavimas

Namų darbai

Informacijos šaltiniai

A. G. Vazhenin „Socialiniai mokslai“

Interneto ištekliai

1-oji pamoka

Per užsiėmimus

. Laiko organizavimas

Naktis tamsi,

Lapai kelia triukšmą

Vėjas švilpia

Lašas turi trupmeną.

Ir žmonės turi smalsų protą

Ir gyventi užsispyrusiais sugebėjimais.

L. Martynovas

Sveiki, labai džiaugiuosi šiandien matydamas jus, susitikome susipažinti su socialinių mokslų kurso užduotimis ir struktūra. Studijuodami šį kursą mokysimės ugdyti gebėjimą analizuoti, išryškinti pagrindinį dalyką, sisteminti mokomąją medžiagą.

Apsvarstykite šiuos klausimus:

1. Kurso „Socialiniai mokslai“ užduotys, struktūra ir turinys.

2. Pagrindiniai žinių šaltiniai.

P. Naujos medžiagos mokymasis

1. Kurso „Socialiniai mokslai“ uždaviniai, struktūra ir turinys

Dalyko pavadinimas „Socialiniai mokslai“ yra sudėtinis žodis.Ką tai reiškia pagal rusų kalbos taisykles? ( žinios apie visuomenę)

- Kas yra visuomenė? ( žmonių grupė)

- Ką žmonės veikia visuomenėje? (bendrauti)

Jūs teisus, žmonės susitinka, keičiasi naujienomis, skaito, sportuoja, keliauja, linksminasi... Aktyviausi atskleidžia paslaptis, skverbiasi į žemę, atlieka archeologinius kasinėjimus, kiti pakyla virš žemės, skrenda į kosmosą, tyrinėja gelmes. Visatos... Žmogaus veikla bet kurioje srityje neįmanoma, joks žmonių bendravimas. Žmogus yra socialinė būtybė

- Jūs ilgą laiką tyrinėjote žmonių visuomenę įvairių mokyklinių dalykų rėmuose. Dabar siūlau nupiešti žmogų (tai gali būti mergina, mergina ar jaunuolis, kaip norite) ir šalia parašyti tas akademines disciplinas, kurios turi įtakos žmogaus gyvenimo aspektams.

Ką apie žmogų sužinome istorijos pamokoje? (Istorija - tai mokslas apie tai, kaip žmonės gyveno tolimoje praeityje, kaip gyvena dabar ir kaip gyvens ateityje.)

Kokius žmogaus gyvenimo aspektus tiria geografija?(Geografija tiria žmonių gyvenamą plotą ir gamtinių-klimato, geopolitinių veiksnių, geografinių sąlygų įtaką žmogaus gyvenimui ir veiklai)

O ką įdomaus apie žmogų galima sužinoti biologijos ir kūno kultūros pamokose?(Biologija paaiškina žmogaus anatomiją ir fiziologiją, išsiaiškina aukštesniojo veikimo mechanizmą nervinė veikla asmuo. Kūno kultūra lavina ir įtvirtina įgūdžius motorinė veikla ir sveika gyvensena gyvenimas.)

Taip toliau įvairios pamokos studijavote įvairius žmonių visuomenės gyvenimo aspektus. Socialinių mokslų ir kitų akademinių disciplinų skirtumas yra tas, kad jo pamokose anksčiau įgytos žinios apibendrinamos, įnešamos į sistemą.

Ar mums reikia susistemintų žinių apie visuomenę?(Taip, nes tik turėdami holistinį požiūrį į mus supantį pasaulį, galite tinkamai į tai reaguoti ir priimti teisingus sprendimus.)

Tarp dis-qi-plin, aš studijuoju-cha-e-my šiais metais mokykloje, tai yra-bet apskritai-st-in-knowledge you-zy-va-et labiausiai in-pro -pelėdos. Tai susiję ir su daugybe ter-mi-na reikšmių, ir su ilgalaikiu spo-ra-mi jo poreikio-ho-di-mo -sti būdu.

Bendrųjų žinių kursas yra apšviestas kelis kartus – du pagrindiniai („Visuomenė“ ir „Žmogaus amžius“) ir „che-you-re times-de-la“, aprėptis. -you-va-yu-schi in-li-ti-ku ir dešinėje, eco-no-mi-ku, so-qi-al-nu ir spirit-hov - sfera. Atkreipkite dėmesį į diagramą.

Vyras

Visuomenė

Kurso „Socialinės studijos“ sekcija

Socialinė sfera gyvenimą

Dvasinė gyvenimo sritis

Ekonominė sritis gyvenimą

Politinė ir teisinė gyvenimo sritis

Politico

Pagrindiniai kurso tikslai yra šie:

1. Savarankiškų sprendimų priėmimo įgūdžių ir atsakomybės už juos ugdymas. Pasaulyje mirtis raudona, bet visi miršta vieni (liaudies išmintis).

2. Socialinės adaptacijos, atsakingo žmogaus elgesio laisvoje visuomenėje įgūdžių ir gebėjimų formavimas. Neįmanoma gyventi visuomenėje ir būti laisvam nuo visuomenės(Leninas).

3. Įgūdžių poreikis Socialinis mobilumas ir aktyvią gyvenimo poziciją. Vėžlys turi tvirtą eiseną, bet ar verta dėl to kirpti ereliui sparnus?(Rytų išmintis).

4. Asmeninio pasirinkimo poreikis ir asmeninė atsakomybė už padarytą pasirinkimą. Jei bijai - nedaryk, tu tai padarei - nebijok (Čingischanas).

Socialiniai mokslai yra posakis, būdingas tik rusų kalbai. Kitose šalyse ją atitinka sociologija, kurią išvertus (lot.socialusvisuomenė, graikų kalbaLogotipai- žinios, mokymas, mokslas) pažodžiui reiškia žinias apie visuomenę. Jei atsižvelgsime ne tik į žodžių kilmę, bet ir į žinių turinį, tai socialinio mokslo aprėpiamų problemų spektras apima tai, ką pasaulis vadina socialiniais mokslais. Tai apima: sociologiją, ekonomiką, psichologiją, antropologiją. Socialiniai mokslai taip pat apima kultūros studijas, etiką, filosofiją, teisę, kurios dažniausiai įvardijamos kaip humanitarinės (vertybinės) žinios.

Taigi socialiniai mokslai šiandien reikalingi visiems – būsimiems chemikams, fizikams, inžinieriams, darbininkams, verslininkams, teisininkams, gydytojams, vadybininkams ir tt To reikia visiems Rusijos piliečiams, nepaisant jų profesijos. Mūsų modernus pasaulis neapsieiti be žinių apie žmogaus psichikos dėsnius ir ypatumus Verslo komunikacijos, žinios politine veikla ir ūkio organizavimo principus, pilietines teises, taip pat informacijos apie kultūrą, mokslą ir religiją.

2. Pagrindiniai žinių šaltiniai

Pagrindiniai žinių šaltiniai, visų pirma, yra vadovėliai, įvairūs žodynai ir žinynai, taip pat įrankiai žiniasklaida. Kurso „Socialiniai mokslai“ studijos remiasi vadovėliu Socialiniai mokslai technikos, gamtos mokslų, humanitarinių profilių profesijoms ir specialybėms A. G. Vazhenin. Atsiverskite vadovėlius ir peržiūrėkite. Norint susidaryti supratimą apie renginio raidos dinamiką, itin svarbu atrinkti ir susisteminti laikraštį bei žurnalo medžiagaį konkrečią problemą ar temą.

Vadovėlis buvo parengtas atsižvelgiant į federalinio valstybinio išsilavinimo standarto reikalavimus bendrojo išsilavinimo, GEF SPO ir profilis profesinis išsilavinimas. Struktūriškai vadovėlis susideda iš 6 skyrių, kuriuose pateikiama reikalinga informacija apie visas visuomenės sritis. Svarbiausios sąvokos ir terminai paryškinti rudai pusjuodžiu šriftu ir kursyvu. Pastraipos pabaigoje pateikiami klausimai ir kūrybinės užduotys. skirtingi lygiai sunkumų. Be to, šia tema reikia turėti sąsiuvinį, kuriame darysime užrašus, pažymėsime svarbius punktus kursą, atlikti savarankiškus darbus, braižyti diagramas, leidžiančias sėkmingai įsisavinti medžiagą.

III. Studijuotos medžiagos konsolidavimas

Atlikite šias užduotis savarankiškai:

1. Parašykite, kokios humanitarinių mokslų ir socialinių mokslų problemos jus domina. Pagrįskite savo pasirinkimą.

Namų darbai

1. Perskaitykite vadovėlio įvadą.

socialinių mokslų mokytojas: Slavutina Bella Borosovna

Vadovėlis: „Socialiniai mokslai“ 5 klasė

Pamokos tikslas:.

Paaiškink

charakterizuoti

Padaryti skirtumą

Apibrėžkite

Planuojami rezultatai:

Tema:

Metasubject:

Asmeninis:

vertybinės orientacijos

UUD susidarymas:

Asmeninis;

reguliavimo;

pažinimo;

Peržiūrėkite dokumento turinį
„20 pamoka Darbas yra gyvenimo pagrindas“

Socialinių mokslų pamokos technologinis žemėlapis

20 pamoka

Naujų žinių atradimo pamoka

socialinių mokslų mokytojas: Slavutina Bella Borosovna

Vadovėlis: „Socialiniai mokslai“ 5 klasė

Pamokos tikslas:.

Paaiškink prasmė darbo veikla asmeniui ir visuomenei.

charakterizuoti darbo, kaip vienos iš pagrindinių žmogaus veiklos rūšių, ypatybės.

Padaryti skirtumą materialinis ir moralinis darbo įvertinimas.

Pateikite labdaros ir globos pavyzdžių.

Apibrėžkite savo požiūrį į įvairiomis priemonėmis sėkmės darbe

Planuojami rezultatai:

Tema: Jie išmoks: nustatyti darbo reikšmę žmogaus gyvenime. Jie turės galimybę išmokti: dirbti su vadovėlio tekstu; išsakyti savo nuomonę

Metasubject: gebėjimas sąmoningai organizuoti savo pažintinę veiklą (nuo tikslo nustatymo iki rezultato gavimo ir įvertinimo);

Asmeninis:

vertybinės orientacijos

UUD susidarymas:

Asmeninis;

reguliavimo;

pažinimo;

Pamokos etapas

Mokytojo veikla

Studentų veikla

pažinimo

Reguliavimo

Komunikabilus

Asmeninis UUD

Motyvacija mokymosi veiklai

Sveiki, vaikinai. Paskutinę pamoką pradėjome mokytis nauja tema prisiminkime.

valinga savireguliacija

savireguliacija kaip gebėjimas sutelkti jėgas ir energiją, valingos pastangos (pasirinkti motyvacinio konflikto situacijoje) ir įveikti kliūtis

nustatyti mokymosi užduotį; nustatyti tarpinių tikslų seką, atsižvelgiant į galutinį rezultatą; sudaryti veiksmų planą ir seką

prasmingas veiksmas.

prasmės formavimas, tai yra, mokinių užmezgamas ryšys tarp ugdomosios veiklos tikslo ir jos motyvo, kitaip tariant, tarp mokymosi rezultato ir to, kas skatina veiklą, dėl kurios ji vykdoma. Studentas turėtų paklausti: Kokią reikšmę ir prasmę man turi mokymas?- ir mokėti į jį atsakyti;

Išreikškite nuolatinį edukacinį ir pažintinį susidomėjimą naujais dalykais bendri būdai problemų sprendimas

Žinių aktualizavimas ir sunkumų fiksavimas bandomajame edukaciniame veiksme

Pažiūrėkite į skaidrę „Kas bendro tarp šių žmonių?

1. Organizuoja pokalbį:

– Kas yra darbas? 3 SKAIDRĖ

– Koks tai darbas? Pateikite pavyzdžių 5-8 SKAIDRĖS

Organizuoja savarankišką darbą kortelėmis: darbo ypatumai. 9-11 SKAIDRĖ

Išanalizuokime kai kurias profesijas, pateikime pavyzdžių skirtingos rūšies darbo. Pirmoje kortelėje turite lentelę su profesijomis, vadovėlio 74 puslapyje, charakteristikos-antonimai. Užduotis: pasirinkite kiekvienai siūlomai profesijai tinkamą požymį ir surašykite į lentelę. Dirbame poromis. Veikimo laikas 2 minutės.

bendrojo išsilavinimo : gebėjimas struktūrizuoti žinias, kontroliuoti ir vertinti veiklos procesą ir rezultatus;

Modelio transformacija, siekiant nustatyti bendruosius dėsnius, kurie lemia

galvosūkis : analizė, sintezė, palyginimo pagrindų pasirinkimas.

savarankiškai nustatyti ir suformuluoti pažinimo

įvartis; naudoti bendrus problemų sprendimo būdus.

kontrolė, korekcija;

prognozavimas (analizuojant bandomąjį veiksmą prieš jo atlikimą);

valinga savireguliacija.

valinga savireguliacija.

savireguliacija kaip gebėjimas sutelkti jėgas ir energiją, valingos pastangos (padaryti pasirinkimą motyvacinio konflikto situacijoje) ir įveikti kliūtis.

Atrankinė darbo su kortelėmis patikra. 10-11 SKAIDRĖ

Sunkumo vietos ir priežasties nustatymas

Diskusija:

Vaikinai, kokia sąvoka yra bendra visoms darbo ypatybėms (mokamas darbas).

– Kas žmogui suteikia darbo? 12 SKAIDRĖ

Pažiūrėkite į skaidrę ir tęskite frazes (turtas, kančia, kasdienis maistas, Egzotiški vaisiai). 13 SKAIDRĖ

Kodėl manoma, kad darbas yra visų turtų šaltinis?

. Pamokos tikslo nustatymas:

Ką manote, ką būtinai turėtume pasakyti šiandien, svarstydami šią temą? 14 SKAIDRĖ

Pateikiame pamokos planą:

problemos teiginys ir formulavimas.

Problemos formulavimas;

Savarankiškas kūrybinio ir tiriamojo pobūdžio problemų sprendimo būdų kūrimas.

Pamokos plano sudarymas

1. Kaip darbuotojui mokamas atlyginimas.

2. Turtas ir skurdas.

3. Mecenavimas ir labdara.

Sukurkite projektą, kad išvengtumėte problemų

Organizuoja pokalbį apie naują medžiagą.

Kaip vertinama darbuotojo veikla?

3. Organizuoja savarankišką darbą, atlieka atrankinį

kontrolė. Darbas su kortelėmis numeris 2. Tam, kad su Jumis ir manimi užbaigtume darbo vertinimo klausimą, siūlau atlikti šią užduotį. Turite užbaigti sakinius.

Tėtis gauna už darbą gamykloje

Mama jaunesniems vaikams gauna

Močiutė gauna kas mėnesį

Sveta studijuoja institute ir gauna

Organizuoja naujų terminų studijas (filantropas, labdara):

Kaip žmogus praturtėja per darbą?

Kas yra turtas?

Ar jis gali tapti vargšu?

– Kas yra mecenatystė?

– Kas yra labdara?

Kam ir kodėl reikia labdaros?

Ar tik turtingieji gali būti gailestingi?

Apibrėžia užduotis, siekia savarankiško darbo, organizuoja kontrolę.

bendrojo lavinimo :

atrinkti daugiausiai veiksmingi būdai problemų sprendimas, priklausomai nuo konkrečių sąlygų.

tikslų nustatymas kaip mokymosi užduotis,

planavimas, prognozavimas.

Užsirašykite sąvokas į sąsiuvinį:

Turtas – tai viskas, kas žmogui atstoja vienokią ar kitokią naudą, ką jis vertina.

Skurdas yra minimali pinigų ir turto suma, kurią žmogus turi.

Mecenatas ir labdara – tai nesuinteresuota finansinė ir kitokia parama kultūros, mokslo ir žmonių, kuriems jos reikia, vystymuisi.

Atlyginimas yra atlygis už žmonių darbą.

Pranešimai apie Rusijos mecenatus, įskaitant. gimtoji žemė(A. Galimzyanovas)

Pastato projekto įgyvendinimas

bendrojo išsilavinimo : reikiamos informacijos paieška ir parinkimas, informacijos gavimo metodų taikymas; semantinis skaitymas ir skaitymo pasirinkimas priklausomai nuo tikslo; gebėjimas sąmoningai ir savanoriškai kurti kalbos teiginį;

galvosūkis: loginės samprotavimo grandinės konstravimas, analizė, sintezė, hipotezės.

UUD problemoms nustatyti ir spręsti : savarankiškas paieškos problemų sprendimo būdų kūrimas.

ugdymo bendradarbiavimo su bendraamžiais planavimas, aktyvus bendradarbiavimas ieškant ir renkant informaciją; partnerio elgesio valdymas; gebėjimas reikšti savo mintis.

leisti žmonėms egzistuoti įvairių taškų vizija, įskaitant tuos, kurie nesutampa su jo paties, ir vadovaujasi partnerio padėtimi bendraujant ir sąveikaujant.

Pirminė fiksacija išorinė kalba

Organizuoja darbą su tekstu ir pokalbį šiais klausimais:

– Kokios yra skurdo priežastys?

partnerio elgesio valdymas;

gebėjimas reikšti savo mintis

Savarankiškas darbas su savitestu pagal standartą

kontrolė veiksmo metodo ir jo rezultato palyginimo su nurodytu standartu forma;

laipsnis - asimiliacijos kokybės ir lygio įvertinimas; korekcija

Įtraukimas į žinių sistemą ir kartojimas

Žaidimas „Prekės ir paslaugos“.

Vardinu žodžius, jei tai prekė – reikia atsisėsti, jei paslauga – atsistoti ir pakelti rankas į viršų.

Dienoraštis (t)

Važiavimas metro (y)

Kirpimas kirpykloje (y)

Socialinių mokslų vadovėlis (t)

Danties ištraukimas (y)

Nuotraukų albumas (t)

Dviratis (t)

Kirpimas kirpykloje (y)

TV remontas (y)

Ledai (t)

prognozavimas (jei mokiniai savarankiškai nustato užduočių tipus, kur naujas būdas)

Ugdomosios veiklos atspindys

Veda diskusijas aktualiais klausimais.

Ar svarbu žmogui žinoti, kad jo darbas yra naudingas?

Ar koks nors darbas teikia pasitenkinimą?

– Mokymasis mokykloje yra mokinio darbas, kokią naudą toks darbas duoda?

Mūsų pamoka eina į pabaigą. Grįžkime prie tų klausimų. Kurį nustatėme pamokos pradžioje. Ar mes jiems atsakėme?

3. Sąsiuvinyje nupieškite trijų laiptelių kopėčias ir pažymėkite, kur buvote pagal nagrinėjamos temos supratimo laipsnį: ar viską supratote aukščiausiame laiptelyje, jei buvo klausimų, viduriniame laiptelyje, jei nieko nesuprato, paskutiniame žingsnyje.

Pakelk ranką, kas pasižymėjo ant vidurinio laiptelio?

Ir aukštai?

Ant žemo lygio?

4. Vaikinai, ką norėtumėte švęsti šiandien, kurie aktyviai dirbote?

Nurodo namų darbus.

Vaikinai, bet kokio verslo sėkmė labai priklauso nuo teisingo jo dalyvių elgesio. Tam, kad darbas padėtų patenkinti įvairius žmogaus poreikius, būtų maloni patirtis, o ne našta įtikti tau ir aplinkiniams rezultatais, reikia laikytis taisyklių.

Namų darbai bus kūrybingi. Jūsų užduotis yra sukurti 10 taisyklių geram, produktyviam darbui, bet ne tik taisykles, bet taisykles patarlėse ir posakiuose.

Pirmąją jau surašiau, užsirašykime: „Paskubėk – prajuokinsi žmones“. Tai reiškia, kad reikia planuoti savo darbą, apskaičiuoti laiką ir pastangas jo įgyvendinimui.

Vaikinai, kur galėčiau gauti informacijos apie namų darbus?

(paklauskite tėvų, nueikite į biblioteką, pažiūrėkite internete).

Ačiū už pamoką. Linkiu visoms sėkmės.

Namų darbai:

9 USD 77–79 p. perpasakojimas

bendrasis mokslinis : gebėjimas struktūrizuoti žinias

valinga savireguliacija;

laipsnis - studentų atranka ir suvokimas to, kas jau išmokta ir ko dar reikia išmokti, prognozavimas

skaitykite paruoštas užduotis „Mano ateities profesija»

gebėjimas reikšti savo mintis

savęs ir bendraklasių vertinimas

Įkeliama...Įkeliama...