Socialinių mokslų technologinis žemėlapis tema „Socialinės normos ir sankcijos. Socialinė kontrolė

Pamokos tema

„Įvadas į socialinius mokslus“

Pamokos tipas

Kombinuota pamoka

Pamokos tikslai

Švietimas:

nustatyti akademinės disciplinos vietą ugdymo procesas;

supažindinti studentus su vadovėlio informaciniu ir metodiniu aparatu, dalyko tikslais ir struktūra;

Švietimas:

suformuoti tvirtą įsitikinimą apie išsilavinimo poreikį šiuolaikinė visuomenė

Kuriama:

sukelti susidomėjimą nauja tema

Planuojami rezultatai

Forma:

Gerai 1. Supraskite savo esmę ir socialinę reikšmę ateities profesija parodyti nuolatinį susidomėjimą ja.

Gerai 2. Organizuokite savo veiklą pagal tikslą ir būdus jam pasiekti, kuriuos nustato vadovas.

Gerai 3. Analizuoti darbo situaciją, vykdyti einamąją ir galutinę savo veiklos kontrolę, vertinimą ir koregavimą, atsakyti už savo darbo rezultatus.

Gerai 4. Ieškoti informacijos, reikalingos efektyviam profesinių užduočių atlikimui.

Gerai 6. Dirbti komandoje, efektyviai bendrauti su kolegomis, vadovybe, klientais.

Pamokos forma

įvadinė pamoka

Mokymo metodai

dauginimosi

Vizualinis

žodinis

Interaktyvus

Organizavimo formos mokymosi veikla

Pokalbis, dialogas, diskusija.

Ugdymo priemonės

Ugdymo priemonės :

Dalomoji medžiaga

Vadovėliai A. G. Vazhenin "Socialiniai mokslai"

Pamokos planas

Laiko organizavimas

Naujos medžiagos mokymasis

Studijuotos medžiagos konsolidavimas

Namų darbai

Informacijos šaltiniai

A. G. Vazhenin „Socialiniai mokslai“

Interneto ištekliai

1-oji pamoka

Per užsiėmimus

. Laiko organizavimas

Naktis tamsi,

Lapai kelia triukšmą

Vėjas švilpia

Lašas turi trupmeną.

Ir žmonės turi smalsų protą

Ir gyventi užsispyrusiais sugebėjimais.

L. Martynovas

Sveiki, labai džiaugiuosi šiandien matydamas jus, susitikome susipažinti su socialinių mokslų kurso užduotimis ir struktūra. Studijuodami šį kursą mokysimės ugdyti gebėjimą analizuoti, išryškinti pagrindinį dalyką, sisteminti mokomąją medžiagą.

Apsvarstykite šiuos klausimus:

1. Kurso „Socialiniai mokslai“ užduotys, struktūra ir turinys.

2. Pagrindiniai žinių šaltiniai.

P. Naujos medžiagos mokymasis

1. Kurso „Socialiniai mokslai“ uždaviniai, struktūra ir turinys

Dalyko pavadinimas „Socialiniai mokslai“ yra sudėtinis žodis.Ką tai reiškia pagal rusų kalbos taisykles? ( žinios apie visuomenę)

- Kas yra visuomenė? ( žmonių grupė)

- Ką žmonės veikia visuomenėje? (bendrauti)

Jūs teisus, žmonės susitinka, keičiasi naujienomis, skaito, sportuoja, keliauja, linksminasi... Aktyviausi atskleidžia paslaptis, skverbiasi į žemę, atlieka archeologinius kasinėjimus, kiti pakyla virš žemės, skrenda į kosmosą, tyrinėja gelmes. Visatos… Žmogaus veikla bet kurioje srityje neįmanoma, joks žmonių bendravimas. Žmogus yra socialinė būtybė

- Jūs ilgą laiką tyrinėjote žmonių visuomenę įvairių mokyklinių dalykų rėmuose. Dabar siūlau nupiešti žmogų (tai gali būti mergina, mergina ar jaunuolis, kaip tik norite) ir šalia užrašyti tas akademines disciplinas, kurios turi įtakos žmogaus gyvenimo aspektams.

Ką apie žmogų sužinome istorijos pamokoje? (Istorija - tai mokslas apie tai, kaip žmonės gyveno tolimoje praeityje, kaip gyvena dabar ir kaip gyvens ateityje.)

Kokius žmogaus gyvenimo aspektus tiria geografija?(Geografija tiria žmonių gyvenamąją vietą ir gamtinių-klimato, geopolitinių veiksnių, geografinių sąlygų įtaką žmogaus gyvenimui ir veiklai)

O ką įdomaus apie žmogų galima sužinoti biologijos ir kūno kultūros pamokose?(Biologija paaiškina žmogaus anatomiją ir fiziologiją, išsiaiškina aukštesniojo veikimo mechanizmą nervinė veikla asmuo. Kūno kultūra lavina ir įtvirtina įgūdžius motorinė veikla ir sveika gyvensena gyvenimas.)

Taip toliau įvairios pamokos studijavote įvairius žmonių visuomenės gyvenimo aspektus. Socialinių mokslų ir kitų akademinių disciplinų skirtumas yra tas, kad jo pamokose anksčiau įgytos žinios apibendrinamos, įnešamos į sistemą.

Ar mums reikia susistemintų žinių apie visuomenę?(Taip, nes tik turėdami holistinį požiūrį į mus supantį pasaulį, galite tinkamai į tai reaguoti ir priimti teisingus sprendimus.)

Tarp dis-qi-plin, aš studijuoju-cha-e-mano šiais metais-nya mokykloje, būtent, bet apskritai-st-in-know-et, you-zy-va-et labiausiai in-pro - pelėdos. Tai nulemia tiek ter-mi-na reikšmių daugiareikšmė, tiek ilgalaikis spo-ra-mi jo poreikio-ho-di-mo -sti kelyje.

Bendrųjų žinių kursas yra apšviestas kelis kartus – du pagrindiniai („Visuomenė“ ir „Žmogaus amžius“) ir „che-you-re times-de-la“, aprėptis. -you-va-yu-schi in-li-ti-ku ir dešinėje, eco-no-mi-ku, so-qi-al-nu ir spirit-hov - sfera. Atkreipkite dėmesį į diagramą.

Vyras

Visuomenė

Kurso „Socialinės studijos“ sekcija

Socialinė sfera gyvenimą

Dvasinė gyvenimo sritis

Ekonominė sritis gyvenimą

Politinė ir teisinė gyvenimo sritis

Politico

Pagrindiniai kurso tikslai yra:

1. Savarankiškų sprendimų priėmimo įgūdžių ir atsakomybės už juos ugdymas. Pasaulyje mirtis raudona, bet visi miršta vieni (liaudies išmintis).

2. Socialinės adaptacijos, atsakingo žmogaus elgesio laisvoje visuomenėje įgūdžių ir gebėjimų formavimas. Neįmanoma gyventi visuomenėje ir būti laisvam nuo visuomenės(Leninas).

3. Įgūdžių poreikis Socialinis mobilumas ir aktyvią gyvenimo poziciją. Vėžlys turi tvirtą eiseną, bet ar verta dėl to kirpti ereliui sparnus?(Rytų išmintis).

4. Asmeninio pasirinkimo poreikis ir asmeninė atsakomybė už padarytą pasirinkimą. Jei bijai - nedaryk, tu tai padarei - nebijok (Čingischanas).

Socialiniai mokslai yra posakis, būdingas tik rusų kalbai. Kitose šalyse ją atitinka sociologija, kurią išvertus (lot.socialusvisuomenė, graikų kalbaLogotipai- žinios, mokymas, mokslas) pažodžiui reiškia žinias apie visuomenę. Jeigu atsižvelgsime ne tik į žodžių kilmę, bet ir į žinių turinį, tai socialinio mokslo aprėpiamų problemų spektras apima tai, ką pasaulis vadina socialiniais mokslais. Tai apima: sociologiją, ekonomiką, psichologiją, antropologiją. Socialiniai mokslai taip pat apima kultūros studijas, etiką, filosofiją, teisę, kurios dažniausiai įvardijamos kaip humanitarinės (vertybinės) žinios.

Taigi socialiniai mokslai šiandien reikalingi visiems – būsimiems chemikams, fizikams, inžinieriams, darbininkams, verslininkams, teisininkams, gydytojams, vadybininkams ir tt To reikia visiems Rusijos piliečiams, nepaisant jų profesijos. Mūsų šiuolaikiniame pasaulyje negalima išsiversti be žinių apie žmogaus psichikos dėsnius ir ypatybes Verslo komunikacijos, žinios politine veikla ir ūkio organizavimo principus, pilietines teises, taip pat informacijos apie kultūrą, mokslą ir religiją.

2. Pagrindiniai žinių šaltiniai

Pagrindiniai žinių šaltiniai, visų pirma, yra vadovėliai, įvairūs žodynai ir žinynai, taip pat įrankiai žiniasklaida. Kurso „Socialiniai mokslai“ studijos remiasi vadovėliu Socialiniai mokslai technikos, gamtos mokslų, humanitarinių profilių profesijoms ir specialybėms A. G. Vazhenin. Atsiverskite vadovėlius ir peržiūrėkite. Norint susidaryti supratimą apie renginio raidos dinamiką, itin svarbu atrinkti ir susisteminti laikraštį bei žurnalo medžiagaį konkrečią problemą ar temą.

Vadovėlis buvo parengtas atsižvelgiant į federalinio valstybinio išsilavinimo standarto reikalavimus bendrojo išsilavinimo, GEF SPO ir profilis profesinis išsilavinimas. Struktūriškai vadovėlis susideda iš 6 skyrių, kuriuose pateikiama reikalinga informacija apie visas visuomenės sritis. Svarbiausios sąvokos ir terminai paryškinti rudai pusjuodžiu šriftu ir kursyvu. Pastraipos pabaigoje pateikiami klausimai ir kūrybinės užduotys. skirtingi lygiai sunkumų. Be to, šia tema reikia turėti sąsiuvinį, kuriame užsirašysime, pažymėsime svarbius kurso punktus, atliksime savarankiškas darbas, nubraižykite diagramas, leidžiančias sėkmingai įsisavinti medžiagą.

III. Studijuotos medžiagos konsolidavimas

Atlikite šias užduotis savarankiškai:

1. Parašykite, kokios humanitarinių mokslų ir socialinių mokslų problemos jus domina. Pagrįskite savo pasirinkimą.

Namų darbai

1. Perskaitykite vadovėlio įvadą.

Maršrutas Socialinių mokslų pamoka tema: „Valstybė“.

11 klasė

Tikslas: parodyti valstybės esmę ir reikšmę.

Užduotys:

Švietimas: prisidėti prie idėjų apie valstybę, jos ypatybes, formas, funkcijas formavimo;

Kuriama: ugdyti kritinį mąstymą, ugdyti darbo su įvairiais šaltiniais (vadovėliu, padalomąja medžiaga) įgūdžius, gebėjimą rasti, kritiškai vertinti, sisteminti gautą informaciją, įžvelgti priežasties-pasekmės ryšius, ugdyti bendravimo įgūdžius, gebėjimą pritaikyti įgytas žinias;

Švietimas: ugdyti pilietinę studentų padėtį, teisinę kultūrą, sprendimo savarankiškumą.

Pamokos tipas: Naujos medžiagos mokymasis.

Technologijos: Technologijos kritinis mąstymas.

Mokymo metodai:

    Žodinis;

    Dalinė paieška;

    Vizualinis ir iliustratyvus;

Studijų formos:

    Individualus;

    Grupė;

    Kolektyvinis;

Įranga:

    Vadovėlis, 11 klasė, pagrindinis lygis, redagavo A. I. Kravčenko, E. A. Pevcova. M." rusiškas žodis“, 2011 m

    Socialiniai mokslai. Išsamus pasiruošimo egzaminui vadovas, kurį redagavo P. A. Baranovas, A. V. Voroncovas, S. V. Ševčenka. balandžio leidykla, 2008 m

    IKT, muzikos centras.

    Dalomoji medžiaga (tekstai, diagramos, lentelės)

    Vieningo valstybinio egzamino užduočių rinkinys - 2015 m. Balandžio leidykla, 2014 m.

    Pamokos pristatymas.

Pamokos žingsniai:

    Prasminga.

    Atspindys.

    Apibendrinant.

    Namų darbai.

Pamokos rezultatai:

Žinoti:

    Kas yra valstybė?

    Teritorinės sandaros ženklai, funkcijos, formos.

    Valstybės atsiradimo teorijos.

Galėti:

    Analizuoti tekstą;

    Paaiškinti ir suformuluoti sąvokų reikšmę;

    daryti išvadas;

    Darbas su probleminėmis užduotimis;

    Užpildykite lentelę ZHU;

    Ginti savo požiūrį;

Užsiėmimų metu:

1. Organizacinis momentas.

2. Iššūkis

Užduotis: teigiamos motyvacijos kūrimas, mokinių įtraukimas į veiklą

Mokytojo veikla

Studentų veikla

Mokytojas sveikina mokinius. Pamokos pradžioje klausia, kokią spalvą turi vaikai. Tada atkreipia mokinių dėmesį į situaciją, kuri skamba iš ekrano.

Veiksmai, kurių buvo imtasi

Susiformavo UUD

Sveiki mokytojai

Greitas paleidimas

Atidžiai žiūrėkite vaizdo įrašą. (Priedas Nr. 1)

Klausimai: Apie kokią politinę instituciją klausime?

Užpildykite 1 stulpelį skaičiuoklėje. Po diskusijos rodomos būsenų skaidrės. Protų šturmas. Kas yra valstybė. Klausimai: Ar bet kuri teritorija gali būti laikoma valstybe, siekiant išspręsti problemą? Ką, jūsų nuomone, turime žinoti apie valstybę? Mokytojas kartu su mokiniais formuoja pamokos tikslus. Tada pristatyme pabrėžiami pamokos tikslai.

Mokiniai atsako į klausimus. Kiekvienas studentas į priedo Nr. 1 pirmoje skiltyje esančią lentelę „kas yra valstybė“ įrašo „Žinau“. Mokiniai užpildo antrą stulpelį. Numatykite pamokos tikslus.

Rezultatas: Aktyvus studentų įtraukimas į darbą. Mokiniai savarankiškai formuluoja ir priima pamokos tikslus.

    Prasminga:

Užduotis: studijuoti vadovėlio §17 medžiagą, kad susidarytų žinios apie valstybės ypatumus, funkcijas ir formas; formuoti įgūdžius: pabrėžti pagrindinį dalyką, planuoti darbą, apibendrinti.

Mokytojo veikla

Studentų veikla

Mokytojas nukreipia mokinių dėmesį į ekraną. žodžiai skaidrėje.

Pratimas.

Iš siūlomų žodžių pridėkite termino būsena apibrėžimą:

Konkrečios šalies politinė organizacija, valdžios organai ir struktūra, režimo tipas, įskaitant.

Norėdami susipažinti su valstybės ženklais, mokiniai kviečiami iššifruoti paveikslą ir nustatyti valstybės ženklus. (paveikslėlyje brėžiniuose užšifruoti valstybės ženklai) Išklausęs mokinių, mokytojas ekrane išryškina valstybės ženklus.

    Viena teritorija;

    Vieninga teritorijų valdymo sistema;

    Vieninga įstatymų sistema;

    Teisingo jėgos naudojimo monopolis;

    Teisė rinkti mokesčius;

    Privalomas narystė valstybėje – pilietybė;

    Atstovavimas įmonės vardu tarptautinės organizacijos;

    Suverenitetas. Be ženklų, yra ir valstybės funkcijos (žr. teksto priedą 3 puslapyje. Žr. intarpą gale).

Mokytojo žodis. Visos pasaulio valstybės yra suskirstytos pagal formą. Yra tokios valstybės formos (pristatymo skaidrė)... Tačiau šios dienos pamokoje atkreipsime dėmesį į valstybės teritorinę organizaciją.

Naudojantis KUK funkcija (visi moko visus), kartu su studentais analizuoti medžiagą apie valstybės funkcijas. Tam mokiniams pateikiami teksto fragmentai su valstybės vidinėmis ir išorinėmis funkcijomis. Jie skaito medžiagą keletą minučių, o tada pradeda laisvai judėti klasėje, keisdamiesi žiniomis.

Mokytojas suskirsto mokinius į grupes. Kiekviena grupė gauna pamokos užduotį darbalapyje.

1 grupė – „Vieninga valstybė“

2 grupė – „Federacija“

3 grupė – „Konfederacija“

Mokytojas atlieka koordinuotą darbą grupėse: pataria ir vadovauja mokinių veiklai.

Veiksmai, kurių buvo imtasi

Susiformavo UUD

Mokiniai žodžiu sudaro apibrėžimą, o tada patikrina jį pagal tikrąjį apibrėžimą.

Mokiniai prie iliustracijos dirba poromis. Struktūruokite gautą informaciją. Mokiniai aktyviai dalyvauja darbe.

Mokiniai dirba per darbalapį, remdamiesi pridedama medžiaga §17 ir žiūrėdami į dalomąją medžiagą.

Mokiniai dirba grupėse.

Reguliavimo. Išlaikyti veiklos tikslą. Komunikacinės funkcijos. Jie siekia gebėjimo suformuoti savo apibrėžimą.

Kognityvinis. Mokiniai užpildo trečią lentelės stulpelį.

Komunikabilus.

Mokiniai gerai naudojasi kalbos reiškia spręsti įvairias bendravimo problemas.

Kognityvinis.

Studentai analizuoja informaciją ir ją tvarko. Mokiniai dirba grupėse po 4 žmones. Komunikabilus.

Medžiaga apdorojama klasterio arba lentelės pavidalu.

Rezultatas : Gautos informacijos suvokimas ir įsisavinimas

    Atspindys

Užduotis: Medžiagos asimiliacijos tikrinimas

Mokytojo veikla

Studentų veikla

Mokytojas praneša apie grupės pasirodymą

Pratimas : „Nustatykite tautos formą valstybės struktūra».

Grupėms išduodamos kortelės su užduotimi.Vokelyje valstybių kontūrai (pvz., Kinija, JAV, Prancūzija)

    Apibrėžkite valstybės pavadinimą;

    Rodyti žemėlapyje;

    Pavadinkite sostinę

    Nustatyti nacionalinės-valstybinės struktūros formą;

    Įvardykite būdingus bruožus.

Pratimas "Tiesa ar tvirtinimas". Studentams pateikiamos užduotys pagal pasirinkimus (žr. priedą) Atlikę rašto darbą studentai apsikeičia darbais ir tikrina užduotis. Grįžkime prie problemos – ar bet kuri nacionalinė asociacija gali būti laikoma valstybe?

Pasirinkimo užduotis.

    Sukurkite cinquain

    Parašykite akrostiką su žodžiu būsena

    Išanalizuokite „žinių medį“

Veiksmai, kurių buvo imtasi

Susiformavo UUD

Kiekviena grupė pristato savo darbo rezultatus:

1 grupė – unitarinė valstybė;

2 grupė – federacija;

3 grupė – konfederacija.

Mokiniai atlieka užduotį grupėje.

Atlikite užduotis ir atsakykite į klausimus.

Pažymėkite vieni kitus Priedas Nr.2

Kiekvienas mokinys atlieka užduotį

Kognityvinis.

Struktūruokite žinias šia tema.

Komunikabilus.

Kontroliuokite partnerio veiksmus.

Komunikabilus.

Tinkamas kalbos vartojimas.

Kognityvinis.

Įgytas žinias pritaikyti praktikoje.

Kognityvinis.

Įgytas žinias pritaikykite atliekant užduotį.

Reguliavimo.

Kontroliuoti žinias.

Reguliavimo.

Jie parodo supratimo atvirumą, kai pasireiškia užduotis.

Pamokos citata

„Valstybė, vadinama Šventąja Romos imperija, nebuvo nei šventa, nei valstybė

Volteras

Išvada: "Kad būtų vadinama valstybe, valstybė turi turėti bruožų, turėti valdymo formą, valdymo formą."

Rezultatas:

Iškeltų tikslų ir gautų rezultatų atitikties nustatymas. Palankios mokymosi aplinkos kūrimas, motyvuojantis mokinį mokymosi veiklai ateityje.

    Namų darbai.

Užduotis: Duokite užduotį praktikuotis, rašyti rašinį.(Temos seminare Nr.5 ir 6 vadovėlyje, 17 pastraipa)

Mokytojo veikla

Veiksmai, kurių buvo imtasi

Susiformavo UUD

    Užbaikite seminarą

    Parašykite savo pasirinktą esė:

„Ar žmonija kada nors galės apsieiti be valstybės ir kaip“ arba „Ar egzistuoja ideali valstybė ir kas ji yra?

Priimkite užduotis ir jas patobulinkite

Reguliavimo.

Priimti mokymosi užduotį, planuoti savarankišką įgyvendinimą.

Paraiška: Rašto darbo užduotis:

1. Suverenitetas – tai valstybės nepriklausomybė vidinėje ir užsienio politika.

2 Tarptautinis bendradarbiavimas yra vidinė funkcija teigia.

3 V unitarinė valstybė yra nepriklausomų sąjunga valstybiniai dariniai.

4 Pilietybė yra politinis ir teisinis asmens ir valstybės santykis.

5 Monarchija ir respublika yra valdymo formos.

Socialinių mokslų pamokos technologinis žemėlapis 11 klasė.

Mokytojas: Usoltseva Anastasija Evgenievna istorijos, teisės, ekonomikos ir socialinių mokslų mokytoja MKOU "Vidurinė mokykla Nr. 10" Šadrinskas, aukščiausia kategorija.

Pamokos tema: mokesčiai

Pamokos tikslas:

Mokesčių esmės ir vaidmens žmogaus, visuomenės, valstybės gyvenime atskleidimas.

Užduotys:

Tema:

pagrindinių žinių atnaujinimas;

žinių perkėlimas į naujas sąlygas.

Metasubjektas

a) pažinimo:

Skatinti aukštųjų mokyklų studentų kompetencijos ugdymą politikos mokslų srityje;

skatinti mokinių lyginimo, grupavimo, analizės ir sintezės kompetencijų ugdymą;

ieškoti reikalingos informacijos edukacinėms užduotims atlikti naudojantis siūlomomis interneto galimybėmis, tekstais, laikraščiais ir kt.

b) reguliavimo:

skatinti mokinių savikontrolės ir savikontrolės, ugdomosios veiklos įsivertinimo, gebėjimo priimti ir išlaikyti mokymosi užduotį ugdymą.

c) komunikabilus:

tinkamai naudoti komunikacines, pirmiausia kalbos, priemones, spręsti įvairias komunikacines užduotis, kurti monologinį teiginį;

leisti egzistuoti komandos nariams įvairių taškų regėjimas, įskaitant tuos, kurie nesutampa su jo paties;

naudoti kalbą savo veiksmams reguliuoti.

Asmeninis:

esamą mokslo ir socialinės praktikos išsivystymo lygį atitinkančios holistinės pasaulėžiūros formavimas, atsižvelgiant į socialinę, kultūrinę, kalbinę, dvasinę, politinę įvairovę. modernus pasaulis;

demokratinių vertybių laikymosi skatinimas;

atsakingo požiūrio į mokymąsi formavimas.

Pagrindinės temos sąvokos: mokesčiai, mokesčio objektas, apmokestinimo objektas, mokesčių bazę, mokestinis laikotarpis, mokesčių lengvata, progresinis apmokestinimas, regresinis apmokestinimas, proporcingas apmokestinimas, mokesčių sistemos struktūra.

Pamokos tipas: pamoka sudėtingas pritaikymasžinių, įgūdžių ir gebėjimų ruošiantis egzaminui.

Įranga: mokytojo kompiuteris, video medžiaga, pamokų žodynas, dalomoji medžiaga, vadovėliai, sąsiuviniai

Pamokos etapai

Mokytojo veikla

Studentų veikla

UUD susiformavo dėstytojo ir mokinio veikla

I. Organizacinis etapas.

Sveikiname studentus.

Sveikiname mokytoją, vienas kitą.

Asmeninis UUD: Emocinio požiūrio į ugdymą pasireiškimas pažintinė veikla.

II. Žinių atnaujinimas.

Tikslų ir uždavinių nustatymas.

Mokinių edukacinės veiklos motyvavimas

Užduotis: pažiūrėkite į skaidrę (1 skaidrė) lentoje matosi įvairūs politikų pasisakymai, visi jie skirti tai pačiai temai.

Klausimai apie pareiškimus:

Šiek tiek papasakokite apie bet kurio jums patinkančio politinio veikėjo, kurio posakis pateikiamas skaidrėje, biografiją

Kokia yra pagrindinė kiekvieno teiginio prasmė?

Kokia šiandienos pamokos tema?

Kaip apibrėžėte temą? ( skaidrės numeris 2)

Peržiūrėkite teiginius pristatymo skaidrėje ir atsakykite į mokytojo klausimus.

Nustatykite pamokos temą, tikslą ir uždavinius

Kognityvinis UUD: reikiamos informacijos ištraukimas iš teiginių;

atnaujinant savo gyvenimo patirtis; išryškinant problemą.

Komunikacinis UUD: gebėjimas klausytis pašnekovo;

Gebėjimas atsakyti į klausimus.

III. Temos „Mokesčiai“ kartojimas

1.Individualus darbas.

2. Darbas ruošiantis egzaminui

3.4. Priekinis žodinis darbas

5. grupinis darbas su kortelėmis

6. Darbas žodžiu

7. Grupinis darbas su neadaptuotu tekstu

8. Savarankiškas darbas su terminais

1. Ant jūsų stalų Mokesčių kodas RF, jūsų užduotis:

1. Suraskite ir pirmoje pastraipoje trumpai užrašykite sąsiuvinio sąvokos „Mokesčiai“ apibrėžimą.

2. Iš Rusijos Federacijos mokesčių kodekse pateikto apibrėžimo išskirkite pagrindinius mokesčių požymius ir užsirašykite juos antroje sąsiuvinio pastraipoje.

Po šio darbo patikriname darbo rezultatus ir palyginame juos su prezentacijų skaidrių duomenimis (skaidrės numeris 3, 4)

2. Prisiminkime pagrindines mokesčių rūšis ir atlikime tipinę socialinių mokslų NAUDOJIMO užduotį (skaidr. Nr. 5)

3. Kodėl šie mokesčiai vadinami netiesioginiais?

Kas yra akcizas?

Kokios prekės mūsų valstybėje yra apmokestinamos akcizu?

4. Mokesčiai skirstomi ne tik pagal apmokestinimo objektą, bet pagal kitus kriterijus. Pavadinkite šį ženklą ir užrašykite atitinkamą padalijimą sąsiuvinyje kaip ketvirtą pastraipą.

5. Suskirstykite į grupes ir atlikite užduotis kortelėse tema „Mokesčių rūšys“

(Priedas Nr. 1)

6. Kokios yra pagrindinės mokesčių funkcijos?

7. Grupėse dirbkite su neadaptuotu tekstu ir atskleiskite kiekvienos mokesčių funkcijos esmę (Priedas Nr. 2)

8. Skaidrėje pateikiami įvairūs terminai, susiję su tema Mokesčiai. Sukurkite klasterį iš pateiktų terminų (6 skaidrės numeris)

1. Vaikinai dirba su literatūra ir formuoja sampratas apie mokesčius, pagrindinius jų bruožus ir ypatybes.

Po to individualus darbas, rezultatus lyginame sąsiuviniuose ir skaidrėse.

2. Mokiniai įvardija dvi mokesčių rūšis: tiesioginius ir netiesioginius.

Jie atlieka užduotį sąsiuviniuose pagal USE tipą, mes patikriname užduotį.

Sąsiuvinyje mokiniai trečioje pastraipoje surašo mokesčių rūšis: a) tiesioginius, b) netiesioginius.

3.4. Mokiniai žodžiu atsako į mokytojo klausimus. Sąsiuvinyje ketvirtoje pastraipoje surašomos mokesčių rūšys teritoriniu pagrindu: a) federaliniai, b) regioniniai, c) vietiniai.

5. Mokiniai suskirstomi į grupes ir atlieka užduotį

6. Mokiniai išvardija mokesčių funkcijas ir užsirašo penktoje pastraipoje į sąsiuvinį

7. Mokiniai grupėse dirba su I.A. mokslinio straipsnio tekstu. Makarova „Mokesčių funkcijos“ Diskusija žodžiu

8. Mokiniai sudaro klasterį

Kognityvinis UUD: Galimybė išgauti reikiamą informaciją iš teksto.

Komunikacinis UUD: gebėjimas atsakyti į klausimus ir išklausyti bendražygių atsakymus.

Reguliavimo UUD: gebėjimas formuluoti savo mintis.

Kognityvinis UUD: gebėjimas kelti ir spręsti problemas

Komunikacinis UUD: gebėjimas derėtis ir susitarti bendras sprendimas; gebėjimas dirbti grupėje

Reguliavimo UUD: gebėjimas planuoti savo veiklą.

IV. Žinių įtvirtinimas. Žinių pritaikymas ruošiantis egzaminui

valstybės biudžeto specialistas švietimo įstaiga

Rostovo sritis "Zernogrado pedagoginė kolegija"

MARŠRUTAS

pamoka aplinkiniam pasauliui,

vyko 4 klasėje

GBPOU RO „ZernPK“ studentas

Ananyeva Jekaterina Romanovna.

Zernogradas,

Tema:„Tokios skirtingos šventės“

Klasė: 4

Tikslas: sužinoti apie atostogas Rusijoje, jų skirtumus ir ypatybes.

Mokymosi tikslai:

Siekiama pasiekti asmeniniai rezultatai:

1. ugdyti patriotizmo ir pasididžiavimo savo šalimi jausmą, pagarbą istorijai, kultūros ir istorijos paminklams;

2. formuoti reflektyvų požiūrį į mokymą ir asmeninę mokymo prasmę

.Siekiama pasiekti meta-dalyko rezultatų:

1. gebėjimo mokytis ir gebėjimo organizuoti savo veiklą formavimas (planavimas, kontrolė, vertinimas):

2. ugdymo veikloje formuoti gebėjimą priimti, išlaikyti tikslus ir jų laikytis;

3. formuoti gebėjimą suprasti ir priimti mokytojo keliamas mokymosi užduotis;

4.

5. ugdyti pažintinę iniciatyvą (gebėjimą kelti klausimus, dalyvauti edukaciniame bendradarbiavime );

6. formuoti gebėjimą priimti ir įsiklausyti į kitas nuomones, argumentuoti savo atsakymą.

Siekiama pasiekti reikšmingų rezultatų:

    sukelti susidomėjimą švenčių kilmės, gyvenimo būdo ir kultūros tyrimais Rytų slavai kaip savo tautos protėviai;

žodinis metodas – pokalbis, buvo naudojamas bandomojo veiksmo aktualizavimo, pažintinės veiklos organizavimo stadijoje, pokalbio tikslas – suaktyvinti dėmesį, pažintinę veiklą, lavina savarankišką mąstymą, gebėjimą skirstyti medžiagą į sudedamąsias dalis, išryškinti svarbiausius, formuoja savo vertinimų ir išvadų įrodymus, atmintį, kalbą, daro mokinių žinias atviras, turi didelę ugdomąją galią.

Verbalinis metodas – euristinis pokalbis, buvo naudojamas ugdymo(si) veiklos motyvavimo etape, euristinio pokalbio tikslas – suteikti vaikams galimybę realizuoti savo kūrybinį ir intelektualinį potencialą, mokiniai sistemina žinias, kurias gavo kaip kasdienės patirties ar ankstesnių mokymų pasekmes. Euristinis pokalbis apima: mokytojo problemos iškėlimą, problemos sprendimą, apibendrinimą.

Vaizdinis metodas - pokalbis ant nuotraukos, buvo naudojamas pažintinės veiklos organizavimo etape, šio metodo tikslas – išmokyti mokinius pažvelgti į detales, pastebėti detales žiūrėjimo procese.

Metodas yra chronologijos naudojimas, buvo naudojamas pirminės konsolidacijos stadijoje, šis metodas moko vaikus lokalizuoti istorinių įvykių kosmose.

Technologinis pamokos žemėlapis.

Pamokos etapai

Mokytojo veikla

Studentų veikla

UUD

Metodai, KKR

1. Motyvacijos mokymosi veiklai etapas

Pasisveikina su mokiniais ir ruošia juos pamokai, suaktyvina mokinių dėmesį.

Vaikinai, šiandien turėsime neįprastą pamoką, mano stebuklingame krepšyje yra žetonų skirtingos spalvos

Ateik pas mane po vieną ir nupiešk žetoną tam tikra spalva, ir suskirstyti į grupes pagal žetonų spalvas.

Kiekvienas iš jūsų turi savo grupės skiriamuosius požymius lentelėse, ar kas nors iš jūsų gali iššifruoti, ką šie požymiai reiškia?

Ar norite sužinoti, ką reiškia šios savybės?

Sveiki mokytojai.

Ištraukite žetonus ir susėskite į grupes.

Kiekviena grupė spėja apie atributus.

LUUD:

formuoti reflektyvų požiūrį į mokymą ir asmeninę mokymo prasmę

euristinis pokalbis

2. Teismo veiksmo aktualizavimas.

Tačiau prieš išsiaiškindami tikrąją šių atributų paskirtį, atlikite testą paskutinės pamokos tema „Mes – Rusijos piliečiai“ grupėse.

Parašykite teisingų atsakymų raides didelėmis eilutėmis ant popieriaus lapų, kad gautumėte žodį.

1. Rusijos pilietis yra tas, kuris:

T) gyvena ir dirba Rusijoje;

P) vykdo Rusijos įstatymus ir turi teisę juos saugoti bei tvarkyti;

N) atvyko į Rusiją pailsėti.

2.Kokias teises turi Rusijos piliečiai?

C) Saugokite Tėvynę, rūpinkitės gamtos tausojimu.

P) Saugoti savo garbę ir geras vardas darbui ir mokslams.

H) Ginkitės su klasės draugais, jei jie jums nepatinka.

3. Kokias pareigas turi Rusijos piliečiai?

A) Saugokite Tėvynę, rūpinkitės gamtos tausojimu .

L) Garbės ir gero vardo saugojimas darbui ir mokslui.

A) Kovok su klasės draugais, jei tau jie nepatinka.

4. Nuo kokio amžiaus Rusijos piliečiai turi teisę dalyvauti tvarkant valstybės reikalus?

C) Nuo 14 metų.

C) Nuo 18 metų.

E) Nuo 21 metų.

5. Mūsų valstybės vadovas yra.

L) Ministras Pirmininkas.

D) Parlamento pirmininkas.

D) Prezidentas.

6. Mūsų šalies parlamentas yra

I) Federalinė asamblėja;

H) Federacijos taryba;

h) Valstybės Dūma.

7. Ką daro Rusijos vyriausybė?

E) priimti įstatymus.

D) tvirtina arba atmeta įstatymus.

I) Parengti šalies kultūros ir ekonomikos plėtros priemones.

8. Rusijos įstatymai įsigalioja tada, kai jie

X) tvirtina Federacijos tarybą;

U) priima Valstybės Dūma;

C) pasirašo prezidentas.

Kokį žodį išgavai iš teisingų atsakymų raidžių?

Klausykite mokytojo paaiškinimo.

Vaikai grupėse atlieka testą „Mes esame Rusijos piliečiai“.

Šventė

RUUD:

gebėjimo mokytis ir gebėjimo organizuoti savo veiklą formavimas (planavimas, kontrolė, vertinimas):

CUUD:

ugdyti pažintinę iniciatyvą (gebėjimą užduoti klausimus, dalyvauti ugdomajame bendradarbiavime );

Pokalbis, analitinis pokalbis.

3. Pažintinės veiklos organizavimas.

3.1. Tikslų nustatymas.

3.2. Naujų žinių atradimas.

3.3. Pirminis tvirtinimas

-Kaip manai, apie ką šiandien kalbėsime klasėje?

Pamoka jau prasidėjo

Ateityje jis eis pas vaikinus

Mes kalbame apie Rusijos šventes

Pakalbėkime šiandien.

Šios dienos pamokos tema „Tokios skirtingos šventės“

- Koks yra pamokos tikslas, susijęs su tema?

Kas yra atostogos?

Siūlau atsiversti Ožegovo žodyną ir perskaityti žodžio „atostogos“ apibrėžimą.

Ant savo lentelių turite patarlių, rinkite patarles ir paaiškinkite jų reikšmę.

Rusijos žmonės labai mėgsta šventes, šiais laikais pagal tradiciją įprasta linksmai leisti laiką, rengti vakarėlius, ceremonijas, puotas.

Pažiūrėkite į paveikslėlį pavadinimu „Užgavėnės“

Kas pavaizduota paveikslėlyje?

Ką veikia žmonės?

Paveiksle pavaizduota Užgavėnių šventė “ Atleidimo sekmadienis“. Pasak liaudies legendų, žmonės, kurie blogai šventė Maslenitsa, visi kitais metais blogai gyveno. Todėl kiekviena šeima stengėsi gaminti kuo daugiau sočių patiekalų, kviesti svečių, surengdama tikrai grandiozinę šventę.

Kokie jausmai apima žiūrint į šią nuotrauką?

Ką matai pirmame plane?

Ką matote fone?

Pažiūrėkime atidžiau, kaip rengiasi Rusijos moterys?

Jau dabar „Renginių kalendoriaus“ puslapiuose Rusijoje švenčiama daugiau nei trys šimtai švenčių. Šiandien sužinosite, kokios šventės švenčiamos Rusijoje, kaip jos švenčiamos, į kokias grupes galima sąlygiškai suskirstyti visas šventes.

O norėdami sužinoti, į kokias grupes galima skirstyti šventes, iš voko Nr.1 ​​išimkite atvirutes ir jose perbraukite visas raides, kurios sudaro žodį „šventė“.

PNARAZRDONDA

PSREAMZEDYNNIYKE

OPBRSHAERDOSNSIYSKIE

PSHRKAOZLNNIYKE

PPRROFAESZSIDONNAL

Paskaitykime, kokias grupes gavote?

O dabar, norint paskirstyti gautas šventes į grupes, reikia pažiūrėti į savo grupės atributą ir paaiškinti, kuriai švenčių grupei priklauso kiekvienas atributas.

Kiekviena grupė gaus vokus su atvirukais su švenčių pavadinimais ir trumpa informacija apie juos.

Turite išstudijuoti šiose kortelėse pateiktą informaciją ir pasidalinti savo žiniomis šiuo klausimu su kita grupe.

Jūsų istorija bus sukurta pagal planą:

1. Šventės pavadinimas.

2. Kada (data) švenčiama.

3. trumpas aprašymasšventė.

Dabar kiekvienas iš grupės eina eilės tvarka į kitą grupę ir aiškiai bei suprantamai pasakoja, ką išmoko, bet tik tam, kad vėliau galėtų atlikti užduotis.

Na, o dabar patikrinsime, kaip išmokote medžiagą, kurią jums pasakojo kitos grupės, jums reikia susieti švenčių datą su pavadinimu ir išdėstyti švenčių datas chronologine tvarka.

Apie šventes.

Klausyk mokytojų.

Plėsti žinias apie įvairias šventes.

Išreikškite savo spėjimus.

Perskaitykite žodžio „atostogos“ apibrėžimą

Šventė yra šventė, įsteigta kažkieno ar kažko garbei ar atminimui.

Atkreipkite dėmesį į darbo dienas, ir ateis pačios šventės.

malonus žmogus kiekviena diena yra šventė.

Jis prisimena šventes, bet pamiršta darbo dienas.

Atostogaujame tik tada, kai nėra darbo.

Darbas yra kaip atostogos.

Išnagrinėkite paveikslėlį.

Rusijos žmonės, šventė.

Vaikų atsakymai.

Vežimėlis, sniegas.

Kaliausė, žmonės, kaimas, medžiai.

Su sarafanais, šalikuose.

Atlikite užduotį.

„liaudies“, „profesionalas“, „mokykla“, „visos Rusijos“

Vaikai svarsto atributiką ir paskirsto šventes į grupes.

Vaikai gauna vokelius ir studijuoja informaciją apie šventes.

1 priedėlis

Grupės pakaitomis dalijasi žiniomis šia tema.

Mokiniai suderina atostogų datas su vardais ir išdėsto jas chronologine tvarka.

RUUD:

ugdymo veikloje formuoti gebėjimą priimti, išlaikyti tikslus ir jų laikytis;

WPUD:

vystytis pažintiniai interesai ir motyvai, smalsumas, kūrybiškumas;

vizualinis metodas

Žemėlapio darbas.

1 grupė „Profesionalai“

Diena Ugniagesių brigada– Balandžio 30 d Tą dieną 1649 m. caras Aleksejus Michailovičius pasirašė dekretą dėl pirmojo Rusijos sukūrimo. priešgaisrinė tarnyba. Viena pirmųjų profesionalių ugniagesių komandų buvo sukurta vadovaujant Petrui Didžiajam. 1999 m. Rusijos prezidento Boriso Jelcino dekretu balandžio 30-oji buvo paskelbta Rusijos priešgaisrinės apsaugos diena.

Medicinos darbuotojo diena – trečiasis birželio sekmadienis. Trečiąjį birželio sekmadienį Rusijos sveikatos apsauga pagal ilgametę tradiciją švenčia Medicinos darbuotojo dieną. Priežastis: SSRS Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumo 1980 10 01 dekretas.

Mokytojo diena – spalio 5 d. UNESCO Mokytojo dieną patvirtino tik 1994 m., tačiau Rusijoje ši šventė švenčiama nuo 1965 m., o anksčiau mokytojai buvo sveikinami kiekvieną pirmąjį spalio sekmadienį.

Kosmonautikos diena – balandžio 12 džmonių visame pasaulyje švenčia Kosmonautikos diena. Visų, kaip nors susijusių su kosmoso pramone, šventė pirmą kartą buvo švenčiama 1962 m. ir iki šiol laikoma viena svarbiausių tarp kitų. tarptautinės šventės.

1962 m. balandžio 9 d. SSRS Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumo nariai paskelbė dekretą dėl Kosmonautikos dienos įkūrimo. Netrukus, 1968 m., Tarptautinė aviacijos federacija šiai šventei suteikė tarptautinės statusą.

Viskas prasidėjo, kai 1961 m Sovietų Sąjunga, Jurijus Aleksejevičius Gagarinas, būdamas pilotu erdvėlaivis„Vostok“ tapo pirmuoju, kuris nepabijojo skristi į kosmosą. Apskridęs orbitą gaublys 108 minutes pradėjo sovietų atradėjas nauja era skrydžiai į kosmosą su vyru.

Automobilių vairuotojų diena yra paskutinis spalio sekmadienis. Profesinės darbuotojų atostogos kelių transportas o kelių infrastruktūra – prezidento dekreto pagrindu švenčiama nuo 1996 m Rusijos Federacija 1996 m. lapkričio 7 d.

2 grupė „Mokykla“

Mokykla išleistuvės paprastai švenčiama birželio dvidešimties pradžioje, kai baigiasi visi mokyklos baigiamųjų egzaminų. Išleistuvių šventė paprastai neplanuojama birželio 22-ąją – Atminimo ir liūdesio dieną. 1941 metais išleistuvės mokyklose vyko birželio 21–22 dienomis. Oficialioje ceremonijoje tradiciškai pirmiausia pagerbiami moksleiviai, gavę medalius už studijas, o vėliau įteikiami pažymėjimai.

Žinių diena Rugsėjo 1-oji – naujo pradžia mokslo metai visiems rusų moksleiviams, studentams, mokytojams ir dėstytojams. Tradiciškai šią dieną mokyklose vyksta iškilmingos eilės, šaunus laikrodis, žinių, ramybės, saugumo ir drąsos pamokos.

Paskutinis skambutis- tradicinė šventė mokslus baigiantiems moksleiviams. Naujausi skambučiai mokyklose vyksta gegužės pabaigoje, apie 25 d., kai mokslai jau pasibaigę, o baigiamieji egzaminai dar neprasidėjo.

Atsidavimas pirmokams - pirmoji moksleivių šventė pirmokams dažniausiai švenčiama spalio pabaigoje (24-25 d.), kai vaikinai jau po truputį prisitaikė ir priprato prie bendraklasių ir mokytojos.

Atsisveikinimas su abėcėle - viena svarbiausių švenčių kiekvieno raštingo žmogaus gyvenime yra diena, kai jis išmoko skaityti. Mokyklose ši diena švenčiama gruodžio pradžioje, kaip šventė „Atsisveikinimas su pradžiamoksliu“. Jaudinanti diena, kai vaikai suvokia, kad tapo raštingi ir išmoko skaityti. Tai diena, kuri žymi pabaigą gairės- raštingumo mokymas. Ir pirmoji didžiosios netekties diena – atsisveikinimas su knyga, kuri buvo naudojama kelis mėnesius

3 grupė „Liaudies“

Gimimas– (sausio 7 d.) viena iš dvylikos pagrindinių, vadinamųjų dvyliktųjų, krikščionių bažnyčios švenčių. viena iš dvylikos pagrindinių, vadinamųjų dvyliktųjų, krikščionių bažnyčios švenčių. Šią dieną įvyko didžiulis įvykis visam krikščioniškam pasauliui – Jėzaus Kristaus gimimas Betliejuje (Jėzus hebrajiškai reiškia „išganymas“). Visi krikščionys yra įsitikinę, kad Jėzų Kristų Dievas atsiuntė į žemę, kad išpirktų nuodėmes ir išgelbėtų žmoniją.

Maslenitsa- kelių dienų šventė, skirta žiemai išlydėti ir pavasariui sutikti, paprastai švenčiama vasario dvidešimtąją. Maslenitsa pradžios data keičiasi kiekvienais metais. Pagrindiniai tradiciniai Maslenicos liaudies šventės atributai yra įdaryta maslenica, linksmybės, šventės, rusai privalo blynus ir pyragus, ukrainiečiai ir baltarusiai – koldūnus, sūrio pyragus.

Velykos (Kristaus prisikėlimas) - pagrindinė šventė Stačiatikių kalendorius, įkurtas Jėzaus Kristaus Prisikėlimui atminti. Velykos neturi fiksuotos datos, o skaičiuojamos pagal Mėnulio kalendorius. Šią dieną ant stalo dedami spalvoti kiaušiniai, kulichas – tai aukšta duona, iš kurios gaminama saldi tešla o Velykos – saldus varškės su razinomis patiekalas.

Ivanas Kupala(Midsummer Day) – dažniausiai švenčiama liepos 7 d., vasarą liaudies šventė pagoniškos kilmės. Ivano Kupalos naktį buvo renkami sužadėtiniai ir atliekamos santuokos apeigos: šokinėjama per ugnį susikibus už rankų, keičiamasi vainikais, ieškota paparčio žiedo ir maudomasi ryto rasoje.

Valentino diena, arba Valentino diena- šventė, kuri vasario 14 dšvenčiama daugybės žmonių visame pasaulyje. Švenčiantieji šią šventę dovanoja artimiesiems ir brangūs žmonės gėlės, saldainiai, žaislai, oro balionai ir specialios atvirutės (dažnai širdelės pavidalu), su eilėraščiais, meilės prisipažinimais ar palinkėjimais meilei – Valentino diena.

4. grupė "Visos Rusijos"

(Vadovėlis p. 175)

Kartais atrodo, kad įrašų padaryti tiesiog neįmanoma, ypač kai reikia reflektuoti priežastinius ryšius. didelis skaičius elementai. Sudėtingą medžiagą sunku sutalpinti į linijinės lentelės stulpelius.

Kartą, septintajame dešimtmetyje, britų studentas Tony Buzanas buvo vos pašalintas iš universiteto. Jis tiesiog negalėjo suvokti medžiagos. Tada jis nuėjo į biblioteką sužinoti, kaip veikia smegenys. Jam buvo svarbu suprasti, kaip suvokimo mechanizmai veikia naujų žinių įsisavinimą. Tačiau tokių knygų nebuvo. Tonis pradėjo sugalvoti savo įrašų tvarkymo būdą. Jis studijavo Leonardo da Vinci dienoraščius ir pamatė, kad genijus savo mintis užfiksavo piešinių, simbolių ir jungiamųjų linijų pagalba. Taigi atsirado nauja įrašų saugojimo technika – minčių žemėlapiai (Mind Map)

Šis metodas pagrįstas žmogaus smegenų ypatumais. Mums sunku įžvelgti dalyko esmę, jei esame siauruose rėmuose. Todėl, kai studijuojame daug naujos medžiagos, sunku padaryti lentelę.

Minčių žemėlapis yra medžio formos. Kiekviena šaka yra koncepcija, idėja. Žemėlapyje lengva atsekti hierarchiją ir santykius. Kuo daugiau vaizduotės parodysite, tuo geriau medžiaga bus prisiminta.

Štai intelekto žemėlapis iš mūsų socialinių mokslų USE kurso tema „Valstybės formos“. Galite atsisiųsti šį žemėlapį.

Totalitarizmą iliustruoja Josifo Stalino portretas. Demokratija – Laisvės statula. Monarchija – Monomacho kepuraitė. Net paviršutiniškas žvilgsnis į žemėlapį padės prisiminti, iš kokių pagrindinių elementų susideda koncepcija.

Įsivaizduokime, kad vieningame valstybiniame egzamine susidūrėte su 28 užduotimi, kur reikia sudaryti detalųjį planą tema „Valstybės formos“. Egzamino metu galite pamiršti nurodyti politiniai režimai. Bet į pagalbą ateis diktatoriaus įvaizdis, iš kurio kaip siūlas bus ištrauktas „totalitarizmas“ ir kiti terminai.

Tokius žemėlapius galima braižyti ant popieriaus, tačiau greičiausiai neužteks A4 formato lapo. Todėl patogiau dirbti specialios programos. Mes naudojame iMindMap, jis yra mokamas. Tačiau yra ir nemokamų analogų, čia galite pamatyti įvairių minčių žemėlapių kūrimo paslaugų apžvalgą.

Atrodo, kartoti nelengva užduotis. Bet tai yra praktikos reikalas. Padarę apie dešimt kortelių vargu ar grįšite prie įprastų rekordų. Po minčių žemėlapių paprastos lentelės atrodo sudėtingos. Štai tos pačios temos pavyzdys iš Baranovo vadovo, skirto pasirengti socialinių mokslų egzaminui:

Įkeliama...Įkeliama...