Конспект нод у старшій групі "знаки дорожні – знати всім належить". Конспект нод "дорожні знаки нашого міста" (старша група)

Людмила Важинська
Конспект заняття «Дорожні знаки». (Старша група)

Тема: "Дорожні знаки".

Ціль: закріпити знання про правила поведінки на вулиці

Завдання:закріпити знання дітей дорожніх знаків, активізувати словник дітей (перехід, зебра, увага, обережно, розвивати мову дітей).

Хід заняття:Розташовую мокет вулиці на підлозі і загадую загадку:

У два ряди будинку стоять-

Десять, двадцять, сто поспіль.

Квадратними очима

Один на одного дивляться

(вулиця)

Вихователь:Діти подивіться на мокет вулиці і згадайте,для чого вона призначена?

Відповіді дітей

Діти послухайте вірш:

По місту, вулиці

Не ходять просто так:

Коли не знаєш правила,

Легко потрапити в прсак.

Весь час будь уважним

І пам'ятай наперед:

Свої мають правила

Шофер та пішохід.

Вихователь: Хлопці, зараз ви ходите по вулиці з дорослими. Але прийде трохи часу, ви підете до школи і вам доведеться ходити вулицями самостійно. А вулицями і дорогамрухається багато машин і переходити вулицю в недозволених місцях, де захочеться, небезпечно. Проїжджою частиною їдуть машини, автобуси. Але рух вулицями відбувається за суворими правилами-правилами дорожнього руху .

Хлопці, як ви думаєте, що станеться з вами, якщо ви не знаючи правил дорожнього руху, будіть переходити там, де захочете (Відповіді дітей)

Вихователь:правильно хлопці, для цього є пішохідний перехід

Читаю вірш:

Є на кожному перехресті

Пішохідний перехід.

Перейти дорогу просто

Тут без ризику та клопоту.

Хлопці, подивіться на вулиці багато дорожніх знаків. Дорожні знаки кращі друзіводіїв та пішоходів. Кожен знак має свою назву. Є знаки попередження. (розглядаємо з дітьми знакиі повторюємо що вони позначають)

Хлопці, а зараз ми з вами пограємось у гру: давайте собі уявимо начебто в наше місто пробрався лиходій і викрав все дорожні знаки (прибираю з макету все знаки) Що станеться у місті (Відповіді дітей)

Діти, а давайте з вами наведемо в місті порядок і розставимо все знаки правильно. (розставляємо знакиі повторюємо що вони позначають)

Молодці, діти, добре засвоїли ці знаки. А тепер візьміть олівці і намалюйте ті знакиякі ви запам'ятали (виконують завдання)

Хлопці, а тепер ми виріжемо ці знакивони нам знадобляться для сюжетно- рольової гри"Поліція".

Публікації на тему:

Конспект заняття з правил дорожнього руху «Про що розповіли дорожні знаки»

Конспект інтегрованого заняття у старшій групі «Дорожні знаки»Ціль: Формування знань про дорожні знаки. Завдання: Розширювати уявлення про дорожні знаки та їх призначення Розвивати образну мову.

Конспект НОД «Діти та дорожні знаки»Програмний зміст: Завдання: Освітні: нагадати дітям правила переходу проїжджої частини вулиці по переходу «Зебре», де висить.

Конспект спортивної розваги із використанням ІКТ «Про що розповіли дорожні знаки»Ціль: Створити позитивний емоційний настрій. Завдання: 1. Виховувати культуру поведінки на вулиці та у транспорті. 2. Закріплювати уявлення.

Конспект заняття з ознайомлення з навколишнім світом для дітей середньої групи «Для чого потрібні дорожні знаки?»Конспект заняття з ознайомлення з навколишнім світом для дітей середньої групи «Для чого потрібні дорожні знаки?» Програмні завдання: познайомити.

Програмний зміст: 1. Ознайомити дітей із дорожніми знаками (пішохідний перехід, підземний перехід, надземний перехід) 2. Закріпити.

Конспект заняття у середній групі «Подорож до країни «Дорожні знаки»Конспект заняття «Подорож до країни Дорожні знаки» Програмний зміст: 1. Закріпити знання дітей про правила дорожнього руху.

Муніципальне автономне дошкільне освітня установа"Дитячий садок № 28

міста Благовіщенська"

Конспект

в старшій групі

"Знаки дорожні - знати всім належить"

Склала:

виховательI

Чушкова Г.І.

м. Благовіщенськ

Соціально-комунікативний розвиток

Мета: формування у дошкільнят основ безпечної поведінки у навколишньому дорожньо-транспортному середовищі.

Завдання:

Навчальні:

Продовжувати вчити дітей розрізняти та розуміти дорожні знаки, призначені для водіїв та пішоходів;

Вчити дітей уважно слухати дорослого та одне одного, відповідати на запитання.

Розвиваючі:

Розвивати зв'язне мовлення, увагу, логічне мислення, пам'ять;

Розвивати творчість, втілюючи свій задум на папері.

Виховні:

Формувати доброзичливі стосунки між дітьми;

Формувати бажання дотримуватися правил дорожнього руху самому та навчити своїх друзів.

Активізація словника:пішохід, пасажир, транспорт, назви дорожніх знаків.

Попередня робота:

Бесіди: "Правила переходу вулиць та доріг"; "Дорожні знаки";

Дидактичні ігри: "Знайди за описом", "Склади дорожній знак", "Постав відповідний знак";

Читання художньої літератури: Я. Пішумов "Машини", В. Берестов "Це їду я бігом", С. Міхалков "Якщо світло запалилося червоне";

Розгляд картин, плакатів з ПДР;

Екскурсії, цільові прогулянки до перехрестя, світлофора;

Презентації "Дорожні знаки", "Діти. Дорога".

Обладнання та матеріал:сліди на підлозі, конверт із розрізаними на частини дорожніми знаками: "Пішохідний перехід", "Діти", "Місце зупинки автобуса та тролейбуса", "Підземний перехід", "Рух пішоходів заборонено", мультимедіа, слайди із зображенням дорожніх знаків, набір дорожніх знаків для кожної дитини – відгадки, смайлики, альбомні листи, фломастери.

ХІД НІД:

1. Організаційний момент. "Привітання".

Вихователь: Діти, я рада вас усіх бачити, давайте привітаємо один одного і посміхнемося від щирого серця

2. Ігрова ситуація.

Вихователь: Сьогодні я приготувала для вас сюрприз Знайти його в групі вам допоможуть сліди на підлозі та мої вказівки:

Прямо підете - нічого не знайдете,

Ліворуч підете - нічого не знайдете,

Направо підете – щось цікаве знайдете.

(Діти йдуть вказаними слідами на підлозі і знаходять великий конверт).

Вихователь: Відкрити цей конверт зможе той, хто відгадає загадку "Сам не бачить, а всім вказує"

Діти:– Це дорожній знак.

4. Дидактична гра"Склади знак"

(Діти відкривають конверт, дістають розрізані на кілька частин дорожні знаки: "Пішохідний перехід", "Місце зупинки автобуса", "Підземний пішохідний перехід", "Діти", "Рух пішоходів заборонено" та збирають їх на столах).

Вихователь: А тепер давайте присядемо і поговоримо про ці та інші дорожні знаки

3. Розмова про дорожні знаки.

Вихователь:Куди б ми не йшли, усюди на вулицях нас зустрічають дорожні знаки. Адже місто, де ми з вами живемо, можна по праву порівняти з букварем. Дорожні знаки – це азбука вулиць, проспектів, доріг. Біля вулиць усіх країн світу один спільну мову. У всьому світі розуміють, що означає той чи інший дорожній знак. А що таке дорожні знаки?

Діти:Це такі таблички трикутної, круглої та прямокутної форми.

Вихователь: Ці таблички зі схематичними малюнками - дорожні знаки здалеку видно пішоходам та водіям А навіщо вони потрібні?

Діти: Вони вказують пішоходам та водіям куди можна йти, їхати

Вихователь: Правильно, діти, дорожні знаки регулюють рух та допомагають орієнтуватися у дорожній обстановці Усі знаки діляться на: інформаційно-вказівні, деякі з них.

(слайд 1 Знаки "Пішохідний перехід", "Місце зупинки автобуса", "Підземний перехід").

Вихователь:Як вони виглядають та про що нам говорять?

Діти:Це знаки прямокутної форми. синього кольору, вказують де можна очікувати автобус, безпечно перейти проїжджу частинуземлі або під землею.

Вихователь:Правильно, молодці! Наступна група дорожніх знаків – це знаки сервісу. Ось деякі з них.

(Слайд 2 Знаки "Пункт першої медичної допомоги", "Пункт харчування", "Місце відпочинку")

Діти:Ці знаки допомагають знайти місце, де можна отримати медичну допомогу, поїсти чи відпочити.

Вихователь:Наступна група – це попереджувальні знаки. Один із них виглядає ось так. Опишіть його та скажіть, про що він попереджає водіїв? Де може стояти?

(Слайд 3 Знак "Діти")

Діти:Це трикутний знак із червоною облямівкою. Його встановлюють біля шкіл, дитячих садків.

Вихователь: Абсолютно вірно, він попереджає водія про наближення до небезпечної ділянки дороги і про те, що потрібно бути дуже уважним, тому що можуть раптово з'явитися діти

Вихователь:Серед усіх дорожніх знаків є найсуворіші – це знаки, що забороняють. Ось деякі з них.

(Слайд 4 Знаки "В'їзд заборонено", "Рух пішоходів заборонено", "Рух на велосипедах заборонено").

Вихователь:Діти, ви чуєте у назві знаків слово "заборонено". Тобто. в'їжджати під знак не можна і рухатися велосипедом теж.

Вихователь:Діти, ви великі молодці, добре знаєтеся на дорожніх знаках, а інші правила дорожнього руху знаєте? Давайте перевіримо та пограємо у гру. Якщо ви чините згідно з правилами огрядного руху, то дружно відповідайте: "Це я, це я, це все мої друзі" і робіть крок уперед, а якщо ні - то мовчіть і стійте на місці.

4. Гра-розминка "Це я, це я це все мої друзі".

Вихователь:

Хто з вас іде вперед

Лише там, де перехід?

Діти: (роблять крок уперед і кажуть) Це я, це я…

Вихователь:

Хто з вас у тісному вагоні

Поступився старенькій місце?

Діти:Це я, це я….

Вихователь:

Хто біжить уперед так скоро

Що не бачить світлофора?

Мовчання.

Вихователь:

Знає хто, сигнал зелений означає:

Дорогою кожен сміливо нехай крокує.

Діти:Це я…..

Вихователь:

Відповість, хто без зволікання

Жовтий сигнал – попередження?

Діти:Це я…..

Вихователь:

Хто поблизу проїжджої частини

Весело ганяє м'ячик?

Мовчання.

Вихователь:Молодці, всі впоралися із завданням. А зараз перевіримо вашу кмітливість і кмітливість. Той, хто дізнався, про який знак загадка, покажіть картинку та за правильну відповідь отримайте смайлик.

5. Загадки про дорожні знаки.

Через дорогу смужки йдуть

І за собою пішохода ведуть ("Пішохідний перехід")

Я хочу запитати про знак

Намальований він так:

У трикутнику хлопці

З усіх ніг біжать кудись ("Діти")

У цьому місці, як не дивно

Чекають чогось постійно

Хтось сидячи, хтось стоячи.

Що за місце тут таке? ("Місце зупинки автобуса")

Дорогами пішоходам

Стало простіше з переходом

Під землею навіть площа перейти набагато простіше ("Підземний перехід")

Довго їхали, втомилися,

І шлунки забурчали.

Це нам вони зізналися,

Що давно зголодніли.

Не минуло й п'ять хвилин

Знак висить - обідай тут ("Пункт харчування")

Вихователь:Подивимося, хто у нас найкмітливіший? Молодці! Усі заробили смайлики!

Вихователь:А зараз найцікавіше завдання! Кожен із вас придумає та намалює свій дорожній знак. Що ваш знак буде позначати, як він виглядатиме, залежить від вашої фантазії. Цей знак може бути дуже серйозним, суворим, а можливо жартівливим.

6. Малювання дітьми своїх дорожніх знаків.

7. Обговорення робіт. Оповідання дітей про знаки.

8. Підсумок.

Вихователь:Діти, які знання ми сьогодні з вами закріпили і де ці знання знадобляться вам?

Діти:Ми згадали які знаки існують, як вони виглядають і, діючи за цими знаками, ми уникнемо неприємностей на дорозі. А ще ми придумали та намалювали свої дорожні знаки.

Вихователь:

Знаки ці дорожні

Різні, всілякі

Пішоходам треба знати

Виключно на "5"

Ви, хлопці, не позіхайте

Дружно знаки вивчайте!

Пам'ятайте про них завжди,

Щоб не сталося з вами лихо.

Література

    Н.М. Авдєєва, О.Л. Князєва, Р.Б. Стеркіна "Безпека", СПб "Дитинство-Прес" 2002 р.

    Н.М. Авдєєва, О.Л. Князєва, Р.Б. Стеркіна, М.Д. Маханева «Безпека на вулицях та дорогах», М. вид. АСТ-ЛТД, 1997

    К.Ю. Біла, В.М. Зимоніна «Як забезпечити безпеку дошкільнят», М. Просвітництво, 1998

    Ф.С. Майорова «Вивчаємо дорожню абетку», М. вид. "Скрипторій", 2006 р.

    О.О. Скоролупова «Правила та безпека дорожнього руху», М.2005 р.

    К. Нефьодова «Транспорт. Який він." вид. «Гном» М. 2003

    М. Дружініна "Наш друг світлофор" вид. "Махаон" 2005 р.

    «Навчання дітей дошкільного віку безпечної поведінкина дорозі та правилам дорожнього руху» (з досвіду роботи колективу ГОУ “Початкова школа-дитячий садок”№ 684 СПб), СПб 2002 р.

    Журнал «Дитина у дитсадку», №1, №2 - 2001 р.

    Журнал «Гра та діти», №3 – 2006 р.

Програмний зміст заняття:

  • вчити дітей розрізняти дорожні знаки з колірної гамита формі;
  • формувати систему знань про дор. знаках та ПДР;
  • розвивати пізнавальні інтереси, Логічне мислення, пам'ять, спостережливість;
  • виховувати дисциплінованість, організованість;
  • формувати культуру поведінки на вулиці та дорозі;
  • підвищувати рівень мовного розвитку.

Тип заняття:вдосконалення знань, умінь та навичок.

Матеріал:плакат із зображенням перехрестя, дорожні знаки, конверти з розрізаними знаками (за кількістю дітей, по три види), два малюнки із зображенням двох протилежних за значенням змісту дорожніх ситуацій.

Методи навчання:діалогічне, монологічне виклад.

Методи викладання:пояснювальний, стимулюючий, інформаційно-повідомляючий.

Методи вчення: частково-пошуковий, практичний, виконавський

Методи виховання:підтримка та схвалення моральних почуттів, оцінок; створення проблемних ситуацій.

Методична новизна:інтеграція різних видівдіяльності (ПДР, логіка, орієнтування у просторі, практика сенсорного сприйняття у дидактичній вправі).

Хід заняття

— Хлопці, чи любите ви гуляти надвір, у дворах, ходити містом? Яка може небезпека чатувати на вулиці? Щоб уникнути небезпеки, треба дотримуватися ПДР. Як вийдеш на вулицю, нам довкола зустрічаються різнокольорові дорожні знаки, світлофор постійно змінює кольори, машини мчать, асфальт весь білими лініями розкреслено. За допомогою знаків, світлофорів, дорожніх розмітоквулиця розмовляє з нами. Вийшовши на вулицю, на дорогу, ви стаєте учасниками дорожнього руху та називаєтесь пішоходами. Для вас влаштовані тротуари, а для водіїв широка проїжджа частина.

— Розгляньмо деякі дорожні знаки. Їх можна зустріти надвір. Вони різного кольоруі різної форми. Як ви вважаєте, для чого потрібні знаки?

— За допомогою цих знаків вулиця розмовляє з пішоходами та водіями, щоб ми змогли зберегти себе та ближніх, зберегти здоров'я.

- Всі дорожні знаки діляться на попереджувальні, знаки пріоритету, забороняють, накази, знаки особливих приписів, інформаційні, знаки сервісу, таблички.

— Ось цей знак особливих розпоряджень – «Пішохідний перехід». Він повідомляє учасників дорожнього руху, де потрібно переходити дорогу. Це місце переходу позначено білою розміткою «Зеброю».

— Оце попереджувальний знак «Діти», трикутної форми з червоною облямівкою. Його встановлюють поблизу шкіл та дитячих садків. Водії мають бути дуже обережними.

— Серед дорожніх знаків найсуворіші забороняють. Вони круглі з червоною облямівкою. Цей знак забороняє рух водіям – «Рух заборонено». Цей забороняє рух на велосипеді, але в руках велосипед можна вести. Цей забороняє рух пішоходам «Рух пішоходів заборонено». Тут пішохід перекреслено червоною межею. Як ви вважаєте, де може бути цей знак? (Там, де людині може загрожувати якась небезпека: на будівництві, на полігонах, де ведуться військові навчання на військових техніках, на автомагістралях із щільним потоком машин).

— А це наказові знаки « Велосипедна доріжка» та « Пішохідна доріжка». Вони круглі, синього кольору, символи білого.

Сервіс «Пункт харчування». Він виставляється біля кафе, їдалень.

Це інформаційні знаки "Надземний пішохідний перехід". Де його встановлюють? (Його встановлюють там, де можна перейти проїжджу частину над нею – мостом). А біля підземного пішохідного переходу встановлюють такий знак (хором): «Підземний пішохідний перехід». Перетинаючи проїжджу частину під землею, пішохід може уникнути небезпеки потрапити під машину.

— А тепер гляньте на цей плакат. Тут зображені проїжджі частини, які перетинаються один з одним і називаються перехрестями. Тут є тротуари, пішохідні переходи (зебри), світлофори, підземні та надземні пішохідні переходи. А також зображені будинки, школа, кафе та діти, які, вийшовши на вулицю, стають пішоходами, але не встановлені знаки. Давайте разом їх розставимо (Пункт харчування, Діти, Пішохідний перехід, Підземні та надземні пішохідні переходи). А тепер поглянемо на цього хлопчика, він учень і йому треба дістатись школи. Допоможіть йому та вкажіть його безпечний шлях перетину проїзної частини, дотримуючись правил дорожнього руху. (Викликаючи дітей, також допомогти ще трьом учням; запитати думку дітей, чи згодні вони з цим рішенням).

Фізмінутка

- А зараз ми всі будемо велосипедистами. І, дотримуючись правил дорожнього руху, кататимемося, а в цьому нам допоможуть ці два дорожні знаки. (Діти хором називають їх). Коли я покажу синій знак "Велосипедна доріжка", ви, лежачи на килимі, закрутіть педалями, а на цей "Рух велосипедистів заборонено" - зупиніться.

Робота за столами

- А зараз вам потрібно скласти дорожні знаки. У вас на столах конверти, де знаходяться розрізані частини знаків. Але для початку послухайте вірші, вгадайте про які знаки вони і знайдіть у них помилки.

Я хочу спитати про знак.
Намальований знак ось так:
У трикутнику хлопці
З усіх ніг біжать кудись.
Мій приятель каже:
«Дітям шлях сюди закритий!»

— Про який знак вірш, яка помилка в ньому? Висипте з конвертиків розрізані знаки та складіть той, про який йшлося у вірші. Який знак ви зібрали, як він називається? Яке воно має значення?

Ішли зі школи ми додому,
Бачимо знак біля бруківки:
Синє коло, велосипед,
Нічого іншого нема.
Подумав друг трошки
І сказав: Відповідь одна -
Знак каже: веде доріжка
Прямо у веломагазин».
Білий трикутник у синьому квадраті,
Чорний пішохід по «зебрі» йде
Видно шлях тут безпечний:
Чи може тут підземний перехід?

(Діти виконують завдання, дітям задаються самі питання).

— Ви здогадалися, про який знак вірш? Сашо, який знак ти зібрав, як називається?

А тепер давайте розглянемо ще два малюнки, на яких зображено дві різні ситуації. Давайте розглянемо першу. (Пішоходи переходять проїзну частину по пішохідному переходуна зелений колірсвітлофора). А на другому – діти грають із м'ячем прямо на проїжджій частині. (Вислухати коментарі та відповіді дітей).

— І ви теж, хлопці, дотримуйтесь правил дорожнього руху, не грайте на проїжджій частині. А на занятті ви брали участь, відповідали, завдання виконували.

Підбиття підсумків.

Стаття розміщена у авторській редакції.

Федотова Г.М.,

вихователь МДОУ "Райдуга"

Цілі:

Освітні:

  • Дати дітям уявлення про різні дорожні знаки та їх призначення;
  • Розвивати вміння створювати вироби з паперу та картону.

Розвиваючі:

  • Формувати вміння орієнтуватися на основних дорожніх знаках;
  • Розвивати логічне мислення, пам'ять, орієнтацію у навколишній обстановці.

Виховні:

Попередня робота

Екскурсія вулицями міста, розгляд дорожніх знаків.

Матеріали для заняття

  • Різні картини із зображеннями вулиць, різних міських позначень;
  • Набір дорожніх знаків або їх зображень;
  • Кольоровий та білий папір;
  • Картон;
  • Ножиці для дітей;
  • Клей;
  • Щітки для клею;
  • Серветки;
  • Клейонки для роботи дітей;
  • Палички від морозива;
  • Кришки від пляшок або футляри від «Кіндера-сюрпризу»
  • Конверти (за кількістю дітей), у яких перебувають розрізані знаки.

Хід заняття

Вихователь:

Діти, подивіться на ці картинки. Я хочу звернути вашу увагу на те, чому ми раніше приділяли увагу – на різні умовні позначенняна вулицях міст. Різні дорожні знаки висять вздовж вулиць. Деякі ви знаєте. Що означають ці знаки? Дітям пред'являються знайомі їм знаки - "Перехід", "Підземний перехід", "Надземний перехід", "Обережно, діти", "Проїзд заборонено". Подивіться, чому вони всі ці знаки різні за формою і за кольором. Є круглі, трикутні, квадратні, на синьому та білому тлі. Ви знаєте, чому вони такі різні? (Вислуховує відповіді дітей.) Ці знаки в червоних колах забороняють. Подивіться: «Проїзд заборонено», «Рух велосипедів заборонено», «Пішохідний рух заборонено», «Поворот заборонено». Це найсуворіші знаки. А ось знаки – у червоних трикутниках – застережливі. Вони попереджають водія про якусь небезпеку: «Слизька дорога», «Нерівна дорога», «Небезпечний поворот». А ось ще знаки у синіх колах – наказні. Те, що на них намальовано, водій обов'язково має виконувати. Знаки на квадратних синіх табличках – інформаційні чи вказівні: всім нам добре відомий знак "Перехід", "Телефон", "Автобусна зупинка" та інші.

Фізкультхвилинка

Гра «Зупинка громадського транспорту»

Правила гри.

Позначити дорогу. Вибрати двох – трьох дітей водіями автобуса (вони надягають обручі). Інші діти знаходяться біля знаку «Зупинка громадського транспорту», ​​чекаючи на автобус. Водії під'їжджають до зупинки. До обруча чіпляється дитина - пасажир, і разом вони біжать до позначеного місця, де відчепляється пасажир. Водії перевозять усіх учасників. Після закінчення гри всі сідають на свої місці

Вихователь:

Послухайте вірш і знайдіть у них помилки. Відповідь зобразіть у знаках, що лежать на столі.

Я хочу спитати про знак.

Намальований знак ось так:

У трикутнику хлопці

З усіх ніг біжать кудись.

Мій приятель каже:

«Дітям шлях сюди закритий!»

Ішли зі школи ми додому,

Бачимо знак біля бруківки:

Синє коло, велосипед,

Нічого іншого нема.

Подумав друг трошки

І сказав: Відповідь одна -

Знак каже: веде доріжка

Прямо у веломагазин».

(Діти виконують завдання.)

П'ять різних чоловічків

Вам зустрічаються у дорозі.

А який із них дозволить

Вам дорогу перейти?

Людини різні –

Сині та червоні,

Трикутник, коло, квадрат –

Ось вони всі п'ять поспіль.

Виберіть серед знаків, які лежать у кожного з вас на столі, потрібний знак:

«Пішохідний перехід», «Обережно, діти!», «Підземний перехід», « Дорожні роботи», «Рух пішоходів заборонено». А зараз вам потрібно скласти дорожні знаки. У вас на столах конверти, у них є розрізні знаки. (Кількість частин, на які розрізані знаки, залежить від індивідуальних здібностей дітей. Діти відкривають конверти та складають свої знаки. Відповідають на запитання.)

Як називається знак?

Яке воно має значення?

Які дорожні знаки зустрічаються вам по дорозі до дитячого садка?

Потім вихователь пропонує зробити дорожні знаки на вибір дітей для гри з паперу та картону під спокійну, тиху музику. Можна вирізати різнокольорові кола. Тут діти застосовують вже наявні в них навички вирізування кола із квадрата. Кола наклеюються на основу.

У нижній частині основи вихователь робить невеликий проріз. У нього вставляється паличка від морозива, довжина якої регулюється дітьми самостійно.

Роботи розміщуються на виставку. Вихователь запрошує авторів кількох праць. Спочатку пропонує дітям відгадати, що означає цей знак. Потім слово надається дитині. Він розповідає про призначення знака, чому саме це зображення краще за інших реалізує призначення знака.

От і розібралися, навчилися розуміти мову вулиці, мову мов. Я сподіваюся, що ви будете всі правила дорожнього руху виконувати неухильно. Не забудьте познайомити із знаками своїх друзів.

Знаки важливі, дорожні

Компас дорослих та хлопців.

Діти! Будьте обережні!

Знайте, що не можна, що можна!

Виконуйте незмінно Все, що знаки кажуть!

Назва:Конспект НОД «Дорожні знаки – наші друзі» (ПДР), старша група
Номінація:Дитячий садок, Конспект НОД (ПДР), Старша група

Посада: вихователь першої кваліфікаційної категорії
Місце роботи: МДОУ «Дитячий садок № 1»
Місцезнаходження: м. Ярославль

Конспект НОД «Дорожні знаки – наші друзі»

Вихователь: Андрєєва Н.М.

Ціль:познайомити дітей із видами дорожніх знаків.

Програмні завдання:

Розвиваючі:

1. Активізувати процеси мислення, уваги та мови дітей.

2.Розвивати зорову та слухову пам'ять.

Навчальні:

Познайомити дітей із забороняючими, наказуючими та попереджувальними знаками.

Виховні:

1. Виховувати кмітливість та винахідливість.

2. Виховувати потребу дітей бути дисциплінованими та уважними на вулицях, обережними та обачними.

Матеріали:дорожні знаки розрізні, біле коло з червоною облямівкою, білий трикутник з червоною облямівкою, синє коло, 3велосипеди, листи з дорожніми знаками, червоні та сині фломастери, знаки групові.

Хід заняття.

Вихователь:

Діти, послухайте вірш.

Місто, в якому ми живемо з тобою,

Можна по праву порівняти з букварем.

Ось вона, азбука, над головою:

Знаки розвішані вздовж бруківки.

Абеткою вулиць, проспектів, доріг

Місто дає нам весь час урок.

Абетку міста пам'ятай завжди,

Щоб не сталося з тобою лихо.

Хлопці, про яку азбуку йде мовау вірші?

Діти:

Про абетку дорожнього руху.

Вихователь:

Що допомагає нам дотримуватись на вулицях правил дорожнього руху?

Діти:

Дорожні знаки

Вихователь:

Хто здогадався, про що ми з вами говоритимемо?

Діти:

Про дорожні знаки.

Вихователь:

Правильно. Але оскільки знаків дуже багато ми говоритимемо про види дорожніх знаків.

Навіщо потрібні дорожні знаки?

Діти:

Дорожні знаки допомагають водіям та пішоходам

дотримуватися ПДР.

Вихователь:

Що вони повідомляють водіям та пішоходам?

Діти:

Вони повідомляють, чого можна і що не можна робити на дорозі.

Вихователь:

Ми з вами познайомилися з деякими знаками. І зараз я пропоную вам зібрати 3 дорожні знаки. Для цього кожен візьме одну частину знака, визначить у кого такий же і вчотирьох, зберіть цілий знак.

Діти збирають знаки на килимку по групах.

1 попереджувальний «Дикі тварини»

3 розпорядник «Пішохідна доріжка»

Що означає ваш знак?

Діти:

Дикі звірі, подача звукового сигналузаборонено, пішохідна доріжка.

Вихователь:

А зараз кожній групі потрібно самим спробувати сконструювати один і той же дорожній знак, що забороняє. « Рух на велосипеді заборонено». У кожної групи на столі лежить білий трикутник з червоною облямівкою, біле коло з червоною облямівкою, синє коло і велосипед, який треба покласти або в трикутник, коло або коло, щоб вийшов знак, що забороняє.

Діти виконують завдання груп за столами.

Порівняємо, як кожна група виконала завдання. Діти, подивіться, завдання було одне, а виконали все по-різному. Чому так вийшло, вам треба було зібрати знак, що забороняє. То чого ви не знаєте?

Діти:

Ми не знаємо, як позначається забороняючий знак (коло, трикутник або синій коло)

Вихователь:

Щоб розібратися, пропоную повернутися до знаків, які ви збирали з частин. Ви мені сказали, що цей знак (показати знак "подача звукового сигналу заборонено") називається "подача звукового сигналу заборонено»

Подивіться уважно, чим він відрізняється від сусідніх знаків?

Діти:

Він круглий білий з фарбою облямівкою.

Вихователь:

Значить забороняючі знаки якої форми, кольору?

Повтори, як виглядає знак, що забороняє.

Знаки, що забороняють, забороняють і говорять нам про те, що не можна робити.

Ви збирали знак "Рух на велосипеді заборонено".

На яку фігуру ми покладемо велосипед, щоб вийшов знак, що забороняє?

Діти:

На білому колі з червоною облямівкою.

Вихователь:

А хто знає, як позначаються попереджувальні знаки? Як ви вважаєте, який із двох знаків попереджає водія про можливу небезпеку?

Діти:

дикі звірі

Вихователь:

Значить, які форми попереджувальні знаки? А кольором?

Діти:

Білий трикутник з червоною облямівкою.

Вихователь:

У нас залишилося синє коло. Подивіться на знак. Що означає цей знак?

Діти:

Пішохідна доріжка.

Він нам каже, наказує водієві або пішоходу, що можна робити (виконувати)

Вихователь:

Значить це якийсь знак?

Діти:

наказуючий

Фізкультхвилинка.

Гра на увагу «Автомобілі та пішоходи»:

На слово "автомобіль" їздити і кермувати по групі, не врізаючись один в одного. На слово пішохід - марширувати.

Вихователь:

А зараз ми з вами потренуємося малювати знаки, що забороняють, попереджають і наказують.

Пройдемо за столи. У вас є 2 фломастер синій і червоний. Я називатиму знак, а ви обводити його в червоний трикутник, коло або синій коло.

Вихователь називає різнобій вид знака та сам знак.

Забороняючі:

1 рух пішоходів заборонено

2 обгін заборонено

3 рух мотоциклів заборонено

Попереджувальні:

1 дорожні роботи

2 слизька дорога

3 нерівна дорога

Розпорядники:

1 пішохідна доріжка

2 рух прямо

3 круговий рух

Хлопці, а знаки можуть бути не тільки на дорогах, а й у нас у групі. На дорозі стоять дорожні знаки, а в групі з'явилися знаки групові. Давайте їх шукаємо. Що може означати знак?

Діти:

Забороняючі знаки: «не можна ламати іграшки», «не можна битися»

Попереджувальні знаки: «обережно гаряча вода», «обережно посуд»

Настановні знаки: «книги», «малювання»

Вихователь:

Отже, ще раз повторимо. Як позначаються знаки, що забороняють, попереджувальні знаки, що наказують знаки.

Loading...Loading...