„Garsai ir raidė M“. Logopedinės pamokos specialiųjų poreikių raidos vaikų parengiamojoje grupėje santrauka

Foneminės klausos raida.

Frontali pamoka. Vyresnioji grupė ONR-III

Pirmieji studijų metai (I laikotarpis)

Tema: Skamba „M“ - „M“. Laiškas M. Antra pamoka.

Tikslas:

  • Foneminių procesų raida.

Užduotys:

  1. Tolesnis sąvokų „garso žodis“, „garso raidė“ diferencijavimas
  2. Klausos suvokimo patikslinimas.
  3. Foneminių vaizdų formavimas.
  4. Foneminės analizės raida.
  5. Klausos-žodinės atminties ugdymas.

Medžiaga:

  • Objektų paveikslėliai, signalai (simboliai), rutulys, magnetinės raidės, lustai

Pamokos planas.

1. Organizacinis momentas.

2. Žaidimas „Suskaičiuok balsių garsus“.

Pakelkite tiek pirštų, kiek girdite balsių garsus (AU O AUI).

Kokie garsai buvo skaičiuojami? (balsės)

Balsių garsų artikuliacijos patikslinimas.

3. – Kokius priebalsių garsus mokomės skirti?

Lyginamosios M - Mb charakteristikos pagal artikuliacines-akustines savybes.

Koks skirtumas?

Kuo jie panašūs?

Kokiuose „namuose“ jie gyvena?

Kokią raidę žymime? Patikslinus M raidės vaizdą

4. Žaidimas „Kieno ausys girdi geriau?

Žodžių pavyzdžiai:

rutulys, aguona, pelė, lokys, skalbiniai, mielas, namas, drąsus, šlapias, juokingas.

Ką aš darysiu? (taria žodžius)

- Ir tu? (pakelkite norimą signalą)

Kokį signalą duosite išgirdę garsą M? (mėlyna)

Garsas M? (žalias)

Vaikai kelia reikiamus signalus.

5. Žaidimas su kamuoliu „Prisimink ir pakartok“.

Kalbėjimas žodžių „grandinėmis“. Po tris žodžius su garsais M Мь.

Kokius garsus ar žodžius pasakėte? (žodžiai)

6. Žaidimas „Kas gali prisiminti daugiausiai žodžių?

Su garsu M.

Su garsu M

Paskirstomos spalvotos drožlės (juostelės).

Ką tu prisiminei? Žodžiai)

Kas laimėjo?

7. Žaidimas „Nežiovaukite, išsirink tinkamą paveikslėlį“.

Nuotraukos išdėliotos ant kilimo. Berniukai renkasi garsą M, merginos renkasi garsą Mb. Vienas po kito neša į savo vietas. Žaidimas prasideda ir baigiasi logopedo signalu. Apžiūra.

Kas laimėjo?

8. Žaidimas „Burtininkai“.

AM MA MI skiemenų analizė.

Kiek garsų girdi?

Kuris yra pirmasis?

Dirbame ant žymeklio lentos. Pirmiausia nurodome garsą su norimu signalu. Piešiame spalvotais žymekliais, tada keičiame magnetines raides.

9. Skiemenų skaitymas.

AM MA
OM MO
UM MU
IM MI
EM ME
MES

Skaitant antrąjį stulpelį, pateikiamos instrukcijos:

Raidės yra „draugai“. Pirmiausia pažvelkite į antrąją – ji jums pasakys, kuriam balsiui toliau turėtumėte atverti burną ir kaip skaityti: švelniai ar tvirtai. Raidė I rodo, kad priešais esanti M raidė reiškia švelnų garsą. Štai šiuos „rūbus“ (M) apsivilko minkštas „brolis“ Mb.

10. Pamokos rezultatai.

Soboleva Natalija Vladimirovna,
aukščiausios kvalifikacinės kategorijos mokytojas logopedas,
GBDOU Nr. 73, Kirovo rajonas,
Sankt Peterburgas

, Konkursas „Pristatymas pamokai“

Pamokos pristatymas


























Atgal į priekį

Dėmesio! Skaidrių peržiūros yra skirtos tik informaciniams tikslams ir gali neatspindėti visų pristatymo funkcijų. Jei jus domina šis darbas, atsisiųskite pilną versiją.

Pamokos tikslas: įtvirtinti vaikų žinias apie priebalsių garsus ir raides; išmokti atskirti garsus pagal artikuliaciją, atskirti garsus ir juos reprezentuojančią raidę. Lavinti foneminę klausą, dėmesį, loginį mąstymą, atmintį, smulkiąją motoriką.

Įranga: pristatymas, multimedijos įrenginys, užrašų knygelės, raudoni, mėlyni ir žali rašikliai.

Pamokos eiga

1. Laiko organizavimas

.

Sės tas, kurio pavadinime yra garsas [aš].

Psichologinė gimnastika. Logopedas: Kokia mamos ir tėčio veido išraiška, kai jie pykstasi? Ką daryti, kai tave bara (1 skaidrė) (verki, liūdi, slapstosi, ginasi, tyli, atsiprašini – vaikai mimika išreiškia skirtingas emocines būsenas). Suvaidinamos 2-3 scenos.

2. Praneškite apie pamokos temą.

(Rodyti 2 skaidrę)

Logopedas: kas tai? - Namas. Koks paskutinis garsas žodyje namas? (Garsas [M]). Šiame name gyvena močiutė, senelis, tėvas, mama ir vaikai - sūnus ir dukra, vardu Michailovas. Pasakykite vienu žodžiu – „šeima“ (3 skaidrė) Koks yra trečiasis šio žodžio garsas? (Garsas [M’])– Šiandien išmoksime atskirti garsai [M] – [M’] ir raidė, kuri raštu vaizduoja šiuos garsus. M raidė (4 skaidrė)

3. Garsų charakteristikos pagal artikuliacines ir akustines charakteristikas.

Logopedas: Pažiūrėkite į mano lūpas, jos šiek tiek šypsosi, kai ištaria garsą [M’], ir šiek tiek pyksta, kai ištaria garsą [M].

M - garsas uždaro mūsų lūpas!
Balsas padeda garsui.(Garso profilis [M]– (5 skaidrė),

Garsų žymėjimas spalvų simboliais ir „varpeliais“ (6 skaidrė)

4. Foneminės klausos ugdymas. Žaidimas „Kietas – minkštas“

Logopedas: Michailovų šeima yra draugiška. Jie kartu dirba ir atsipalaiduoja, mėgsta žaisti įvairius žaidimus. Papa Matvey kviečia žaisti žaidimą „Hard - Soft“. Jei girdite garsą [M], pakelkite mėlyną kvadratą, o jei girdite garsą [M’], tada pakelkite žalią kvadratą. ( Žodžiai: lėktuvas, avietė, medus, tiltas, mielas, mažas, mėsa, miltai, lokys, musė) Logopedas: Kaip atrodo raidė M?

M raidė su dviem kuprais, Kaip kupranugaris – pažiūrėkite patys (6 skaidrė)

Draugai susikibo už rankų.
Ir jie pasakė: „Tu ir aš esame mes!
Tuo tarpu
pasirodė M raidė.
A. Šibajevas (7 skaidrė)

Logopedas: Mano anūkai Mitya ir Maya labai mėgsta žaisti su močiute Maša.

5. Dėmesio, atminties, loginio mąstymo ugdymas. Žaidimas „Ketvirtasis ratas“.

Logopedas: pažiūrėkite į paveikslėlius, pavadinkite jas, suraskite „papildomą žodį“, paaiškinkite, kodėl taip manote.

Atsakymo pavyzdys: Manau, kad žodis „namas“ yra „perteklinis“, nes garsas [M] yra žodžio gale, bet visuose žodžiuose jis girdimas žodžio pradžioje.

(Alyva, automobilis, kūdikis, namas - 9 skaidrė),
(Kamuolis, medus, kreidelės, jūra-10 skaidrė)
(Ledai, mėsa , muilas, skristi-11 skaidrė), (2 atsakymo variantai)
(Motina, monetos, tiltas, motociklas-12 skaidrė).

Kuo žodžiai panašūs? (pienas, plaktukas – 13 skaidrė) ( Jie prasideda kietu priebalsiniu garsu [M], kiekvienas žodis turi 3 skiemenis, parašytas balsine raide O). Koks skirtumas? (Pienas yra gaminys, o plaktukas yra įrankis. Žodyje "pienas" yra 6 raidės ir 6 garsai, žodis "plaktukas" - 7 raidės ir 7 garsai)

Logopedas: Su seneliu Miša vaikai mėgsta ką nors gaminti, belstis plaktuku ir žiūrėti įdomius filmus (15 skaidrė).

6. Fiziniai pratimai – „Plaktukai“(14 skaidrė).

O.S. – pėdos – pečių plotyje, rankos žemyn. Pirštai suspausti į kumštį.

– Jie trenkė kumščiu į kumštį – klykteli ir klykteli. Plaktukai knock-tnock-knock. Knock-knock-back į nagus. Plaktukai trank-tūk, trank-tūk ant vinių. Plaktukai knock-tnock-knock. Knock-knock-back į nagus. (Pakartokite - 2 kartus pagal muziką, vaikai atlieka atitinkamus judesius)

7. Skiemenų ir frazių skaitymas.

Ma-ma-ma – aš pati namie.
Mu-mu-mu – pienas kam nors?
Mo-mo-mo – valgome popsas.
Mes-mes-mes - skaitome knygą.
Mi-mi-mi - dainuok natą E. (17 skaidrė).

8. Skiemenų rašymas raide M (

daugiaspalviai rašikliai ) sąsiuvinyje.

Logopedas: Mama moko Mitiją ir Mają rašyti raides, skiemenis ir žodžius.

Skiemeniai – MA, MU, MO, WE, MI,
Žodžiai – mama, esu, protas.

9. Pamokos santrauka.

Su kokiais garsais susipažinote? Kuo jie panašūs? Kuo jie skiriasi?

Data:

Klasė:

Tema:"Garsas ir raidė M."

įtvirtinti aiškų garsų ir raidžių [m], [m‘], raidžių „M“, „m“ tarimą;

Korekcinis ir vystomasis

Pataisomoji ir auklėjamoji :

Įranga:

Per užsiėmimus

1. Organizacinis momentas.

Ji gyvena duobėje
Po žeme, spintoje.
Pilkas kūdikis
Kas čia? (pelė)

Pasakykite šį žodį keletą kartų. Koks garsas girdimas žodžio pradžioje?

- (Garsas [m])

Kokia tai balsė ar priebalsis?

(Priebalsis, kai tariamas barjeras susidaro iš lūpų)

Balsinis ar bebalsis?

Pavadinkite žodžius, turinčius garsą [m]

(Automobilis, pienas, kūdikis, magnetofonas, kovas, gegužė)

Ar gavai M raidę? - Taip!

3. Pagrindinė dalis.

Pristatome garsą [M].

Alkanas - maukia,

Pilnas – kramto,

Visiems vaikams duoda pieno. ( Karvė)

Oras išeina per nosį;

Kaklas "dirba".

Fonetinis pratimas.

Karvė maukia: MMMMMMMMMMM... (sekdama suaugusį, ilgai tarkite garsą [M]).

Didaktinis pratimas „Paplokite rankomis“.

m, a, y, m, m ir; am, ar, arba, om, ma, mu, ka, sa, mes; aguona, Olya, musė, namas, sriuba, miltai;

Suaugęs kviečia vaiką įdėmiai klausytis ir kartoti skiemenis, o vaikas, tardamas garsą [M], turėtų jausti, kaip užsiveria lūpos:

ma, mo, mu, mes; esu, om, protas, im.

Pakartokite skiemenų seką:

ma-mo, ma-mes, moo-ma, moo-mes; um-om, um-im, um-am, om-im.

Patter: Mama nuprausė Milą su muilu.- Kalbėk liežuvį įvairiomis intonacijomis (siurprizas; džiaugsmas; liūdesys).

Žaidimas „Pagauk“(Darbas tęsiamas tol, kol vaikų tarimas pasiekia liežuvio sukimo tempą)

4. Pirštų gimnastika

Šis pirštas nori miego
Šis pirštas nuėjo miegoti
Šis pirštas šiek tiek užmigo,
Šis pirštas jau užmigo,
Šis pirštas kietai miega
Daugiau niekas nekelia triukšmo.
- Paimkite vaiko delną į ranką ir po vieną sulenkite pirštus, pradėdami nuo mažojo pirštelio.

Žaidimas „Užbaigti žodžių skiemenis“

    ma- (automobilis, avietė, matrioška, ​​mailius)

    mo- (jūra, vėpliai, kriauklė, tiltas, samanos)

    mu – (šiukšlės, musė, skruzdėlė)

    mes – (pelė, pelė, mintys)

    mi – (meška, dubuo, minutė, pasaulis)

    aš – (mėnuo, metras, baldai, kailis, kreida)

Skiemenų ir frazių skaitymas.

Ma-ma-ma – aš pati namie.
Mu-mu-mu – pienas kam nors?
Mo-mo-mo – valgome popsas.

Mi-mi-mi - dainuok natą E. (17 skaidrė).

M raidė sąsiuvinyje.

5.Pamokos rezultatas.

kalbėjosi klasėje?

Koks čia garsas?

Kokią spalvą naudojame?

Data:

Klasė:

Tema:"Garsas ir raidė M."

Pataisos auklėjimas: Supažindinti vaikus su naujais garsais [m], [m‘], raidėmis „M“, „m“; išmokti lyginti garsus, skirti raides; .

Korekcinis ir vystomasis ugdyti sąmoningo, taisyklingo, skiemeninio, sklandaus skaitymo įgūdžius; suskirstyti žodžius į skiemenis; ugdyti gebėjimą analizuoti žodžius, pažintinius interesus ir gebėjimus; lavinti kalbą, dėmesį, atmintį; praturtinti žodyną;

Pataisomoji ir auklėjamoji : ugdyti dėmesį ir savikontrolę; lavinti bendravimo ir kalbėjimo įgūdžius.

Įranga: individualūs veidrodžiai, pieštukai, rutulys,

Per užsiėmimus

1. Organizacinis momentas.

Žaidimas „Prisimink – kartok“
Gnome – albumas – house – com 3 – 4 grandinės parinktys
– Ką bendro turi šie žodžiai?
Musė – muilas – avietė – sruogos 3 – 4 grandinės variantai
– Ką bendro turi šie žodžiai?
Mila – piramidė – kulkosvaidis
– Ką bendro turi šie žodžiai?

Kaip atrodo raidė M? Ką tai tau primena? Išeik ir laikyk rankas.

Ar gavai M raidę? - Taip!

Tarkime, šis garsas kartu garsiai, tyliai, pašnibždomis, be garso.

Šiandien pamokoje ne tik kartosime tai, ką mokėmės anksčiau, bet susipažinsime su nauju laišku.

2. Artikuliacinė gimnastika:

3. Pagrindinė dalis.

Pristatome garsą [M].

Suaugęs paprašo vaiko atspėti mįslę ir atsakyti į klausimą:

Alkanas - maukia,

Pilnas – kramto,

Visiems vaikams duoda pieno. ( Karvė)

"Kaip mojauoja karvė?" - "MMM..."

Suaugęs žmogus parodo vaiką prieš veidrodį ir paaiškina garso [M] artikuliaciją: kai tariame garsą [M]:

Lūpos uždarytos be įtampos;

Oras išeina per nosį;

Kaklas "dirba".

Garsas [M] negali būti dainuojamas, nes kempinės sukuria barjerą orui. Šis garsas yra priebalsis, kietas, balsingas (kaklas „veikia“), todėl garsą [M] žymime mėlynu apskritimu su varpeliu. Taip vaikas išmoksta garso charakteristiką [M].

Didaktinis pratimas „Pasakyk žodį, įvardink pirmąjį žodžio garsą“.

Požemyje, spintoje

Ji gyvena duobėje

Pilkas kūdikis.

Kas čia?., ( pelė)

Jis visą žiemą miegojo su kailiu,

Aš čiulpiau rudą leteną,

O pabudęs pradėjo riaumoti.

Tai miško gyvūnas... ( turėti)

Atspėk mįsles, įvardink pirmąjį atsakymo garsą:

Žiemą jis miega

Vasarą – avilius išjudina. ( Turėti)

Be rankų, be kojų,

Ir jis moka piešti. ( Sušalimas)

Mergina sėdi kalėjime,

Ir pynė yra gatvėje. ( Morkos)

Skraido visą dieną

Visiems nusibosta

Ateis naktis

Tada jis sustos. ( Skristi)

4. Pirštų gimnastika"Paktukai".

O.S. – pėdos – pečių plotyje, rankos žemyn. Pirštai suspausti į kumštį.

– Jie trenkė kumščiu į kumštį – klykteli ir klykteli. Plaktukai knock-tnock-knock. Knock-knock-back į nagus. Plaktukai trank-tūk, trank-tūk ant vinių. Plaktukai knock-tnock-knock. Knock-knock-back į nagus. (Pakartokite - 2 kartus pagal muziką, vaikai atlieka atitinkamus judesius

Skamba M – M sakiniuose
Kita užduotis mums paruošta.
Spalio sakiniai yra išsibarstę ir mes turime padėti jam juos sudėti, pridėti žodžių, prasidedančių raide M
Olya geria...
Pakeliui valgo...
Miegoti tvarte....
Sode auga uoga.....

M raidė sąsiuvinyje.

5.Pamokos rezultatas.

Vaikinai, prisiminkite, apie kokį garsą šiandien kalbame kalbėjosi klasėje?

Koks čia garsas?

Kokią spalvą naudojame?

kas tau patiko labiausiai?

Išmokite grynų posakių:

Ma-ma-ma – aš pati namie.

Mu-mu-mu – pienas kam nors?

Mo-mo-mo – valgome popsas.

Mes-mes-mes - skaitome knygą.

Mi-mi-mi - dainuok natą E.

Aš-aš-aš - duok man žolės.

Suaugęs žmogus pasako porą žodžių ir paprašo vaiko nustatyti, koks yra pirmasis šių žodžių garsas, o tada su kiekvienu žodžiu sudarykite sakinį:

pelė - lokys; muilas - Mila; mažas – suglamžytas.

Pratimas19. Pratimai pirštams ir kalbos koordinacijos su judesiais ugdymas:

Rašėme, rašėme, Ritmiškai suspauskite pirštus

O dabar visi kartu atsistojo. į tavo kumščius.

Jie trypė kojomis, Atlikite atitinkamą

Rankos paglostė. judesiai.

Rašėme, rašėme, Ritmiškai suspauskite pirštus

Mūsų pirštai pavargę. į tavo kumščius.

Truputį pailsėsime -

Pradėkime rašyti iš naujo.

Pratimas20. Pristatome raidę M.

M raidė su dviem kuprais,

Kaip kupranugaris – pažiūrėkite patys!

O. Hofmanas

Kaip atrodo raidė M? M raidė iš pirštų: uždarykite rodomųjų pirštų galiukus, nuleiskite juos kartu su viduriniais pirštais, o likusius suspauskite į kumštį.

Laiškų žaidimai.

Pratimas21. Skiemenių analizė: AM, MA. Diagramų sudarymas iš apskritimų. (Pribalsinis garsas yra mėlynas apskritimas su varpeliu, balsis yra raudonas apskritimas.)

Skiemenų AM, MA sudarymas iš suskaidytos abėcėlės raidžių. Skaitymas, kopijavimas, rašymas spausdintinėmis raidėmis iš diktanto.

Įmonė Olesya
Raštingumo pamoka „Garsai [M], [M’]. M raidė

Tema: Garsai M, M. Laiškas M.

Tikslai: supažindinkite vaikus su M skamba, Mano, s raidė M.

Užduotys:

Korekcinis auklėjimas:

Vaikų gebėjimas charakterizuoti M skamba, Mano

Vaikų žinių apie naminius gyvūnus ir jų jauniklius įtvirtinimas;

Korekcinis ir vystomasis:

Vaikų foneminės klausos ir suvokimo raida

Bendrosios, smulkiosios ir artikuliacinės motorikos ugdymas

Aktyvaus žodyno išplėtimas ir tobulinimas

Pataisomoji ir auklėjamoji:

Vaikų kalbos savikontrolės ugdymas

Įranga: albumai pagal raštingumas; pieštukai; rinkiniai diagramoms sudaryti; plakatas su augintinio atvaizdu; nuotraukos, turinčios pavadinimą M garsas, Мь; Skaičiavimo lazdelės; žaislinis meškiukas su kuprine ant nugaros ir marmeladu.

Pamokos eiga:

1 Organizacinis momentas

Vaikinai šiandien pamoka turime svečią, bet norint sužinoti kas, reikia atspėti mįslė:

Jis pūkuotas, didelis,

Žiemą jis miega duobėje,

Vasarą jis kramto uogas,

Paima laukinį medų iš bičių,

Gali grėsmingai riaumoti

Šleikakojais žvėris... (turėti)

Mūsų meškiukas atėjo pas jus mokytis rašyti ir skaityti, nes kitais metais jis taip pat eis į mokyklą.

2 To, kas buvo išmokta, įtvirtinimas medžiaga:

Šiandien kartu su Meškiuku tęsime kelionę po stebuklingą žemę garsai ir raidės, susipažinkime su naujais garsai ir raidės. Pasakyk man, kas skiriasi raidė iš garso? (garsai girdime ir tariame, ir matome raides, rašyti, skaityti).

Su kai kuriais garsai ir raidės Mes jau susitikome, išvardykite AUIYO - kas jie? (balsės); PTKH (priebalsiai). Kuo skiriasi priebalsis balsės skambesys? (tardami priebalsius garsai oras susitinka su kliūtimi, o tariant balses garsai oras laisvai išeina ir jūs galite juos dainuoti).

Žaidimas "Atspėk garsas pagal artikuliaciją» - U A O I Y

3 Temos pranešimas klases

Miška turi mįslių įbrėžtose letenose ir paprašė manęs atspėti :

Geria benziną kaip pieną

Gali nubėgti toli

Veža prekes ir žmones

Žinoma, tu ją pažįsti (automobilis)

Šok-šok, šuoli-šok,

Bandelė žaidė,

Ani pašoka aukščiau

Mūsų linksmieji... (kamuolys)

Pavadinkime šiuos spėliojamus žodžius dar kartą ir paryškinkime pirmuosius skamba kiekviename žodyje.

Automobilis M, kamuolys M. Būtent su šiais mes pažinsime vienas kitą per garsus. Tai vyresniojo ir jaunesniojo brolio vardai, o jų pavardė – EM. Tariant šiuos garsai Ar oras išeina laisvai, ar jis susiduria su kliūtimi? (su kliūtimi mūsų lūpos kliudo). Taigi šis priebalsio garsas gali būti sunku (mėlyna) ir minkštas (žalias). Ir taip pat priebalsiai garsai gali būti įgarsintas ir neįgarsintas, patikrinkite ir pasakykite, kuris iš jų yra garsas? (balsu).

4 Bendravimas raides ir garsus:

Lazda ir lazdelė

Tarp jų yra varnelė

Ir visiems iš karto aišku

Tai paaiškėjo raidė M.

Suskaičiuokite, kiek jame yra elementų laišką? (4)

Išdėstymas raidės, pagamintos iš skaičiavimo pagaliukų:

Ir apie tai yra kitas eilėraštis laišką, stovėkite poromis, susikibę už rankų, atsigręžę į priekį.

Susikibę už rankų atsistojome

Ir jie pradėjo atrodyti kaip M.

Ant stalų yra trys juokingi vyrai, juos reikia panaudoti išdėstymui skiemenų: MES - mes-mes-mes šamas plaukioja upėje, MO-mo-mo-mo - Maša suvalgė popsą, MI - mi-mi-mi paukštis plaka sparnais.

Pasiruoškite dirbti albumuose, nepamirškite apie taisyklingą laikyseną.

5 Darbas albumuose pagal raštingumo ugdymas O. S. Gomzjakas

Albumus atsiverčiame 22 psl. Maša ir Miša užsuko į jūsų puslapį, jų gimtadienis, reikia dovanoti, paimti mėlynus ir žalius pieštukus, Mašai su mėlynu pieštuku nupiešime takus į dovanas, o Mišai su žalias pieštukas.

6 Fiziniai pratimai

Mes vaikštome ant kojų pirštų

Ir tada ant kulnų

Mes atrodome kaip vaikinai

Ir kaip nerangus lokys.

7 Žaidimas foneminiam suvokimui lavinti "Kietai švelnus"

Ant stalų turite signalines korteles, pasakysiu žodžius, jei išgirsite tylų garsas tu užauginsi žalią žmogų, kietasis – mėlynąjį.

M-mašinos, šėrykla, dūmai, krepšiai, lėktuvas, skruzdėlės

M – kreida, pomidoras, kometos, malūnas.

8 Garso raidžių analizė:

Vaikinai, pasakykite man, koks žodis yra mėgstamiausias visų vaikų ir žmonių pasaulyje? MOTINA

Kiek skiemenų turi šis žodis? garsai M A M A atspausdinkime šį žodį dviem mėlynais pieštukais (priebalsis garsas) ir raudona (balsis garsas) .

Pirštų gimnastika:

Ateina raguotas ožys,

Ateina užsegta ožka.

Ožiukas bėga paskui ją,

Suskamba varpas.

Juk ne tik žmonės turi mamas, ir gyvūnai turi mamas, pažiūrėk į plakatą, surašyk kūdikį ir pavadink jo mamą. Nukreipkite mamą į savo kūdikį savo albumuose.

9 Santrauka klases:

Su kuria garsai ar mes šiandien susitikome? Apibūdinkite šiuos garsai.

Puiku, vaikinai, jūs padarėte tikrai gerą darbą. Oi, man atrodo, kad meška pajudėjo, tikriausiai jis tavimi labai patenkintas ir tau kažką paruošė, ateik čia Miša ir pažiūrėk, kas yra meškos kuprinėje. (marmeladas). Ačiū, Mishutka, koks jis skanus ir saldus raidė M, vaikinai, paragaukime jūsų marmelado!

Raštingumo pamokos santrauka vyresniųjų grupėje Garsas „M“, raidė „M“

(Pirmieji studijų metai)

Programos turinys:

1. Ugdykite aiškumo įgūdžius tarimas garsas "m".

2. Suformuokite „priebalsio garso“ sąvoką.

3. Ugdykite klausos dėmesį.

4. Įveskite raidę „M“.

5. Ugdykite smulkiąją motoriką, regimąjį dėmesį, atmintį, mąstymą.

6. Ugdykite gebėjimą sudaryti daiktavardžių daugiskaitą.

Medžiagos:

mėlynas apskritimas, atvirutė su raide „M“ (iš abėcėlės), pagaliukai, kubeliai su raidėmis, darbo sąsiuviniai, spalvoti pieštukai.

. Laiko organizavimas

– Tas, kuris įvardins grybus, atsisės.

1. - Šauniai padirbėta. Klausykite šių žodžių garso pabaigoje:

Gnome, namas, albumas.

Šiandien klasėje susipažinsime su nauju garsu ir raide „M“.

II. Pagrindinė dalis

2. Garso artikuliacija.

– Ištarkime garsą „M“ kartu, lūpos suspaustos ir įsitempusios.

Tai priebalsio garsas. Jo negalima dainuoti, mūsų burnoje yra kliūtis.

– Kokius dar garsus jau žinai?

- Kas jie tokie?

– Kodėl jie vadinami balsėmis?

Garsas „M“ yra priebalsis ir mes jį žymėsime mėlyna spalva.

3. „Nustatykite garso vietą žodyje“

Žvelgiant į nuotraukas, kurių pavadinime yra garsas „M“:

Namas, avietė, aguona, nykštukas, musė.

4. Pirštų gimnastika „Grybai“:

Vienas du trys keturi Penki! Jie "vaikšto" pirštais ant stalo.

Einam ieškoti grybų.

Šis pirštas nuėjo į mišką, jie lenkia po vieną pirštą,

Šis pirštas rado grybą, pradedant nuo mažojo pirštelio.

Aš pradėjau valyti šį pirštą,

Šis pirštas pradėjo kepti,

Šis pirštas suvalgė viską

Dėl to ir sustorėjau.

5. Pristatome raidę "M"

Darbas Konovalenkos sąsiuviniuose.

- Žiūrėk, čia yra M raidė. (Rodoma kortelė su „M“ raidės atvaizdu).

Laikykite ir laikykitės,

Tarp jų yra varnelė.

Ir dabar tai aišku visiems

Rezultatas yra raidė "M".

– Užrašų knygelėje viršutiniame kairiajame kampe raskite raidę „M“. Perbraukite pirštu per jį (apskritimą) ir nuspalvinkite mėlynu pieštuku.

6. Pratimas „Skaičiavimas ir vardas“

– Suskaičiuokite ir įvardinkite skiemenų garsus:

AŠ ESU PROTAS

– Pažymėkite šiuos garsus raudonais ir mėlynais žetonais skydelyje.

7. Pratimas „Pridėti kubelių“

– Siūlau surinkti skiemenis iš kubelių: AM, UM, IM.

8. Skiemenų skaitymas sąsiuviniuose.

– Apibraukite paveikslėlius, kurių pavadinimai prasideda garsu „U“.

- Puiku, šių paveikslėlių pavadinimai prasideda garsu „U“.

9. Žaidimas „Vienas – daug“

Grybai - grybai, voveraitės - voveraitės

Musmirė - musmirės, medaus grybas - medaus grybai,

Russula - russula, baravykas - baravykas.

10. „Sunkiai dirbote ir jūsų pirštai pavargę, ištieskime juos“.

Ore nupieškite raidę „M“.

11. Žaidimas „Ketvirtasis ratas“

- Aš įvardinsiu žodžius, o jūs pasakysite, kuris žodis yra nereikalingas ir kodėl.

Musmirė, medaus grybas, voveraitė, baravykas;

Baravykas, žolė, baravykas, tepalinis;

Voveraitė, avietė, rupūžė, bangelė.

12. „M“ raidės išdėliojimas iš pagaliukų.

– Kiek lazdelių prireikė?

13. Atsispausdinkite „M“ raidę savo sąsiuviniuose.

Sh. Pamokos apibendrinimas, vaikų vertinimas.

- Vaikinai, pamenate, kokį garsą šiandien sutikome klasėje?

Koks čia garsas?

– Kokią spalvą naudojame?

– Kas tau patiko labiausiai?

– Gerai padaryta, gerai mokėsi, atidžiai klausėsi, atsakinėjo į klausimus.

Autorius patenkintas, jums tai nėra sunku - spustelėkite „MAN PATINKA“
Įkeliama...Įkeliama...