Priešgaisrinės saugos pamokos darželyje. Pamokos „Gaisrinė sauga“ parengiamojoje grupėje santrauka

Atviras renginys apie gyvybės saugą su eksperimento elementais „Jaunasis ugniagesys“

Tikslas: Mokinių žinių gilinimas priešgaisrinė sauga per mokslinę veiklą.
Užduotys:
- formuoti vaikams „gaisrinės saugos“ sąvoką;
- suteikti žinių apie gaisro priežastis, supažindinti su gaisru ir jo savybėmis;
- suteikti žinių ir susidaryti teisingą elgesį kilus gaisrui, didinti asmeninę atsakomybę už savo veiksmus; formuoti discipliną, pareigos jausmą;
- supažindinti vaikus su ugniagesių darbu, su gaisro gesinimo priemonėmis;
- ugdyti smalsumą, dėmesį, atmintį, mąstymą, kalbą;
- ugdyti savitarpio pagalbą, draugišką požiūrį vienas į kitą, poreikį rūpintis savo saugumu, pagarbą ugniagesių darbui;

Preliminarus darbas: vaizdo klipas „Apie gaisrinę saugą“, pokalbis su vaikais apie priešgaisrinę saugą. Skaitydami S. Marshako eilėraštį „Nežinomo herojaus istorija“, „Ugnis“, apsvarstykite korteles „Laikykitės priešgaisrinės saugos taisyklių“.

Žodyno darbas: gaisrinė įranga, gaisrinė žarna, suodžiai.
Integracija edukacinės sritys Raktažodžiai: socialinis ir komunikacinis vystymasis, pažintinis vystymasis, fizinis vystymasis, kalbos raida, meninis ir estetinis vystymasis.

Įranga: monitorius, video raidė; animacinis filmukas „Gaisrinė sauga“, eksperimentams skirta įranga: 6 žvakės, 3 didintuvai, 1 stiklainis, degtukai, vanduo, drėgnos servetėlės, lėkštė su smėliu, puodelis vandens.

Užsiėmimo trukmė: 25-30 min.

Renginio planas:
I. Organizacinis etapas – vaikų pažinimas, tikslo apibrėžimas švietėjiška veikla kartu su vaikais - 1 min.
II. Gyvybės saugos taisyklių patikslinimas eksperimentuojant.
III. Pagrindinė scena:
- Vaikų motyvavimas pažintinei ir praktinei veiklai (Vaizdo laiškas) - 1 min.
- Žaidimas „Tupk, ploji“ – žinioms apie priešgaisrinės saugos taisykles įtvirtinti – 2 min.
- Eksperimentinė veikla - supažindinimas su saugos taisyklėmis atliekant eksperimentinį darbą, atliekant eksperimentus su ugnimi, lavinant gebėjimą nustatyti priežasties-pasekmės ryšius - 8 min.
- Mįslės apie pirminių lėšų gaisro gesinimas ir gaisrinė technika - "gaisrinės įrangos" sąvokos formavimas, susipažinimas su gaisrine technika - 4 min.

Tikėtini Rezultatai:
ikimokyklinukai
- įgyti žinių apie priešgaisrinės saugos taisykles, elgesio gaisro metu taisykles;
- susitikti eksperimentinė veikla su ugnies savybėmis;
- įgyti žinių apie gaisro gesinimo priemonių veikimą;
- susipažinti su „gaisrininko“ profesija;
- parengti suderintus veiksmus kilus gaisrui patalpoje;
- išmokti priimti tinkamus sprendimus per savo amžių.

Renginio eiga:

Pedagogas: Vaikinai, pasveikinkime savo svečius ir vieni kitus.
rytinis sveikinimas
Visi vaikai susirinko į ratą (stovėkite ratu)
Aš esu tavo draugas (rankos prie krūtinės)
Ir tu esi mano draugas (ištiesk vienas kitam rankas)
Tvirtai laikykite rankas (laikykite už rankų)
Ir šypsokitės vienas kitam (šypsosi)

Pedagogas: Vaikinai, šiandien gavau el. laišką, paskaitykime jį su jumis?

Vaizdo laiškas: „Brangūs vaikinai! Aš esu ugniagesių komandos vadovas. Kuriame „Jaunųjų ugniagesių“ būrius. Norintys prisijungti prie mūsų.

globėjas: Ar norėtumėte tapti jaunais ugniagesiais?
Tada siūlau išklausyti specialius jaunųjų ugniagesių mokymus. Kartosime elgesio gaisro atveju taisykles, dirbsime laboratorijoje: tyrinėsime ugnies savybes, vaidinsime protingus, drąsius ir vikrius ugniagesius.
Pedagogas: Dabar apie priešgaisrinės saugos taisykles sužinosite žiūrėdami animacinį filmuką. (žiūri animacinį filmuką)
globėjas: Vaikinai, jūs ir aš dar kartą įsitikinome, kad negalite pasilepinti ir įjungti pavojingų įrenginių be suaugusiųjų.
Pedagogas: Siūlau žaisti žaidimą, kuris padės išsiaiškinti, kaip gerai išmanote priešgaisrinės saugos taisykles.
„Pliausk, ploji“
Pedagogas: Aš jums pasakysiu žaidimo sąlygas, jūs atsimenate.
(Jei vaikai elgiasi teisingai - plojame,
Jei tai neteisinga, mes trypiame).
Dabar aš žinau, mano draugai
Kad negalima žaisti su ugnimi! (ploja)
Degtukai linksmai dega
Aš žaisiu su jais (stomp)
Kolya pabėgo už namo, kur žaidžia su ugnimi (stomp)
Lena žino, kad jis pavojingas
Lygintuvas nebeįsijungia (ploja)
Tanya ir Nina žaidžia, jos uždega dujas ant viryklės (stomp)
Klimas pamatė: namas degė,
Berniukas „01“ skambina (ploja)
Pedagogas: Prisiminkime kartu su jumis: „Tegul kiekvienas pilietis prisimena gaisro numerį 01 arba 112“.
Pedagogas: O dabar aš jums parodysiu, kaip ugnis atrodo ekrane. (ugnies čiuožykla)
Kokia ugnis?
(Siūlomi vaikų atsakymai: ryškiai raudona liepsna, karšta ugnis, deginimas ir kt.).
Pedagogas: Liepsnos visada juda, jos dreba, dreba.
globėjas: O dabar eisime į mokslinę laboratoriją, bet pirmiausia prisiminsime saugos taisykles eksperimentų metu:
Reikia elgtis ramiai, nesispausti;
NElieskite daiktų prieš pradedant eksperimentą;
Draudžiama ragauti medžiagas.
Pedagogas: Sutinkame laikytis šių taisyklių, o tada kviečiu į mokslinę laboratoriją? Įsitaisykite patogiai, būkite atsargūs.
Pedagogas: Mes eksperimentuojame su ugnimi.
Patirtis 1. "Ugnis"
Uždegama žvakė. Ką tu matei?
Vaikai: Ugnis. (Jis yra ryškus, gražus ir patraukia dėmesį).
Pedagogas: Kaip manai, ar galima jį paliesti? Kodėl?
Vaikai: Ne. Galite nudegti. Jei netyčia numesite žvakę ant kilimo ar ant grindų, gali kilti gaisras.
Pedagogas: Ar ugnis teršia orą?
Virš liepsnos šiek tiek palaikykite padidinamąjį stiklą. Ji rūkys. Kodėl didintuvas pasidarė juodas? Kas tai? (Leiskite vaikams liesti, nuvalyti drėgnomis servetėlėmis)
Išvada: Deginant išsiskiria suodžiai ir dūmai, vadinasi, ugnis teršia orą.

2 patirtis: „Ugnis kvėpuoja“.
Ant stalo yra dvi žvakės, uždekite jas. Degančią žvakę uždengiame tuščiu indeliu. Liepsna greitai užgeso. Kodėl?
Išvada: stiklainyje liko dujų, netinkamų kvėpuoti, nei žmogus, nei ugnis. Taigi ugnis užgęsta, jei nėra oro. Keista, ugnis kvėpuoja! Nenustebkite, jis toks pat gyvas kaip ir mes. Kuo žmogus kvėpuoja? (oras, deguonis)
Pedagogas: Kaip mes užgesiname žvakę, uždengę stiklainiu, taip galite užgesinti keptuvėje užsidegusį aliejų. Tiesiog uždenkite jį dangteliu. Srautas grynas oras sustiprina ugnį. Jei gaisras nedidelis, kaip galite pabandyti jį užgesinti?
Vaikai: mesti tankus audinys arba antklodė.
Pedagogas: Kas dar gali užgesinti ugnį?
Vaikai: vanduo, sniegas, smėlis, žemė.

3 patirtis: „Užgesinkite ugnį“
Uždegame žvakę. Užpilkite šiek tiek vandens ant degančios žvakės. Kas atsitiko ir kodėl? Tas pats eksperimentas atliekamas su žeme, smėliu, sniegu.
Išvada: Gaisras užgeso, nes bijo vandens, sniego, yra padengtas žemėmis, smėliu ir kitomis nedegiomis priemonėmis.

globėjas: Tuo baigiame mūsų darbą mokslinėje laboratorijoje.
Ugniagesiai turi būti ne tik drąsūs, bet ir stiprūs bei ištvermingi. Sargybos viršininkas atsiuntė dar vieną pranešimą, kuriame aprašoma ugniagesių fizinė minutė.
Pabandykime, kad tai veiktų.
PHYSMINUTKA
globėjas A: Ugniagesiai taip pat turi būti protingi.
Klausykite mįslių:
Kabantis - tyli,
Ir apversk, šnypščia,
Ir putos lekia.
(Gesintuvas)
raudonas viršus,
Dvi ausys, du lankai,
Tuščia taip strams
Ir pripildykite – tylu.
(Ugnies kibiras)
(o kas dar kabo ant ugnies skydo kirvis, laužtuvas, smėlis, kastuvas - tai įrankiai, kurie ardo sienas ir lubas, atidaro užrakintus langus ir duris, laikosi už stačių stogų ir pan.).

Kokie čia laiptai?
Išauga iš automobilio
Pakyla virš namo
Visi ugniagesiai taip gerai pažįstami.
(kopėčios ant gaisrinio automobilio)
(Tyrinėja gaisrinę mašiną)
Ugniagesiai skirti kelti ugniagesius į degančių pastatų grindis, pro langus, balkonus, taip pat dirbti ant stogų.
Priešgaisrinės žarnos? (Vamzdžiai, kuriais ugniagesiai siurbia vandenį) Statinė yra metalinis vamzdis, jis pritvirtintas prie rankovės.
Dujokaukės padeda kvėpuoti prirūkytoje patalpoje.

globėjas: Vaikinai, kaip galima pavadinti visus šiuos daiktus? gaisrinė įranga)

Atspindys:
Vaikinai, ką mes šiandien veikėme? Kodėl mes tai padarėme? kas tau patiko labiausiai? Ką buvo sunku padaryti? Kodėl, jūsų nuomone, mums reikia šių žinių?

Sargybos viršininkas mus stebėjo per „Skype“ ir matė, kaip mes treniruojamės.
Taigi jis atsiuntė mums „Jaunesniojo ugniagesio“ ID. Dabar galite tinkamai nešti jauno gaisrininko vardą!
Išklausykite savo pirmąją užduotį: išdalinkite šią dalomąją medžiagą tėvams, kad jie taip pat žinotų apie priešgaisrinės saugos taisykles.
(Ir išdalinkite vaikams instrukcijas: „Gaisrinės saugos taisyklės vaikams ir tėvams“).

Jelena Velgoretskaja
Vidurinės grupės priešgaisrinės saugos santrauka

Priešgaisrinės saugos klasių suvestinė

Tikslas: Ikimokyklinio amžiaus vaikų pagrindų formavimas saugumo.

Užduotys: Įtvirtinti žinias apie pavojingus objektus, telefono numerio žinojimą gaisrininkų komanda sargybiniai ir jūsų namų adresas.

parengiamieji darbai: K. Čukovskio pasakos skaitymas "Sumišimas", skaitant S. A. Marshako pasaką "Kačių namas", kalbame apie ugnį ir žiūrime į aktualias iliustracijas, mokomasi su vaikais eilėraščių.

Pamokos eiga:

Vaikinai, ar turite gera nuotaika? Tada šypsokimės vieni kitiems.

„Tvirtai laikykimės už rankų ir šypsokimės vieni kitiems“.Aš tau nusišypsojau, o tu vienas kitam nusišypsojote, kad mudu su mumis visą dieną būtų gera nuotaika.

Vaikinai, pažiūrėkite, kas šiandien atėjo mūsų aplankyti

Lapės sesuo. Ji atnešė žaislų (piramidė, lėlė, rašomoji mašinėlė,., degtukai.)

Vaikinai, ar degtukai yra žaislas?

O, kas nors dėžutėje girgžda? Kas tai? (degtukai).

Kaip įdomu. Degtukai kažką sako. Rungtynės sako, kad nori su mumis pasikalbėti. Ji siūlo jas uždegti, kai sudegs, visiems bus šilta ir linksma. (Uždegame degtuką.)

Tai miela! Pats degtukas medinis, galva siera. Pažiūrėkite, kaip greitai jis užsidega, kaip gražiai dega medinė lazda ugnis tokia ryški! Oi oi! Ugnis artėja prie mano pirštų, sudegina juos ir mane skaudina! Vaikai, padėk man! Ką daryti?

Jūs turite galvoti.

Vaikinai, pagalvokite, jei aš išmesiu degantį degtuką ant grindų, kas bus?

-Ugnis.

Teisingai. Nušvis kilimas, baldai.

Vaikinai, ar prisimenate, kas kadaise nutiko mūsų lapei ir jos seserims? Prisiminkite, kokia tai pasaka žodžiai: „Ir lapė, jie paėmė degtukus. Nuėjome prie mėlynos jūros. Mėlyna jūra nušvito.

Pasaka apie K. I. Chukovsky "Sumišimas"

Ir kas padėjo gesinti gaisrą jūroje (Drugelis).

Štai kokia bėda gali nutikti nuo mažų degtukų, apie tai žino mūsų vaikai.

-Vaikas: Nežaisk, mano drauge, su degtuku,

Atminkite, kad ji yra maža

Bet iš mažų rungtynių

Namas gali sudegti.

Vaikinai, kam tos rungtynės?

(Vaikai atsako.)

Taip, degtukų pagalba gauname ugnį.

Teisingai, ugnis yra naudinga, taigi ji yra mūsų draugas. O kada jis mūsų draugas?

Kai jis ateina į pagalbą žmogui.

Kaip jis padeda?

Ugnis reikalinga maistui gaminti, šilta, šviesa.

Vaikinai, kaip manote, ar tokia nepakeičiama ugnis gali tapti žmogaus priešu? Ar jis gali būti pavojingas?

Kai žmonės neatsargiai elgiasi su ugnimi arba kai vaikai ima degtukus.

-Vaikas: Mes sakome, kad ugnis yra mūsų draugas!

Bet staiga jis tampa priešu

Jei pamirštume apie jį

Jis tuoj atkeršys žmonėms!

Vaikinai, o jei taip atsitiks? Ugnis, Ką mes turime daryti?

Reikia skambinti ugniagesiai.

Kokiu numeriu reiktu skambinti?

- "01".

- Auklėtoja: Tu pats nesusitvarkysi ugnimi,

Šis darbas nėra skirtas vaikams.

Negaišdamas laiko,

"01" greit paskambink.

Mikliai pasiimk

Kad nesudegintum visko.

Vaikinai, pažaiskime žaidimą "Mes turime Ugnis

(Vaikai skambina ugniagesiai nurodydami savo namų adresą.)

Mįslė apie gaisrinė mašina:

Lenktyniauju su įjungta sirena Ugnis,

Nešu vandenį su putomis,

Užgesinkime ugnį ir šilumą akimirksniu,

Mes greiti kaip strėlės. (Gaisrinė mašina.)

Vaikinai kokios spalvos gaisrinė mašina ?

Raudona.

Kodėl manote, kad jis raudonas gaisrinė mašina?

Tai pavojaus spalva.

Teisingai.

Ką tu turi ugniagesių mašina?

laiptai

Kas parašyta gaisrinė mašina?

- "01"

Teisingai, "01".

-Kūno kultūros minutė:

Ar žinote, kaip jie pranešė ugnis senovėje(žaidimas su raudonu balionu - vaikai perduoda balioną vienas kitam, žodį šaukia tas, kuris turi balioną pauzėje.)

Šis kamuolys buvo ne be priežasties rankose anksčiau, jei jis buvo Ugnis

Signalinis balionas pakilo aukštyn

Kur žmonės neatsargiai elgiasi su ugnimi, ji pakils į dangų. (Kamuolis)

Ten dabar mums grės stiprus, ugningas. (Ugnis)

Vienas du trys keturi užsidega.... (butas)

Staiga pakilo dūmų stulpelis, kuris jo neišjungė. (geležis)

Perbėgo raudonas švytėjimas, kai kuriuose – degtukai. (žaidė)

Stalas ir spinta iš karto sudegė, kas džiovino drabužius. (dujos)

Liepsna šoktelėjo į žolę, kuri degė prie namo. (lapija)

Kurie tuo pačiu metu į ugnį įmetė nepažįstamus žmones. (Prekės)

Mačiau dūmus, nežiovaukite, bet ugniagesiai. (skambinti)

Ir skubėk padėti šaukti, skambinti. (Žmonių)

Prisiminkite kiekvieną pilietį gaisro numeris. ("01").

Vaikinai, apie kuriuos kalbėjome gaisras bute, namuose. Yra dar vienas namas kurios:

Pušys į dangų, beržai ir ąžuolai. Uogos, grybai.

Gyvūnų takai, kalvos ir žemumos.

Minkšta žolė. Išdulkink pelėdą. sidabrinė slėnio lelija,

Oras švarus, švarus. Ir pavasaris su pragyvenimu

Raktas vanduo. Kas tai per namas? (Miškas.)

Taigi, kas yra miškas? Miškas yra bendri namai augalams, gyvūnams, paukščiams. Esame svečiai miške ir privalome elgtis taip, kad netrikdytume jo šeimininkų gyvenimo.

Pažiūrėk į paveikslėlį, ką berniukas veikia miške? (uždega ugnį miške)

Kokią žalą miškui daro gaisras? (Vaikų atsakymai.)

Laužai, kuriuos augina poilsiautojai ar tiesiog lepina vaikus, gali sukelti baisią nelaimę – mišką Ugnis.

Nuo miško dūmų ugnis negali kvėpuoti. Ugnis prasiskverbia giliai į žemę ir sunaikina medžių bei žolių šaknis, žūsta gyvūnai.

O kam reikia medžių miške (Vaikų atsakymai.)

Belke (Ji sukrauna lizdą medžio dauboje ir randa maisto miške.)

Paukščiai (Kurkite lizdus medžiuose, suraskite maisto.)

Gyvūnai (Šernams reikia gilių iš ąžuolo, lokys valgo vaisius ir uogas, po medžiais įrengia urvą, briedžiai valgo medžių lapus ir ūglius, kiškis žiemą valgo medžio žievę.)

Ką žmogui duoda miškas?

Grožis, ateik ir grožėkis kiek nori. Be miško nebūtų deguonies, mūsų gyvybės šaltinio.

Ką dar žmogui duoda miškas? (Rąstai namui, lentos baldams, malkos krosneliui; grybai, uogos, riešutai ir ....)

Todėl kiekvienas medis, kiekvienas krūmas ir žolės stiebas turi būti apsaugotas, o svarbiausia – nuo ​​ugnies. Juk miškas – dosniausias žmogaus draugas.

Vaikinai, pakartokime taisykles priešgaisrinė sauga.

taisykles:

1. Mes nežaidžiame su degtukais.

Mes nedegame degtukų!

Jūs negalite žaisti su degtukais!

Prisiminsite draugus!

2. Dujinės viryklės negalima kūrenti.

Virtuvėje yra dujinis židinys.

Jis traukia mane kaip magnetas.

Kaip mama, aš noriu sugebėti

Pasukite visas viryklės rankenėles.

Ir degtukai yra protingi šviesti.

Ir įjunkite ir išjunkite dujas.

Bet mama man griežtai pasakė:

Prie viryklės, kad neliptų rankų.

Tai pavojinga, žinai!

Mane stebint!

3. Nejunkite lygintuvo ir elektros prietaisų.

Neįjunkite lygintuvo be mamos namuose.

Jūsų namas gali atsitiktinai užsidegti.

4. Tu pats nesusitvarkysi ugnimi.

Šis darbas nėra skirtas vaikams.

Negaišdamas laiko,

"01" greit paskambink.

Rinkitės protingai!

Kad nesudegintum visko.

O jei nėra telefono,

Skambinkite žmonėms iš balkono.

Leisk berniukams žinoti

Praneškite mergaitėms.

Degtukai, vaikinai, jūs nesate žaislas!

Dažnai yra gaisrai pasaulyje

Tik todėl, kad vaikai su jais žaidžia.

Taigi sakykime garsiai ir aiškiai:

Nelieskite degtukų namuose,

Juose yra laukinė ugnis.

Iš kibirkšties kyla liepsna,

BET ugnis atneša nelaimę.

Tarkime kartu, vaikinai:

„Mes neimsime degtukų į rankas!

Pirma taisyklė sukrečia visus

Taisyklė yra pati svarbiausia!

Ir lauke, ir kambaryje

Jūs, vaikinai, prisimenate jį:

Nelieskite degtukų, degtynėse yra ugnis!

Vaikinai, pabandykite atsiminti šias taisykles ir visada jų laikykitės gaisrininkų komanda automobilis niekada neatvažiavo į jūsų namus.

Marina Denisova

Tikslas: Išmokykite vaikus tinkamai elgtis Skubus atvėjis - Ugnis.

Užduotys: Išmokite teisingai ir adekvačiai reaguoti, kai Ugnis, galėti apsaugoti save ir apsaugoti kitus, žinoti elementarios taisyklės elgesys, kai Ugnis išmokti rasti priežasties ir pasekmės ryšius.

Ugdykite bendravimo įgūdžius, mąstymą, dėmesį, intelektą, budrumą.

Ugdykite atsakomybės jausmą už savo ir aplinkinių gyvenimą.

parengiamieji darbai:

patarlių ir eilėraščių apie Ugnis;

darbas su demo "Taisyklės priešgaisrinė sauga» ;

žaidimai su gaisrinė mašina.

Medžiagos, skirtos užsiėmimas:

demonstracinės nuotraukos: šalia nekurkite ugnies mediniai pastatai, nepalikite be priežiūros elektros prietaisų, nepalikite miške neužgesintos ugnies, nedžiovinkite daiktų atvira ugnis, nesivelkite į rungtynes, su gaisro skambutis 01; dėl patirties (3 popieriaus lapai, 3 lėkštės, vanduo, smėlis, žvakė, stiklainis); įvairios mašinos, įskaitant gaisrininkų komanda.

Pamokos eiga:

Skamba kaip garsas ugniagesių mašina, su įjungta sirena Ugnis.

globėjas: Vaikinai, ar girdite šį garsą, kas, jūsų manymu, yra? (vaikų atsakymai).

globėjas: Teisingai, atrodo kaip pasivažinėjimas gaisrinė mašina. O kaip jūs galvoti: kur tu skubi gaisrinė mašina? (vaikų atsakymai).

globėjas: Taip vaikinai gaisrininkų komanda automobilis gali skubėti Ugnis. Kas žino, kaip tai atrodo gaisrinė mašina(vaikų atsakymai).

globėjas: Teisingai, jis raudonas, o ant automobilio šono yra numeriai 01. Kodėl jis raudonas? (vaikų atsakymai)

globėjas: Visai teisingai, ji spalvina Ugnis kad visi tai matytų iš tolo (priešais vaikai yra skirtingi modeliai mašinos, įskaitant gaisrininkų komanda, vaikas kviečiamas rasti tarp stovinčių automobilių gaisrinė mašina)

globėjas: Gerai padaryta... teisingai supratau, visi sutinka... (vaikų atsakymai)

globėjas: Ir kas žino žmonių, kurie važiuoja šiuo automobiliu, profesijos pavadinimą Ugnis? (vaikų atsakymai)

globėjas: Teisingai ugniagesiai(įskaitant gaisrininkas) .

Gaisrininkas: Sveiki, vaikinai!

globėjas: Vaikinai, ateikite pas mus šiandien klasė atvyko vyriausiasis ŠD skyriaus Podolskio apygardos specialistas, vidaus tarnybos kapitonas Aleksandras Sergejevičius Donskichas.

(Rodoma nuotrauka arba tikri drabužiai gaisrininkas) . Pažiūrėkime, kaip rengiesi gaisrininkas kokios spalvos jo drabužiai, iš kokios medžiagos jie pasiūti, kokie ugniagesiui ant galvos. (Istorija gaisrininko profesionalūs drabužiai) .

globėjas: Mes tai sužinojome į gaisrą važiavo ugniagesių automobilis, bet pasakykite, ką manote, kas atsitiks Ugnis? (vaikų atsakymai)

globėjas:

Taip, tikriausiai kažkas neteisingai valdė gaisrą ir taip atsitiko Ugnis.

Gaisrininkas: Ar žinote taisykles, kurių reikia laikytis, kad nebūtų Ugnis? (vaikų atsakymai).

globėjas: Daug teisingai pasakei. Pakartokime šias taisykles ir prisiminkime.

1. Nežaisk su degtukais, tai pavojinga!

2. Be suaugusiųjų negalite įjungti elektros prietaisų (televizorius, lygintuvas, šildytuvas, virdulys, mikrobangų krosnelė).

3. Nekurkite dujinės viryklės patys, nedžiovinkite ant jos drabužių.

4. Nekurkite sausos žolės, šieno, tuopų pūkų.

5. Nemeskite į ugnį nepažįstamų butelių ir purškimo skardinių, burbuliukų, jie gali sprogti.

globėjas: Matau, kad jūs visi gerai išmokote taisykles ir dabar galite žaisti su manimi.

(Vaikai stovi puslankiu).

Žaidimas vadinamas . Aš užduosiu klausimus, o jūs turėtumėte atsakyti choru "Tai aš, tai aš, tai visi mano draugai" ir suplokite rankomis, jei sutinkate, arba tylėkite, jei siūlomas veiksmas neteisingas.

Kas, užuodęs degėsių kvapą, praneša Ugnis?

Kuris iš jūsų, pastebėjęs dūmus, rėks: « Ugnis! Mes degame!?

Kuris iš jūsų gudrauja su ugnimi ryte, vakare ir po pietų?

Kas, pamatęs dūmus bute, paskambins 04?

Kas nekuria ugnies ir neleidžia kitiems?

Kas diskretiškai paslėps degtukus nuo mažosios sesutės?

Kuris iš jūsų žaidžia su ugnimi? Būkite nuoširdūs!

Gaisrininkas: Šauniai padirbėta.

Ir kas žino, ką daryti, jei tai staiga nutiko Ugnis? (vaikų atsakymai).

1. bandyti pirmas pranešti ugnies suaugusieji(neslėpk, net jei Ugnis buvo tavo kaltė).

2. Skambinti gaisrininkų komanda apsauga 01, pasakykite savo tikslų adresą ir kas vyksta.

3. Niekada nesislėpkite spintoje ar po lova, ugniagesiai bus sunku tave ten rasti.

4. Kai namas dega, greitai išbėgkite į gatvę. Niekada nedelskite dėl žaislų, šuns ar katės.

5. Jei bute rūksta, atsigulkite ant grindų (rūkoma mažiau, ir bandyti prieiti prie išėjimo iš degančios patalpos.

6. Uždenkite burną ir nosį drėgnu skudurėliu ar bet kokiu skuduru.

7. Ne atidaryti langą, (tai sustiprins deginimą).

8. Jei dega jūsų drabužiai, turite nukristi ant grindų ir apsiversti, numušdami liepsnas.

10. Jei užsidegė elektros prietaisas, ištraukite jį iš elektros lizdo ir uždenkite stora antklode.

Ir, svarbiausia, NEPAnikuokite.

globėjas: Vaikinai, pasakykite man, kaip galite užgesinti ugnį? (vaikų atsakymai)

globėjas: Dabar parodysiu ir patys pamatysite.

Eksperimentų su ugnimi demonstravimas.

Patirtis numeris 1. Yra dubuo su vandeniu, popierius. Popierius padegamas ir metamas į vandenį. Popierius išjungtas. Kokią išvadą galima padaryti – kad gaisrą galima užgesinti vandeniu.

Patirtis numeris 2. Yra tuščia lėkštė, lėkštė su smėliu, popieriumi. Suglamžytas popierius dedamas ant lėkštės ir padegamas. Degantis smėliu padengtas popierius. Ugnis užgęsta. Kokią išvadą galima padaryti – ugnį galima užgesinti smėliu.

Patirtis numeris 3. Yra žvakė ir stiklainis. Uždegama žvakė ir ant degančios žvakės uždedamas stiklainis. Žvakė kurį laiką dega ir užgęsta. Kokią išvadą galima padaryti - kad ugnis dega tol, kol yra oro, kai tik negauna oro, ji užgęsta.

globėjas: Vaikinai, pasakykite man, kokių įdomių dalykų šiandien išmokote pamoka? (vaikų atsakymai).

Gaisrininkas: Dabar jūs daug sužinojote apie ugnį ir kaip jį gesinti. Tikiuosi, kad visada būsite atsargūs ir niekada nežaisite su ugnimi. Turiu tau dovaną.

globėjas: Vaikinai, atsisveikinkime su Aleksandru Sergejevičiumi, palinkėkime jam dar daugiau stiprybės, drąsos, ištvermės ir drąsos. Ačiū, kad išgelbėjote tiek daug gyvybių, už operatyvumą ir gerumą! Sėkmės, laimės, klestėjimo!



Susijusios publikacijos:

Senjorų grupės priešgaisrinės saugos integruotos pamokos „Nežaisk su ugnimi“ konspektas Ugdymo sritis: „Pažinimo raida“, „Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas“, „ Kalbos raida“. Tikslas: ugdyti vaikų jausmus.

I. Tikslas – įtvirtinti priešgaisrinės saugos taisyklių žinias. II. Medžiaga: - nosinės, - raudonos ir žalios spalvos signalinės kortelės,.

Priešgaisrinės saugos taisyklių pamoka tema „Degtukai – ne žaislas vaikams“ in vyresnioji grupė MKOU „Vidurinė mokykla Nr. 6“, Nartkala, ikimokyklinis korpusas.

Tikslas: ugdyti vyresnio amžiaus ikimokyklinukų priešgaisrinės saugos srities kompetencijas. Uždaviniai: išaiškinti ir įtvirtinti vaikų idėjas.

Priešmokyklinio ugdymo įstaigų vyresniosios grupės vaikams priešgaisrinės saugos pamokos santrauka Priešgaisrinės saugos pamokos vyresniųjų grupės vaikams santrauka Tikslas: Įtvirtinti vaikų priešgaisrinės saugos sampratą, įtikinti juos būtinumu.

Parengiamosios grupės priešgaisrinės saugos klasių suvestinė Pamokos santrauka

Pamokos „Gaisrinė sauga“ santrauka

vyresniųjų grupė Nr.6 „Perlas“

MDOU d / s Nr. 12 "Saulė" Anapa 2016 m

globėjas

Bulygina Valentina Nikolaevna

Užsiėmimas ikimokyklinio ugdymo sistemoje.

Aiškinamasis raštas

Vaikų smalsumas neretai kelia jiems realų pavojų, be to, elektros įrangos gausa namuose yra dažna gaisrų priežastis. Todėl svarbu sudaryti sąlygas, kaip ir ikimokyklinis, o šeimoje, leidžiant vaikui sistemingai kaupti patirtį saugus elgesys ir išsaugoti gyvybę bei sveikatą.

Tikslas: Sudaryti sąlygas vaikams formuoti priešgaisrinės saugos taisykles, praktinėje situacijoje išsiaiškinti tinkamus veiksmus kilus gaisrui.

1. Išaiškinti, sisteminti ir gilinti vaikų žinias apie priešgaisrinės saugos taisykles, formuoti jų laikymosi įpročius;
2. Suformuoti vaikams idėją apie priešgaisrinę saugą gamtoje, apie gaisro užsidegimo pavojų aplinką ir savo sveikatą. Praktinėje situacijoje išsiaiškinti teisingus veiksmus kilus gaisrui;
3. Įtvirtinti vaikų žinias apie gaisro naudą ir pavojų;
4. Supažindinti vaikus su gaisrine mašina;
5. Suteikite vaikams norą visada būti atsargiems su ugnimi; ugdyti vaikų poreikį rūpintis savo saugumu, atsakomybės už savo veiksmus jausmą;
6. Pataisykite taisykles priešgaisrinė sauga:
- neimkite ir nežaiskite su degtukais ir žiebtuvėliais;
- nedėkite daiktų į lizdą;
- nesiartink dujinė viryklė;
- neįjunkite lygintuvo ir kitų vaikams skirtų elektros prietaisų;
– kilus gaisrui skambinti – 01 arba 112

Įvesti naują taisyklę „Vaikai neturi jungti elektros prietaisų“.
Žodynas: gaisrinis automobilis, gesintuvas, žarna, siurblys.

Įgyvendinimo formos ir būdai:

Kognityvinio tyrimo veikla:

- ieškoti išeities iš probleminės situacijos

Komunikacinė veikla:

- pokalbis

- situacinis pokalbis

Muzikinis ir meninis:

- žiūri animacinį filmuką

Žaidimo veikla:

- didaktinės pratybos;

Variklis:

- fizinis lavinimas

Amžiaus grupė:

Vyresnysis ikimokyklinio amžiaus(5-6 metai)

Tikėtini Rezultatai:

– Vaikų žinių apie gaisrinę saugą didinimas.

– Mokyti vaikus teisingų veiksmų kilus gaisrui įgūdžių.

– Sąmoningas priešgaisrinės saugos taisyklių vykdymas.

Preliminarus darbas:

– Paveikslėlių ir plakatų priešgaisrinės saugos klausimais tyrimas.

- Žiūrėti animacinius filmukus „Saugaus vaikų elgesio gaisro atveju taisyklės“,

"Kačių namas"

– Grožinės literatūros skaitymas:

L. Tolstojaus apsakymas „Ugniniai šunys“,

B. Žitkovo apsakymai „Dūmai“, „Ugnis“, „Ką aš pamačiau“,

S. I Maršako eilėraščiai „Ugnis“, „Nežinomo herojaus istorija“.

– Pokalbiai apie priešgaisrinės saugos taisykles;

- Tėvų ir vaikų amatų kūrimas šia tema

Medžiaga pamokai:
1. Žaislinė lyginimo lenta su lygintuvu.
2. Geležinis konteineris su sausu kuru ir popieriumi.
3. Gaisrinis automobilis su atributika: gesintuvas, žarna, siurblys, kastuvas, sulankstomos kopėčios.
4. Dažai, teptukai, peizažo lakštai su nupiešta ugnimi pagal vaikų skaičių.
5. Gaisrinės saugos reikalavimų pamatinės schemos.

Garso įrašas iš animacinio filmo „Maša ir lokys“

globėjas Vaikinai, ar atpažįstate šią muziką? Kokius animacinius filmus apie Mašą žiūrėjote? Koks yra mūsų herojės charakteris?

Vaikai- Linksmas, smalsus, malonus, geraširdis.

globėjas- Šiandien mūsų svečias Maša iš animacinio filmo. Ji užduoda mįslę: Jis gražus ir ryškiai raudonas.
Bet jis dega, karštas, pavojingas!

Vaikai- Ugnis

globėjas Teisingai, tai ugnis. Vaikinai, kokie daiktai mums duoda ugnies?

Vaikai- Degtukai, žiebtuvėliai, dujinė viryklė.


globėjas„Gaisras gali būti didelis arba mažas, pavojingas ar naudingas. Kodėl žmogui reikia ugnies?

Vaikai– Gaminti maistą, laikyti šiltai, deginti šiukšles ir pan.

(yra širma, kuri papuošta miško forma, už jos sėdi suaugęs žmogus. Yra sausas kuras, geležinėje keptuvėje šiek tiek popieriaus. Suaugęs padega laikraštį, išeina dūmai, atsiranda kvapas)

globėjas– Manau, kad kvepia dūmais. Ar jūs, vaikinai, tai pajutote? Žiūrėk, iš miško rūksta dūmai. Ar ten gaisras? Ką mes turime daryti?

Vaikai- Mums reikia iškviesti ugniagesius.

auklėtojas b - Štai telefonas, kokį numerį turėčiau rinkti?

Vaikai – 01

globėjas– Būtina nurodyti adresą, kad ugniagesiai žinotų, kur kreiptis.

Pakvieskite vaiką surinkti numerį ir pasakyti į telefoną: "Ateikite, turime gaisrą, darželis Nr. 12 "Solnyshko" 12 mikrorajonas, namas Nr. 25"

(Įsijungia ugniagesių mašinos sirena. Atvažiuoja Ugnies lokys ir gesintuvu užgesina ugnį, jam padeda Maša. Ugnies lokys apžiūri vietą ir išsiaiškina gaisro priežastį)

Norėdami užgesinti gaisrą, ugniagesiai įjungia siurblį, dabar padėkime ugniagesiams dirbti su siurbliu.

Fizminutka "siurblys"

Dabar įjunkite siurblį

Siurbiame vandenį iš upės.

Kairėje - vienas, dešinėje - du.

Vanduo tekėjo upeliu.

Vienas du trys keturi

Vienas du trys keturi.

Na, mes sunkiai dirbome.

Ugnies lokys Jie paliko lygintuvą ir išėjo. Ar įjungei lygintuvą?

Vaikai- Ne.

Ugnies lokys- PSO?

globėjas- Tai turbūt Ožka lygino drabužius, nuėjo į mišką ir pamiršo nusiimti lygintuvą. O ožkos – išdykę žmonės įjungė!

ugniagesio lokys– Ar jūs, vaikai, žinote, kad vaikai neturi įjungti lygintuvo? Atminkite, kad vaikai neturėtų įjungti elektros prietaisų, tai pavojinga ir gali sukelti gaisrą.

globėjas- Pažiūrėkite, vaikai, koks neįprastas Meškiuko automobilis. Kas atspėjo, kaip tai vadinasi?

Vaikai- Gaisrinė mašina.

globėjas- Kaip manai, kodėl taip vadinasi?
Tai va, nuo žodžio „gaisras“ vadinama gaisrine mašina, o gaisrą gesinantys žmonės yra ugniagesiai.
Kokios spalvos automobilis?

Vaikai- Raudona.

globėjas Kodėl gaisrinės mašinos yra raudonos?

Vaikai– Kad būtų aiškiai matomas.

globėjas– O kaip važiuoja ugniagesių mašina, greitai ar lėtai? Kodėl?

Vaikai„Greitai, gelbėti namus ir žmones.

globėjas– Vaikinai, pagalvokite ir pasakykite, ar galima gaisrinį automobilį panaudoti kitiems tikslams? Kodėl?

Vaikai– Ne, o jei kils gaisras, bet nėra mašinos.

globėjas– Teisingai, gaisrinė yra ši mašina specialus tikslas, jis raudonas, kad matytųsi iš tolo. Raudona yra ugnies spalva. Ugniagesių automobilis greitai gesina gaisrą ir gelbėja žmones.

Raudonas automobilis skuba
Greičiau, greičiau pirmyn!
Vadas sėdi kabinoje
Ir sekundės skaičiuojamos.
- Paspauskite dar šiek tiek...
Jis pasakoja vairuotojui
Ar matote, kad langas liepsnoja?
Šis namas dega.
Galbūt buvo vaikų
Žmonės mūsų laukia...
- Viskas aišku, - atsakė vairuotojas,
Suteikdamas automobiliui pilną gazą.

K. Olenevas.

globėjas– Kai mašina važiuoja keliu, tai ne tik matosi, bet ir girdi sireną. Kodėl manote, kad tai skamba taip garsiai?

Vaikai– Būti išgirstas ir leisti kitus automobilius.

globėjas– Teisingai, kad girdėtų kitos mašinos garso signalas ir duoti kelią gaisriniam automobiliui. Miška, ką dar turi gaisrinėje?

Ugniagesys lokys parodo daiktus ir kviečia vaikus pakartoti:

- Tai gesintuvas, kuriame yra specialios putos. Taip pat turiu specialias žarnas, kurios vadinasi „Rangomis“. Vanduo į žarnas pumpuojamas siurbliu. Jei ugnis yra didelė, tada sulankstomos kopėčios padeda patekti į degančio namo vidų ir išgelbėti žmones. Yra kastuvas.


Maša ir lokys atsisveikina su vaikais
– Mums, vaikinams, laikas išeiti, o jūs laikykitės priešgaisrinės saugos taisyklių, kad ugniagesių mašina niekada neatvažiuotų į darželį ir į jūsų namus. Atminkite, kad gaisro lengviau išvengti nei jį užgesinti. Viso gero.
globėjas– O dabar siūlau vaidinti ugniagesius. Ant stalo yra lapai, ant kurių piešiama ugnis, „užgesinkite“ mėlynais dažais.

Pamokos pabaigoje su vaikais nustatykite priešgaisrinės saugos taisykles pagal schemas:

  1. neimkite ir nežaiskite su degtukais ir žiebtuvėliais;
  2. nedėkite daiktų į lizdą;
  3. nesiartinkite prie dujinės viryklės;
  4. neįjunkite lygintuvo ir kitų vaikams skirtų elektros prietaisų;
  5. kilus gaisrui skambinti - 01.

globėjas– Puikiai įsiminėte priešgaisrinės saugos taisykles, siūlau susirasti Ožką ir supažindinti ją su šiomis taisyklėmis.


Priešgaisrinės saugos pamokos ikimokyklinukams santrauka: „Jaunieji ugniagesiai“

MKDOU Nr. 3 "Beržas"

Pedagogas: Alipkacheva A.G.

Turinys:

Apibendrinti ir įtvirtinti vaikų žinias apie priešgaisrinės saugos taisykles, priežastis ir dalykus, kurie prisideda prie gaisro kilimo;

Įtvirtinti vaikų žinias apie ugniagesio aprangą, jam reikalingus darbui daiktus; išmokti elgtis kritinėse situacijose;

Įtvirtinti vaikų žinias apie įvairių tipų transportas; išmokti atskirti ir pavadinti gaisrinį automobilį pagal struktūrą, spalvą;

Įtvirtinti vaikų žinias apie skaičius ir skaičius nuo 1 iki 5; apie spalvas, būtent raudoną, geltoną, mėlyną, baltą, juodą; išmokti naršyti erdvėje;

Išmokyti ikimokyklinukus atsakyti į mokytojo klausimus, lavinti kalbą, papildyti žodynas; mokyti vaikus sudaryti būdvardžius iš daiktavardžių;

Išmokykite vaikus būti mandagiais, nepamirškite pasisveikinti ir atsisveikinti su žmonėmis

Ugdykite mandagumą, mokykite atlikti darbo užduotis.

Ankstesnis darbas: žiūrėti į iliustracijas, vaizduojančias gaisrinį automobilį, studijuoti eilėraštį „Žaisime ugniagesiais...“, kalbėjimas apie gaisrinį automobilį, kaip elgtis gaisre, žiūrėti iliustracijas „Gaisrininkai dirba“.

Žodynas: lygintuvas, degtukai, batai, plaukų džiovintuvas, sirena, kabina, kėbulas, vandens bakas, gaisrinė žarna, kopėčios, gesintuvas, šalmas.

Įranga: 5 vaikiški nameliai palapinėms, žaislas bebras, skaičiai nuo 1 iki 5, gaisrinės mašinos žaislas, vairo žaislas, geltonos ir raudonos skarelės - 14, cisterna, gaisrinės žarnos paveikslėlis, liepsnos paveikslėliai - 4, lėlė, raudonos liemenės vaikams - 6, šalmai - 6, ugnies kostiumas suaugusiam, šalmas, medžiagos žaidimams "Pavojingi daiktai" (Žvakė, degtukai, lygintuvas, plaukų džiovintuvas, šukos), "Daiktai, kurių reikia ugniagesiui" (gesintuvas, batai, šalmas, krepšys, knyga, pirštinės, gaisrinė žarna, žaislas), indai, šaukšteliai, saldainiai, staltiesė, garso įrašai - skambutis, gaisrinės mašinos sirena.

Pamokos eiga į darželis priešgaisrinei saugai

Org.moment. Sveikinimai

Pedagogas: Vaikai, pažiūrėkite į mane. Kokiais drabužiais aš esu? Kaip vadinasi šis kostiumas? (Ugniagesys).

Taip, gerai padaryta! kokios jis spalvos? (Raudona).

Ką ugniagesiai nešioja ant galvų eidami gesinti gaisro? (šalmas).

Vaikai, kodėl jis dėvi šalmą? (Kad apsaugotų galvą nuo smūgio, nuo ugnies).

Kodėl ugniagesiams reikalingi drabužiai? (Saugoti kūną ir odą nuo ugnies, nudegimų).

Kodėl jam reikia batų? (Siekiant apsaugoti kojas nuo nudegimų).

Pedagogas: Gerai, vaikinai! O, žiūrėk, pas mus atėjo dar vienas svečias.

Vaikai, kas tai? (Bebras). Pasisveikinkime su juo (vaikai sveikina bebrą).

Vaikai, jis man pasakė, kad irgi nori būti gaisrininku, bet nieko nežino nei apie gaisrą, nei apie gaisrininkui reikalingus daiktus, nei apie gaisrinę mašiną.

Padėkime savo Bebrui (Taip).

Pirmiausia papasakokime Bebrui apie gaisrą, nuo ko jis gali nutikti.

Didaktinis žaidimas"Pavojingi daiktai"


Auklėtojas. Vaikai, prieš jus yra dalykų, kurie gali sukelti gaisrą, ir yra dalykų, nuo kurių gaisras negali kilti. Padėkite ant geltono stalo - dalykų, kurie gali sukelti gaisrą. Ir paaiškinkite kodėl (Vaikai dėlioja ir paaiškina).

Puiku vaikinai. Dabar pailsėkime. Paimkime šiuos šalikus! kokios jos spalvos? (geltona ir raudona). Gerai, dabar pažaiskime.

Kūno kultūros minutė

Vaidinsime ugniagesius

Greitai išvyniojame žarnas,

Šitaip, šitaip

Greitai išvyniojame žarnas.

Čia mes turime ugnį

Mes jį užgesinsime

Šitaip, šitaip

Mes jį užgesinsime.

O dabar tupime

Žiūri po sofomis

Šitaip, šitaip

Mes žiūrime po sofomis.

Užgesiname ugnį

Ir jie greitai atsisėdo ant kėdžių.

Pedagogas: Žaidėme gerai, o dabar papasakokime savo Bebrui apie gaisrinę. Pažiūrėkite, čia jis yra (jis yra ant stalo, mes tai svarstome).


kokios ji spalvos? (Raudona). Ar žinote, kodėl automobilis nudažytas raudonai? (Kadangi tai yra nerimo spalva, tai aiškiai matoma).

Dar vienas blyksnis. Parodyk kur ji yra. kokios ji spalvos? (Mėlyna).

Kaip vadinasi ši automobilio dalis ir kam ji skirta? (Kabina - vairuotojui ir ugniagesiams, kėbulas - gaisrinei įrangai: vandens rezervuarams, gaisrinėms žarnoms, gesintuvams, ugniagesiams).

Merginos ir berniukai, papasakokime dar kartą ir parodykime Bebrui, kokių dalykų reikia ugniagesiui.

Didaktinis žaidimas „Daiktai, kurių reikia ugniagesiui“


Pedagogas: Pažiūrėkite į visus šiuos dalykus ir pasakykite man, kokį daiktą galima įdėti į ugniagesio krepšį ir kodėl?

Vaikai sugalvoja daiktus ir sako, kodėl šie dalykai reikalingi ugniagesiui darbe.

Puiku, visi surinko tai, ko reikia mūsų gelbėtojams, kad galėtų atlikti savo darbą.

Skambutis.

Sveiki, gaisrininkų komanda. Klausyti tavęs. Kas nutiko? Taigi, mes dabar išvykstame. Koks tavo adresas? Gatvės numeris ___.

Mūsų brangus Bebras ir vaikai, Katya turėjo problemų. Ji žaidė su degtukais ir pamiršo užgesinti vieną degtuką. Gaisras kilo. Ar galime padėti Kate? (Taip).

Tada pažiūrėkite, kur yra mūsų gaisrinė mašina, kur yra mūsų drabužiai, gaisrinė įranga. Greitai apsivelkame liemenes, šalmus ir einame pas Katją ______ gatve. (Mes nustatome vairuotoją automobilyje).

Išeikime greičiau. Ar galite pasakyti, kokį numerį rinkti kilus gaisrui? (01, 010 arba 112).

Sirena įsijungia.

Vaikinai greitai atvyko. Išlipame iš mašinos.

Vaikai, pažiūrėkime, ir mes atėjome į tą gatvę. Atidžiai pažiūrėk. Kas čia nupiešta? (Grybai). Ar tai reiškia gatvės pavadinimą? (Grybas).

O mums reikia Vyšnių gatvės, 5. O, žiūrėk, kas čia nupiešta (Vyšnia). Taigi tai yra gatvė ... (Vyšnia).

Kur čia namas numeris 5? Vaikai, pažiūrėkite į šį namo numerį (1, 2, 3, 4, 5).

Štai mums reikalingas namas. Paimkite vandens rezervuarą, ištraukite gaisrinę žarną ir užgesinkite ugnį (Vaikai užgesino ugnį, išgelbėkite Katją iš namų).

Gerai padirbėjo gelbėtojai. Gaisrą pavyko užgesinti laiku. Antraip dar truputis ir mūsų Katya liktų be namų. Jūs esate tikri ugniagesiai.

Rezultatas. Atspindys

Pedagogas: Vaikai, ką mes šiandien veikėme? (Mes buvome ugniagesiai, gesinome ugnį, padėjome Katjai).

Ar galite žaisti su degtukais? Žvakė? Kodėl? (Ne, nes kils gaisras).

Į ką reikėtų kreiptis kilus gaisrui? (Ugniagesiai).

Kokiu numeriu skambinti ugniagesiams? (01, 010, 112).

Ką reikėtų pasakyti, kai iškviečiami ugniagesiai? (Kas atsitiko ir adresas - gatvė ir namo numeris).

Be ko ugniagesiai negalės užgesinti gaisro? (Be vandens bako, gesintuvų, putplasčio bako).

Kas tau patiko pamokoje? (Vaikų atsakymai).

Pedagogas: Mano padėjėjai pasakojo, ką dėvi ugniagesiai, kokių daiktų jiems reikia, kokį automobilį turi. Taip pat žinome, kad iškvietę ugniagesius į pagalbą renkame telefono numerį, taip pat pasakome adresą – gatvę ir namo, kuriame kilo gaisras, numerį.

Vaikai, Bebras jums dėkingas už tai, ką jam pasakėte ir parodėte, su jumis atsisveikina. Jam reikia grįžti namo, o dabar jis tikrai žinos, ką daryti, jei kils gaisras, o gal ir mūsų Bebras kada nors taps ugniagesiu (Su Bebru atsisveikina vaikai).

O, vaikai, žiūrėk, Katya paruošė skanėstą mums ir mūsų svečiams, nes mes laiku užgesinome ugnį ir išgelbėjome ją bei jos namus.

Visiems svečiams sakome – gero apetito! O dabar mūsų vairuotojui pereiname prie kito iššūkio.

Viso gero! (Vaikai atsisveikina ir išeina).

Pedagogas: Tai baigia mūsų pamoką, kol vėl susitiksime!


Priešmokyklinio amžiaus vaikų priešgaisrinės saugos pamokų santrauka:

„Jaunieji ugniagesiai“

MKDOU Nr. 3 "Beržas"

Pedagogas: Alipkacheva A.G.

Įkeliama...Įkeliama...