Кросворд з тем дисципліни "охорони праці". Кросворд на теми дисципліни "охорони праці" Кросворд на тему соціальне значення праці

Збірник кросвордів із суспільствознавства для 5 класу

Мамаєв Олег Володимирович, вчитель історії та суспільствознавства МКОУ «Батьківська основна школа», Рязанська область, Сасівський район, п. Батьки

Опис та призначення:
Збірник складається із шести кросвордів, складених за матеріалами всіх п'яти розділів підручника «Суспільствознавство. 5 клас» за редакцією Л. Н. Боголюбова та Л. Ф. Іванової. П'ять кросвордів відповідають п'яти однойменним розділам підручника і складаються з 12 слів. Останній шостий кросворд є підсумковим для всього навчального курсу та складається з 16 слів. Кросворди призначені для вчителів суспільствознавства та учнів 5 класу і можуть у різних формах застосовуватися на заняттях: для закріплення вивченого під час уроків матеріалу, для індивідуальної або колективної перевірки домашнього завдання, для проведення контрольних та інтелектуально-розважальних заходів.
Цілі:
1. Перевірити знання учнів із вивченого матеріалу;
2. стимулювати пізнавальну активність учнів;
3. Сприяти створенню невимушеної, творчої атмосфери під час уроків.
Кросворд «Людина»


По горизонталі:
1. Завдяки ній багато індивідуальних особливостей і ознак передаються від батьків до дітей.
2. Показник дорослості у підлітковому віці.
3. Найважливіша відмінність людини від тварини.
4. Шкідлива звичка, поширена у підлітковому середовищі.
5. Підлітками стають починаючи з цього класу.
6. Людина - істота не тільки біологічна, але і ... (вкажіть пропущене слово).
По вертикалі:
1. Німецький вчений, який здійснив свою дитячу мрію знайти легендарну Трою.
2. Відмінна біологічна особливість підліткового організму -швидкий ... (Вкажіть пропущене слово).
3. Інша назва підліткового віку.
4. Вроджені дії та реакції людей та тварин.
5. Підлітковий період життя.
6. Сліпоглухоніма російська жінка, яка стала завдяки наполегливій праці, відомим вченим та письменником.
Відповіді:
По горизонталі: 1. Спадковість; 2. Самостійність; 3. Розум; 4. Куріння; 5. П'ятий; 6. Соціальне.
По вертикалі: 1. Шліман; 2. Зростання; 3. Перехідний; 4. Інстинкти; 5. Отроцтво; 6. Скороходова.
Кросворд «Сім'я»


По горизонталі:
1. Головний обов'язок батьків – … дітей (зазначте пропущене слово).
2. Під захистом цієї організації знаходяться сім'я, материнство, батьківство та дитинство.
3. Інтелектуальна гра, що розвиває мислення та пам'ять.
4. Фінансові ресурси сім'ї.
5. Назва часу, що залишається після виконання обов'язкових справ.
6. Важлива якість для господарювання.
7. Постійне захоплення людини.
По вертикалі:
1. Сім'я, в якій немає одного з батьків.
2. Середньовічна російська енциклопедія із ведення домашнього господарства.
3. Члени сім'ї стосовно один одного.
4. Це почуття є основою сім'ї.
5. Один із предметів першої необхідності.
Відповіді:
По горизонталі: 1. Виховання; 2. Держава; 3. Шахи; 4. Гроші; 5. Вільне; 6. Бережливість; 7. Хобі.
По вертикалі: 1. Неповна; 2. Домобуд; 3. Родичі; 4. Кохання; 5. Одяг.
Кросворд «Школа»


По горизонталі:
1. Вони пізнаються у біді.
2. Результат навчальної діяльності школяра.
3. Підлітки однакового віку.
4. У цій школі навчаються 3-4 роки.
5. Видатний російський учений-педагог, автор книги Серце віддаю дітям.
6. У цьому навчальному закладі можна здобути вищу освіту.
7. Закінчивши цей клас, учень отримує атестат про основну загальну освіту.
По вертикалі:
1. У навчанні без них – нікуди!
2. Так раніше називалася математика, що вивчається у початковій школі.
3. Завдяки ньому можна розширити свій світогляд, отримати нові знання та досвід.
4. Перша друкована книга у Росії.
5. Цей новий навчальний предмет з'являється у шкільному розкладі у 5 класі.
Відповіді:
По горизонталі: 1. Друзі; 2. Позначка; 3. Однолітки; 4. Початкова; 5. Сухомлинський; 6. Університет; 7. Дев'ятий.
По вертикалі: 1. Книги; 2. Арифметика; 3. Самоосвіта; 4. Апостол; 5. Історія.
Кросворд «Праця»


По горизонталі:
1. Завдяки ньому у Москві досі існує знаменита картинна галерея.
2. Головна праця школярів.
3. Продукт праці, призначений на продаж.
4. Досвідчений та талановитий фахівець своєї справи.
5. До неї зобов'язує багатство.
6. Грошова винагорода за працю.
7. Ручна праця з виготовлення різноманітних предметів.
По вертикалі:
1. Великий російський учений, основоположник космонавтики.
2. Багата людина, що виділяє кошти на розвиток культури та наук.
3. Якби не було цієї професії, підручників теж не існувало б.
4. «Було б полювання, залагодиться всяка…» (вкажіть пропущене слово).
5. Праця письменників, музикантів, художників.
Відповіді:
По горизонталі: 1. Третьяков; 2. Навчання; 3. Товар; 4. Майстер; 5. Благодійність; 6. Зарплата; 7. Ремесло.
По вертикалі: 1. Ціолковський; 2. Меценат; 3. Вчитель; 4. Робота; 5. Творчість.
Кросворд «Батьківщина»


По горизонталі:
1. Форма народного голосування – всенародне опитування.
2. Цей цар ввів у Росії триколірний прапор.
3. Любов до батьківщини.
4. Російський письменник, творець «Тлумачного словника живої мови».
5. Найбільший суб'єкт Російської Федерації.
6. Автор сучасного гімну Росії.
По вертикалі:
1. Вони повинні дотримуватися законів, захищати батьківщину, сплачувати податки.
2. Новий суб'єкт федерації, який увійшов до складу Росії у 2014 році.
3. Народ, що у нашій країні.
4. Білий прапор із блакитним діагональним хрестом.
5. Він зображений на російському гербі.
6. Державна мова Росії.
Відповіді:
По горизонталі: 1. Референдум; 2. Петро; 3. Патріотизм; 4. Далечінь; 5. Якутія; 6. Михалков.
По вертикалі: 1. Громадяни; 2. Крим; 3. Українці; 4. Андріївський; 5. Орел; 6. Російська.
Кросворд із суспільствознавства підсумковий


По горизонталі:
1. До неї входять республіки, краї, області, округи.
2. Одна з відмінностей людини від тварини.
3. Покровитель мистецтв.
4. Ці потреби спільні як людей, так тварин.
5. Колір національного прапора СРСР.
6. Завдяки праці створюються два види благ: товари та… (вкажіть пропущене слово).
7. Ця організація допомагає батькам виховувати дітей.
8. Перехідним віком називають цей період життя.
По вертикалі:
1. Тут можна отримати потрібну книгу.
2. Творча професія, пов'язана із навчанням дітей.
3. Прапор Військово-морського флоту Росії.
4. «..., як і злидні, багатьох губить» (вкажіть перше пропущене слово).
5. Щоб стати учителем або інженером, необхідно вступити до цього навчального закладу.
6. Цей народ проживає у найбільшому суб'єкті Росії.
7. Група людей, об'єднана за принципом кревності.
8. З цього класу розпочинається основна школа.
Відповіді:
По горизонталі: 1. Федерація; 2. Мова; 3. Меценат; 4. Біологічні; 5. Червоний; 6. Послуги; 7. Школа; 8. Отроцтво.
По вертикалі: 1. Бібліотека; 2. Вчитель; 3. Андріївський; 4. Багатство; 5. Університет; 6. Якути; 7. Сім'я; 8. П'ятий.

Кросворди із суспільствознавства 6 клас на весь навчальний рік.

Цілі:
1. Стимулювати пізнавальну активність учнів;
2. Сприяти створенню невимушеної, творчої атмосфери під час уроків.

3. Розвивати вміння та навички критичного мислення.

1

З

2

М

3

Е

4

Л

5

Про

6

З

7

Т

Ь

Запитання:

Група суспільства, в яку людина вступає після народження

Внутрішнє розташування або привабливість

Молодший член сім'ї

Скринька для зберігання коштовностей

Молочний продукт, який люблять діти, особливо влітку

Основний закон держави

Почуття, протилежне симпатії

І зарядка вранці та шкільний предмет

Кросворд на тему: «Людина серед людей»

По горизонталі:
1. На думку письменника Антуана де Сент-Екзюпері, це «єдина справжня розкіш».
2. Відомий дитячий письменник, автор книги «Тімур та його команда».
3. Найголовніша група у житті дітей.
4. Прикладом якого спрощеного уявлення є фраза: "Всі російські чоловіки п'ють"?
5. Вони лежать основу міжособистісних відносин.
6. Формальний лідер шкільного класу.
7. Внутрішнє прихильність до людини.
8. З їх допомогою спілкуються глухонімі.
9. Важлива якість у міжособистісних відносинах, що допомагає уникнути конфлікту.
По вертикалі:
1. Спосіб вирішення конфлікту, у якому обидві сторони йдуть на поступки одна одній.
2. Найпоширеніший вид міжособистісних відносин.
3. Рівень міжособистісних відносин, який сильніший за дружбу.
4. Знаменитий радянський диктор, який читав радіоповідомлення у роки Великої Вітчизняної війни.
5. З ними спілкуватися набагато легше, ніж зі старшими дітьми.
6. Воно настає порушення правил.
7. Головний засіб спілкування.
Відповіді:
По горизонталі:1. Спілкування; 2. Гайдар; 3. Сім'я; 4. Стереотип; 5. Почуття; 6. Староста; 7. Вона; 8. Жести; 9. Терпіння.
По вертикалі:1. Компроміс; 2. Знайомство; 3. Кохання; 4. Левітан; 5. Однолітки; 6. Покарання; 7. Мова.
Кросворд «Людина і закон»

По горизонталі:
1. Юрист, який допомагає оформити заповіт чи договір.
2. Її дотримання суворо обов'язково як на військовій службі, а й уроках.
3. Міжнародна організація, яка ухвалила Загальну декларацію прав людини.
4. Згідно з російськими законами обвинувачений вважається невинним, доки його вина не доведена цим державним органом.
5. Великий давньогрецький філософ, засуджений на смерть власними громадянами.
6. Без них права людини перетворюються на вседозволеність.
7. «(…) – друга натура». Вкажіть пропущене слово.
По вертикалі:
1. Найголовніше право людини, якого інші права позбавляються сенсу.
2. Сукупність обрядів, які супроводжують укладання шлюбу.
3. Знищене фашистами білоруське село, назва якого стала символом воєнних злочинів.
4. Приставання до перехожих як правопорушення.
5. Тривалість військової служби для російських призовників.
6. За скоєння злочину кримінальна відповідальність настає з 14 років.
7. Правила поведінки, обов'язкові всім громадян.
8. Творець російської регулярної армії та флоту.
9. Значення слова "табу".
Відповіді:
По горизонталі:1. Нотаріус; 2. Дисципліна; 3. ООН; 4. Суд; 5. Сократ; 6. Обов'язки; 7. Звичка.
По вертикалі:1. Життя; 2. Весілля; 3. Хатинь; 4. Хуліганство; 5. Рік; 6. Вбивство; 7. Закони; 8. Петро; 9. Заборона.
Кросворд «Людина та економіка»

По горизонталі:
1. Система оплати праці, заснована на кількості виробленої працівником продукції.
2. Головний матеріальний ресурс середньої російської сім'ї.
3. Левову частину свого бюджету російські сім'ї витрачає на оплату цих послуг.
4. Антонім до слова «оптовий».
5. Знаменитий російський книговидавець, який випустив близько 500 млн. книг.
6. Перші паперові гроші у Росії.
7. Американський промисловець та винахідник, який впровадив конвеєр у виробництво автомобілів.
8. "Не магніт, а притягують".
9. Ця монета дістала свою назву на честь зображеного на ній озброєного вершника.
10. Тип господарства, у якому люди самі виробляли все необхідне життя, а чи не купували над ринком.
11. Економіка включає чотири сфери: виробництво, розподіл, обмін і (...) Вкажіть пропущене слово.
По вертикалі:
1. Безгрошовий обмін товарами.
2. Перевищення доходів від продажу товару над витратами його виробництво.
3. Чим вона вища, тим більша зарплата працівника.
4. ВАТ – відкрите (…) суспільство. Вкажіть пропущене слово.
5. Підприємницька діяльність, яка приносить дохід.
Відповіді:
По горизонталі:1. Відрядна; 2. Квартира; 3. Комунальні; 4. Роздрібний; 5. Ситін; 6. Асигнації; 7. Форд; 8. Гроші; 9. Копійка; 10. Натуральне; 11. Споживання.
По вертикалі:1. Бартер; 2. Прибуток; 3. Кваліфікація; 4. Акціонерне; 5. Бізнес.
Кросворд «Людина та природа»

По горизонталі:
1. На думку письменника Валентина Распутіна, це слово, «яке всіма мовами світу звучить однаково», «висловлює одне й те саме - розуміння всесвітньої біди, ніколи раніше не існувала у подібних масштабах і тяжкості».
2. Ця галузь промисловості виробляє безліч небезпечних для природи відходів.
3. Все, що не створено людиною.
4. Вони створюються з метою збереження рослинного та тваринного світу.
5. У цій книзі розповідається про тварин, яких ми більше ніколи не побачимо.
По вертикалі:
1. Німецький філософ і гуманіст, який зробив багато добра простим людям і висловив суть свого вчення трьома словами: «Благовіння перед життям».
2. Якщо його вчасно не зупинити, він може знищити не тільки ліс, а й будинки і дачі людей, що знаходяться поруч.
3. Найтонший природний шар, без якого неможливе життя Землі.
4. Знаменитий російський художник, який написав багато красивих краєвидів.
5. Людина, яка займається незаконним ловом або полюванням.
6. Найважливіший природний ресурс, без якого не може жити людина і з якої вона складається.
7. Вичерпний природний ресурс, з якого живе наша країна.
Відповіді:
По горизонталі:1. Екологія; 2. Хімічна; 3. Природа; 4. Заповідники; 5. Чорна.
По вертикалі:1. Швейцер; 2. Пожежа; 3. Ґрунт; 4. Шишкін; 5. Браконьєр; 6. Вода; 7. Нафта.
Кросворд із суспільствознавства підсумковий

По горизонталі:
1. Наука про взаємини людини та навколишнього середовища.
2. Вид міжособистісних відносин, учасників якого поєднують спільні цілі, ділові відносини та взаємна відповідальність.
3. За її порушення на уроці можна отримати зауваження до щоденника.
4. Почуття ворожості до людини.
5. Синонім слова "підприємництво".
6. Засіб немовного спілкування.
7. Тип господарства, у якому матеріальні блага виробляються продаж.
8. Принцип покарання, суть якого можна сказати фразою «око за око, зуб за зуб».
9. Відповідно до російської конституції, ця служба є обов'язком громадян Росії.
10. Гроші, що батьки видають підліткам на тиждень (місяць).
11. Залежно від ступеня шкоди, всі порушення діляться на злочини і (...) Вкажіть пропущене слово.
По вертикалі:
1. Правила поведінки, прийняті у суспільстві.
2. Важливий матеріальний об'єкт, для придбання якого багато сімей беруть іпотеку.
3. Давньогрецька богиня правосуддя.
4. Його завдання забезпечувати дотримання наших прав та свобод.
5. Група прав, які дають людям можливість брати участь у виборах, проводити мітинги, впливати на діяльність уряду.
6. Вона охороняє суспільну безпеку та веде боротьбу зі злочинністю.
7. Вартість товару, виражена у грошах.
8. Грошова одиниця країни.
9. Співпраця, компроміс, пристосування, уникнення - чотири варіанти поведінки у цій ситуації.
Відповіді:
По горизонталі:1. Екологія; 2. Товариство; 3. Дисципліна; 4. Антипатія; 5. Бізнес; 6. Жести; 7. Товарне; 8. Таліон; 9. Військова; 10. Кишенькові; 11. Провини.
По вертикалі:1. Етикет; 2. Квартира; 3. Феміда; 4. Держава; 5. Політичні; 6. Поліція; 7. Ціна; 8. Валюта; 9. Конфлікт.

Використана література:

УМК за ред. Л.М. Боголюбова «Суспільствознавство» 6 клас.

Практикум на тему «Праця»

Мета: закріпити знання учнів на тему «Праця»

Тип уроку: урок-гра.

Хід уроку

Організаційна частина.

Клас поділяється на групи та виконує завдання.

    Термін-контроль

  • Творчість

  • Ремісник

  • Благодійність

    Збери прислів'я.

На листочках написані слова, їх потрібно зібрати прислів'я. Яка група збере прислів'я швидше та правильно пояснить сенс.

Починаючи справу, думай про кінець

Поспішиш людей насмішиш.

Який майстер, така і робота

Кому робота в тягар, тому невідома радість.

Було б полювання, залагодиться всяка робота.

Хороша робота два сторіччя живе.

Є терпіння, буде й уміння.

Що посієш те й пожнеш.

Мурашник не великий, та гори копає.

    Про кого йдеться?

Даються три підказки, якщо дізнаються особистість з першої підказки -3 бали, з другої -2балла, з третьої-1бал. За відсутності відповіді після третьої підказки, право відповіді може перейти до другої групи.

А) Ціолковський

    народився в м. Калуга, після хвороби втратив слух

    склав іспити і працював учителем у школі

    на даху свого будинку влаштував обсерваторію

Б) Третьяков

    народився у Москві, займався підприємництвом

    відкрив школу для глухонімих

    зібрав колекцію картин російських художників

    відомий скульптор 18 століття

    побудував церкву Преображення на острові Кіжі

    будував без жодного цвяха

    навчався в артілі московських художників

    пішов у монастир, щоб знайти розраду в роботі художника

Д) Левітан

    творець «пейзажу настрою»

    любив зображати красу російської природи

    міг годинами сидіти і дивитись на небо, лежати в траві, бродити лісом, спостерігати за природою

    сучасник Сократа та Олександра Македонського

    відомий грецький філософ

    жив у бочці

    народився у сім'ї відставного майора

    брав участь у Вітчизняній війні 1812 року

    став міністром народної освіти в 1854 році

З) Алексєєв

    промисловець, став актором

    заснував Художній театр у Москві

    увійшов до історії під ім'ям К.С.Станіславського

    "Ти мені я тобі"

Групи ставлять питання один одному.

    Конкурс капітанів.

Скласти синквейн зі словами "праця", творчість".

    Конкурс «Твір мистецтва»

Учням роздати шишки, зернятка, кісточки, листи кольорового паперу, клей, ножиці. Вони мають створити свій твір.

    Розгадування кросворду. Додаток 1.(Резерв)

Підбиття підсумків гри.

Визначення переможців.

Оцінювання роботи учнів під час уроку.

Додаток 1

Кросворд на предмет "суспільнознавства" на тему "Праця"

По горизонталі

2. Як називається сфера людської діяльності, спрямована на вироблення та теоретичну систематизацію об'єктивних знань про дійсність?

4. Це створення чогось нового, цінного не тільки для цієї людини, але й для інших.

6. Це така діяльність людини, яка потребує знань та вмінь. Він завжди приводить до результату.

7. Як називається виробництво різних необхідних речей?

По вертикалі

1. Як називається людина, яка досягла високої майстерності у своїй справі, що вкладає у свою працю кмітливість, що роблять предмети незвичайні та оригінальні?

3. Художня творчість

5. Як називають людину, яка володіє ремеслом?

6. Як називається продукт, виготовлений для продажу?

Відповіді

По горизонталі

4. творчість

7. ремесло

По вертикалі

3. Мистецтво

Складіть кросворд на тему "Праця та Творчість" 20 слів!

Відповіді:

По горизонталі: 1. Завдяки ньому у Москві досі існує знаменита картинна галерея. 2. Головна праця школярів. 3. Продукт праці, призначений на продаж. 4. Досвідчений та талановитий фахівець своєї справи. 5. До неї зобов'язує багатство. 6. Грошова винагорода за працю. 7. Ручна праця з виготовлення різноманітних предметів. По вертикалі: 1. Великий російський учений, основоположник космонавтики. 2. Багата людина, що виділяє кошти на розвиток культури та наук. 3. Якби не було цієї професії, підручників теж не існувало б. 4. «Було б полювання, залагодиться всяка…» (вкажіть пропущене слово). 5. Праця письменників, музикантів, художників. Відповіді: По горизонталі: 1. Третьяков; 2. Навчання; 3. Товар; 4. Майстер; 5. Благодійність; 6. Зарплата; 7. Ремесло. По вертикалі: 1. Ціолковський; 2. Меценат; 3. Вчитель; 4. Робота; 5. Творчість.

Loading...Loading...