"Звуки, і буква М". Конспект логопедичного заняття у підготовчій групі дітей з ГНР

Розвиток фонематичного слуху.

Фронтальне заняття. Старша група ОНР-ІІІ

Перший рік навчання (I період)

Тема: Звуки "М"-"МЬ". Літера М. Друге заняття.

Ціль:

  • Розвиток фонематичних процесів.

Завдання:

  1. Подальша диференціація понять «звук-слово», «звук-літера»
  2. Уточнення слухового сприйняття.
  3. Формування фонематичних уявлень.
  4. Розвиток фонематичного аналізу.
  5. Розвиток слухомовної пам'яті.

Матеріал:

  • Предметні картинки, сигнали (символи), м'яч, магнітні літери, фішки

План заняття.

1. Організаційний момент.

2. Гра «Порахуй голосні звуки».

Підніми стільки пальчиків, скільки чуєш голосних звуків (АУ Про АУІ).

Які звуки вважали? (голосні)

Уточнення артикуляції голосних звуків.

3. - Які приголосні звуки вчимося розрізняти?

Порівняльна характеристика М - МЬ по артикуляційно-акустичних властивостях.

Чим відрізняються?

Чим схожі?

У яких «будиночках» живуть?

Якою літерою позначаємо? Уточнення образу літери М

4. Гра «Чиї вушка краще чують?»

Зразкові слова:

м'яч, мак, мишка,ведмідь, миє, милий, будинок, сміливий, мокрий, смішний.

Що робитиму я? (говорити слова)

- А ви? (піднімати потрібний сигнал)

Який сигнал ви піднімете, коли почуєте звук М? (синій)

Звук МЬ? (зелений)

Діти піднімають необхідні сигнали.

5. Гра з м'ячем «Запам'ятай і повтори».

Проговорення «ланцюжків» слів. Три слова зі звуками М МЬ.

Що ви говорили звуки чи слова? (слова)

6. Гра «Хто більше згадаємо слів?»

Зі звуком М.

Зі звуком МЬ

Лунають кольорові фішки (смужки).

Що ви згадували? Слова)

Хто виграв?

7. Гра «Не позіхай, потрібну картинку вибирай».

Зображення розкладені на килимі. Хлопчики вибирають звук М, дівчинки на звук МЬ. За однією відносять на свої місця. Гра починається і закінчується сигналом логопеда. Перевірка.

Хто переміг?

8. Гра «Чарівники».

Аналіз складів АМ МА МІ.

Скільки звуків чуєш?

Який перший?

Працюємо на маркерній дошці. Спочатку позначаємо звук потрібним сигналом. Малюємо кольоровими фломастерами, потім підставляємо магнітні літери.

9. Читання складів.

АМ МА
ОМ МО
РОЗУМ МУ
ЇМ МІ
ЕМ МЕ
МИ

Під час читання другого стовпчика дається інструкція:

Букви «дружать». Спочатку подивися на другу, вона підкаже на який голосний звук треба відкрити рот потім, і як читати: м'яко чи твердо. Літера І нагадує, що літера М перед нею означає м'який звук. Тут цей «одяг» (М) надів м'який «братик» МЬ.

10. Підсумки заняття.

Соболєва Наталія Володимирівна,
вчитель-логопед вищої кв.
ДБДОУ №73 кіровського району,
м. Санкт-Петербург

, Конкурс «Презентація до уроку»

Презентація до уроку


























Назад вперед

Увага! Попередній перегляд слайдів використовується виключно для ознайомлення та може не давати уявлення про всі можливості презентації. Якщо вас зацікавила ця робота, будь ласка, завантажте повну версію.

Мета уроку: закріпити знання дітей про приголосні звуки та літери; вчитися розрізняти звуки за артикуляцією, відрізняти звуки та букву, яка їх позначає. Розвивати фонематичний слух, увагу, логічне мислення, пам'ять, дрібну моторику.

Обладнання: презентація, мультимедійний пристрій, зошити, ручки червоного, синього та зеленого кольорів.

Хід заняття

1. Організаційний момент

.

Сяде той, у імені якого є звук [І].

Психогімнастика. Логопед: Яке буває вираз обличчя у мами та тата, коли вони гніваються? Що ви робите, коли вас лають (Слайд 1) (плачемо, сумуємо, ховаємося, захищаємося, мовчимо, вибачаємося – діти мімікою виражають різний емоційний стан). Розігруються 2-3 сценки.

2. Повідомлення теми заняття.

(Показ слайду 2)

Що це? - Будинок. Який останній звук у слові дім? (Звук [М]). У цьому будинку живуть бабуся, дідусь, тато, мама, діти – син та донька на прізвище Михайлові. Скажіть одним словом – “родина” (Слайд 3). Який третій звук у цьому слові? (Звук [М'])– Сьогодні ми вчитимемося розрізняти звуки [М]– [М']та літеру, яка позначає ці звуки на листі. Літера М. (Слайд 4)

3. Характеристика звуків за артикуляційними та акустичними ознаками.

Логопед: Подивіться на мої губи, вони трохи посміхаються, коли вимовляють звук [М'], і трохи гніваються, коли вимовляють звук [М].

М – нам губи звук стуляє!
Звуку голос допомагає.(Профіль звуку [М]– (Слайд 5),

Позначення звуків кольоровими символами та “дзвінками” (Слайд 6)

4. Розвиток фонематичного слуху. Гра "Твердий - м'який"

Логопед: Сім'я Михайлових – дружня. Вони разом працюють і разом відпочивають, люблять грати у різні ігри. Папа Матвій пропонує вам пограти у гру “Твердий – м'який”. Якщо почуєте звук [М], піднімайте синій квадратик, а якщо почуєте звук [М'], то піднімайте зелений квадратик. ( Слова: літак, малина, мед, міст, милий, мала, м'ясо, борошно, ведмідь, муха) Логопед:А на що схожа буква М?

Літера М з двома горбами, Як верблюд - дивіться самі (Слайд 6)

Взялися за руки друзі.
І сказали: “Ти та я – це ми!
А тим часом
вийшла літера М.
А.Шибаєв (Слайд 7)

Логопед: Онукам Міті та Майї дуже подобається грати і з бабусею Машею.

5. Розвиток уваги, пам'яті, логічного мислення. Гра "Четвертий зайвий".

Логопед: Подивіться на картинки, назвіть їх, знайдіть зайве слово, поясніть, чому ви так вважаєте.

Зразок відповіді: Я вважаю, що слово “будинок” є “зайвим”, тому що звук [М] наприкінці слова, а у всіх словах чується на початку слова.

(Олія, машина, малюк, будинок -Слайд 9),
(М'яч, мед, крейда, море-Слайд 10)
(Морозиво, м'ясо , мило, муха-Слайд 11), (2 варіанти відповіді)
(Мама, монети, міст, мотоцикл-слайд 12).

Чим схожі слова? (молоко, молоток – Слайд 13) ( Починаються на твердий приголосний звук [М], у кожному слові 3 мови, пишуться з голосною буквою О). У чому розходження?

Логопед: З дідусем Мишком діти люблять щось майструвати, постукати молоточком і подивитися цікаві фільми (слайд15).

6. Фізмінка - "Молоточки"(Слайд14).

О.С. – ноги – на ширині плечей, руки опущені. Пальці стиснуті в кулачок.

– Кулачок об кулачок постукали – чок та чок. Молоточки тук-тук-тук. По гвоздиках стук-стук-стук. Молоточки тук-тук, по гвоздиках стук-стук. Молоточки тук-тук-тук. По гвоздиках стук-стук-стук. (Повтор – 2 рази під музику, діти виконують відповідні рухи)

7. Читання складів та чистомовок.

Ма-ма-ма – вдома я сама.
Му-му-му – молоко кому?
Мо-мо-мо – їмо ескімо.
Ми-ми-ми – прочитали книгу ми.
Мі-мі-мі - співаємо ноту мі. (Слайд 17).

8. Лист складів з літерою М (

різнокольоровими ручками ) в зошиті.

Логопед: Мама вчить Мітю та Майю писати літери, склади та слова.

Склади – МА, МУ, МО, МИ, МІ,
Слова - Мама, ам, розум.

9. Підсумок заняття.

З якими звуками познайомились? Чим вони схожі? У чому їхня відмінність?

Дата:

Клас:

Тема:"Звук і буква М".

закріпити чітку вимову звуків ібукв [м], [м'], літерами "М", "м";

Корекційно-розвиваюча

Корекційно-виховна :

Обладнання:

Хід уроку

1. Організаційний момент.

Живе вона у нірці
У підпіллі, у комірчині.
Сіра малеча
Хто це? (мишка)

Промовте кілька разів це слово. Який звук чується на початку слова?

- (Звук [м])

Який він голосний чи приголосний?

-(Згідний, при вимові утворюється перешкода з губ)

Дзвінкий чи глухий?

Назвіть слова, які мають звук [м]

-(Машина, молоко, малюк, магнітофон, березень, травень)

Вийшла буква М? – Так!

3. Основна частина.

Знайомство зі звуком [М].

Голодна - мукає,

Сита - жує,

Усім дітям молоко дає. ( Корова)

Повітря виходить через ніс;

Шийка «працює».

Фонетична вправа.

Корова мукає: ММММММММММ... (слідом за дорослим вимовляти звук [М] довго).

Дидактична вправа «Кульни в долоні».

м, а, у, м, м, і; ам, ар, ор, ом, ма, му, ка, са, ми; мак, Оля, муха, будинок, суп, борошно;

Дорослий пропонує дитині уважно прослухати та повторити склади, при цьому дитина повинна відчути змикання губ під час промови звуку [М]:

ма, мо, му, ми; ам, ом, розум, ім.

Повторити складовий ряд:

ма-мо, ма-ми, му-ма, му-ми; ам-ом, ум-им, ум-ам, ом-ім.

Скоромовка: Мама мила Милу милом.- Вимовляйте скоромовку з різними інтонаціями (здивування; радості; смутку).

Гра "Догоняй-ка"(Робота триває до того часу, поки вимова дітьми досягне темпу скоромовки)

4. Пальчикова гімнастика

Цей пальчик хоче спати,
Цей пальчик ліг у ліжко,
Цей пальчик трохи подрімав,
Цей пальчик уже заснув,
Цей пальчик міцно спить,
Ніхто більше не галасує.
- Взяти долоню дитини в руку і загинати пальці по черзі, починаючи з мізинця.

Гра "Доповни склади до слів"

    ма- (машина, малина, матрьошка, мальки)

    мо- (море, морж, мийка, міст, мох)

    му – (сміття, муха, мураха)

    ми – (мишка, миша, думки)

    ми – (ведмедик, миска, хвилина, світ)

    ме – (місяць, метр, меблі, хутро, крейда)

Читання складів та чистомовок.

Ма-ма-ма – вдома я сама.
Му-му-му – молоко кому?
Мо-мо-мо – їмо ескімо.

Мі-мі-мі - співаємо ноту мі. (Слайд 17).

Лист букви М у зошит.

5.Підсумок заняття.

говорили на занятті?

Який це звук?

Яким кольором позначаємо?

Дата:

Клас:

Тема:"Звук і буква М".

Корекційно-освітня: Ознайомити дітей із новими звуками [м], [м'], літерами “М”, “м”; вчити порівнювати звуки, розрізняти літери; .

Корекційно-розвиваюча формувати навички свідомого, правильного, складового, швидкого читання; ділити слова на склади; розвивати вміння аналізувати слова, пізнавальні інтереси та здібності; розвивати мову, увагу, пам'ять; збагачувати словниковий запас;

Корекційно-виховна : розвивати увагу, самоконтроль; розвивати комунікативні та мовні навички.

Обладнання:індивідуальні дзеркала, олівці, м'ячик,

Хід уроку

1. Організаційний момент.

Гра «Запам'ятай – повтори»
Гном – альбом – будинок – ком 3 – 4 варіанти ланцюжка
- Що спільного у словах?
Муха – мило – малина – моток 3 – 4 варіанти ланцюжка
- Що спільного у словах?
Міла – піраміда – кулемет
- Що спільного у словах?

На що схожа літера М? Що вона нагадує вам? Вийти та взятися за руки.

Вийшла буква М? – Так!

Давайте разом голосно промовимо цей звук, тихо, пошепки, без звуку.

Сьогодні на уроці ми не тільки повторимо, що вивчили раніше, але познайомимося з новою літерою.

2. Артикуляційна гімнастика:

3. Основна частина.

Знайомство зі звуком [М].

Дорослий пропонує дитині відгадати загадку та відповісти на запитання:

Голодна - мукає,

Сита - жує,

Усім дітям молоко дає. ( Корова)

«Як мукає корова?» - «МММ...»

Дорослий показує перед дзеркалом і пояснює дитині артикуляцію звуку [М]: коли ми вимовляємо звук [М]:

Губки зімкнуті без напруги;

Повітря виходить через ніс;

Шийка «працює».

Звук [М] співати не можна, тому що губки створюють перешкоду повітрі. Цей звук - приголосний, твердий, дзвінкий (шийка «працює»), тому ми позначаємо звук [М] синім кружком із дзвіночком. Таким чином, дитина засвоює характеристику звуку [М].

Дидактична вправа «Доскажи слівце, назви перший звук у слові».

У підпіллі, у комірчині

Живе вона в нірці,

Сірий малюк.

Хто це?., ( мишка)

Він усю зиму в шубі спав,

Лапу буру смоктав,

А прокинувшись, почав ревти.

Це звір лісовий... ( ведмідь)

Відгадати загадки, назвати перший звук у відгадці:

Взимку – спить,

Влітку – вулики ворушить. ( Ведмідь)

Без рук, без ніг,

А малювати вміє. ( Мороз)

Сидить дівчина у в'язниці,

А коса на вулиці. ( Морква)

Цілий день літає,

Всім набридає,

Ніч настане,

Тоді перестане. ( Муха)

4. Пальчикова гімнастика"Молоточки".

О.С. – ноги – на ширині плечей, руки опущені. Пальці стиснуті в кулачок.

– Кулачок об кулачок постукали – чок та чок. Молоточки тук-тук-тук. По гвоздиках стук-стук-стук. Молоточки тук-тук, по гвоздиках стук-стук. Молоточки тук-тук-тук. По гвоздиках стук-стук-стук. (Повтор – 2 рази під музику, діти виконують відповідні рухи

Звуки М – Мь у реченнях
Нам приготували таке завдання.
У Жовтня розсипалися пропозиція і нам треба допомогти йому їх зібрати додати слова, в яких пишеться буква М
Оля п'є.
Дорогою їсть….
Спить у барлозі…..
У саду росте ягода.

Лист букви М у зошит.

5.Підсумок заняття.

Діти, згадайте, про який звук ми сьогодні говорили на занятті?

Який це звук?

Яким кольором позначаємо?

Що найбільше сподобалося?

Вивчити чистомовки:

Ма-ма-ма – вдома я сама.

Му-му-му – молоко кому?

Мо-мо-мо – їмо ескімо.

Ми-ми-ми – прочитали книгу ми.

Мі-мі-мі - співаємо ноту мі.

Ме-ме-ме - дай травички мені.

Дорослий вимовляє пару слів і просить дитину визначити, який перший звук у цих словах, а потім скласти з кожним словом речення:

мишка - ведмедик; мила – Мила; малий - м'ял.

Завдання19. Вправа для пальчиків та розвитку координації мовлення з рухами:

Ми писали, ми писали, Ритмічно стискати пальці

А тепер усі дружно встали. у кулачки.

Ніжками потопали, Виконувати відповідні

Ручками поплескали. руху.

Ми писали, ми писали, Ритмічно стискати пальці

Наші пальчики втомились. у кулачки.

Ми трошки відпочинемо -

Знову писати почнемо.

Завдання20. Знайомство із літерою М.

Літера М з двома горбами,

Як верблюд – дивіться самі!

О. Гофман

На що схожа літера М?Літера М із пальчиків: зімкнути кінчики вказівних пальців, опустити їх униз разом із середніми пальцями, а решту – стиснути в кулачок.

Ігри з літерою.

Завдання21. Аналіз складів: АМ, МА. Складання схем із гуртків. (Згідний звук - синій гурток з дзвіночком, голосний звук - червоний гурток.)

Складання з букв розрізної абетки складів АМ, МА. Читання, списування, лист друкованими літерами під диктування.

Компанець Олеся
Заняття з навчання грамоті «Звуки [М], [М»]. Літера М»

Тема: Звуки М, Мь. Літера М.

Цілі: Познайомити дітей з звуками М, Мь, з літерою М.

Завдання:

Корекційно-освітні:

Вміння дітей характеризувати звуки М, Мь

Закріплення знань дітей про свійських тварин та їх дитинчат;

Корекційно-розвиваючі:

Розвиток у дітей фонематичного слуху та сприйняття

Розвиток загальної, дрібної та артикуляційної моторики

Розширення та уточнення активного словника

Корекційно-виховна:

Виховання у дітей самоконтролю за промовою

Устаткування: альбоми навчанню грамоті; олівці; набори для складання схем; плакат із зображенням свійських тварин; картинки в назві яких є звук М, Мь; лічильні палички; іграшка ведмедик з рюкзаком за спиною та мармеладом.

Хід заняття:

1 Організаційний момент

Хлопці сьогодні на заняття до нас прийшов гістьале щоб дізнатися хто, потрібно відгадати загадку:

Він волохатий, він великий,

Спить у барлозі він узимку,

Влітку ягоди жує,

Дикий мед у бджіл бере,

Грізно може заплакати

Косолапий звір …. (ведмідь)

Наш ведмідь прийшов повчитися у вас писати, читати, тому що він теж наступного року піде до школи.

2 Закріплення пройденого матеріалу:

Ми сьогодні разом з мішуткою продовжимо нашу подорож чарівною країною звуків та літер, познайомимося з новими звуками та літерою. А скажіть, чим відрізняється буква від звуку? (звукими чуємо і вимовляємо, а літери бачимо, пишемо, читаємо).

З деякими звуками та літерамими вже познайомилися, перерахуйте АУІІО – вони які? (голосні); ПТКГ (Згідні). Чим відрізняються приголосний звук від голосного? (при вимові приголосних звуківповітря зустрічається з перепоною, а при вимові голосних звуківповітря виходить вільно і їх можна проспівати).

Гра «Вгадай звук по артикуляції» - У А О І Ы

3 Повідомлення теми заняття

У Мишки в лапках-драпках є загадки, і він попросив мене загадати їх:

П'є бензин, як молоко,

Може бігати далеко

Возить вантажі та людей

Ти знайомий, звичайно, з нею (авто)

Стриб-скок, стриб-скок,

Розігрався колобок,

Вище Ані скаче

Наш веселий …. (м'ячик)

Давайте ще раз назвемо ці слова-відгадки та виділимо перші звуки у кожному слові.

Машина – М, м'ячик – Мь. Ось саме з цими звуками ми познайомимося. Це імена старшого та молодшого брата, а їхнє прізвище ЕМ. При проголошенні цих звуківповітря виходить вільно чи зустрічається із перепоною? (З перешкодою, нам заважають губи). Значить цей звук приголоснийможе бути твердим (синім)і м'яким (зеленим). А ще згодні звукиможуть дзвінкими та глухими, перевірте та підкажіть нам, який це звук? (дзвінкий).

4 Зв'язок літери та звуків:

Паличка та паличка

Між ними галочка

І зрозуміло одразу всім

Вийшла літера М.

Порахуйте скільки елементів у цій букві? (4)

Викладання літери з лічильних паличок:

І є ще один вірш про цю буквувстаньте в пари, тримаючись за руки, обличчя вперед.

Взявшись за руки, ми встали

І на М схожі стали.

У вас на столах лежать три веселі чоловічки, вам потрібно викласти за допомогою їх склади: МИ - ми-ми-ми в річці плавають соми, МО-мо-мо-мо - Маша їла ескімо, МІ - мі-мі-мі махає птах крилами.

Приготуйтеся до роботи в альбомах, не забувайте про правильну поставу.

5 Робота в альбомах по навчанню грамоті. С. Гомзяк

Відкриваємо альбоми на стор. 22. До вас у гості на сторінку прийшли Маша та Мишко у них день народження їм потрібно подарувати подарунки візьміть синій та зелений олівці, до Маші ми проводитимемо доріжки до подарунків синім олівцем, а до Миші зеленим олівцем.

6 Фізмінка

Ми схожі на шкарпетках,

А потім на п'ятах

Ми виглядаємо як хлопці,

І як ведмедик-клишоногий.

7 Гра на розвиток фонематичного слуху "Твердий, м'який"

У вас на столах сигнальні картки, я називатиму слова, якщо ви почуєте м'який звукви піднімете зеленого чоловічка, твердий - синього чоловічка.

М-машини, годівниця, дим, сумки, літак, мурахи

М - крейда, помідор, комети, млин.

8 Звуко-літерний аналіз:

Хлопці скажіть, яке найулюбленіше слово для всіх дітей та людей у ​​світі? МАМА

У цьому слові скільки складів, звуківМ А М А продрукуємо це слово за допомогою двох олівців синього (Згідний звук) та червоного (голосний звук) .

Пальчикова гімнастика:

Іде коза рогата,

Іде коза бодата.

За нею козенятко біжить,

Дзвіночком дзвенить.

Адже не тільки у людей є мами, мами є і у тварин подивіться на плакат, перерахуйте дитинча і назвіть його маму. Проводьте у своїх альбомах маму до свого дитинча.

9 Підсумок заняття:

З якими звукамими сьогодні познайомились? Дайте характеристику цим звукам.

Молодці хлопці, ви дуже добре попрацювали. Ой, мені здається мишко поворухнувся, він напевно дуже задоволений вами і щось приготував для вас, підійди сюди Мишко подивися, що лежить у ведмедику в рюкзаку. (Мармелад). Спасибі Мишко, яка ж все-таки смачна та солодка літера М, хлопці, спробують твій мармелад!

Конспект заняття з грамоти у старшій групі Звук «М», літера «М»

(Перший рік навчання)

Програмний зміст:

1. Виробляти навичку чіткого вимови звуку "м".

2. Формувати поняття «згідний звук».

3. Розвивати слухову увагу.

4. Ознайомити із літерою «М».

5. Розвивати дрібну моторику, візуальну увагу, пам'ять, мислення.

6. Формувати вміння утворювати множину іменників.

Матеріали:

синє коло, картка з літерою "М" (з абетки), палички, кубики з літерами, робочі зошити, кольорові олівці.

I. Організаційний момент

- Сяде той, хто назве гриби.

1. – Молодці. Послухайте, який звук чується у цих словах наприкінці:

Гном, будинок, альбом.

Сьогодні на занятті ми познайомимося з новим звуком та літерою «М».

II. Основна частина

2. Артикулація звуку.

- Давайте разом промовимо звук "М", губи стиснуті і напружені.

Це приголосний звук. Його не можна співати, нам у роті заважає перешкода.

– А які ще звуки ви знаєте?

- Які вони?

– Чому їх називають голосними?

Звук «М» приголосний і, позначати ми його синім кольором.

3. «Визнач місце звуку в слові»

Розгляд картинок, у назві яких є звук «М»:

Будинок, малина, мак, гном, муха.

4. Пальчикова гімнастика "Гриби":

Раз два три чотири п'ять! «Крокують» пальчиками по столу.

Ми йдемо гриби шукати.

Цей пальчик у ліс пішов, Загинають по одному пальчику,

Цей пальчик гриб знайшов, починаючи з мізинця.

Цей пальчик чистити став,

Цей пальчик смажити став,

Цей пальчик все з'їв,

Тому й погладшав.

5. Знайомство з літерою «М»

Робота в зошитах Коноваленка.

- Подивіться, ось літера "М". (Виставляється картка із зображенням літери «М»).

Паличка та паличка,

Поміж ними галочка.

І тепер зрозуміло всім

Вийшла літера "М".

– Знайдіть літеру «М» у своєму зошиті, у лівому верхньому кутку. Проведіть пальчиком (обведіть) і розфарбуйте її синім олівцем.

6. Вправа «Порахуй та назви»

– Порахуйте та назвіть звуки у складах:

ЇМ АМ РОЗУМ

– Позначте червоними та синіми фішками на панно ці звуки.

7. Вправа «Склади з кубиків»

– Я пропоную вам зібрати з кубиків склади: АМ, РОЗУМ, ІМ.

8. Читання складів у зошитах.

– Обведіть у гурток картинки, назви яких починаються зі звуку «У».

- Молодці, назви цих картинок починаються на звук "У".

9. Гра «Один – багато»

Гриб – гриби, лисичка – лисички

Мухомор - мухомори, опеньок - опеньки,

Сироїжка – сироїжки, боровик – боровики.

10. - Ви попрацювали і пальчики втомилися, давайте їх розімнемо.

Намалюйте у повітрі букву «М».

11. Гра «Четвертий зайвий»

– Я називатиму слова, а ви скажете якесь слово зайве і чому.

Мухомор, опеньок, лисичка, боровик;

Подосиновик, трава, підберезник, маслюк;

Лисичка, малина, поганка, хвиля.

12. Викладання літери "М" з паличок.

– Скільки вам знадобилося паличок?

13. Надрукуйте літеру «М» у зошитах.

Ш. Підсумок заняття, оцінка дітей.

- Хлопці, згадайте, з яким звуком ми сьогодні познайомилися на занятті?

Який це звук?

– Яким кольором позначаємо?

- Що найбільше сподобалося?

– Молодці, які добре займалися, слухали уважно, відповідали на запитання.

Автору приємно, тобі не складно - натисніть "МЕНІ ПОДОБАЄТЬСЯ"
Loading...Loading...