Всеросійський Інтернет - урок «Профілактика наркоманії в освітньому середовищі. Інтернет уро з профілактики підліткової наркоманії Інтернет урок профілактика наркоманії

Експеримент та інновації у школі № 4/2015

ЗДОРОВ'Я ЗБЕРІГАЮЧІ ТЕХНОЛОГІЇ У СУЧАСНІЙ ОСВІТІ

О.П. Соловйова

Інтернет-урок як засіб профілактики вживання наркотиків

Анотація

У цій статті порушується проблема профілактики підліткової наркоманії. Інтернет-урок антинаркотичної спрямованості розглядається як один із напрямків такої роботи з учнями сільської школи.

Ключові слова

профілактика, наркоманія, інтернет-урок.

Той, хто не вміє сказати ні, має бути названий рабом», - сказав французький письменник, мислитель, афорист Ніколя де Шамфор. Я повністю погоджуюся з його словами. Останніми роками однією з найгостріших проблем, які стоять перед нашим суспільством, стає проблема наркоманії. Для наркотиків не існує національних і соціальних кордонів, вони можуть увійти до будь-якої сім'ї, незважаючи ні на статус, ні на рівень матеріального благополуччя. І як не важко визнавати, у Росії сьогодні багато молоді, яка вживає наркотики. З кожним роком наркоманія «омолоджується», про це свідчить зростання кількості підлітків, які стали наркозалежними. За оцінками психологів, впоратися з цим злом не можна, застосовуючи лише адміністративні методи та медичні препарати.

Все це викликає необхідність пошуку нових методів роботи щодо запобігання випадкам вживання психоактивних речовин дітьми та підлітками, оскільки традиційні форми роботи, в яких чільне місце відводиться доповідям, втратили своє значення і є малоефективними. Залучати підлітків у процес вивчення негативного впливу наркотиків на організм людини – одне із завдань освітніх установ. Актуальна та цікава, на мою думку, така форма організаційної роботи як Інтернет-урок. Федеральна служба РФ з контролю за обігом наркотиків (ФСКН) спільно з Мінобрнауки Росії розробили рекомендації щодо організації та проведення Всеросійського Інтернет - уроку та розмістили їх на офіційному сайті ФСКН, в рамках

ках уроку учні можуть отримати відомості про всі територіальні органи наркоконтролю РФ, а також контактну інформацію: телефон довіри, телефон чергової частини.

У грудні 2013 р. у Меліхівській середній загальноосвітній школі відбувся такий урок антинаркотичного спрямування «Маю право знати!». В уроці взяли участь учні 7-10 класів.

Мета уроку – формування у підлітково-молодіжному середовищі нетерпимого ставлення до вживання наркотиків.

Для досягнення поставленої мети було намічено конкретні завдання:

1. познайомити учнів із наявними у мережі Інтернет-ресурсами антинаркотичної спрямованості;

2. навчити учнів школи ними користуватися;

3. ознайомити з офіційним сайтом Федеральної служби РФ з контролю за обігом наркотиків;

4. познайомити із громадськими молодіжними організаціями Дону.

Інтернет-урок проводився у позакласний годинник занять. З урахуванням вікових особливостей учнів ділився на дві категорії: від 12 до 16 та старше 16. В основу проведення інтернет-уроку взято методичні матеріали, розміщені у спеціальному розділі на головній сторінці сайту ФСКН.

У вступному слові соціального педагога відбивалася не лише актуальність проблеми підліткової наркоманії, про що свідчать статистичні дані, а й розкривалися негативні медичні, психологічні, соціальні.

і моральні аспекти, пов'язані з вживанням наркотиків та психотропних речовин.

На початку заходу учням була надана можливість, під керівництвом вчителя, зайти на офіційний сайт ФСКН Росії та переглянути спеціалізований розділ, що відповідає віковій категорії учнів, у запропонованій послідовності:

1. Ознайомлення з керуванням ФСКН через інтерактивну карту, розміщену на сайті.

2. Ознайомлення з територіальним органом наркоконтролю, який здійснює оперативне обслуговування учнів, які мешкають на території Усть-Донецького району.

3. Ознайомлення з інтернет-ресурсами територіального органу, телефонами довіри та чергової частини, за якими хлопці можуть звернутися зі своїми питаннями, у тому числі пов'язаними з факторами розповсюдження наркотичних речовин. Увага дітей була звернена на розділ «Питання - відповідь», в якому кожен школяр у режимі зворотного зв'язку може задати питання, що його цікавить, і отримати кваліфіковану відповідь спеціаліста.

4. Ознайомлення з громадськими організаціями та молодіжними рухами країни, які ведуть активну антинаркотичну пропаганду. Про подібні організації в Ростовській області в рамках Інтернет-уроку розповіли дітям волонтери нашої школи.

5. Розвіювання міфів серед школярів вікової категорії від 12 до 16, пов'язаних із первинним вживанням наркотичних речовин.

6. Вивчення школярами старше 16 років небезпечних наслідків споживання наркотичних засобів та психотропних речовин.

Велику увагу на уроці було приділено розгляду тактики відмови від наркотиків, запропонованих підліткам у різних ситуаціях та різними людьми. Учасникам було надано можливість самостійно попрацювати з одним із розділів Інтернет-уроку «Обережно наркотики!», в якому увага учнів була звернена на корисні поради: Як утриматися від пропозиції спробувати наркотики?

Після перегляду анімаційного блоку учням роздали пам'ятки, і запропонували визначити, які з перерахованих способів відмови на пропозицію спробувати наркотики є найбільш переконливими і чому.

Наприкінці Інтернет-уроку учням було запропоновано подивитися короткометражний фільм антинаркотичної спрямованості, в якому ненав'язливо простежувалися проблеми, пов'язані

ні з вживанням наркотиків. Після перегляду фільму учнів попросили висловити на аркуші паперу ставлення до подій, що відбулися у фільмі, дати свою оцінку. Учні легко виконали це завдання. Найкращі результати було озвучено вчителем.

На завершення заходу школярам було запропоновано заповнити спеціальну анкету, розміщену на сайті ФСКН та самостійно попрацювати з інтернет-ресурсами, з якими хлопці познайомилися під час уроку.

Подібні форми роботи щодо запобігання випадкам вживання наркотиків і психотропних речовин дітьми та підлітками дозволяють не тільки залучати їх у процес вивчення негативного впливу наркотиків на організм людини, а й орієнтують школярів на вироблення твердої негативної позиції на пропозицію спробувати наркотики. Відсутність випадків вживання наркотиків учнями школи є результатом системної роботи з профілактики наркоманії. На мою думку, саме вміння сказати: «Немає наркотикам!», є головним кроком у пропаганді здорового способу життя.

Література

1. Акутіна С.П., Ніколина В.В. Взаємодія педагогів та батьків у процесі виховання духовно-моральних цінностей старшокласників. // Інноваційні програми та проекти в освіті. 2011. №3. С. 33-36.

2. Бабіч Е.А., Корякова А.А. Реалізація Програми «Здоров'я» як підвищення мотивації до здорового способу життя в учасників освітнього процесу. // Муніципальна освіта: інновації та експеримент 2012. № 2.С. 55-61.

3. Клепіков В.М. Потенціал соціокультурної модернізації освіти у ракурсі морально-етичного виховання дітей, підлітків та молоді. // Муніципальна освіта: інновації та експеримент 2013. № 3.С. 39-46.

4. Клімонтова Т.А. Особливості внутрішнього світу інтелектуально обдарованих підлітків. // Інноваційні програми та проекти в освіті 2011. № 3. С. 66-70.

5. Малярчук Н.М. Шляхи подолання факторів, що негативно впливають на здоров'я дітей та підлітків. // Інноваційні проекти та програми в освіті. 2014. № 6. С. 49-55.

6. Москвина Є.В. Соціальна реабілітація підлітків з де-віантною поведінкою в спеціальних установах. // Інноваційні проекти та програми в освіті. 2015. №2. С. 54-60.

7. Папікян І.Х. Здоров'язберігаючі технології, що застосовуються в навчально-виховному процесі училища олімпійського резерву «Майстер-Сатурн». // Муніципальне освіту: інновації та експеримент. 2014. №3. С.32-44.

Інтернет-урок об'єднав багатьох фахівців, які працюють у сфері профілактики наркоманії та пропаганди здорового способу життя. Вони брали активну участь у заході та відповідали на запитання аудиторії, як у залі, так і в мережі «Інтернет».

Було встановлено своєрідний рекорд із одночасного підключення аудиторії в «Інтернеті» – понад 8 000 підключень для перегляду у прямому ефірі. У зв'язку з тим, що, дивилися колективами та навчальними класами, то, можна уявити, скільки людей змогли подивитися ефір. Але, звичайно, були і збої, викликані великою кількістю одночасних підключень. У зв'язку з цим організаторами прийнято рішення розмістити запис заходу у мережі «Інтернет», щоб усі бажаючі змогли переглянути Інтернет-урок.

Детальну інформацію про Інтернет-урок можна прочитати на сайті МДТУ

27 вересня 2016 року на базі МДТУ ім. Н. Е. Баумана відбувся Всеросійський Інтернет-урок на тему «Профілактика наркоманії в освітньому середовищі». У проведенні Інтернет-уроку взяли участь представники ГУНК МВС Росії, Міносвіти Росії, МОЗ Росії, а також представники освітніх організацій, громадських організацій, які здійснюють діяльність у сфері профілактики немедичного споживання наркотиків у молодіжному середовищі.

Сценарій позакласного заходу
«Інтернет – урок антинаркотичного спрямування
«Маю право знати!»

Освітній заклад: МОУ «Липицька ЗОШ» Серпухівського району МО

Розробник: вчитель інформатики 2 категорії Федотова Софія Миколаївна

Конспект заходу розроблено на основі
методичних матеріалів офіційного сайту ФСКН Росії

Вікові групи: до 12 років; 12-16 років: старше 16 років.

Ціль Інтернет-уроку- довести до школярів, підлітків та молоді джерел офіційної інформації з названої теми, у тому числі щодо надання кваліфікованої медичної допомоги, можливості отримання консультації лікарів, юристів, психологів та педагогів, що спеціалізуються в даному напрямку роботи, роз'яснення можливості доступу до телефонів довіри органів наркоконтролю, Іншим Інтернет-ресурсам антинаркотичної спрямованості.

Завдання:

1.Сприяти формуванню в учнів потреби у здоровому способі життя. Формувати негативне ставлення до наркотиків.

2.Выработать вміння психологічно протидіяти психоактивним речовинам.

3.Привернути увагу школярів до проблем боротьби з наркоманією, курінням.

Обладнання уроку:

-дошка

-Проектор з екраном

-комп'ютерний клас із комп'ютерами, підключеними до інтернету.

Хід уроку:

Підготовчий етап (2-3 хвилини).

Доброго дня, дорогі мої учні. Сьогодні ми маємо незвичайний урок. Ми з вами проведемо Всеросійський інтернет-урок «Маю право знати!» , присвячений проблемі та профілактиці нарокоманії серед школярів, підлітків та молоді Ця тема особливо актуальна в наш час як у всьому світі, Росії в цілому, так і в Московській області зокрема.

Скажіть, Вам траплялося бачити наркоманів у нашому районі?

(Вірогідні відповіді: Так, доводилося. Ми знаємо, хто в нашому селі наркоман. Ні, поки що не зустрічалися)

Наш інтернет-урок буде побудований таким чином:

Перегляд фрагменту відео фільму «Територія безпеки»

Обговорення фільму, висловлювання про ставлення до наркотиків, наркоманів та наркоманії.

Відвідування офіційного сайту Федеральної служби наркоконтролю РФ, вивчення матеріалів інтернет-уроку, відповідно до вашої вікової групи.

Основний етап (37 хвилин):

Перегляд фільму «Територія безпеки»(12 хвилин).

Обговорення(5 хвилин):

1. Які враження залишив вам фільм?

2. Які причини, що штовхають людину в прірву?

3. Де вона є «територією безпеки»? Від чого залежить чи від кого залежить особиста безпека людини від наркотиків?

Мало що можна додати, до того що ви зараз побачили і почули, переглянувши відеофільм. Шкода, що завдається людству наркотиками, дуже страшна. Наркоманія – це хвороба. Наркоманія – це соціальна деградація особистості. Наркоманія- це крок у напрямі злочинності.

Шкода наркоманії у тому, що з впливу наркотичних отрут на людський організм, а експерименті і організм тварин, уражаються все без винятку органи та системи. Вже перший одноразовий прийом наркотичної речовини може бути фатальним чи призвести до найважчих наслідків, інвалідності. Запам'ятайте це!

Дорога до наркотику – шлях до одного кінця! Саме такого висновку приходять багато зарубіжних психологів і соціологів, спостерігаючи трагічні долі молодих людей, що опинилися в наркотичній пастці. На жаль, аналіз кожного випадку підтверджує істинність такого висновку, в якій би частині світу не відбулася трагедія.

Школярі ставлять запитання, що виникли у них під час перегляду висловлюють своє ставлення до побаченого.

Робота з Інтернет-ресурсами (20 хвилин) :

Учні заходять на сайт. Тепер ми з вами відкриємо інформаційний розділ «Інтернет-урок 2011-2012», який розміщується на головній сторінці.

Після того, як школярі відкриють сторінку інтернет-уроку, необхідно запропонувати їм познайомитися з такою інформацією:

    Анкета учасника Інтернет-уроку.

(Запропонувати хлопцям переглянути пункти анкети, які бажають зареєструватися)

    Питання відповідь.

(В даному розділі Ви і Ваші батьки можуть поставити будь-яке питання з даної проблеми, що вас цікавить, і отримати відповідь як від офіційних органів, так і від компетентних людей)

    Конкурси для учнів.

(Конкурс малюнку

На конкурс приймаються всі малюнки без винятку, колективні та індивідуальні роботи.

Конкурс проводиться протягом усього року, у ньому можуть брати участь учні трьох вікових груп: від 12 до 14 років, від 14 до 16 років та від 16 років та старші.

Малюнки на Конкурс можна надіслати електронною поштою на адресу:

[email protected]

Для того, щоб відправити роботу, просимо Вас у розділі «Для направлення робіт» даної сторінки направити повідомлення з позначкою «Конкурс рисунка». Про себе необхідно повідомити наступну інформацію: Ім'я, вік, місто, тип навчального закладу, зворотна електронна адреса та додати свою роботу у форматах jpeg, jpg, gif, png не більше 200kb.

Конкурс письмових творчих робіт на тему

«Я можу змінити світ»

До участі у Конкурсі приймаються роботи у вигляді твору, оповідання, есе та інших форм викладу. На Конкурс представляються колективні та індивідуальні роботи. Вік дітей-учасників – до 17 років (включно).

Конкурсні роботи мають бути представлені російською мовою. Роботи, подані іншими мовами, повинні супроводжуватися перекладом.

Роботи на Конкурс можна надіслати електронною поштою на адресу:

[email protected]

Для того, щоб відправити роботу, просимо Вас у розділі «Для направлення робіт» даної сторінки направити повідомлення з позначкою «Конкурс «Я можу змінити світ». Про себе необхідно повідомити наступну інформацію: Ім'я, вік, місто, тип навчального закладу, зворотна електронна адреса та додати свою роботу)

4. Зірки проти наркотиків.

5. Спортсмени проти наркотиків.

6. Організації, що беруть участь у створенні інтернет-уроку.

8. Тематичний розділ (за віковими групами: від 12 до 14; лт14 до 16; від 16 і старше)

9. Для групи до 12 та їхніх батьків «Батькам та дітям».

(У розділі для кожної вікової категорії ви знайдете матеріали за такими темами, як розкриття негативних медичних, психологічних, соціальних та моральних аспектів, пов'язаних з наркоманією, поширення передових форм та методів протидії даному асоціальному явищу, і головне, виховання жорсткого неприйняття щодо до наркотиків.

У розділі для школярів до 12 років міститься інформація, де шляхом сприйняття образів дається поняття здорового способу життя та негативне ставлення до наркотиків. З цією метою в ньому представлені мультиплікаційний фільм та дитячі ігри.

У розділі для школярів від 12 до 14 років та від 14 до 16 років представлені «міфи», пов'язані з первинним споживанням наркотичних засобів та психотропних речовин, а також його небезпечних наслідках.

У розділі для школярів віком від 16 років міститься інформація про небезпечні наслідки споживання наркотичних засобів та психотропних речовин, а також ступеня відповідальності громадян, передбаченої нормативними правовими актами, аналітичні матеріали та тематична публіцистика.

Примітка для вчителів-організаторів- не рекомендується знайомити учнів молодших класів із розділами сайту, призначеними для старшої вікової категорії.

10. Для всіх вікових груп

Також рекомендується ознайомитися з реквізитами, телефонами та інтернет-ресурсами територіального органу наркоконтролю, на території оперативного обслуговування якого проживають або навчаються школярі, а також із сайтами місцевих громадських об'єднань та молодіжних організацій, які пропагують здоровий спосіб життя.

Підведення підсумків (5 хвилин).

Закріплення, рефлексія: Ваше ставлення до проблеми наркоманії?

Що ви зараз можете зробити для профілактики наркоманії?

Що, на вашу думку, хибно зробити уряд для зниження актуальності цієї проблеми?

Домашнє завдання; разом із батьками переглянути матеріали сайту, взяти участь у конкурсах.

Заключне слово: У висновку нашого уроку я хочу вам сказати, що жодній вільній і не хворій людині наркотики не потрібні Це нав'язані «прихильності».
За словами Марка Твена, люди вигадали собі потреби, в яких немає жодної потреби. Ніколи, за жодних обставин не погоджуйтеся спробувати наркотик. Не вірте, якщо вам скажуть, що один раз можна нічого з вами не трапиться. Запам'ятайте, спробувавши раз, вам здається, що все гаразд і жодної залежності немає. Але мине якийсь час, потрапивши у скрутну ситуацію, ви згадаєте, як вам було добре того разу, і знову спробуєте, потім знову. І ось ви вже наркозалежні. Помнете стати залежним легко, вирватися з павутини наркоманії складно! Під час ламання наркоману все одно, де і яким шляхом він дістане дозу, який шприц знаходиться в його руках, а це призводить до злочинів і страшних хвороб, серед яких СНІД і гепатит-С. Я бажаю вам бути щасливими, вести здоровий спосіб життя та пропагувати його серед своїх рідних, друзів та близьких.

Дякуємо за активну участь та увагу!

Фоторепортаж


Інтернетурок із профілактики підліткової наркоманії «Маю право знати!» Мета уроку: сприяти формуванню знань про шкоду наркоманії, роботи самосвідомості та самооцінки підлітків. Завдання урока: 1. познайомити учнів із сайтом Федеральної служби РФ з контролю над обігом наркотиків; 2. навчити користуватися іншими Інтернет-ресурсами антинаркотичної спрямованості; 3. закласти основу зростання самосвідомості та самооцінки учнів. Головна мета заходу: орієнтувати учнів на вироблення твердої негативної позиції на пропозицію спробувати, у своїй навчити сказати НІ. Обладнання: комп'ютер, написи про шкоду наркотиків, фрагмент фільму «Територія безпеки», анкета, модем Дата проведення: 11.04.2012 р. Місце проведення: кабінет інформатики Аудиторія: учні віком 1516 років Запрошені: лікарнарколог Малахова Л.А. Інспектор ІДН - Ватоліна С.П. Інспектор КДН - Вечканова О.Б. План уроку: 1. Вступ до теми 2. Поговоримо про підліткову наркоманію статистика законопроект 3. Виступи запрошених гостей 4. Перегляд фільму «Територія безпеки»

5. Розповідь про сайт ФСКН 6. Висновок, рефлексія Добрий день хлопці, гості! Сьогодні ми з вами проводимо Інтернетурок із проблеми протистояння шкідливим звичкам. Останнім часом дуже багато говорять про наркоманію та її наслідки. Це лихо стало всесвітнім і знайти шляхи її вирішення досить складно. Ти є, я є, він є, А життя у кожного своє. І їй ціна – гідність та честь, Є вік перехідних років, Якою б складною не була вона. Для багатьох починається світанок, А хтось занурюється у пітьму. Ти є, я є, він є, Лише разом ми зуміємо зло присікти І зберегти гідність, щоби жити. Ще недавно вести про наркоманію доходили до нас лише з чужих країн. Тепер вона прийшла до нас і розповсюджується за законами епідемії. Хотілося б докладніше поговорити про підліткову наркоманію. Чому людина починає вживати наркотичні речовини, залишається досі відкритим, оскільки вивчення цього питання почалося відразу, як тільки проблема наркоманії стала на державному рівні. Спочатку ця проблема була вузько регіонального масштабу, тому що тільки в певних місцях виростали рослини, з яких потім можна було зробити наркотичний засіб, також не всі знали, що цей засіб можна вживати.

Зі зростанням популярності вживання наркотиків, контингент наркоманів також розширювався, спочатку це були люди певного віку, складу розуму, але потім межі і бар'єри старі стиратися і до числа наркоманів приєдналися навіть підлітки і діти. Саме підлітки найчастіше стають наркоманами, тому що вони досить довірливі, вони в цьому віці хочуть бути старшими, тому роблять все, щоб бути старшими. А наркотики лише закріплюють такий статус. Вживати наркотики в підлітковому віці дуже небезпечно, а також дуже шкідливо, так як організм, що не зміцнів і не сформувався, піддається впливу наркотиків, що може призвести до різноманітних порушень. (трохи статистики) Сьогодні у Росії близько шести мільйонів наркоманів, причому офіційно зареєстровано їх лише 500 тис. Справа в тому, що стати на медичний облік погоджується лише мала частина людей, які регулярно вживають наркотики. Тим часом, за 1 рік наркологічні клініки можуть прийняти навантаження в 50 тисяч осіб. 20 відсотків усіх наркозалежних у нашій країні це школярі. 60% молодь віком від 16 до 30 років. Інші 20% - це люди старші тридцяти. Середній вік початку прийому наркотичних речовин нашій країні становить 15 17 років. Крім того, щорічно зростає кількість наркоманів у віці 9-13 років. Також зареєстровані випадки прийому наркотиків дітьми 6-7 років, найчастіше їх примушують до наркоманії батьки з уже наявною залежністю від психотропних речовин. Головними джерелами наркотиків у Росії є навчальні заклади, клуби та дискотеки. 70 відсотків молодих наркоманів зізналися, що вперше використали наркотичні засоби саме у цих місцях. За статистикою, один наркозалежний залучає до вживання психотропних речовин 13-15 осіб.

За останні кілька років кількість смертей, що трапилися внаслідок вживання наркотичних засобів, збільшилася у 12 разів. Серед дітей ця цифра зросла в 40 разів. У середньому після початку прийому наркотиків залежний живе 3-5 років. Останніми роками наркомани становлять 90 відсотків від усіх зареєстрованих випадків захворювань на ВІЛ. У більшості заражень причиною стало колективне використання шприців. 90 відсотків всіх злочинів так чи інакше пов'язані з наркотичними засобами, причому особливо тяжкі діяння, такі як вбивства, грабежі, розбійні напади скоюються заради однієї дози дурманного речовини. У цьому випадку вважаються ті, хто не вживав психотропних речовин хоча б рік. Щороку в РФ помирає 70 тисяч наркоманів, минулого року від дії наркотичних засобів загинуло 100 тисяч людей. На жаль, спостерігаючи динаміку зміни, до позитивних висновків дійти не можна: ситуація з наркоманією постійно погіршується, і зупинити цей процес можна лише за допомогою жорстких законодавчих заходів, головним з яких має стати посилення кримінальної відповідальності за поширення наркотичних засобів. (Нещодавно виступав глава ФСКН про внесення законопроекту) ФСКН підготувала законопроект про запровадження кримінальної відповідальності за вживання наркотиків. Кримінальну відповідальність за вживання наркотиків пропонується передбачити новою статтею 230.1, за якою за скоєння злочину можна буде отримати до двох років обмеження волі. «Поки не буде закону про примусове лікування наркоманів у Росії на федеральному рівні, закон про кримінальне покарання не працюватиме».

Основна шкода, яку відчуває суспільство від наркоманії, полягає в тому, що наркоман відокремлюється, адже у нього немає жодних інтересів, він дбає лише про себе самого, про те, щоб придбати чергову дозу наркотиків. Наркотики за своєю сутністю є справжнісінькою отрутою, і від того, яка доза цієї отрути потрапляє в організм людини, залежить те, як впливатиме наркотичний засіб на організм людини. У багатьох виникне логічне питання, а якщо дозу наркотиків весь час тримати маленькою, тоді вони будуть тільки стимулювати роботу організму і не завдавати шкоди. Але виявляється проблема в тому, що людський організм може адаптуватися, наприклад, якщо у людини щось болить (наприклад, зуб), і раптом якщо у нього заболить щось сильніше, то про зубний біль він забуває. Також відбувається з наркотиками, спочатку невелика доза наркотиків не дуже шкодить організму і людина відчуває легкість, бадьорість, але проходить невеликий відрізок часу і людині цієї дози мало, її потрібно збільшувати. Саме тоді починається згубна дія на організм людини наркотиками. Вони блокують нервову систему, погано впливають працювати всіх органів людини тощо. Але навіть і цю проблему можна вирішити. Я надаю слово нашим гостям. Тепер мені хотілося б запропонувати переглянути фільм «Територія безпеки». (обговорення фільму) Граактиватор «Піраміда» - Я виберу одного з вас. Він вийде на середину та запросить до себе двох інших. Ті двоє виберуть кожен собі ще двоє гравців тощо. Т.ч., кожен запрошений має запросити до себе ще по дві особи. Гра закінчується, коли не залишається нікого, хто сидить на своєму місці. Хлопці вишиковуються в «піраміду».

- Подивіться, як мало часу вам знадобилося, щоб підняти всіх присутніх зі своїх місць! Ось із такою ж швидкістю, наче епідемія, поширюється і наркоманія. Кожна людина знає, яке жахливе горе приносять наркотики. Але чому ж наркоманів стає дедалі більше? Мета сьогоднішнього нашого заходу не лише дізнатися більше про наркотики, а й познайомитись з Інтернет-ресурсами антинаркотичної спрямованості. Сьогодні на уроці, я пропоную вам ознайомитися з одним із головних сайтів Федеральної служби Російської Федерації з контролю за обігом наркотиків, який має адресу www.fskn.ru. Багато чого, з того що Ви дізнаєтеся на сторінках розділу і на самому сайті, може знадобитися Вам в подальшому житті. Інформація, яку Ви знайдете, буде не тільки корисною, але й цікавою для вас. На головній сторінці сайту розташований спеціалізований розділ (банер), на якому розміщені матеріали антинаркотичної спрямованості для учнів, з урахуванням їх вікових категорій: до 12 років, від 12 до 16 років та старше 16 років. У розділі для кожної вікової категорії ви знайдете матеріали за такими темами, як розкриття негативних медичних, психологічних, соціальних пов'язаних з наркоманією, моральних аспектів, поширення передових форм і методів протидії даному асоціальному явищу, і головне, виховання жорсткого неприйняття по відношенню до наркотиків. У розділі для школярів від 12 до 16 років представлені «міфи», пов'язані з первинним споживанням наркотичних засобів та психотропних речовин, а також його небезпечні наслідки.

Також на сайті є відео про наркоманію та різні статті, які допомагають учням бути обізнаними у теоретичних питаннях, а також набути практичних умінь та навичок. У розділі для школярів віком від 16 років міститься інформація про небезпечні наслідки споживання наркотичних засобів та психотропних речовин, а також ступеня відповідальності громадян, передбаченої нормативними правовими актами, аналітичні матеріали та тематична публіцистика. Теми, представлені у двох останніх розділах, об'єднані загальною концепцією – не пробувати наркотики ніколи. У розділі «Питання» ви завжди можете задати питання, що вас цікавить, і отримати на нього кваліфіковану відповідь. (показ усіх цих рубрик) Завершуючи урок, я пропоную вам заповнити анкету сьогоднішнього учасника Інтернетуроку. Природа створила все, щоб людина була щасливою. Дерева, яскраве сонце, чисту воду, родючий ґрунт. І нас, людей, – сильних, гарних, здорових, розумних. Людина народжується для щастя, і, здається, немає місця у його душі для злого духа та низовинної пороку. Ми народилися для того, щоб жити, Може, не варто губити планету? Є крім «так» і краще відповідь, Скажімо, хлопці, наркотикам «ні»! Ну, і, на закінчення, проведемо рефлексію: (перед початком уроку учні брали колір, що відповідає своєму настрою) «жовтий» – не знаю, навіщо прийшов (повна байдужість) «зелений» – мені цікаво дізнатися багато нового (добрий настрій)

«синій» – сказали, і прийшов (негативний настрій) 1. Чи змінилося у вас настрій після проведення уроку? 2. Що нового дізналися на уроці? 3. Про що ще хотіли б дізнатися? Дякуємо за увагу!

Loading...Loading...