Viktorīna “Pareiza uztura pazinēji. Viktorīnas spēle par pareizu uzturu vecākiem pirmsskolas vecuma bērniem Viktorīna uzturs

Temats: Izglītojoša viktorīna par pareizu uzturu.

Mērķis: Sistematizēt un nostiprināt bērnu zināšanas par pareizu uzturu

Uzdevumi: 1. Parādiet pareiza uztura nozīmi cilvēka veselībai

2. Attīstīt spēju izvēlēties veselīgu pārtiku

3. Pareiza runas aktivitāte, bagātināt aktīvo vārdu krājumu.

4. Veicināt saudzīgu attieksmi pret savu veselību un izkopt uztura kultūru.

Aprīkojums: multimediju projektors, prezentācija, kartītes ar vārdiem, graudaugu maisiņi, pārtika un aprīkojums sviestmaižu pagatavošanai, augļi, vienreizējie trauki.

Nodarbības gaita

Prezentētājs 1.

Agri no rīta kāds dīvains

Paskatījās pa manu logu

parādījās uz plaukstas

Spilgti sarkans plankums.

Šī saule ir ienākusi

It kā izstieptu roku,

Plāns zelta stars.

Un tāpat kā ar savu pirmo labāko draugu,

Pasveicini mani!

Saule katru no mums sveic ar siltumu un smaidu. Sniedz visiem labu garastāvokli. Un es gribu novēlēt, lai katra diena jums sagādā tikai prieku.

Prezentētājs 2.

Puiši, kas cilvēkam vajadzīgs, lai vienmēr būtu labā garastāvoklī un labā formā?

Uz slaida ir burti Z, D, O, R, O, V, L, E. (sajaukuši).

Izveidojiet vārdu no šiem burtiem. Bērni veido vārdu "veselība".

Kas, jūsuprāt, ir nepieciešams, lai cilvēkam būtu laba veselība?

Prezentētājs 1.

Tātad, mēs noskaidrojām, ka, lai cilvēkam būtu laba veselība, ir nepieciešams: laba ekoloģija, veselīgs dzīvesveids, dienas režīma ievērošana, darbs, atpūta, fiziski vingrinājumi, rūdīšanās, diēta un pārtika. Vienu no svarīgām vietām cilvēka veselībā ieņemmūsu ēdiens.

Un mēs šodienas notikumu veltīsim šai mūsdienās ārkārtīgi aktuālajai tēmai.– pareiza uztura tēma.

Prezentētājs 2.

Pasākuma mērķa skaidrojums, komandas, asistenti, līdzjutēji, spēles noteikumi, žūrija.

Prezentētājs 1.

Sens teiciens saka: "Mēs esam tas, ko mēs ēdam." Cilvēka veselības stāvokli lielā mērā nosaka viņa uzturs. Bet ēdot cilvēks pieļauj daudzas kļūdas, kas slikti ietekmē viņa veselību. Izsludinām pirmo konkursu “Uztura kļūdas” Aicinām komandas, aplūkojot attēlus un slaidus, lai noskaidrotu, kādas uztura kļūdas pieļauj cilvēks,un pierakstiet to uz papīra lapiņām.Slaidi

Īss kopsavilkums

Prezentētājs 2.

- Kā pareizi ēst? Kādus pārtikas produktus vajadzētu ēst vairāk?

Ne visi ēdieni, ko cilvēks ēd, viņam nāk par labu. Izsludinām otro konkursu “Veselīgi un kaitīgi produkti”.

Tagad katra komanda saņems kartīšu komplektu, kurā norādīti produktu nosaukumi.. Jums tie jāsadala divās plāksnēs, veselīgā un kaitīgā. Kamēr komandas strādā, aicinām līdzjutējus minēt mīklas par pārtikas produktiem.

Prezentētājs 1.

Katrs no mums ēd katru dienu. Cik daudzi no jums zina, cik reizes dienā jums vajadzētu ēst? (4-5 reizes).

Kā sauc rīta maltīti?

Kādus ēdienus vislabāk ēst no rīta?

Protams, putra. Šis ir oriģināls krievu ēdiens. Komandām piedāvājam nākamo konkursu “Burvju maisi”. Jums jāuzmin, kurā maisā ir kāda labība. Tas jādara 1 minūtes laikā.

Kamēr komandas minēs, spēli aizvadīs arī līdzjutēji

"Kurš no kuriem?"

Tagad atcerēsimies, kuras labības tiek izmantotas, lai iegūtu kādus graudaugus putrām. Es jums saku graudaugu nosaukumu, un jums ir jāpastāsta, kāda putra no tās tiek pagatavota.

    mannas prosa

    prosa kvieši

    velmēti griķi

    pērļu miežu auzas

    griķu rīsi

    rīsu mieži

Prezentētājs 2.

Kas gan ir ēdiens bez maizes? Mēs ēdam maizi brokastīs, pusdienās un vakariņās. Viss kļūst garlaicīgs, bet maize nē. Vai no maizes ir iespējams pagatavot ātru un garšīgu ēdienu? Piedāvājam komandām jaunu konkursu, kurā jāparāda savas zināšanas un izdoma. No produktu komplekta esat aicināti izgatavot oriģinālas sviestmaizes un prezentēt tās žūrijai. Sviestmaižu pagatavošanai jums tiek dotas ne vairāk kā 5 minūtes. Tiek ņemts vērā ātrums, precizitāte un oriģinalitāte. Kamēr komandas strādā, līdzjutēji nosauc sviestmaižu veidus.

Prezentētājs 1.

Ir pienācis laiks pusdienām, laiks ēst sātīgu maltīti.

No cik ēdieniem sastāv pusdienas? Ko jūs pasniedzat vispirms?Slidkalniņš Ko jūs varat iesniegt par otro?Slidkalniņš Kā ar trešajiem kursiem? Vai jūs zināt, kuri ēdieni palielina jūsu apetīti? No kā tie ir izgatavoti?Slidkalniņš Kāpēc cilvēki tos ēd?

Un tagad mūsu komandām tiek piedāvāts “Garšīgais konkurss”. Katrs dalībnieks nāks pie galda, viņam būs aizsietas acis un jānogaršo piedāvātais produkts, kas satur lielu daudzumu vitamīnu. Vārds "minējums" ir jāpieraksta uz papīra lapas. (vienlaicīgi 2 komandām)

Prezentētājs 2.

Katram cilvēkam ir vajadzīgas gan pusdienas, gan vakariņas. Jums vajadzētu vakariņot ne vēlāk kā 2 stundas pirms gulētiešanas. Tam jābūt viegli sagremojamai pārtikai – arī kuņģim ir nepieciešams pārtraukums no darba. Tie var būt produkti no siera, olām, piena, dārzeņiem vai augļiem.

Un mēs piedāvājam komandām “Piena izsoli”.

Uz papīra lapas jums jāuzraksta:ko var pagatavot no piena?

Mīklu minēšana par produktiem faniem

    Melnas, mazas drupatas, tās nedaudz savāks,

Viņi to vārīs ūdenī, un, kas to ēd, tas to slavēs. (Griķu biezputra)

    Kā vista ar auskariem stāv uz pilskalna laukā. (Auzas)

    Laukā - ar slotiņu, maisā - ar pērlēm. (Kvieši)

    Kartupeļi, kāposti, burkāni un sīpoli.

Cik laba sanāca mūsu (kāpostu zupa).

    To ir viegli un ātri uzminēt: mīksts, pūkains un smaržīgs.

Tas ir melns, tas ir balts un dažreiz tas ir sadedzināts. (Maize)

    Augļus un ogas vārīja, garšīgi ēda un saldi dzēra. (Kompots)

    Tas plūst, bet ne ūdens, tas vienmēr ir balts, kā sniegs.

Tā garšu ir viegli atpazīt, jo tas ir ... (piens).

    Onkulis smejas, kažoks trīc. (Kissel)

    Lapa bija zaļa, tā kļuva melna, sautēta,

Lapa bija robaina, lapa kļuva cauruļveida,

Viņš bija lozinā, viņš nokļuva veikalā. (tēja)

    Apaļš, drupans, balts, tas nāca uz galda no laukiem. (Kartupeļi)

    Sēž uz karotes, kājas karājas. (Nūdeles)

Prezentētājs 1.

Nu, šodien mēs daudz runājām par veselīgu uzturu un tagad komandām tiek piedāvāts jaunākais konkurss “Blitz Tournament”. Jākoncentrējas, jāpielieto visas zināšanas par uzturu. Atbildes jāsniedz ātri un precīzi. 5 sekundes pārdomām.

1. Kādus taukus iegūst no zivīm? (Zivīgs)

2. Kā sauca pasaku varoni, kurš viegli lauza riekstus? (Riekstkodis)

3. Sīpola rūgtais brālis. (Ķiploki)

4. Kāds svarīgs mikroelements ir atrodams jūras veltēs? (jods)

5. Cik ilgi cilvēks var iztikt bez ēdiena? (Dažas nedēļas)

6. Kādus traukus izmanto galda klāšanai? (ēdamistaba)

7. Ar ko var aizstāt augļus? (Dārzeņi)

9. Galva ir uz kājas, galvā ir punktiņi. Kas tas ir? (Magone)

11. Kurā dārzeņā ir daudz ūdens? (Gurķis)

12. Kā sauc ēdienu, kas gatavots no svaigiem dārzeņiem? (salāti)

13. No kādiem dārzeņiem gatavo kaviāru? (Baklažāni, cukini)

14. Cik ilgi cilvēks var iztikt bez ūdens? (Dažas dienas)

15. Kurš augļu dzēriens samazina temperatūru slimības laikā? (Dzērvene)

16. Kuri galda piederumi ir senākie? (Karote)

Jautājumi komandai 2.

1. Zāle, kuru pat akls var atpazīt pēc taustes. (Nātre)

2. No kā tiek gatavota omlete? (Olas, piens)

5. Rīta uzmundrinošs dzēriens. (Tējas kafija)

6. Nosauc pasaku prinča augļa nosaukumu no pasakas Cipolino piedzīvojumi. (Citrons)

7. Kā sauc zivju zupu? (Uha)

8. Kāda sēne ir nosaukta meža plēsīgā dzīvnieka vārdā? (Lapsa)

9. Kā sauc rīta maltīti? (brokastis)

10. Kā sauc ceptu olu ēdienu? (Ceptas olas)

11. Kurā gada laikā tiek novākta raža? (Rudens)

12. Kādu produktu bites nodrošina? (Mīļā)

13. Kā izvairīties no putras sabojāšanas? (Eļļa)

14. No kā gatavo kompotu? (Žāvēti augļi)

15. Kāds ir tomāta otrais nosaukums? (Tomāts)

16. Kas atveda kartupeļus uz Krieviju? (Pēteris 1)

Prezentētājs 2.

Mūsu izglītojošā viktorīna ir noslēgusies. Kamēr žūrija apkopo rezultātus un atklāj uzvarētāju komandu, mūsu līdzjutēji teiks komandu atbalstu

Dziedājumi:

Ja dzersi Fantu, skaties, izšķīdīsi no iekšpuses!

Ja bieži ēdīsiet hotdogus, pēc gada izstiepsiet kājas!

Ja ēdīsiet saldos Snickers, zobi nebūs kārtībā!

Čipsi ir kaitīga pārtika, tie ir pilni ar kancerogēniem! Čipsi ir tikai inde, tie ir tik kaitīgi kuņģim!

Mēs esam par veselīgu uzturu!

Apbalvojumi

Daudziem jau ir zināma lielākā daļa šīs informācijas, taču mēs joprojām saņemam šādus jautājumus no pareiza uztura ceļa jaunpienācējiem, tāpēc, mūsuprāt, ir vērts vēlreiz publiskot atbildes 😉

2. Ja tu ēd greipfrūtu divas reizes dienā, vai tā ir taisnība, ka tu ātrāk sadedzināsi taukus? - Protams, nē.

3. Vai ir iespējams apēst ābolu pirms gulētiešanas? – Ābolā ir ātrie ogļhidrāti, tas ir, ātra enerģija, bet kāpēc to vajag pirms gulētiešanas? Ja jūs to neizmantojat, jūs nezaudēsit svaru.

4. Vai proteīna pārtika sadedzina taukus? – Nē, 30% no tajos esošās enerģijas tiek tērēti to sagremošanai. Tā ir sava veida kaloriju taupīšana.

5. Kāda ir normāla ēdiena porcija? – Katram ir sava norma, atceries to!

6. Vai ir nepieciešams ēst zupas, lai zaudētu svaru? – Nē, zupas neatrisina svara zaudēšanas jautājumu.

7. Vai ir iespējams maltīti aizstāt ar kaut ko saldu? – Tas ir iespējams, taču, tā kā saldumi ir tukša pārtika, tad organisms stipras apetītes veidā prasīs to, kas tam netika dots.

8. Kad vajadzētu ēst mazsālītas zivis? - Pusdienām.

9. Vai tā ir taisnība, ka kartupeļi padara tevi resnu? – Nē, protams, viņi nobarojas no liekā KBJU.

10. Vai kraukšķīgas maizes ir diētisks produkts? - Nē, šī ir tā pati maize, tikai “slazda” formā.

11. Vai, zaudējot svaru, jāizvairās no sviesta? – Nē, bet uzsvars labāks uz piedodamajiem proteīniem!

12. Vai augļus var ēst neierobežotā daudzumā? – Nekādā gadījumā. Tikai stingri ierobežotā daudzumā.

13. Ko jūs varat ēst jebkurā daudzumā? - Nekas.

14. Vai drīkst vienā reizē izdzert puslitru kefīra? - Nē.

15. Vai ananāsi liek jums zaudēt svaru? - Protams, nē.

16. Kā aizstāt gaļu? – Pākšaugi, sēnes, sojas siera tofu, zivis un jūras veltes.

17. Kas ir labāk, zaudējot svaru: svaigi augļi vai veseli augļi? – Protams, vesels auglis. Mīkstums, ko izmetam, gatavojot svaigas sulas, ir visvērtīgākā augļos.

18. Vai tievēšanas laikā ir iespējams ēst sieru? - Jā.

19. Vai ir jāievēro atsevišķa uztura principi? – Ne obligāti, bet jākoncentrējas uz savām sajūtām: ja kāda pārtikas kombinācija atstāj smaguma sajūtu vēderā, tas jāizslēdz.

20. Vai vakariņās drīkst dzeramo augļu jogurtu? – Nē, tas ir tas pats, kas vakariņās apēst kaut ko saldu.

21. Kāds ir labākais izkraušanas veids? – Uz viena proteīna produkta kombinācijas ar dārzeņiem, piemēram, biezpiens + dārzeņi vai liesa vārīta gaļa + dārzeņi.

22. Vai vakariņās ir iespējams ēst ogļhidrātus? – Jūs varat, ja vēlaties zaudēt svaru lēnāk, nekā tas ir iespējams ar olbaltumvielu vakariņām.

23. Vai es varu iedzert kaut ko saldu pie tējas starp brokastīm un pusdienām? - Var, bet nevajag :)

24. Vai ogļhidrāti padara mūs resnus? – Nē, PAPILDU ogļhidrāti padara mūs resnus, tās ir divas lielas atšķirības.

25. Vai es varu vakariņot pulksten 16:00? – Nē, jo organisms ar laiku pieradīs pie šāda režīma un visa pārtika, kas apēsta pēc šī laika, tiks pārvērsta taukos.

26. Kad ir labākais laiks izkraušanai? – Pēc krāpšanās/sabrukuma.

27. Vai ūdens izstiepj vēderu? – Nē, vienā reizē varat dzert tik daudz ūdens, cik vēlaties, tas nekavējas vēderā, tādējādi to neizstiepjot.

28. Vai ēšanas laikā var dzert? - Jā

29. Cik daudz papildu pārtikas tiek uzskatīts par bojājumu? – Tik daudz, ja jūtat, ka esat pārāk daudz pārēdis.

30. Vai pirms pusdienām var uzkost ar sulu no maisiņa? – Var, bet tā ir tukša uzkoda. Ēdiet labākus augļus.

31. Vai tā ir taisnība, ka rieksti padara jūs resnu? – Nē, viņi kļūst resni no pārmērīga patēriņa. Riekstu norma dienā ir no 30-50 gramiem.

32. Ko labāk dzert naktī: glāzi piena vai glāzi kefīra? - Kefīrs. Veikalā pirktais piens ir nederīgs produkts.

33. Cik tases kafijas un tējas jūs varat izdzert dienā? – Dzer no rīta, bez cukura.

34. Kādu tauku saturu biezpienam izvēlēties? – līdz 5% ir labākais risinājums svara zaudēšanai.

35. Ja vakarā no bada sāp galva, vai var apēst kaut ko normālu? – Labāk izdzeriet tasi karstas tējas ar karoti medus. Galva aizies.

36. Vai es varu dzert Coke Light, kamēr zaudēju svaru? – Nē, tas jūs neglābs no ieraduma dzert sodas un nedos nekādu labumu.

37. Vai ir jāatsakās no makaroniem, lai ātrāk zaudētu svaru? – Nē, protams, ēdiet tikai veselīgus cieto kviešu makaronus nelielos daudzumos, apmēram dūres lielumā.

38. Kāda ir gaļas porcija vienā ēdienreizē? - gabals kāršu klāja lielumā.

39. Vai ir iespējams ēst desas un desiņas? - Nē.

40. Cik reizes dienā jāēd? – Tieši tik, cik jums ir ērti, bet ne mazāk kā trīs.

41. Vai treniņu dienās ir iespējams ēst vairāk? – Var, bet ne daudz: apmēram viens auglis, vai 100 g gaļas, vai porcija salātu, vai gabals siera utt.

42. Kad ir labākais laiks ēst riekstus? - brokastīm un uzkodām.

43. Cik žāvētu augļu jūs varat apēst dienā? – 30g žāvētu augļu ir patēriņa norma dienā.

44. Cik banānu tu vari apēst dienā? – Puse banāna, maksimums – viens vesels.

45. Vai vārītas gaļas kaloriju saturs atšķiras no ceptas gaļas? - Nē.

46. ​​Vai ir iespējams cept ēdienus, zaudējot svaru? – Var cept, bet tikai bez eļļas.

47. Vai tā ir taisnība, ka kāposti liek jums zaudēt svaru? - Nē, tā nav taisnība.

48. Vai ir iespējams ēst mājās gatavotu maizi? Tomēr tas ir noderīgāks nekā veikalā iegādāts. Nav svarīgi, kādu maizi tu ēd, tā tomēr ir maize, tāpēc jāievēro diennakts norma 30-50g.

49. Vai ir iespējams samazināt ogļhidrātu daudzumu līdz minimumam, atstājot tos tikai brokastīs? – Nē, tas nav iespējams, jo mēs galvenokārt dzīvojam no ogļhidrātiem. To skaitu ir diezgan viegli normalizēt.

50. - Kā paātrināt vielmaiņu? – Tikai sports. Jo vairāk muskuļu masas, jo ātrāka vielmaiņa.

Viktorīna: "Veselā miesā vesels gars".

Sveiki!

Satiekoties cilvēki parasti pasaka šo labo, laipno vārdu, vēlot viens otram veselību.

Veselība ir ļoti svarīga, jo, ja cilvēks bieži slimo, viņam ir maz laika, ko darīt.

Veselība ir atkarīga no paša cilvēka, no tā, kā viņš par viņu rūpējas, no viņa dzīvesveida.

Kas nepieciešams, lai būtu vesels?

Ir nepieciešams vismaz ievērot diētu un higiēnu, lietot vitamīnus un nodarboties ar fiziskiem vingrinājumiem. Arī ārstniecības augi palīdz uzturēt veselību.

No kā ir atkarīga veselība?

Dažādu ietekmju ietekme uz veselību ir šāda:

10% - medicīniskās aprūpes līmenis,

20% - iedzimtība,

20% - vide,

50% ir dzīvesveids.

Un tā mēs redzam, ka cilvēka veselību rada mūsu dzīvesveids: ko ēdam, kā kustamies.

Tagad iesaku ar viktorīnas palīdzību nostiprināt zināšanas un iegūt jaunas zināšanas par to, kā vajadzētu rūpēties par savu veselību.

Sāksim ar sakāmvārdiem. Kurš var man pateikt sakāmvārdus un teicienus par veselību?

Labi! Es sākšu sakāmvārdus, un jūs turpināsiet.

Sakāmvārdi:

 Atkal parūpējies par savu kleitu un veselību (no mazotnes.)

 Tīrība ir puse... (veselība.)

 Ja esi slims, ārstējies, bet, ja esi vesels... (uzmanieties.)

 Būtu veselība un laime ... (tur būs.)

 Kur ir veselība, tur... (skaistums.)

 Kusties vairāk – dzīvosi ... (ilgāk.)

 Vislabāk ir rūpēties par savu veselību … (medicīna.)

 Tu sabojāsi savu veselību - jaun... (Jūs to nepirksit.)

 Esi rūdīts jau no mazotnes – uz visiem laikiem ... (noderēs.)

 Veselā ķermenī... – (veselīgs prāts.)

Puzles:

 No pirts nāk vecmāmiņa zaļā sarafā. (Banjas slota.)

 Veca sieviete klīst pa pagalmu, turot to tīru .(Slota.)

 Un viņam nav mēles, bet viņš teiks patiesību . (Spogulis.)

 Daudz zobu, bet neko neēd . (Ķemm.)

 Pakāršana. karājās, karājās,

Visi viņu satver. (Dvielis.)

 Iegulieties kabatā un sargiet

Rūkošs, raudošs un netīrs,

No rīta viņiem būs asaru straumes,

Es neaizmirsīšu par degunu . (Kabatlakats.)

 Es uzņemos darbu:

Ierīvē papēžus un elkoņus ar ziepēm

Un es berzēju ceļus -

Es neko neaizmirstu. (Veļas lupatiņa.)

 Lietus ir silts un biezs.

Šis lietus nav viegls -

Viņš ir bez mākoņiem, bez mākoņiem

Gatavs darbam visu dienu . (Dušas.)

 Ne birste vai slota,

Viņš murrā laba iemesla dēļ:

Tikai vienu brīdi -

Un istaba ir tīra. (Putekļu sūcējs.)

 Izšļakstās silts vilnis

Bankas ir izgatavotas no čuguna.

Uzminiet, atcerieties:

Kāda jūra ir istabā? (vanna.)

 maigi puto, neesot slinks,

No mums tiek nomazgāti putekļi un netīrumi. (Ziepes.)

 Kaulu mugura,

Stingri sari

Labi sader ar piparmētru pastu,

Cītīgi mūs apkalpo. ( Zobu birste.)

Viktorīnas jautājumi komandām:

- Kam domāta pārtika? (ķermeņa sasildīšanai, nemainīgas temperatūras uzturēšanai, pareizai ķermeņa darbībai.)

- Kāds ir optimālais intervāls starp ēdienreizēm? . (četras līdz piecas stundas.)

- Kam jāiekļauj veselīgas brokastis? (svaigu dārzeņu salāti, putra, tēja, sula vai piens.)

- Cik tonnu pārtikas cilvēks apēd septiņdesmit dzīves gados? ? (apmēram 100 t.)

- Kādi pārtikas produkti satur daudz tauku? (sviests, dzīvnieku tauki, valrieksti, trekna cūkgaļa.)

- Cik ilgi pirms gulētiešanas vajadzētu ēst? (divu stundu laikā.)

- Kādi dzērieni darbojas kā nervu sistēmas stimulatori? (Tējas kafija.)

- Ko cilvēks pastāvīgi pavada savas dzīves laikā? (enerģija)

- Nosauciet galvenos pārtikas produktus. (gaļa un gaļas produkti, zivis un jūras veltes, olas, graudaugi, pākšaugi, dārzeņi, augļi, ogas, sulas, ūdens.)

- Vai ir iespējams novērst uzmanību ēšanas laikā, lasot vai skatoties televizoru? ? (tas ir aizliegts)

- Vai viena lieta vienlaikus ir laba vai slikta? (Labi)

- Ko ēst pusdienās ? (pirmā ēdienreize.)

- Kādi pārtikas produkti var izraisīt alerģiju? (piens, vista, zivis, zemenes, kafija, garneles, tomāti, burkāni, medus, šokolāde.)

- Kāpēc cilvēkiem ir vajadzīgi tauki? (enerģijas saņemšanai un uzglabāšanai.)

- Kādas vielas cilvēkiem ir vajadzīgas uzturam? (tauki, olbaltumvielas, ogļhidrāti, minerālsāļi, vitamīni, ūdens.)

- Kādi pārtikas produkti satur lielu daudzumu olbaltumvielu? (Siers, biezpiens, dzīvnieku gaļa, mājputni, zivis, sojas pupas, zirņi, rieksti.)

- Kādus vitamīnus jūs zināt? (A, B, C vitamīni,D, E, F, P, H.)

 - Nosauciet galveno vitamīnu avotu . (Augļi, ogas, dārzeņi.

 - Kāpēc cilvēkiem ir nepieciešami ārstniecības augi? (Lai saglabātu veselību.)

 - Kā jāžāvē zāļu izejvielas? (Ēnā, vēdināmā vietā.)

 - Kādus augus lieto pret klepu? (Māllēpe, lakrica, avenes.)

 - Kad tiek vākti pumpuri un miza zāļu izejvielām? (Pavasarī.)

 - Vai visi augi ir ārstnieciski? (Nē.)

 - Kur var uzglabāt zāļu izejvielas? (Tumšā, sausā, vēsā vietā vai istabas temperatūrā.)

 - Kurā diennakts laikā tiek vākti ārstniecības augi? (No rīta, kad rasa ir nožuvusi.)

 - Kad tiek vākti augu sakneņi? (Rudenī.)

 - No kādām auga daļām ir izgatavotas zāļu izejvielas? (Saknes, lapas, ziedi, dzinumi, augļi, miza, pumpuri.)

 - Kur var vākt ārstniecības augus? (Mežā, laukā, dārzā, prom no pilsētas.)

 - Cik procentu lapu var noplūkt no auga? (ne vairāk kā 25%).

 - Ko var pagatavot no ārstniecības augiem? (Novārījumi,

uzlējumi, sulas, ziedes, pulveri.)
























































Atpakaļ uz priekšu

Uzmanību! Slaidu priekšskatījumi ir paredzēti tikai informatīviem nolūkiem, un tie var neatspoguļot visas prezentācijas funkcijas. Ja jūs interesē šis darbs, lūdzu, lejupielādējiet pilno versiju.

Mērķis: veselīga dzīvesveida veicināšana
Uzdevumi:
  • izglītot skolēnus par veselīgu uzturu,
  • attīstīt skolēnu izziņas interesi par pareizu uzturu,
  • attīstīt skolēnu vajadzību pēc veselīga uztura,
  • turpināt attīstīt kritiskās domāšanas prasmes, analizējot rezultātus un izstrādājot spēles stratēģiju,
  • turpināt klases kolektīva veidošanu, organizējot grupu darbu.
Sagatavošanas posms:
  1. Ķīmijas, bioloģijas un dzīvības drošības mācību programmu analīze viktorīnas jautājumu atlasei.
  2. Prezentācijas veidošana viktorīnai.
  3. Sagatavojiet trīs krāsu (zaļu, dzeltenu un oranžu) žetonus, lai sadalītu klasi komandās.
  4. 2 trīs krāsu A5 lapas likmes ierakstīšanai un atbildes uz pēdējās kārtas uzdevumu.
  5. Mēbeļu izkārtojums katrai komandai ar savu krāsu simbolu.
  6. Uzdevums studentiem:
    • Veselīgu uzturu veicinošu paziņojumu meklēšana un izstrāde.
    • Veselīgu uzturu popularizējošu plakātu veidošana.
Klases dizains: Klases dekorēšana ar skolēnu sagatavotiem plakātiem un paziņojumiem.
Prezentētāji: Klases skolotājs
Īstenošanas laiks: 45 minūtes
Autora mediju produkts: Viktorīnas “Pareizs uzturs – ceļš uz skaistumu, veselību, ilgmūžību...”, kas veidota programmā MS PowerPoint 2010, vizuālā prezentācija satur 56 slaidus (ieskaitot titulslaidu un atsauču sarakstu).
Multivides produkta veids: Prezentācija ar iespējotu makro
Nepieciešamais aprīkojums: dators, projektors, ekrāns

Scenārija virzība

  1. Organizatoriskais moments (2 minūtes).
  2. Klases audzinātāja ievadruna (3 minūtes).
  3. Spēles noteikumu izrunāšana (3 minūtes).
  4. Spēles vadīšana (35 minūtes).
  5. Kopsavilkums (2 minūtes).

Ieejot klasē, bērni tiek aicināti uzzīmēt dzeltenu, oranžu vai zaļu žetonu un doties pie galda, uz kura atrodas tādas pašas krāsas zīme.

Klases audzinātājas ievadruna

Labdien draugi! Šodien notiek klases stunda, kas veltīta veselīgam dzīvesveidam un vienai no tā sastāvdaļām - veselīgam uzturam. (2. slaids).

Uztura ietekme uz cilvēku veselību jau sen ir atzīta visā pasaulē, un tam ir neskaitāmi pierādījumi. Pareizs uzturs pagarina cilvēka mūžu un palīdz pretoties slimībām. Daži pārtikas produkti stiprina imūnsistēmu, bet citi attīra gremošanas traktu, optimizējot tā darbību. Pārtika var samazināt vēža risku, izglābt no sirdslēkmes, pasargāt smadzenes no insulta, stiprināt kaulus, redzi utt.

Pareizi organizēts uzturs ir viens no svarīgākajiem veselīga dzīvesveida nosacījumiem. Lai veiktu aktivitātes tās organizēšanai, protams, ir nepieciešamas noteiktas zināšanas. Mūsu viktorīna palīdzēs jums uzzināt, cik daudz jūs tos esat apguvis.

Spēles noteikumi:

Mūsu viktorīnā piedalās 3 komandas.Spēle notiek 4 kārtās Tiesības atbildēt ir komandai kurā spēlētājs pirmo reizi pacēla roku.

Pirmajā, otrajā un trešajā kārtā var gūt punktus, bet ceturtajā, pēdējā kārtā, tiek noteikts spēles iznākums.

Katra kārta atver slaidu ar savām nominācijām. Komanda izvēlas nomināciju un, pamatojoties uz punktu skaitu, nosaka jautājuma sarežģītību, jo sarežģītāks jautājums, jo vairāk punktu tas ir vērts.

Apraksts par darbu ar interaktīvo viktorīnu

Pirmo jautājumu un nomināciju izvēlas klases audzinātājs, tabulā noklikšķinot uz punktu skaita. Hipersaite atver slaidu ar jautājumu.

Jautājuma pārdomāšanai tiek dotas ne vairāk kā 30 sekundes. Noteiktā laika posmā uz jautājumu var atbildēt tā, kura komanda pirmā paceļ roku. Spēles laikā komanda jautājuma vietā var saņemt “Melnā kaķa” attēlu, tad tai ir jānodod tiesības atbildēt uz jautājumu citai komandai pēc saviem ieskatiem. Pēc komandas atlasīšanas, noklikšķinot ar peli, attēls “Black Cat” pazudīs un parādīsies jautājums.

Pareizā atbilde tiek sniegta katram jautājumam tajā pašā slaidā, ja nepieciešams, to var atvērt ar peles klikšķi.

Pāreja uz slaidu ar nomināciju izvēli notiek, izmantojot vadības pogu. Uz šūnas ar izvēlēto jautājumu parādījās pogas komandas krāsās (dzeltena, oranža, zaļa). Ja uz jautājumu ir saņemta pareizā atbilde, tiek nospiesta atbildētājas komandas krāsas poga, šūna tiek pārkrāsota un tajā parādās komandas iegūto punktu skaits. Nākamo kategoriju un jautājumu izvēlas komanda ar pareizo atbildi. Ja tā nav dota ar kādu komandu, šūna paliek tukša.

Kad apļa laiks ir beidzies vai visi jautājumi ir atlasīti, katras komandas iegūtie punkti tiek aprēķināti, vienkārši summējot skaitļus un ierakstot rezultātus attiecīgajā tablo (lai to izdarītu, neizejot no slaidrādes režīma, nospiežot peli iekšpusē rezultātu tablo, iegūtā summa tiek ievadīta no tastatūras).

Vadības poga pāriet uz nākamo kārtu. Pirms jautājumu izlozes sākuma komandas tablo var ievadīt iegūto punktu skaitu. Nomināciju un jautājumu izvēlas komanda, kura šobrīd ir ieguvusi minimālo punktu skaitu.

Spēles laiks katrā kārtā ir ierobežots līdz 10 minūtēm, pēc kura atskanēs skaņas signāls (bungas ripināšana). Varat izsekot spēles laikam, izmantojot pulksteni, kas atrodas slaida augšējā labajā stūrī. Pēdējā kārtā divām komandām ar zemāko punktu skaitu tiek lūgts izslēgt vienu no uzdevumu kategorijām, noklikšķinot uz tās nosaukuma. Rezultātā slaidā paliek tikai viens uzdevums. Komandas veic likmes, bet ne vairāk par iepriekšējās kārtās nopelnīto punktu skaitu.

Ja komanda ir pārliecināta par savām zināšanām, tā var dot maksimālo punktu skaitu, ko tā ir nopelnījusi, ja tā nav pārliecināta, tā var dot mazāku punktu skaitu. Pareizas atbildes gadījumā komanda pieskaita savu likmi gūtajiem punktiem, nepareizas atbildes gadījumā punkti tiek atņemti. Likmes tiek pieņemtas rakstiski uz komandas krāsas papīra.

Pāreja uz atlikušo uzdevumu tiek veikta, noklikšķinot uz cipara. Tas aizņem 30 sekundes. Komandas atbildes tiek sniegtas rakstiski uz komandas krāsas papīra. Pēc atbilžu iesniegšanas, noklikšķinot ar peli, tiks parādīta pareizā atbilde. Izmantojot vadības pogu, var pāriet uz slaidu “Izglītojošās spēles “Pareizs uzturs - ceļš uz skaistumu, veselību, ilgmūžību...” rezultāts, uz kura tiek ievadīti spēles laikā iegūtie punkti un komandu likmes. Ja pareizo atbildi sniedza tikai viena komanda, varat izmantot automātisko summēšanas metodi, noklikšķinot uz tās komandas krāsas pogas, kura sniedza pareizo atbildi. Ja pareizā atbilde tika dota ar vairākām komandām, rezultāts tiek summēts manuāli no tastatūras.

Viktorīnas jautājumi

Vitamīni

  1. Vitamīns, kas stiprina redzi un uzlabo ādas stāvokli (A vitamīns - karotīns)
  2. Vitamīns, kura trūkums izraisa skorbutu – zobu bojāšanos (C vitamīns)
  3. "Melns kaķis"

Vitamīns, kas atrodams tikai augu barībā (Vitamīns AR)

  1. Kāpēc cilvēkam ir nepieciešams D vitamīns? Kādi produkti to satur?
  2. (D vitamīns nepieciešams zobu un kaulu stiprināšanai. Ar šī vitamīna trūkumu attīstās rahīts. Saules gaismas ietekmē ādā veidojas D vitamīns. Lai novērstu rahītu, bērniem tiek dota zivju eļļa vai zivis eļļā).

  3. Kāpēc lielo ģeogrāfisko atklājumu laikā ceļotāji visbiežāk slimoja ar skorbutu? (C vitamīna deficīts).

Uzturvielas

  1. Lieko ogļhidrātu ēšana noved pie (aptaukošanās, vielmaiņas traucējumi, sirds un asinsvadu disfunkcija, diabēts utt.)
  2. Šūnas ķīmiskajā sastāvā ietilpst olbaltumvielas, tauki, ogļhidrāti un nukleīnskābes. Cilvēka pārtikā ir jābūt šīm vielām. Izlemiet: kuri no tiem var aizstāt viens otru un kuri ir neaizvietojami? (olbaltumvielas un nukleīnskābes ir būtiskas cilvēku pārtikā; tauki un ogļhidrāti var aizstāt viens otru)
  1. Dažu tropu valstu tautu mazais augums nav īpaša rasu iezīme, bet gan slikta uztura sekas. Kādu vielu trūkst viņu pārtikā? (Nepietiek olbaltumvielu)
  2. "Melns kaķis"

Kādas ir svarīgākās uzturvielas? (olbaltumvielas tauki ogļhidrāti)

5. Kādi ir galvenie olbaltumvielu un ogļhidrātu avoti? (olbaltumvielas: gaļa, piens, zivis, graudu produkti, maize, dārzeņi; ogļhidrāti: dārzeņi, augļi, medus, ogas, graudi utt., t.i. augu pārtika).

Psiholoģija

  1. Senajā Indijā, lai atrisinātu vainas vai nevainības jautājumu, apsūdzētajam dažreiz tika piedāvāts ēst sausos rīsus. Ja apsūdzētais to ēda, viņš tika uzskatīts par nevainīgu, ja nē, viņš tika atzīts par vainīgu. Balstoties uz kādām zināšanām, tika izmantots “rīsu tests”? (Bailes pārtrauc siekalošanos, mute kļūst sausa - un sausos rīsus nav iespējams ēst. Protams, gadījās, ka varēja ciest nevainīgs cilvēks)
  2. Kāpēc mēs ēdam, kad neesam izsalkuši? (Tas ir tas, ko dara cilvēks, kurš ir pakļauts stresam.)
  3. Kā reklāma ietekmē mūsu ķermeņa slaidumu? (TV un glancēti žurnāli rada tieva ķermeņa tēlu (anoreksija); meitenes ar normālu svaru sāk zaudēt svaru, pielāgojoties šim attēlam)
  4. Vai mīlestības trūkums un ēdiena patēriņš ir saistīti? Kā? (Jā. Cilvēks, kuram trūkst mīlestības, iemācās baudīt ēdienu.)
  5. Vai apetīte vienmēr ir saistīta ar nepietiekamu pārtiku? (Nē. Ēdienu smaržai un veidam ir nozīme.)

Baktērijas

2. Kādas ir neapstrādātas pārtikas diētas teorijas priekšrocības un trūkumi? (Priekšrocības: jēlbarība tiek košļāta daudz ilgāk un lēnāk un tāpēc labi sagremojama; tas veicina ožas un garšas sajūtu attīstību, cilvēks sāk pamanīt smalkus aromātus un piedzīvot jaunas garšas sajūtas. Trūkumi: jēla gaļa un citi dzīvnieki produkti var būt piesārņoti ar helmintu olām un patogēniem).

3. Nosauciet starp uzskaitītajiem produktiem, kas ir raudzēts piens?

(Piens , skābais krējums, sula).

4. Svešas mikrofloras attīstība iespējama, ja:

  • uzglabāšanas noteikumu un nosacījumu neievērošana;
  • produktu termiskās apstrādes laikā;
  • sasaldējot pārtiku.

5. Ieguvumi zarnu mikroflorai ietver:

  • laktobacilli;
  • salmonellas;
  • Šigella

Dienas režīms

  1. Tiek uzskatīts, ka pirms ēšanas ir lietderīgi izdzert pusi glāzes ūdens. Kāpēc? (Ūdens kairina kuņģa dziedzerus, palielina apetīti un uzlabo pārtikas gremošanu.)
  2. Kad ir labākais laiks ēst pēdējo maltīti pirms gulētiešanas? (Nav ieteicams ēst pēc pulksten 19.00.)
  3. Kas cilvēkam draud ar pārtraukumu uzturā ilgāk par 5 stundām? Kāpēc? (Pārtika satur glikozi – universālu degvielu visam organismam, arī smadzenēm. Kad uzturā ir pārtraukums ilgāk par 5 stundām, smadzenes sliktāk uztver informāciju, pasliktinās atmiņa un uzmanība).
  4. Kāds ir uztura "zelta likums"? (mērena ēdiena uzņemšana)
  5. Cik reizes dienā vajadzētu ēst un kurā laikā? (vismaz 4 - 5 reizes dienā un tajā pašā laikā).

Mikroelementi

  1. Kas notiek organismā, ja pārtikā trūkst joda? (Ja trūkst joda, var rasties vairogdziedzera slimība.)
  2. Kādas krāsas dārzeņu un augļu ēšana tiek uzskatīta par labvēlīgu zemam hemoglobīna līmenim un kāpēc? (sarkanie dārzeņi un augļi satur organismam nepieciešamo mikroelementu - dzelzi)
  3. Kādu mikroelementu trūkst Kemerovas apgabala iedzīvotājiem? Vai šī mikroelementa trūkums negatīvi ietekmē bērna ķermeņa veselību? (jods).
  4. Kāpēc ārsti iesaka ābolos iesist naglas? (palielinās ābolā esošā dzelzs daudzums)
  5. Pārmērīga gāzētā ūdens lietošana bērnībā noved pie tā, kura mikroelementa deficīts organismā, kā rezultātā palielinās kaulu lūzumu risks. (kalcijs).

Ātrā palīdzība

1. Kura auga (dārzeņa) sula ar cukuru un medu ir lieliskas zāles pret klepu? (redīsi)

2. Kādus pārtikas produktus jums vajadzētu ēst, ja jums ir joda deficīts? (Jūras zivis, aļģes, jūraszāles, garneles, krabji).

  • Kuru Sibīrijas ogu ēšana tiek uzskatīta par noderīgu redzes asuma uzlabošanai, kas aug arī Kemerovas reģionā? (Mellenes).
  • Kāpēc ārsti iesaka lietot lielu daudzumu “askorbīnskābes” saaukstēšanās sākumā? (C vitamīns stimulē imūnsistēmu).
  • Kāpēc intensīva garīgā darbība rada vēlmi apēst kaut ko saldu? (jo galvenais enerģijas avots nervu sistēmas darbībai ir ogļhidrāti).
  • “Pavediens ar pasauli”

    1. Kāpēc Koreja ieņem pirmo vietu pasaulē pēc gremošanas trakta onkoloģisko slimību skaita? (ēdiet asu ēdienu).
    2. Kāpēc Francijā un Spānijā, kur jau sen ir pieņemts regulāri dzert vīnu, nav tāda līmeņa alkoholisma kā dažās citās valstīs? (dzeršanas kultūra, dzert nelielos daudzumos)
    3. Kāpēc japāņi pēc Otrā pasaules kara “izauga” kā nācija? (sāku ēst gaļas produktus)
    4. Kāpēc ASV tiek uzskatīta par resno cilvēku valsti? (attīstīts ātrās ēdināšanas patēriņš).
    5. Ar austrumu ēdienu var piesātināt sevi līdz sātai, bet no tā nav iespējams aptaukoties. Kāda ir austrumu pārtikas galvenā olbaltumvielu sastāvdaļa? (sojas)

    Tikai mazliet no visa

    1. Kādas pārtikas vielas nav enerģijas avoti, bet ir iesaistītas tās uzsūkšanā, kā arī regulē un veic ķermeņa augšanas un attīstības procesus? (vitamīni un minerālvielas)
    2. Kādi ir secīgi pārtikas gremošanas posmi? (mute, kuņģis, aizkuņģa dziedzeris, divpadsmitpirkstu zarnas, tievās zarnas gals, resnā zarna).
    3. Vai cilvēks tērē enerģiju, kad viņš ir miera stāvoklī (miegā)? (Jā)
    4. Galvenais ēdiena mērķis? (Tā ir barības vielu un enerģijas nodrošināšana).
    5. Ideāls ēdiens, ko gatavo pati daba? (mātes piens).

    Sakāmvārdi (šeit spēles dalībniekiem jāpabeidz sakāmvārds)

    Labāk maize un ūdens nekā pīrāgs ar nelaimi.

    Paziņojumi (beiguma paziņojumi)

    “Ēdiet brokastis pats, dalieties pusdienās ar draugu un dodiet vakariņas ienaidniekam” (Irvings Fišers, amerikāņu pētnieks)

    Puzles

    Esmu balta kā sniegs.
    Par godu visiem
    Un es tev patīku.
    bet par sliktu zobiem.
    (Cukurs)

    Viktorīna “Veselīga uztura ABC” vecākā pirmsskolas vecuma bērniem

    Krivošeina Olga Aleksandrovna MBDOU Nr.130 skolotāja "Bērnu attīstības centrs - bērnudārzs", Kemerova
    Mērķis: radīt ēšanas uzvedības kultūru.
    Uzdevumi:
    1. Sistematizēt zināšanas par veselīgu pārtiku.
    2. Attīstīt stabilu uzmanību, domāšanu, atmiņu.
    3.Izveidot bērnos interesi par uztura nodarbībām un vēlmi piekopt veselīgu dzīvesveidu.
    Aprīkojums: emblēmas un izkārtnes komandām, konteineri ar graudaugiem, konteineri ar augļiem un dārzeņiem, aizsietas acis, ilustrācijas ar dārzeņiem iesildīšanai, aprīkojums eksperimentiem, projektors.

    Pasākuma gaita.

    Vadošais.
    Sveiki, dārgie draugi! Es jums saku "sveiks", kas nozīmē, ka novēlu jums visiem veselību! Vai esat kādreiz domājuši par to, kāpēc cilvēku sasveicināšanās ir saistīta ar veselības novēlēšanu viens otram? Iespējams, tāpēc, ka veselība cilvēkam ir vissvarīgākā vērtība.
    Šodien mums ir neparasts pasākums, šodien apkoposim sava darba rezultātus, proti, nostiprināsim zināšanas par veselīgiem pārtikas produktiem.
    Un tagad apsveicam dalībniekus mūsu viktorīnā “Veselīga uztura ABC”. Uzmanību!!! Aplausi mūsu komandām!!!
    Komandu izvade.
    Komandas dalībnieki ieņem vietas.
    Žūrijas locekļu prezentācija.
    Tātad, uzmanību, mēs sākam viktorīnu “Veselīga uztura ABC”

    1. kārta Komandas prezentācija.

    Komanda "Apelsīni"
    Moto
    Zelta apelsīni
    Tās ir vitamīnu saules
    Tie ir joki, tie ir smiekli
    Tas ir prieks un veiksme
    Komanda "Vitaminki"
    Moto
    Ikvienam ir vajadzīgi vitamīni, mēs esam ļoti svarīgi dzīvē
    Vitamīni uzvar, nekad nezaudē sirdi.
    2. kārta “Kannu, pavāri!!!”
    Vadošais.
    Puiši, uzmini mīklu.
    Graudaugu ielej pannā,
    Piepildiet ar aukstu ūdeni
    Un viņi to nolika uz plīts gatavot.
    Un kas te var notikt?
    (Putra)
    Vadošais.
    Pasaulē nav labākas putras,
    Dodies apkārt visai plašajai pasaulei!
    Pieaugušie un bērni mīl
    Pusdienās ēd putru.
    Putrā ir daudz vitamīnu,
    Mums vienmēr vajag putru
    Katrā mājā, katrā virtuvē,
    Putrai vienmēr jābūt!
    No kā gatavo putru???
    Tagad pievērsiet uzmanību, klausieties uzdevumu!
    Tagad katra komanda saņems vairākus katliņus, kuros vārīta putra, un uzrakstus ar saviem vārdiem. Tavs uzdevums ir rūpīgi izpētīt un noteikt, kāda putra katliņā tiek vārīta, un parakstīties.
    Apkopojot.
    3. kārta “Atpazīsti pēc smaržas!!!”
    Kas vēl bez putrām satur daudz vitamīnu?
    Un tagad mēs uzzināsim, cik labi ir attīstīta jūsu oža.
    Šīs sacensības notiks stafetes veidā, komandas dalībnieki pārmaiņus skries pie galda un, aizsietām acīm, pēc smaržas noteiks, kādu augļu vai dārzeni sajutuši.
    Dārzeņu iesildīšana.
    Tagad katrs no dalībniekiem izvēlēsies attēlu ar dārzeni. Uzmanīgi apskatiet savu attēlu. Uzdevums ir šāds: tagad lasīšu Sergeja Mihalkova dzejoli “Dārzeņi”; tiklīdz dzirdat sava dārzeņa nosaukumu, jums jāceļas un jāapsēžas. Vai tu esi gatavs? Esi uzmanīgs!

    DĀRZEŅI
    Saimniece kādu dienu atnāca no tirgus,
    Saimniece no tirgus atveda mājās:
    Kartupeļi
    kāposti,
    burkāni,
    Zirņi,
    Pētersīļi un bietes.
    Ak!...

    Šeit dārzeņi sāka strīdu uz galda -
    Kurš ir labāks, garšīgāks un vajadzīgāks uz zemes:
    Kartupeļi?
    Kāposti?
    Burkāns?
    Zirņi?
    Pētersīļi vai bietes?
    Ak!...

    Tikmēr saimniece paņēma nazi
    Un ar šo nazi viņa sāka cirst:
    Kartupeļi
    kāposti,
    burkāni,
    Zirņi,
    Pētersīļi un bietes.
    Ak!...

    Pārklāts ar vāku, piesmakušā katlā
    Vārīts, vārīts verdošā ūdenī:
    Kartupeļi,
    kāposti,
    burkāns,
    Zirņi,
    Pētersīļi un bietes.
    Ak!...
    Un dārzeņu zupa izrādījās ne slikta!
    3. kārtas rezultātu summēšana.
    4. kārta Krustvārdu mīkla “Piens un piena produkti”.
    Uzdošu mīklas katrai komandai pēc kārtas. Ja komanda neuzmin, tad iespēja atbildēt paliek pretinieku komandai.

    1. Uzminiet, kas viņa ir?
    Sniegbalts, biezs.
    Krējumu saputoja agri no rīta,
    Lai mums būtu...

    2. Es esmu glāzē, konusā,
    Garšīgs un maigs.
    Izgatavots ar pienu
    Biežāk - sniegbalts.
    Es dzīvoju saldētavās
    Un saulē es uzreiz kūstu.

    3. Sviestmaizes bez tā
    Tā vienkārši nenotiek.
    Putrās ir dažādi tā veidi
    Bieži pievienots.
    Tas viegli izsmērējas
    Un, protams, tas ir skaidrs
    Viņam ir viens vārds,
    Šis nosaukums:…

    4. Tas ir vaļīgs, sniegbalts,
    Garša ir maiga,
    Viņi gatavo pīrāgu ar to
    Viņa vārds ir...

    5. Nepaļaujoties uz vakcināciju,
    Mēs izmantojam...

    6. Pārsteidzošā produktā
    Ir piens un augļi
    Tajā ir daži.
    Kas viņš ir? noteikti,

    7. No tā ir tik daudz dažādu
    Viņi gatavo garšīgas lietas!
    Un vienmēr, no šūpuļa, uzreiz
    Viņi visi baro mazuļus.
    Govs mums to dod,
    Un, protams, jums ir viegli
    Vai vari uzminēt šo vārdu:...

    4. kārtas rezultātu summēšana.
    Eksperimenti ar Coca-Cola.
    Cik daudzi no jums atceras, cik daudz ūdens ir cilvēka ķermenī?
    Kā ūdens nokļūst mūsu ķermenī?
    Dzērieni var būt gan veselīgi, gan kaitīgi, piemēram, Coca-Cola. Mēs ar puišiem veicām eksperimentus ar šo dzērienu un vēlamies prezentēt rezultātus.

    Coca-Cola un ola.
    Mērķis: noteikt Coca-Cola ietekmi uz zobu emalju.
    1. Ievietojiet olu burkā.
    2. Ielejiet Coca-Cola un aizveriet.
    3. Atstāt uz 6 stundām.
    4. Izņem olu
    5. Noslaukiet ar salveti.
    Ko mēs redzam? Ola kļuva brūna.
    Secinājums: Coca-Cola dzeršana noved pie zobu emaljas tumšuma.

    Coca-Cola un nagu.
    Mērķis: noteikt Coca-Cola ietekmi uz kuņģa sieniņām.
    2. Ievietojiet burkā sarūsējušu naglu un aizveriet to.
    3. Atstāt uz 6 stundām.
    4. Noņemiet naglu.
    5. Noslaukiet ar salveti.
    6. Salīdziniet.
    Ko mēs redzam? Rūsa no naga tika noņemta.
    Secinājums: Coca-Cola dzeršana ietekmē kuņģa sienas

    Coca-Cola un piens.
    Mērķis: noteikt Coca-Cola mijiedarbību ar citiem produktiem.
    1. Coca-Cola ielej burkā.
    2. Pielej pienu un aizver.
    3. Atstāt uz 6 stundām.
    Ko mēs redzam? Burkas apakšā parādījās melni nogulumi.
    Secinājums: Coca-Cola dzeršana ietekmē citus produktus, kā rezultātā veidojas nogulsnes.
    Tātad, mēs noskaidrojām, ka Coca-Cola ir ļoti kaitīgs dzēriens. Bet puiši pastāstīs, kādi dzērieni cilvēkam dod labumu.

    Ūdens ir dzīvības avots.
    Gaišo dienu avots
    Lūdzu, ieskatieties steidzīgajā straumē
    Visi grib piedzerties -
    Rūpējieties par upēm.
    Ezeri, okeāni un mazi dīķi.

    Sula nav zupa un nav ūdens,
    Es vienmēr gribu to dzert
    Dažādas garšas,
    Jūs neatradīsiet garšīgāku sulu.

    Lej krūzēs un glāzēs,
    Kvass ir dzēriens pret visām kaitēm.
    Viņš ir pelnījis slavu
    Nu, viņš ir dzēris tūkstoš gadus.

    Tēja ir smaržīga, tēja ir lieliska
    Būsim brūkleņu lapa
    Pagatavojiet šo tēju
    Dzer un runā.

    Mamma man iedos pienu un iedos imunitāti
    Kad izaugšu liela, es teikšu "paldies" savai mammai par to.
    Es atceros piena kokteili
    Recepte nav īpaši sarežģīta
    Kur es to redzu, es to pērku,
    Nav iespējams aizmirst tās garšu.

    Un dzīve mūs apspīd varavīksnes krāsās
    Mēs nebaidāmies no karstuma un sala
    Kad dzeram saulaino ābolu
    Ķiršu un dzērveņu sula.

    5. kārta “Kādas zivis”.
    Ikviens zina, ka zivis un zivju ēdieni sniedz nenovērtējamu labumu cilvēka ķermenim.
    Kādus ēdienus var pagatavot no zivīm?
    Nākamās sacensības paredzētas senioru komandas dalībniekiem.
    Uzdevums ir šāds: ekrānā parādās zivs attēls, tavs uzdevums ir izveidot tās nosaukumu no burtu kopas.

    Apkopojot viktorīnu.

    Muzikāla pauze.

    Piens, kefīrs, banāni,
    Graudaugi, sviests un skābs krējums,
    Mums vajag gaļu un zivis
    Lai mēs augtu ātrāk.

    Ja vēlaties būt graciozs,
    Ēd īstu dārzeņu
    Un olu omlete,
    Uzlabo sejas krāsu.

    Ja vēlies būt vesels,
    Ēd kāpostus un burkānus
    Nu čipsus ēdīsi?
    Jūs nevarēsiet iekļauties kleitā.

    Ēdiet riekstus savam prātam
    Medus priekam
    Nu mums vajag ogas
    Iedvesmai.

    Mēs dziedājām jums dziesmas
    Vai tas ir labi vai slikti?
    Un tagad mēs jums lūdzam,
    Lai tu mums aplaudē.
    Apkopojot. Komandu balvas.

    Prezentācija par tēmu: Viktorīnas “Veselīga uztura ABC”

    Notiek ielāde...Notiek ielāde...