Sociālo zinību stundas tehnoloģiskā karte par tēmu “Nodokļi. Sociālo zinību stundas tehnoloģiskā karte

Dažreiz šķiet, ka ierakstus veikt vienkārši nav iespējams, it īpaši, ja nepieciešams atspoguļot cēloņsakarības. liels skaits elementi. Sarežģītu materiālu ir grūti ievietot lineārās tabulas kolonnās.

Reiz, pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados, britu students Tonijs Buzans tika gandrīz izslēgts no universitātes. Viņš vienkārši nevarēja aptvert materiālu. Tad viņš devās uz bibliotēku, lai uzzinātu, kā darbojas smadzenes. Viņam bija svarīgi saprast, kā uztveres mehānismi ietekmē jaunu zināšanu asimilāciju. Bet tādu grāmatu nebija. Tonijs sāka izdomāt savu uzskaites veidu. Viņš pētīja Leonardo da Vinči dienasgrāmatas un redzēja, ka ģēnijs fiksējis viņa domas ar zīmējumu, simbolu un savienojošo līniju palīdzību. Tātad radās jauna uzskaites tehnika - domu kartes (Mind Map)

Šīs metodes pamatā ir cilvēka smadzeņu īpatnības. Mums ir grūti saskatīt priekšmeta būtību, ja atrodamies šaurā ietvarā. Tātad, kad mēs mācāmies liels skaits jauns materiāls, grūti uztaisīt galdu.

Prāta karte ir koka formā. Katrs zars ir jēdziens, ideja. Kartē ir viegli izsekot hierarhijai un attiecībām. Jo vairāk iztēles parādīsit, jo labāk materiāls paliks atmiņā.

Šeit ir intelekta karte no mūsu USE kursa sociālajās zinībās par tēmu "Valsts formas". Jūs varat lejupielādēt šo karti.

Totalitārismu ilustrē Josifa Staļina portrets. Demokrātija - Brīvības statuja. Monarhija - Monomahas vāciņš. Pat virspusējs skatiens kartē palīdzēs atcerēties, no kādiem pamatelementiem sastāv koncepcija.

Iedomāsimies, ka Vienotajā valsts pārbaudījumā jūs saskārāties ar 28.uzdevumu, kur jāsastāda detālplānojums par tēmu "Valsts formas". Eksāmenā varat aizmirst norādīt politiskie režīmi. Bet talkā nāks diktatora tēls, no kura kā pavediens tiks izvilkts "totalitārisms" un citi termini.

Šādas kartes var zīmēt uz papīra, bet ar A4 lapu, visticamāk, nepietiek. Tāpēc ir ērtāk strādāt īpašas programmas. Mēs izmantojam iMindMap, tas ir maksas. Bet ir arī bezmaksas analogi, šeit varat redzēt pārskatu par dažādiem domu karšu veidošanas pakalpojumiem.

Kartē šķiet biedējošs uzdevums. Bet tas ir prakses jautājums. Izgatavojis apmēram desmit kārtis, jūs, visticamāk, neatgriezīsities pie ierastajiem rekordiem. Pēc domu kartēm vienkāršas tabulas šķiet apgrūtinošas. Šeit ir šīs pašas tēmas piemērs no Baranova rokasgrāmatas par sagatavošanos eksāmenam sociālajās zinībās:

valsts budžeta speciālists izglītības iestāde

Rostovas apgabals "Zernogradas pedagoģiskā koledža"

MARŠRUTS

mācība apkārtējai pasaulei,

notika 4. klasē

GBPOU RO "ZernPK" students

Ananyeva Jekaterina Romanovna.

Zernograda,

Temats:"Tik dažādi svētki"

Klase: 4

Mērķis: uzzināt par brīvdienām Krievijā, to atšķirībām un iezīmēm.

Mācību mērķi:

Ar mērķi sasniegt personiskie rezultāti:

1. kopt patriotisma sajūtu un lepnumu par savu valsti, cieņu pret vēsturi, kultūras un vēstures pieminekļiem;

2. veidot reflektīvu attieksmi pret mācīšanu un mācīšanas personīgo nozīmi

.Mērķis ir sasniegt meta-priekšmeta rezultātus:

1. spēju mācīties un spēju organizēt savu darbību veidošanās (plānošana, kontrole, vērtēšana):

2. veidot spēju pieņemt, uzturēt mērķus un tiem sekot mācību aktivitātes;

3. veidot spēju saprast un pieņemt skolotāja izvirzītos mācību uzdevumus;

4.

5. attīstīt izziņas iniciatīvu (spēju uzdot jautājumus, piedalīties izglītības sadarbībā );

6. veidot spēju pieņemt un uzklausīt citu viedokļus, argumentēt savu atbildi.

Mērķis ir sasniegt ievērojamus rezultātus:

    radīt interesi par brīvdienu izcelsmes, dzīvesveida un kultūras izpēti austrumu slāvi kā savas tautas senči;

verbālā metode - saruna, tika izmantots izmēģinājuma darbības aktualizācijas stadijā, izziņas darbības organizēšanā, sarunas mērķis ir aktivizēt uzmanību, kognitīvā darbība, attīsta domāšanas neatkarību, spēju sadalīt materiālu tā sastāvdaļās, izcelt svarīgāko, veidot pierādījumus saviem vērtējumiem un secinājumiem, atmiņu, runu, padara skolēnu zināšanas atvērtas, ir liels izglītojošs spēks.

Verbālā metode - heiristiskā saruna, tika izmantots izglītojošo aktivitāšu motivācijas posmā, heiristiskās sarunas mērķis ir dot iespēju bērniem realizēt savu radošo un intelektuālo potenciālu, skolēni sistematizē zināšanas, ko viņi ir ieguvuši ikdienas pieredzes vai iepriekšējo apmācību rezultātā. Heiristiskā saruna ietver: skolotāja uzdevuma izvirzīšanu, problēmas risināšanu, rezumēšanu.

Vizuālā metode - saruna uz attēla, tika izmantota izziņas darbības organizēšanas posmā, šīs metodes mērķis ir iemācīt skolēniem ieskatīties detaļās, pamanīt detaļas skatīšanās procesā.

Metode ir hronoloģijas izmantošana, tika izmantota primārās konsolidācijas stadijā, šī metode māca bērniem lokalizēt vēstures notikumi kosmosā.

Maršrutēšana nodarbība.

Nodarbību posmi

Skolotāja darbība

Studentu aktivitātes

UUD

Metodes, KKR

1. Mācību aktivitāšu motivācijas posms

Sveicina skolēnus un sagatavo stundai, aktivizē skolēnu uzmanību.

Puiši, šodien mums būs neparasta nodarbība, manā burvju somā ir žetoni dažādas krāsas

Nāciet pie manis pa vienam un uzzīmējiet žetonu noteikta krāsa, un sadaliet grupās atkarībā no žetonu krāsām.

Katram no jums ir jūsu grupas raksturīgie atribūti uz jūsu tabulām. Vai kāds no jums var atšifrēt, ko šie atribūti nozīmē?

Vai vēlaties uzzināt, ko apzīmē šie atribūti?

Laipni lūgti skolotāji.

Izvelciet žetonus un apsēdieties grupās.

Katra grupa izdara minējumu par atribūtiem.

LUUD:

veidot reflektīvu attieksmi pret mācīšanu un mācīšanas personīgo nozīmi

Heiristiskā saruna

2. Izmēģinājuma darbības aktualizācija.

Bet, pirms noskaidrojam šo atribūtu patieso mērķi, aizpildiet testu par pēdējās nodarbības tēmu “Mēs esam Krievijas pilsoņi” grupās.

Uzrakstiet pareizo atbilžu burtus lielus rindā uz papīra lapiņām, lai jūs iegūtu vārdu.

1. Krievijas pilsonis ir tas, kurš:

T) dzīvo un strādā Krievijā;

P) izpilda Krievijas likumus un ir tiesīgs tos aizsargāt un pārvaldīt;

N) ieradās Krievijā atpūsties.

2.Kādas tiesības ir Krievijas pilsoņiem?

C) Sargāt Tēvzemi, rūpēties par dabas saglabāšanu.

P) Sava goda sargāšana un labs vārds darbam un izglītībai.

H) Cīnies ar klasesbiedriem, ja viņi tev nepatīk.

3. Kādi pienākumi ir Krievijas pilsoņiem?

A) Sargājiet Tēvzemi, rūpējieties par dabas saglabāšanu .

K) Sava goda un laba vārda sargāšana, darbam un izglītībai.

A) Cīnies ar saviem klasesbiedriem, ja viņi tev nepatīk.

4. No kāda vecuma Krievijas pilsoņiem ir tiesības piedalīties valsts lietu kārtošanā?

C) No 14 gadu vecuma.

C) No 18 gadu vecuma.

E) No 21 gada vecuma.

5. Mūsu valsts galva ir.

L) Ministru prezidents.

D) Parlamenta priekšsēdētājs.

D) prezidents.

6. Mūsu valsts parlaments ir

I) Federālā asambleja;

H) Federācijas padome;

h) Valsts dome.

7. Ko dara Krievijas valdība?

E) pieņemt likumus.

D) apstiprina vai noraida likumus.

I) Izstrādāt pasākumus valsts kultūras un ekonomikas attīstībai.

8. Krievijas likumi stājas spēkā, kad tie

X) apstiprina Federācijas padomi;

U) pieņem Valsts dome;

C) parakstījis prezidents.

Kādu vārdu tu ieguvi no pareizo atbilžu burtiem?

Klausieties skolotāja skaidrojumu.

Bērni grupās veic testu "Mēs esam Krievijas pilsoņi".

Svinēšana

RUUD:

spēju mācīties un spēju organizēt savu darbību veidošanās (plānošana, kontrole, novērtēšana):

CUUD:

attīstīt kognitīvo iniciatīvu (spēju uzdot jautājumus, piedalīties izglītības sadarbībā );

Saruna, analītiska saruna.

3. Izziņas darbības organizācija.

3.1. Mērķu izvirzīšana.

3.2. Jaunu zināšanu atklāšana.

3.3. Primārais stiprinājums

-Par ko, tavuprāt, mēs šodien runāsim stundā?

Nodarbība jau ir sākusies

Nākotnē viņš dosies pie puišiem

Mēs runājam par Krievijas svētkiem

Parunāsim šodien.

Šodienas nodarbības tēma "Tik dažādi svētki"

- Kāds ir nodarbības mērķis saistībā ar tēmu?

Kas ir svētki?

Es iesaku jums pievērsties Ožegova vārdnīcai un izlasīt vārda "brīvdienas" definīciju

Uz jūsu galdiem ir sakāmvārdi, vāc sakāmvārdus un izskaidro to nozīmi.

Krievu tautai ļoti patīk svētki, šajās dienās saskaņā ar tradīciju ir ierasts priecīgi pavadīt laiku, rīkot ballītes, ceremonijas un dzīres.

Paskaties uz attēlu ar nosaukumu "Magasvētki"

Kas ir redzams attēlā?

Ko cilvēki dara?

Gleznā attēloti Kapusvētku svētki " Piedošanas svētdiena". Saskaņā ar tautas leģendām, cilvēki, kas slikti svinēja Masļeņicu, visi nākamgad slikti dzīvoja. Tāpēc katra ģimene centās pagatavot pēc iespējas vairāk sātīgu ēdienu, aicināt ciemiņus, sarīkojot patiesi grandiozas svinības.

Kādas sajūtas tevi pārņem, skatoties uz šo attēlu?

Ko jūs redzat priekšplānā?

Ko jūs redzat fonā?

Apskatīsim tuvāk, kā ģērbjas krievu sievietes?

Jau šobrīd "Notikumu kalendāra" lapās Krievijā tiek svinēti vairāk nekā trīs simti svētku. Šodien jūs uzzināsiet, kādi svētki tiek svinēti Krievijā, uzzināsiet, kā tie tiek svinēti, uzzināsiet, kurās grupās visus svētkus var nosacīti sadalīt.

Un, lai uzzinātu, kādās grupās var iedalīt svētkus, izņemiet kartītes no aploksnes Nr.1 ​​un izsvītrojiet tajās visus burtus, kas veido vārdu “svētki”

PNARAZRDONDA

PSREAMZEDYNNIYKE

OPBRŠAERDOSNSIYSKIE

PSHRKAOZLNNIYKE

PPRROFAESZSIDONNAL

Lasām, kādas grupas jūs saņēmāt?

Un tagad, lai sadalītu iegūtos svētkus grupās, jums ir jāaplūko savas grupas atribūts un jāpaskaidro, kurai svētku grupai katrs atribūts pieder.

Katra grupa saņems aploksnes ar kartītēm ar svētku nosaukumiem un īsa informācija par viņiem.

Jums ir jāizpēta šajās kartītēs esošā informācija, un tad jūs dalīsities savās zināšanās par šo jautājumu ar citu grupu.

Jūsu stāsts tiks veidots saskaņā ar plānu:

1. Svētku nosaukums.

2. Kad (datums) tiek svinēts.

3. īss apraksts par brīvdiena.

Tagad katrs no grupas iet secībā uz citu grupu un skaidri un saprotami stāsta, ko ir iemācījies, bet tikai tāpēc, lai vēlāk varētu izpildīt uzdevumus.

Nu, tagad mēs pārbaudīsim, kā jūs uzzinājāt materiālu, ko citas grupas jums stāstīja, jums ir jāsaista svētku datums ar nosaukumu un jāsakārto svētku datumi hronoloģiskā secībā.

Par brīvdienām.

Klausieties skolotājus.

Paplašināt zināšanas par dažādiem svētkiem.

Izsakiet savus minējumus.

Izlasiet vārda "svētki" definīciju

Svētki ir svinību diena, kas iedibināta kādam vai kaut kam par godu vai piemiņai.

Ņemiet vērā darba dienas, un nāks pašas brīvdienas.

laipns cilvēks katra diena ir svētki.

Viņš atceras brīvdienas, bet aizmirst darba dienas.

Mums brīvdienas ir tikai tad, kad nav darba.

Strādāt ir kā brīvdienās.

Pārbaudi attēlu.

Krievu tauta, svētki.

Bērnu atbildes.

Rati, sniegs.

Putnubiedēkļi, cilvēki, ciems, koki.

Sarafānos, šallēs.

Izpildi uzdevumu.

"tauta", "profesionāls", "skola", "visu krievu valoda"

Bērni apsver atribūtus un sadala brīvdienas grupās.

Bērni saņem aploksnes un apgūst informāciju par svētkiem.

1. pielikums

Grupas pārmaiņus dalās savās zināšanās par tēmu.

Skolēni saskaņo svētku datumus ar nosaukumiem un sakārto tos hronoloģiskā secībā.

RUUD:

veidot prasmi pieņemt, uzturēt mērķus un tiem sekot izglītojošā darbībā;

WPUD:

attīstīties kognitīvās intereses un motīvi, zinātkāre, radošums;

vizuālā metode

Kartes darbs.

1 grupa "Profesionāļi"

diena ugunsdzēsēju brigāde- 30. aprīlisŠajā dienā 1649. gadā cars Aleksejs Mihailovičs parakstīja dekrētu par pirmās krievu valodas izveidi. ugunsdzēsības dienests. Viena no pirmajām profesionālajām ugunsdzēsēju brigādēm tika izveidota Pētera Lielā vadībā. 1999. gadā ar Krievijas prezidenta Borisa Jeļcina dekrētu 30. aprīlis tika noteikts kā Krievijas Ugunsdrošības diena.

Medicīnas darbinieka diena - jūnija trešā svētdiena. Jūnija trešajā svētdienā Krievijas veselības aprūpē saskaņā ar senām tradīcijām tiek atzīmēta Medicīnas darbinieka diena. Iemesls: PSRS Augstākās padomes Prezidija dekrēts 01.10.1980.

Skolotāju diena – 5. oktobris. UNESCO Skolotāju dienu apstiprināja tikai 1994. gadā, bet Krievijā šie svētki tiek svinēti kopš 1965. gada, un agrāk skolotāji tika sveikti katru oktobra pirmo svētdienu.

Kosmonautikas diena – 12. aprīlis cilvēki visā pasaulē svin Kosmonautikas diena. Ikviena ar kosmosa industriju kaut kādā veidā saistīta svētki pirmo reizi tika svinēti 1962. gadā un joprojām tiek uzskatīti par vieniem no svarīgākajiem pārējo vidū. starptautiskās brīvdienas.

1962. gada 9. aprīlī PSRS Augstākās padomes Prezidija deputāti izdeva dekrētu par Kosmonautikas dienas noteikšanu. Drīz, 1968. gadā, Starptautiskā aviācijas federācija šiem svētkiem piešķīra starptautisku statusu.

Viss sākās, kad 1961. gadā pils Padomju savienība, Jurijs Aleksejevičs Gagarins, būdams pilots kosmosa kuģis"Vostok" kļuva par pirmo, kurš nebaidījās lidot kosmosā. Apbraucot orbītu globuss, 108 minūtes, sāka padomju atklājējs jauna ēra lidojumi kosmosā ar vīrieti uz klāja.

Autobraucēju diena ir oktobra pēdējā svētdiena. Strādnieku profesionālie svētki autotransports un ceļu infrastruktūra tiek svinēta kopš 1996. gada, pamatojoties uz Valsts prezidenta dekrētu Krievijas Federācija datēts ar 1996. gada 7. novembri.

2. grupa "Skola"

Skola izlaiduma balles parasti svin divdesmitā jūnija sākumā, kad beidzas visi skolas gala eksāmeni. Izlaiduma balle parasti nav paredzēta 22. jūnijā – piemiņas un bēdu dienā. 1941. gadā izlaidums skolās notika no 21. līdz 22. jūnijam. Oficiālajā ceremonijā tradicionāli vispirms tiek sumināti skolēni, kuri mācību rezultātā saņēmuši medaļas, pēc tam viņiem tiek pasniegti sertifikāti.

Zinību diena 1. septembris - jauna sākums skolas gads visiem krievu skolniekiem, studentiem, skolotājiem un pasniedzējiem. Tradicionāli šajā dienā skolās tiek rīkotas svinīgās rindas, foršs pulkstenis, zināšanu, miera, drošības un drosmes mācības.

Pēdējais zvans- tradicionālie svētki skolēniem, kuri beidz mācības. Pēdējie zvani skolās notiek maija beigās, ap 25., kad mācības jau beigušās, bet gala eksāmeni vēl nav sākušies.

Veltījums pirmklasniekiem - pirmie skolas svētki pirmklasniekiem parasti tiek svinēti oktobra beigās (24-25), kad puiši jau ir nedaudz pielāgojušies un pieraduši pie klasesbiedriem un skolotājas.

Atvadas no alfabēta - vieni no svarīgākajiem svētkiem katra rakstpratīga cilvēka dzīvē ir diena, kad viņš iemācījās lasīt. Skolās šī diena tiek svinēta decembra sākumā svētku formā ar nosaukumu "Atvadas no grunts". Aizkustinoša diena, kad bērni saprot, ka ir kļuvuši lasītprasmi un iemācījušies lasīt. Šī ir diena, kas iezīmē beigas pagrieziena punkts- lasītprasmes mācīšana. Un pirmā lielā zaudējuma diena - atvadas no grāmatas, kas tika izmantota vairākus mēnešus

3. grupa "Tauta"

Piedzimšana- (7. janvāris) vieni no divpadsmit galvenajiem, tā sauktajiem divpadsmitajiem, kristīgās baznīcas svētkiem. viens no divpadsmit galvenajiem, tā sauktajiem divpadsmitajiem, kristīgās baznīcas svētkiem. Šajā dienā notika liels notikums visai kristīgajai pasaulei – Jēzus Kristus dzimšana Betlēmē (Jēzus ebreju valodā nozīmē "glābšana"). Visi kristieši ir pārliecināti, ka Jēzu Kristu Dievs sūtīja uz zemi, lai izpirktu grēkus un glābtu cilvēci.

Pankūku nedēļa- vairāku dienu svētki, kas veltīti ziemas sagaidīšanai un pavasara sagaidīšanai, ko parasti atzīmē divdesmitajā februārī. Masļeņicas sākuma datums mainās katru gadu. Masļeņicas tautas svētku galvenie tradicionālie atribūti ir pildīta Masļeņica, jautrība, svētki, krieviem obligātas pankūkas un kūkas, ukraiņiem un baltkrieviem pelmeņi, siera kūkas.

Lieldienas (Kristus augšāmcelšanās) - galvenie svētki Pareizticīgo kalendārs, kas dibināta Jēzus Kristus augšāmcelšanās piemiņai. Lieldienām nav noteikts datums, bet tās tiek aprēķinātas pēc Mēness kalendārs. Šajā dienā uz galda tiek liktas krāsainas olas, kulich ir augstā maize, kas gatavota no saldā mīkla un Lieldienas - saldais ēdiens no biezpiena ar rozīnēm.

Ivans Kupala(Līgo diena) - parasti svin 7. jūlijā, vasarā tautas svētki pagānu izcelsme. Ivana Kupalas naktī tika izvēlēti saderinātie un veiktas laulību ceremonijas: lecot pāri ugunskuram rokās, mijot vainagus, meklējot papardes ziedu un mazgājoties rīta rasā.

Valentīndiena, vai Svētā Valentīna diena- svētki, kas 14. februāris svinēja daudzi cilvēki visā pasaulē. Šo svētku svinētāji dāvina mīļajiem un mīļie cilvēki ziedi, saldumi, rotaļlietas, gaisa baloni un īpašas kartītes (bieži sirsniņas formā), ar dzejoļiem, atzīšanās mīlestībā vai mīlestības vēlējumiem - Valentīns.

4. grupa "Visu Krievu"

(Mācību grāmata 175. lpp.)

Grupa: ISO-14, ZIO-14

Disciplīna: sociālā zinātne

Nodarbības tēma In: Sociālās normas un sankcijas. sociālā kontrole. Paškontrole.

Nodarbības veids : jauna materiāla apguves stunda

Nodarbības mērķi :

Izglītojoši : iepazīstināt studentus ar jēdzieniem "sociālās normas", "sankcijas", "sociālā kontrole".

Izglītojoši : attīstīt prasmi klasificēt informāciju, pielietot iegūtās zināšanas praksē, prasmi vadīt diskusiju, OK2, OK4, OK6.

Izglītojoši : veidot prasmes sociālā uzvedība

Materiāli tehniskais aprīkojums: TCO (interaktīvā tāfele, projektors, dators)

Plānotie nodarbību rezultāti

Nodarbību posmi

Skolotāju aktivitātes, uzdevumi skolēniem

Studentu aktivitātes, tās saturs, formas un metodes

UMO

Sastāvdaļas profesionālās kompetences

Vispārējo kompetenču sastāvdaļas

OK2 (izstrādājiet aktivitātes plānu)

Nodarbības sākuma organizācija, tēmas noteikšana un nodarbības mērķi.

    Org. brīdis

    Motivācija:

Skolotājas ievadruna (Dzimis, cilvēks ienāk sabiedrībā. Sabiedrībai ir savi noteikumi un likumi. Vai, jūsuprāt, sabiedrībai ir vajadzīgi noteikumi un likumi un kāpēc?

Zinātniski šos noteikumus un likumus sauc par sociālajām normām. Šodien mēs par tiem runāsim. Rakstīsim nodarbības tēmu. Jautājumi, kurus mēs šodien aplūkosim:

    Sociālās normas, to nozīme

    sociālā kontrole

Viņi atbild uz jautājumu.

Pierakstiet nodarbības tēmu

1., 2. slaids

OK4 (klasificēt informāciju)

OK4 (noteikt informācijas atbilstību uzdevumam)

OK6 (ja nepieciešams, aizstāvēt personīgais viedoklis)

Apgūstot jaunu

materiāls

Norm ir ... latīņu izcelsmes vārds, kas parasti tiek tulkots kā "paraugs".

Sociālās normas ir sabiedrībā pieņemti uzvedības noteikumi. Tie nosaka vai aizliedz noteiktus uzvedības veidus. .

Sociālās normas ir kārtības sargātājas un vērtību sargātājas.

Sociālās normas virza cilvēku uzvedību, ļauj to kontrolēt, regulēt un novērtēt;

Normās cilvēki redz standartus, modeļus, uzvedības standartus, pateicoties sociālās normas cilvēks iegūst iespēju normāli sazināties ar citiem cilvēkiem.

Problēmas jautājums: Kādi ir noteikumi sabiedrībā?

Lokšņu sadalīšana divās daļās. Pirmajā pusē ir uzskaitīti sociālo normu veidi.

Sociālās normas:

1. morāles normas (tās pauž cilvēku priekšstatus par labo un slikto, par labo un ļauno, par taisnību un netaisnību)

2. tradīciju un paražu normas (Paraža ir vēsturiski iedibināts uzvedības noteikums, kas kļuvis par ieradumu tā atkārtotas atkārtošanās rezultātā)

3. reliģiskās normas (tie ietver svēto grāmatu tekstos ietvertos vai noteiktos uzvedības noteikumus reliģiskajām organizācijām)

4. politiskās normas (dažādu politisko organizāciju noteiktās normas. Šie uzvedības noteikumi, pirmkārt, ir jāievēro šo organizāciju biedriem)

5. juridiskie noteikumi(formāli noteikti noteikumi valsts noteikta uzvedība)

6. estētiskās normas (pastiprina cilvēku priekšstatus par skaisto un neglīto)

7. etiķetes normas (cilvēku uzvedības kultūra sabiedrībā).

Otrajā pusē skolēni pieraksta sociālo normu piemērus:

    Vīrietis, izkāpjot no autobusa, sniedz roku savam pavadonim (etiķete )

    Dievbijīgam musulmanim ir pienākums lūgt 5 reizes dienā (reliģija )

    Prasība maksāt valstij nodokļus (juridiski )

    Slavenais "Leonardo da Vinči aplis" (pareizās proporcijas cilvēka ķermenis) (estētiska )

    Krievijas Federācijas prezidentu ievēl tiešā tautas balsojumā (politiskā )

    Uzlieciet koku Jaunais gads (tradīcija )

    Palīdziet jaunākiem, rūpējieties par veciem cilvēkiem, neapvainojiet sievietes, nerunājiet sliktu par cilvēku viņa prombūtnes laikā(morāle )

Atbilstība starp sociālo normu veidiem un piemēriem, izmantojot bultiņas. Strādāt pāros.

Problēmas jautājums. Kas ir nepieciešams, lai ievērotu noteikumus?

sociālā kontrole - sistēma cilvēku uzvedības regulēšanai un uzturēšanai sabiedriskā kārtība. Ir ārējā un iekšējā paškontrole.

Skolotāja vārds: skolotājs paskaidro, kas īsteno ārējo kontroli (atcerieties socializācijas un socializācijas aģentus) un iekšējo paškontroli (sirdsapziņu). Sociālā kontrole izpaužas sociālajās sankcijās-atlīdzības vai sodi, kas motivē cilvēkusievērot sociālās normas un uzvedības noteikumus.

Sankciju definīcijas reģistrēšana. Sankcijas ir jebkura citu cilvēku reakcija uz personas vai grupas uzvedību.

Sankciju veidi:

    Formāli negatīvs (sods par likumpārkāpumu vai administratīvā rīkojuma pārkāpumu - naudas sods, brīvības atņemšana, audzināšanas darbi utt.)

    Neformāls negatīvs (personas nosodījums par kādu sabiedrības rīcību - aizskarošs tonis, lamāšana vai aizrādījums, demonstratīva personas ignorēšana utt.)

    Formāli pozitīvs (personas darbības vai darbības veicināšana no oficiālu organizāciju puses - apbalvojumi, sertifikāti par profesionāliem, akadēmiskiem panākumiem utt.)

    Neformāli pozitīvais (neformālo personu - draugu, paziņu, kolēģu pateicība un apstiprināšana - uzslavas, apstiprinošs smaids utt.).

Nosakiet sankcijas veidu: valdības apbalvojums, gāšana no troņa, naudas sods, smaids, aplausi, apmelošana, draudzīga uzslava, kompliments, akadēmiskais grāds, glaimojošas atsauksmes, pazemināšana amatā, speciālo tiesību atņemšana, goda raksta uzrādīšana.

Problēmas jautājums. Vai cilvēka uzvedība vienmēr atbilst sociālajām normām?

Skolotāja vārds:

Eihmans Ādolfs - Otrā pasaules kara laikā izdalīja gūstekņus pa nometnēm. Viņš uzskatīja, ka nav ne pie kā vainīgs, vienkārši pildīja savus pienākumus, labi darīja savu darbu, izpildīja priekšnieku norādījumus. Šis ir piemērs tam, kas ne vienmēr ir jāievēro publiskie noteikumi jāspēj analizēt.

Uzrakstiet, kas ir sociālās normas.

Skatīt 4. slaidu.

Tabulas aizpildīšana (pirmā kolonna).

Skatiet 5. slaidu un aizpildiet otro kolonnu.

Korespondences veidošana piezīmju grāmatiņās.

Atbildot uz problēmas jautājumu.

Skatiet slaidu un pierakstiet definīciju piezīmju grāmatiņā.

Skatiet slaidu un ierakstiet piezīmju grāmatiņā.

Skatiet slaidu un atbildiet uz jautājumu mutiski.

3. slaids

4. slaids.

5. slaids

6. slaids

7., 8. slaids

9., 10. slaids

Apkopojot stundu.

Atspulgs. Ko jaunu uzzināji? Viņi izdara secinājumus.

Atbildiet uz jautājumu mutiski.

Nodarbības tēma

"Ievads sociālajās zinātnēs"

Nodarbības veids

Apvienotā nodarbība

Nodarbības mērķi

Izglītības:

noteikt akadēmiskās disciplīnas vietu izglītības process;

iepazīstināt studentus ar mācību grāmatas uzziņu un metodisko aparātu, kursa mērķiem un struktūru;

Izglītības:

veidot stingru pārliecību par izglītības nepieciešamību kā mūsdienu sabiedrība

Attīstās:

radīt interesi par jaunu priekšmetu

Plānotie rezultāti

Veidlapa:

OK 1. Izprotiet savas nākotnes profesijas būtību un sociālo nozīmi, izrādiet pastāvīgu interesi par to.

OK 2. Organizēt savas aktivitātes, vadoties pēc mērķa un tā sasniegšanas veidiem, ko nosaka vadītājs.

OK 3. Analizēt darba situāciju, veikt savu darbību pašreizējo un galīgo kontroli, izvērtēšanu un korekciju, būt atbildīgiem par sava darba rezultātiem.

OK 4. Profesionālo uzdevumu efektīvai veikšanai nepieciešamās informācijas meklēšana.

OK 6. Strādāt komandā, efektīvi komunicēt ar kolēģiem, vadību, klientiem.

Nodarbības forma

ievadstunda

Mācību metodes

reproduktīvs

Vizuāli

verbāls

Interaktīvs

Izglītības pasākumu organizēšanas formas

Saruna, dialogs, diskusija.

Izglītības līdzekļi

Izglītības līdzekļi :

Izdales materiāls

Mācību grāmatas A. G. Važeņins "Sociālās zinātnes"

Nodarbības plāns

Laika organizēšana

Jauna materiāla apgūšana

Izpētītā materiāla konsolidācija

Mājasdarbs

Informācijas avoti

A. G. Važeņins "Sociālās zinātnes"

Interneta resursi

1. nodarbība

Nodarbību laikā

es . Laika organizēšana

Nakts ir tumša,

Lapas rada troksni

Vējš svilpo

Pilienam ir daļa.

Un cilvēkiem ir zinātkārs prāts

Un dzīvot spītīgs spēju.

L. Martynovs

Sveiki, ļoti priecājos jūs šodien redzēt, tikāmies, lai iepazītos ar sociālo zinību kursa uzdevumiem un struktūru. Apgūstot šo kursu, mēs mācīsimies attīstīt spēju analizēt, izcelt galveno, sistematizēt mācību materiālu.

Apsveriet šādus jautājumus:

1. Kursa "Sociālās zinātnes" uzdevumi, struktūra un saturs.

2. Galvenie zināšanu avoti.

P. Jauna materiāla apgūšana

1. Kursa "Sociālās zinātnes" uzdevumi, struktūra un saturs

Priekšmeta nosaukums "Sociālās zinības" ir saliktenis.Ko tas nozīmē pēc krievu valodas likumiem? ( zināšanas par sabiedrību)

- Kas ir sabiedrība? ( cilvēku grupa)

- Ko cilvēki dara sabiedrībā? (mijiedarboties)

Tev taisnība, cilvēki tiekas, apmainās ar ziņām, lasa, sporto, ceļo, izklaidējas... Aktīvākie atklāj noslēpumus, iekļūst zemē, veic arheoloģiskos izrakumus, citi paceļas virs zemes, lido kosmosā, izpēta dziļumus. no Visuma... Cilvēka darbība jebkurā jomā nav iespējama bez komunikācijas starp cilvēkiem. Cilvēks ir sabiedriska būtne

- Jūs jau ilgāku laiku pētāt cilvēku sabiedrību dažādu skolas priekšmetu ietvaros. Tagad es iesaku jums uzzīmēt cilvēku (tā var būt meitene, meitene vai jauneklis, kā vēlaties) un pierakstīt tās akadēmiskās disciplīnas, kas ietekmē cilvēka dzīves aspektus.

Ko mēs uzzinām par cilvēku vēstures stundā? (Stāsts - tā ir zinātne par to, kā cilvēki dzīvoja tālā pagātnē, kā viņi dzīvo tagad un kā viņi dzīvos nākotnē.)

Kādus cilvēka dzīves aspektus pēta ģeogrāfija?(Ģeogrāfija pēta cilvēku apdzīvoto vietu un dabisko-klimatisko, ģeopolitisko faktoru, ģeogrāfisko apstākļu ietekmi uz cilvēka dzīvi un darbību)

Un ko interesantu par cilvēku var uzzināt bioloģijas un fiziskās audzināšanas stundās?(Bioloģija izskaidro cilvēka anatomiju un fizioloģiju, noskaidro augstākās darbības mehānismu nervu darbība persona. Fiziskā kultūra attīsta un nostiprina prasmes motora aktivitāte un veselīgs dzīvesveids dzīve.)

Tā tālāk dažādas nodarbības jūs pētījāt dažādus cilvēku sabiedrības dzīves aspektus. Sociālo zinātņu atšķirība no citām akadēmiskajām disciplīnām ir tāda, ka tās nodarbībās tiek vispārinātas iepriekš iegūtās zināšanas, tās tiek ievestas sistēmā.

Vai mums ir vajadzīgas sistematizētas zināšanas par sabiedrību?(Jā, jo tikai tad, ja jums ir holistisks skatījums uz apkārtējo pasauli, jūs varat uz to adekvāti reaģēt un pieņemt pareizos lēmumus.)

Starp dis-qi-plin, es mācos-cha-e-my šogad skolā, tas ir-bet kopumā-st-in-knowledge you-zy-va-et visvairāk in-pro -pūces. Tas ir saistīts gan ar ter-mi-na daudzajām nozīmēm, gan ar ilgtermiņa spo-ra-mi viņa need-ho-di-mo -sti ceļā.

Vispārējo zināšanu apguves gaita ir izslēgta vairāku reižu nozvejošanai - diviem pamata (“Sabiedrība” un “Cilvēka vecums”) un che-you-re times-de-la, pārklājums. -you-va-yu-schi in-li-ti-ku un tiesības, eco-no-mi-ku, so-qi-al-nu un spirit-hov - sfēra. Pievērsiet uzmanību diagrammai.

Cilvēks

Sabiedrība

Kursa sadaļa "Sociālās zinības"

Sociālā sfēra dzīvi

Garīgā dzīves sfēra

Ekonomiskā sfēra dzīvi

Dzīves politiskā un juridiskā sfēra

Politico

Kursa galvenie mērķi ir:

1. Patstāvīgu lēmumu pieņemšanas prasmju un atbildības sajūtas par tām attīstīšana. Pasaulē nāve ir sarkana, bet visi mirst vieni (tautas gudrība).

2. Sociālās adaptācijas prasmju un iemaņu veidošana, cilvēka atbildīga uzvedība brīvā sabiedrībā. Nav iespējams dzīvot sabiedrībā un būt brīvam no sabiedrības(Ļeņins).

3. Nepieciešamība pēc prasmēm sociālā mobilitāte un aktīva dzīves pozīcija. Bruņurupucim ir stingra gaita, bet vai tāpēc ir vērts griezt ērglim spārnus?(Austrumu gudrība).

4. Personiskās izvēles nepieciešamība un personiskā atbildība par izdarīto izvēli. Ja tu baidies - nedari to, tu to izdarīji - nebaidies (Čingishans).

Sociālās zinātnes ir izteiciens, kas raksturīgs tikai krievu valodai. Citās valstīs tai atbilst socioloģija, kuru tulkojot (lat.sociussabiedrība, grieķu valodaLogotipi- zināšanas, mācīšana, zinātne) burtiski nozīmē zināšanas par sabiedrību. Ja ņemam vērā ne tikai vārdu izcelsmi, bet arī zināšanu saturu, tad sociālo zinātņu aptverto problēmu lokā ietilpst tas, ko pasaule sauc par sociālajām zinātnēm. Tie ietver: socioloģiju, ekonomiku, psiholoģiju, antropoloģiju. Sociālās zinātnes ietver arī kultūras studijas, ētiku, filozofiju, tiesības, ko parasti dēvē par humanitārajām (vērtību) zināšanām.

Tātad sociālā zinātne šodien ir vajadzīga burtiski visiem - topošajiem ķīmiķiem, fiziķiem, inženieriem, strādniekiem, uzņēmējiem, juristiem, ārstiem, vadītājiem utt. Tā ir vajadzīga visiem Krievijas pilsoņiem neatkarīgi no viņu profesijas. Mūsu mūsdienu pasaule neiztikt bez zināšanām par cilvēka psihes likumiem un īpatnībām biznesa komunikācija, zināšanas politiskā darbība un saimnieciskās organizācijas principiem, Civiltiesības, kā arī informācija par kultūru, zinātni un reliģiju.

2. Galvenie zināšanu avoti

Kā galvenos zināšanu avotus mēs iekļaujam, pirmkārt, mācību grāmatas, dažādas vārdnīcas un uzziņu grāmatas, kā arī rīkus masu mēdiji. Kursa "Sociālās zinātnes" apgūšana ir balstīta uz mācību grāmatu Sociālās zinātnes profesijām un specialitātēm tehnisko, dabaszinātņu, humanitāro profilu A. G. Važeņins. Atveriet mācību grāmatas un skatieties. Lai gūtu priekšstatu par notikuma attīstības dinamiku, ārkārtīgi svarīgi ir atlasīt un sistematizēt laikrakstu un žurnāla materiāls uz konkrētu jautājumu vai tēmu.

Mācību grāmata tika izstrādāta, ņemot vērā federālā valsts izglītības standarta prasības vispārējā izglītība, GEF SPO un profils profesionālā izglītība. Strukturāli mācību grāmata sastāv no 6 nodaļām, kurās ietverta nepieciešamā informācija par visām sabiedrības jomām. Svarīgākie jēdzieni un termini ir izcelti brūnā treknrakstā un slīprakstā. Jautājumi un radošie uzdevumi ir doti rindkopas beigās. dažādi līmeņi grūtības. Turklāt par šo tēmu jums ir jābūt piezīmju grāmatiņai, kurā mēs veiksim piezīmes, atzīmēsim svarīgi punkti kursu, veikt patstāvīgo darbu, zīmēt diagrammas, kas ļauj sekmīgi asimilēt materiālu.

III. Izpētītā materiāla konsolidācija

Pabeidziet šādus uzdevumus pats:

1. Uzrakstiet, kādas humanitārās un sociālo zinātņu problēmas jūs interesē. Pamatojiet savu izvēli.

Mājasdarbs

1. Izlasi mācību grāmatas ievadu.

sociālo zinību skolotāja: Slavutina Bella Borosovna

Mācību grāmata: "Sociālās zinības" 5. klase

Nodarbības mērķis:.

Paskaidrojiet

raksturot

Izmaiņas

Definējiet

Plānotie rezultāti:

Temats:

Metasubjekts:

Personīgi:

vērtību orientācijas

UUD veidošanās:

personisks;

regulējošs;

izziņas;

Skatīt dokumenta saturu
"20. nodarbība Darbs ir dzīves pamats"

Sociālo zinību stundas tehnoloģiskā karte

20. nodarbība

Jaunu zināšanu atklāšanas nodarbība

sociālo zinību skolotāja: Slavutina Bella Borosovna

Mācību grāmata: "Sociālās zinības" 5. klase

Nodarbības mērķis:.

Paskaidrojiet nozīmē darba aktivitāte indivīdam un sabiedrībai.

raksturot Darba iezīmes kā viens no galvenajiem cilvēka darbības veidiem.

Izmaiņas darba materiālais un morālais novērtējums.

Sniedziet labdarības un patronāžas piemērus.

Definējiet paša attieksme pret dažādi līdzekļi panākumi darbā

Plānotie rezultāti:

Temats: Viņi iemācīsies: noteikt darba nozīmi cilvēka dzīvē. Viņiem būs iespēja mācīties: strādāt ar mācību grāmatas tekstu; izteikt savu viedokli

Metasubjekts: spēja apzināti organizēt savu izziņas darbību (no mērķa noteikšanas līdz rezultāta iegūšanai un novērtēšanai);

Personīgi:

vērtību orientācijas

UUD veidošanās:

personisks;

regulējošs;

izziņas;

Nodarbības posms

Skolotāja darbība

Studentu aktivitātes

izziņas

Regulējošais

Komunikabls

Personīgais UUD

Motivācija mācību aktivitātēm

Sveiki puiši. Pēdējā nodarbībā mēs sākām mācīties jauna tēma atcerēsimies.

brīvprātīga pašregulācija

pašregulācija kā spēja mobilizēt spēkus un enerģiju, gribas piepūli (izdarīt izvēli motivācijas konflikta situācijā) un pārvarēt šķēršļus

uzstādīt mācību uzdevumu; nosaka starpmērķu secību, ņemot vērā gala rezultātu; sastādiet plānu un darbību secību

jēgu radošu darbību.

jēgas veidošana, t.i., studentu saiknes nodibināšana starp izglītojošās darbības mērķi un tās motīvu, citiem vārdiem sakot, starp mācību rezultātu un to, kas rosina darbību, kuras dēļ tā tiek veikta. Studentam vajadzētu jautāt: Kāda nozīme un nozīme man ir mācībai?- un prast uz to atbildēt;

Izpaudiet pastāvīgu izglītojošu un kognitīvu interesi par jaunu izplatīti veidi problēmu risināšana

Zināšanu aktualizēšana un grūtību fiksēšana izmēģinājuma izglītojošā darbībā

Apskatiet slaidu "Kas visiem šiem cilvēkiem kopīgs?"

1. Organizē sarunu par:

– Kas ir darbaspēks? 3. SLAIDS

- Kas tas par darbu? Sniedziet piemērus 5.-8. SLAIDU

Organizē patstāvīgo darbu ar kartēm: darba raksturojums. SLAIDS 9-11

Analizēsim dažas profesijas, sniegsim piemērus dažāda veida darbs. Pirmajā kartītē jums ir tabula ar profesijām, mācību grāmatas 74. lpp., īpašības-antonīmi. Uzdevums: izvēlieties katrai piedāvātajai profesijai atbilstošo raksturlielumu un pierakstiet to tabulā. Strādājam pa pāriem. Darbības laiks 2 minūtes.

vispārējā izglītība : prasme strukturēt zināšanas, kontrolēt un novērtēt darbības procesu un rezultātus;

Modeļa transformācija, lai identificētu vispārīgos likumus, kas nosaka

prāta mežģis : analīze, sintēze, salīdzināšanas bāzes izvēle.

patstāvīgi identificēt un formulēt kognitīvo

mērķis; izmantot izplatītas problēmu risināšanas metodes.

kontrole, korekcija;

prognozēšana (analizējot izmēģinājuma darbību pirms tās izpildes);

brīvprātīga pašregulācija.

brīvprātīga pašregulācija.

pašregulācija kā spēja mobilizēt spēkus un enerģiju, gribas piepūli (izdarīt izvēli motivācijas konflikta situācijā) un pārvarēt šķēršļus.

Selektīvā pārbaude darbam ar kartēm. SLAIDS 10-11

Grūtības vietas un cēloņa identificēšana

Diskusija:

Puiši, kāds ir jēdziens, kas ir kopīgs visām darba pazīmēm (algots darbs).

– Kas cilvēkam dod darbu? 12. SLAIDS

Paskatieties uz slaidu un turpiniet frāzes (bagātība, ciešanas, ikdienas ēdiens, Eksotiski augļi). 13. SLAIDS

Kāpēc tiek uzskatīts, ka darbs ir visas bagātības avots?

. Nodarbības mērķa noteikšana:

Kā jūs domājat, kas mums šodien noteikti jāsaka, apsverot šo tēmu? 14. SLAIDS

Ieskicēsim nodarbības plānu:

problēmas formulējums un formulējums.

Problēmas formulēšana;

Patstāvīga radoša un izzinoša rakstura problēmu risināšanas veidu radīšana.

Nodarbības plāna sastādīšana

1. Kā darbiniekam tiek samaksāts.

2. Bagātība un nabadzība.

3. Mecenātisms un labdarība.

Izveidojiet projektu, lai izkļūtu no nepatikšanām

Organizē sarunu par jaunu materiālu.

Kā tiek novērtēts darbinieka sniegums?

3. Organizē patstāvīgo darbu, veic atlasi

kontrole. Darbs ar 2. karti. Lai kopā ar jums un mani atrisinātu jautājumu par darba novērtēšanu, iesaku jums veikt šādu uzdevumu. Jums jāpabeidz teikumi.

Tētis saņem par darbu rūpnīcā

Mamma uz jaunākiem bērniem saņem

Vecmāmiņa saņem katru mēnesi

Sveta mācās institūtā un saņem

Organizē darbu pie jaunu terminu izpētes (filantrops, labdarība):

Kā cilvēks ar darbu kļūst bagāts?

Kas ir bagātība?

Vai viņš var kļūt nabags?

- Kas ir mecenātisms?

– Kas ir labdarība?

Kam un kāpēc vajadzīga labdarība?

Vai tikai bagātie var būt žēlsirdīgi?

Definē uzdevumus, tiecas uz patstāvīgu darbu, organizē kontroli.

vispārējā izglītība :

atlase visvairāk efektīvi veidi problēmu risināšana atkarībā no īpašiem apstākļiem.

mērķu izvirzīšana kā mācību uzdevums,

plānošana, prognozēšana.

Pierakstiet jēdzienus piezīmju grāmatiņā:

Bagātība ir viss, kas cilvēkam sniedz vienu vai otru labumu, kaut ko tādu, ko viņš novērtē.

Nabadzība ir minimālā naudas un īpašuma summa, kas cilvēkam ir.

Mecenātisms un labdarība ir neieinteresēta finansiāla un cita veida palīdzība kultūras, zinātnes un trūcīgo cilvēku attīstībai.

Algas ir atlīdzība par cilvēku darbu.

Ziņas par Krievijas mecenātiem t.sk. dzimtā zeme(A. Gaļimzjanovs)

Izbūvētā projekta realizācija

vispārējā izglītība : nepieciešamās informācijas meklēšana un atlase, informācijas iegūšanas metožu pielietošana; semantiskā lasīšana un lasīšanas izvēle atkarībā no mērķa; spēja apzināti un brīvprātīgi veidot runas paziņojumu;

prāta mežģis: loģiskās spriešanas ķēdes konstruēšana, analīze, sintēze, hipotēzes.

UUD problēmu iestatīšanai un risināšanai : patstāvīga meklēšanas problēmu risināšanas veidu izveide.

izglītības sadarbības plānošana ar vienaudžiem, proaktīva sadarbība informācijas meklēšanā un apkopošanā; partneru uzvedības vadība; spēja izteikt savas domas.

ļauj cilvēkiem pastāvēt dažādi punkti redzējumu, arī tādus, kas nesakrīt ar viņa redzējumu, un vadās pēc partnera nostājas saziņā un mijiedarbībā.

Primārā fiksācija iekšā ārējā runa

Organizē darbu pie teksta un tam sekojošo sarunu par šādiem jautājumiem:

– Kādi ir nabadzības cēloņi?

partneru uzvedības vadība;

spēja izteikt savas domas

Patstāvīgs darbs ar pašpārbaudi saskaņā ar standartu

kontrole darbības metodes un tās rezultāta salīdzinājuma veidā ar doto standartu;

pakāpe - asimilācijas kvalitātes un līmeņa novērtējums; korekcija

Iekļaušana zināšanu sistēmā un atkārtošana

Spēle "Preces un pakalpojumi".

Es nosaucu vārdus, ja tas ir produkts, jums ir jāapsēžas, ja tas ir pakalpojums, jums ir nepieciešams piecelties un pacelt rokas.

Dienasgrāmata (t)

Brauciens ar metro (y)

Frizūra frizētavā (y)

Sociālo zinību mācību grāmata (t)

Zobu ekstrakcija (y)

Fotoalbums (t)

Velosipēds (t)

Frizūra frizētavā (y)

TV remonts (y)

Saldējums (t)

prognozēšana (ja studenti patstāvīgi identificē uzdevumu veidus, kur jauns veids)

Izglītības aktivitātes atspoguļojums

Vada diskusijas par jautājumiem.

Vai cilvēkam ir svarīgi zināt, ka viņa darbs nes labumu?

Vai kāds darbs sniedz gandarījumu?

– Mācīšanās skolā ir skolēna darbs, kādu labumu šāds darbs dod?

Mūsu nodarbība tuvojas beigām. Atgriezīsimies pie šiem jautājumiem. Ko mēs uzstādījām nodarbības sākumā. Vai esam viņiem atbildējuši?

3. Savā piezīmju grāmatiņā uzzīmējiet trīs pakāpienu kāpnes un pārbaudiet, kur atradāties pēc tēmas izpratnes pakāpes: vai visu sapratāt uz augstākā pakāpiena, ja bija jautājumi, uz vidējā pakāpiena, ja neko nesapratu, pēdējā solī.

Pacel roku, kurš iezīmējās uz vidējā pakāpiena?

Un augsts?

Uz zemu?

4. Puiši, kuru jūs šodien vēlētos svinēt, kurš aktīvi strādāja?

Norāda mājasdarbu.

Puiši, jebkura biznesa veiksme lielā mērā ir atkarīga no tā dalībnieku pareizas uzvedības. Lai darbs palīdzētu apmierināt dažādas cilvēka vajadzības, būtu patīkams piedzīvojums, nevis apgrūtinājums, lai jūs un apkārtējos iepriecinātu ar rezultātiem, jums ir jāievēro noteikumi.

Mājas darbs būs radošs. Tavs uzdevums ir izstrādāt 10 noteikumus labam, produktīvam darbam, bet ne tikai noteikumus, bet likumus sakāmvārdos un teicienos.

Pirmo jau sastādīju, pierakstīsim: "Pasteidzies – liksiet smieties." Tas nozīmē, ka jums ir jāplāno savs darbs, jāaprēķina laiks un pūles tā īstenošanai.

Puiši, kur es varu iegūt informāciju mājasdarbu veikšanai?

(pajautā vecākiem, aizej uz bibliotēku, paskaties internetā).

Paldies par nodarbību. Es novēlu jums visiem panākumus.

Mājasdarbs:

9 USD 77.–79. lpp. pārstāstījums

vispārīgi zinātniski : spēja strukturēt zināšanas

brīvprātīga pašregulācija;

pakāpe - skolēnu atlase un apzināšanās par to, kas jau ir apgūts un kas vēl jāapgūst, prognozēšana

lasīt sagatavotos uzdevumus “Mans nākotnes profesija»

spēja izteikt savas domas

sevis un klasesbiedru novērtējums

Notiek ielāde...Notiek ielāde...