Origami tehnoloģiskā karte par klepus tēmu. Tehnoloģiju karte par tēmu "Darbs ar papīru
Labākā mācību prakse pirmsskolas bērnudārzā
KOP TN Origami zivju tehnoloģiskā karte no papīra kvadrāta ar aplikācijas “Zivis akvārijā” elementiem
Nekrasova Jeļena Vasiļjevna, Permas reģionālās medicīnas izglītības iestādes Nr.4 skolotāja
Iestādes nosaukums MADO "Bērnudārzs Nr. 4" Perm
Īstermiņa izglītības prakses nosaukums ar tehnisku ievirzi: "Zivis akvārijā"
Pedagogs: Nekrasova Jeļena Vasiļjevna
Anotācija. Galvenā doma: origami ir starpnieks starp māksliniecisko un zinātnisko pasaules izpratni. Tas kalpo kā līdzeklis dažādu garīgo procesu attīstībai, tai skaitā konstruktīvai domāšanai.
Mērķis: papīra locīšanas pamatmetožu apgūšana pēc rakstiem.
Stundu skaits: 1 stunda.
Maksimālais dalībnieku skaits: 10 cilvēki.
Izmantotie materiāli: darbību veikšanas algoritms, krāsaina papīra kvadrāti 15*15cm, krāsaina papīra sloksnes rokdarbu dekorēšanai,
liela papīra lapa (akvārijs) ar iepriekš uzzīmētu zemūdens ainavu, salvetes, eļļas lupatiņu, līmi, šķēres.
Bibliogrāfija:
- “Origami pirmsskolas vecuma bērniem”, autors. O. M. Žihareva izd. "Rūķis" Maskava - 2012
- “Origami bērnudārzā”, autors. Svetlana Musienko elektroniskā versija - 2015.g
- “Origami ar 3-7 gadus veciem bērniem” metodiskā rokasgrāmata, autors. V. N. Degteva - 2012. gads
Nodarbību veidi pirmsskolas vecuma bērnam: daiļliteratūras lasīšana, tematiskā albuma “Jūras iemītnieki” skatīšanās, Didaktiskā spēle “Noķer zivi”.
Īss COP TN satura apraksts:
Skolotāja soli pa solim darba izpilde ar skaidrojumu, vienlaicīga bērnu dublēšana:
- Daiļliteratūras lasīšana. Tematiskā albuma “Jūras iemītnieki” apskate, izspēlējot didaktisko spēli “Noķer zivi”.
- Paskaties, es paņemšu kvadrātu un parādīšu, kā tas pārvēršas par akvārija zivtiņu.
- Novietojiet kvadrātu sev priekšā un salieciet to pa diagonāli, saskaņojot ar stūriem. Cenšamies tos apvienot vienmērīgi, labi izgludinot locījuma līniju.
- Atlokam to un saliecam kvadrātu, pa diagonāli izlīdzinot pārējos divus stūrus, arī izgludinot locījuma līniju.
- Mēs to atlokam, apgriežam uz otru pusi un saliecam kvadrātu, izlīdzinot malas, gludinot locīšanas līniju.
- Tagad mēs atlokam kvadrātu un saliecam malas gar locīšanas līniju uz iekšu, lai iegūtu dubultu trīsstūri. Un visas locījuma līnijas labi gludiniet.
- Tagad ņemam augšējā trijstūra sānu stūri un noliecam uz vidu tā, lai stūris būtu nedaudz zem trijstūra malas, kārtīgi izgludinām locījuma līniju.
- Mēs darām to pašu ar augšējā trīsstūra otru sānu stūri.
- Paskaties, ko mēs izdomājām! Zivis!
- Ja nepieciešams, sniedziet individuālu palīdzību, norādījumus un atgādinājumus.
Bērni rotā zivis ar aplikācijām.
- Puiši, tagad mums ir jāizrotā mūsu zivis. (Bērni rotā zivis, izmantojot pazīstamas aplikācijas griešanas metodes. Atgādiniet viņiem par drošu šķēru lietošanu. Veiciniet radošumu, dekorējot zivis. Sniedziet individuālu palīdzību pēc vajadzības.)
- Tagad jūs varat ievietot savas zivis mūsu skaistajā akvārijā.
- Ņem līmi, rūpīgi nosmērē zivtiņas aizmuguri un pielīmē katru zivi uz jebkuru vietu akvārijā.
Bērnu darbu analīze (pašanalīze).
- Puiši, cik daudz dažādu skaistu zivju mēs saņēmām!
- Ko jūs katrs varat teikt par savām zivīm?
- Labi padarīts! Visi ļoti centās!
- Aiciniet bērnus vakarā izdomāt īsus stāstus par savām zivīm.
Produkta apraksts: akvārija izkārtojums ar zivīm, diagrammām, modeļiem, algoritmiem utt. (neobligāti).
Jūlija Amrahova
Pilsēta origami
Aiz mežiem, aiz kalniem
atrodas pilsēta Origami.
Tur ir papīra laiva.
Tur dzīvo arī fejas un burvji.
Tur ir maza balta mājiņa,
un tajā dzīvo Aibolits.
Tur visu gadu ir vasara.
Tur aug brīnumkoks.
Ak! Ko var izveidot no papīra!
It kā mēs būtu tikai burvji!
Katrs skolotājs, kurš mācīja bērniem salocīt papīru - origami, zina, ka ir trīs veidi, kā mācīt bērniem šo mākslu.
1. skaidrojums kopā ar demonstrāciju, kuras pamatā ir orientieru simboli.
2. darbību veikšana ar bērniem ar izrunu.
3. veicot darbības uz ar darījumu kartēm.
Es gribētu apstāties pie operatīvās kartes.
Bērniem patīk skatīties kartes, viņi inficējas ar ideju, un viņi vēlas izgatavot vienu un to pašu figūriņu. Bet vidējā grupā daudziem ir pirksti strādā ļoti slikti. Un šeit es redzu, ka vienīgā izeja ir prakse. Papīrs + vēlme radīt - kas vēl vajadzīgs papīra radošuma cienītājiem!
Es vēlētos jums parādīt dažus darījumu kartes.
Un šeit ir radošā kluba dalībnieki)
Origami tehnoloģiskā karte sagatavošanas grupā
Temats:"Tulpes"
Izglītības jomu integrācija: mākslinieciskā un estētiskā attīstība, kognitīvā attīstība, fiziskā attīstība, sociālā un komunikatīvā attīstība
Mērķis: turpināt apgūt trīsdimensiju attēlu veidošanu, turpināt iepazīties ar papīra kvalitāti un īpašībām;
Uzdevumi:
Izglītojoši: iepazīstināt bērnus ar jaunu ziedu izgatavošanas veidu origami stilā.
Attīstošs : attīstīt katra bērna radošās spējas un smalko motoriku.
Izglītojoši: audzināt neatkarību un interesi par māksliniecisko darbību.
Mērķi: attēlo atsevišķus objektus, kompozīcijā vienkāršus un saturiski nesarežģītus sižetus. Atlasa krāsas, kas atbilst attēlotajiem objektiem. Pareiza papīra krāsu izvēle. Rāda pozitīvas emocijas fiziskās aktivitātes laikā.
Īstenošanas līdzekļi : multivide (mūzika, vizuālā (tulpes ilustrācija, verbāla (mīklas, bērnu dzejoļi)
Aprīkojums un materiāli: līmes krītiņš, salvete katram bērnam, krāsainu papīra sagatavju komplekts dekorēšanai katram bērnam, izcirtums ar tulpēm origami stilā.
Vārdu krājuma darbs: jēdzienu aktivizēšana bērnu runā : tulpe, putekšņlapa
Metodoloģija:
Motivācijas un stimulēšanas posms
I. Ievaddaļa
J: Šodien veidosim ziedu kompozīcijas origami stilā.
Aicinu uz puķu pļavu.
Kādus ziedus mēs redzam uz tāfeles? (ziedi uz dēļa ir tulpes)
II. Galvenā daļa:
Organizatoriskais un meklēšanas posms
J: Ejam visi pie loga un paskatīsimies uz savu puķu dobi (bērni nāk pie loga un skatās).
J: Paskaties, pļavas zālēs
Jautri zied tulpes.
Redzamas koši galviņas
Un šeit, un tur, un šeit.
Kādas krāsas ir tulpes: sarkana, dzeltena, oranža.
Un kur viņi aug: dārzā, sakņu dārzā.
No kādām daļām sastāv mūsu zieds: pumpurs, kāts un ziedlapa.
Bērni, vai jūs varat lasīt ziedus: nē, tie sāp
J: Uzzināsim, kā izveidot savu tulpi.
Pirkstu vingrošana:
Šeit ir mani palīgi,
Pagrieziet tos, kā vēlaties.
Jūs vēlaties to šādā veidā un vēlaties to šādā veidā -
Viņi nemaz neapvainosies.
Darbu izstāde.
Kādi skaisti pušķi rotāja mūsu grupu (tulpes)
Vai ir iespējams dalīties šajā priekā ar citiem (tas ir iespējams)
Fiziskās audzināšanas minūte :
Vējš pūš mums sejā
(Pakratiet ar rokām uz sejas)
Koks šūpojās
(Mēs izstiepam rokas uz augšu.)
Vējš klusāks, klusāks, klusāks,
Koks kļūst arvien augstāks un augstāks!
J: Iesaku pamēģināt pašam uztaisīt tulpi. Ja neizdodas, noteikti palīdzēšu.
Secinājums : bērni aplūko tulpes, pārrunā paveiktos darbus
Atspulgs : "Tulpes." Pie tāfeles piestiprina tulpi, bērniem tiek dāvinātas dažādu krāsu (oranža, sarkana) tulpju ziedlapiņas. Ziedlapiņas jāpiestiprina pie tulpes: sarkana - man ļoti patika nodarbība, saņēmām daudz interesantas informācijas; oranža - aktivitāte nebija interesanta.
Bibliogrāfija
1. Pogodina S.V.
2. Kozlova S.A.
No vienkārša līdz sarežģītam. No vienkāršākās lidmašīnas līdz pārsteidzošām daudzlīmeņu 3D kompozīcijām. Šīs tematiskās sadaļas lapās varat atrast nodarbību piezīmes un GCD par jebkuras sarežģītības pakāpes origami. Šāda veida radošums ir vairāk nekā tikai papīra modeļu locīšana.
Origami nodarbības, kuru piezīmes šeit ir izklāstītas, veicina darba kultūras veidošanos un darba iemaņu uzlabošanos; veicināt aizraujošu spēļu situāciju radīšanu. Tie arī paplašina bērnu komunikācijas spējas; ieaudzināt labu māksliniecisko gaumi; attīstīt telpisko domāšanu, radošās un loģiskās spējas.
Mācieties pats un iemāciet saviem bērniem izveidot īstus šedevrus, izmantojot origami tehniku.
Iekļauts sadaļās:Pēc grupām:
Rāda publikācijas 1-10 no 858.
Visas sadaļas | Origami, papīra dizains. Nodarbības piezīmes, GCD
Integrētā origami nodarbība pirmsskolas grupā “Miera balodis” Mērķis: Attīstīt bērnu radošās spējas iepazīšanas procesā ar mākslu origami uzdevumi : Izglītojoši - iepazīstināt bērnus ar dažādiem baložu veidiem; iemācīties salocīt figūru "balodis" pamatojoties uz trijstūra pamatformu; turpināt mācīties, kā koncentrēties uz...
Mērķis: brīvā laika aktivitāšu organizēšana, intereses veidošana par papīra māksla. Uzdevumi: Izglītojoši: iemācīt bērniem salocīt zivi, nostiprināt bērnu zināšanas par ģeometriskiem pamatjēdzieniem (leņķis, sāni, veidot idejas par zivīm. Attīstošs: mazo...
Origami, papīra dizains. Nodarbības piezīmes, NOD - Nodarbību piezīmes par origami bērniem vecumā no 5 līdz 7 gadiem par māksliniecisko un estētisko attīstību "Pīlādžu zars"
Publikācija “Origami nodarbības kopsavilkums ar bērniem vecumā no 5-7 gadiem...” Nodarbības kopsavilkums ar bērniem vecumā no 5 - 7 gadiem par māksliniecisko un estētisko attīstību "Pīlādža zars" (origami) Tēma: "Pīlādža zars". Mērķis: turpināt mācīt bērniem salocīt papīru uz pusēm pa diagonāli, saskaņojot pretējos stūrus, skaidri izgludinot krokas. Trenējies darboties...
Attēlu bibliotēka "MAAM-bildes"
OOD kopsavilkums par projektēšanu no papīra, izmantojot atkritumu materiālu “Raķete” vecākajā grupā OOD par dizainu senioru grupā “Raķete” Mērķis: iemācīt konstruēt raķeti no papīra, izmantojot atkritumu materiālus. Mērķi: Izglītojoši: attīstīt prasmi izveidot trīsdimensiju struktūru no papīra, izmantojot paraugu. Nostiprini prasmi vērpt apli konusā....
Nodarbības kopsavilkums “Papīra laivas konstruēšana” Maiņu darbinieka darbs Maiņu darbinieka nodarbības “Laivas uzbūvēšana no papīra” kopsavilkums. 2019. gads skolotājs: Kondrašova T.N. Nodarbības kopsavilkums (otrās maiņas skolotāja darbs) par “Laivas” noformēšanu no papīra Programmas saturs: 1) Turpināt mācīt, kā saliekt lapu dažādās...
Ilgtermiņa nodarbību plānošana “Papīra maģiskā transformācija” (origami) ORIGAMI NODARBĪBU PERSPEKTĪVĀ PLĀNOŠANA “PAPĪRA MAĢISKĀS TRANSFORMĀCIJAS” (vecākā grupa) MĒNESIS NEDĒĻAS TĒMA MĒRĶI, UZDEVUMI LITERATŪRA 1. septembris “Noteiktā valstībā, noteiktā stāvoklī” Ievads “Origami” tehnikā, tās izcelsmē. Iepazīstoties ar īpašumiem...
Origami, papīra dizains. Nodarbības piezīmes, GCD - Nodarbības piezīmes “Zelta zivtiņa” aplī “Origami”.
Nodarbība “Zelta zivtiņa” Mērķi: - Nostiprināt bērnos spēju savā darbā kombinēt dažādas tehnikas: zīmēšanu, darbu ar plastilīnu un vizuļiem. - Izkopt vēlmi veikt savu darbu pēc iespējas labāk, glīti un pareizi salokot papīru. Priekšdarbi: -...
GCD kopsavilkums “Transporta veidi. Kuģis", izmantojot origami tehnikas Mērķis: iepazīstināt bērnus ar origami mākslu. Uzziniet, kā izveidot laivu no papīra. Uzdevumi: Izaudzināt interesi par origami; Attīstām prasmi rūpīgi salocīt papīra lapu, labi izgludinot locījumus. Mēs nostiprinām zināšanas par ģeometriskām formām - kvadrātu, trīsstūri;...
Ārpusskolas pasākumu tehnoloģiskā karte
Skolotājas pilns vārds – Donova Gaļina Anatoljevna
klase - 3
Virziens – māksliniecisks un estētisks
Tēma - "Moduļu origami"
Nodarbības veids: Nodarbība ar integrācijas elementiem, izmantojot informācijas tehnoloģijas.
Mērķis: Kopīgu aktivitāšu prasmju veidošana, izmantojot personīgo pieredzi projekta aktivitātēs. Plānotie rezultāti:
Priekšmeta zināšanas, priekšmetu darbības | UUD |
|||
regulējošas | izglītojošs | komunikabls | personisks |
|
|
|
|
|
|
Nodarbības gaita
Nodarbības posma nosaukums | Ilgums minūtēs | Mērķis | Darba metodes un tehnikas | FOUD (organizācijas mācību aktivitātes forma) | Skolotāju aktivitātes | Studentu aktivitātes | Gaidāmais Rezultāts |
|
1. Organizatoriskais moments. Psiholoģiskais noskaņojums. | 2 minūtes. | 1. slaids | Frontālais | Sagatavojiet studentus darbam. | Bērni gatavojas darbam. | Labs garastāvoklis. |
||
2. Zināšanu papildināšana. | 5 minūtes. | Apkopojiet bērnu zināšanas par moduļu origami. | 2. slaids 3. slaids Blitz aptauja | Frontālais | Uzdot jautājumus | Mācību motivācija. Pievērsiet uzmanību nodarbības tēmai. |
||
3.Stundas tēmas un mērķa formulēšana. | 2 minūtes. | Pilnveidot prasmi formulēt nodarbības tēmu un mērķi. | 4. slaids 5. slaids | Problēma-dialogs. | Frontāls, individuāls. | Izveidojiet situāciju, lai formulētu tēmu un mērķi. | Viņi atbild, argumentē, analizē. | Tēmas un mērķa pieņemšana. |
4. Problēmas izklāsts. | 5 minūtes. | Uzlabot spēju identificēt un formulēt problēmu. | Darbs ar instrukcijām. | Problēma-dialogs. | Tvaika istaba | Rokasgrāmata, palīdzība problēmas formulēšanā. | Lasi, argumentē, formulē | Skolēnu interese rast problēmas risinājumu. |
5. Meklējiet problēmas risinājumu. Darbs grupās. | 10 min. | Veidojiet sadarbības prasmes | Patstāvīgs darbs pāros. | Problēma-dialogs. | Tvaika pirts, frontālā. | Sniegt palīdzību pāriem, kuriem nepieciešams atbalsts. | Viņi strādā neatkarīgi. | Veids, kā atrisināt problēmu. |
6. Praktiskais darbs. | 15 minūtes. | Atkārtojiet un pastipriniet origami paņēmienus. | 7. slaids Patstāvīgs darbs. | Paskaidrojošs un ilustratīvs. | Tvaika istaba. | Izskaidrojiet origami metodes un sniedziet palīdzību. | Izdari darbu (zaķis). | Zaķu modeļi. Bērnu vēlme izmantot savu darbu. |
7. Iegūto zināšanu nostiprināšana. | 4 min. | Izglītojoša un praktiska projekta izveide. | Zaķu novietošana izcirtumā. | Projekta aktivitātes. | Grupa | Viņi novieto zaķus izcirtumā. | Izcirtuma modelis ar zaķiem |
|
8. Reflektīvi-vērtējošais posms. | 2 minūtes. | Uzlabojiet skolēnu pašvērtējumu. | Vispārīgi jautājumi. Verbālais novērtējums. | Frontāls, individuāls. | Uzdodiet jautājumus, piedāvājiet verbālās pašnovērtējuma iespējas. | Viņi paši atbild un novērtē. | Nodarbības mērķa izpilde. |
|
Nodarbību rezultātu diagnostika | ||||||||
Mājasdarbs. | Pagatavojiet savu gulbi saskaņā ar instrukcijām. |
Pielikums Nr.1
TRĪSSTŪRA MODUĻU RAŽOŠANA
Paņemiet parastu A4 lapu un katru reizi salokiet to uz pusēm, sagrieziet lapu 16 gabalos.
1. Pārlokiet taisnstūri uz pusēm
2. Tālāk salieciet un iztaisnojiet loksni. Tas ir nepieciešams, lai atzīmētu vidu. Pagriezietieskalns
sev
3. Salieciet sagataves malas virzienā uz loksnes vidu
4. Apgrieziet savu nākamo moduli uz otru pusi
5. Paceliet lapas malas uz augšu
7. Tagad salieciet to atpakaļ
8. Tagad atkal salokiet mazos trīsstūrus pa jau iezīmētajām līnijām un paceliet amatniecības malas uz augšu
9. Tagad salieciet lapu uz pusēm
Urrā! Tagad mums ir modulis ar diviem stūriem un divām kabatām
Kā savienot moduļus kopā
Kad esat izveidojis divus vai vairākus moduļus, izmantojot iepriekš minēto diagrammu, tos var savienot viens ar otru dažādos veidos. Varat tos savienot, ievietojot vienu otrā, kā parādīts attēlā.
2. pielikums
Instrukcijas