Tiešā izglītības joma "Izziņa" Didaktisko spēļu kartotēka vidējās grupas kartotēkai (sekundārajai grupai) par tēmu. Didaktiskā spēle "Kurš, kurš, kurš?" Didaktiskā spēle neatkarīgi no tā, vai tas notiek vai nē

Nadežda Permjakova
"Vai tas notiek vai nē?" Nodarbības kopsavilkums par reālu un nereālu notikumu identificēšanu VIII tipa skolas skolēniem

Nodarbību pieraksti speciālās izglītības skolēniem(labošanas) VIII tipa skolas. Sastādījis: skolotāja I kategorija N. N. Permjakova.

Priekšmets: Didaktiskā spēle "Tātad notiek vai nē

Mērķis: Komunikācijas prasmju veidošana caur spēli.

Uzdevumi:

Sniedziet priekšstatu par reāli un nereāli notikumi.

Uzziniet identificēt īsto un nereālo uz spēli balstītas situācijas "Tātad notiek vai nē

Mutiskās runas labošana un attīstība, veidojot vienkāršus teikumus.

Izkopt motivāciju trenēties caur spēli.

Aprīkojums: slaidi, izdales materiāli, multfilma pēc Kornija Čukovska dzejoļa "Apjukums".

Nodarbības gaita.

Audzinātāja. Puiši, vai jums patīk spēlēties?

Bērni. Jā, mums patīk spēlēt.

Audzinātāja. Kādas spēles jūs zināt?

Bērni. Paslēpes. Pie lāča mežā. Trešais ir papildus utt.

Audzinātāja. Labi darīts, jūs nosaucāt daudzas spēles. Šodien iepazīstināsim jūs ar spēlēm, kuras var apvienot vienā grupā "Tātad notiek vai nē Kas, jūsuprāt, mums būs jāuzmin šajās spēlēs?

Bērni. Mums būs jāuzmin, kas tas tiešām notiek.

Audzinātāja. Pa labi. Atcerieties:

- Pasākumi kas notiek, patiesībā sauc « īsts» .

- Pasākumi lietas, kas dzīvē nenotiek, ir « nereāli notikumi» .

Audzinātāja. Kāds vārds var aizstāt vārdu « nereāls» ?

Bērni. Vārds « nereāls» var aizstāt ar vārdu "izdomāts".

Audzinātāja. Pa labi. Izdomāts notikumi ir pasakas. Fabulām ir īpaša vieta bērnu radošumā – tajās ir neparasti pievilcīgs spēks. Šie darbi ir balstīti uz apgāšanās normām, uz tiem neparastu iezīmju uzspiešanu objektiem. Šī ir ļoti interesanta spēle. Mēģināsim to nospēlēt?

Audzinātāja. Es jums piedāvāšu visvienkāršākās situācijas, un jūs atbildēsit, tas notiek vai nē. Tas ir skaidrs?

Audzinātāja. Vilks klīst pa mežu.

Bērni. Tātad Tas notiek.

Audzinātāja. Vilks sēž uz koka.

Bērni. Ne tā Tas notiek.

Audzinātāja. Katliņā tiek vārīta zupa.

Bērni. Tātad Tas notiek.

Audzinātāja. Krūzīti apcep pannā.

Bērni. Ne tā Tas notiek.

Audzinātāja. Pa debesīm lido filca zābaki.

Bērni. Ne tā Tas notiek.

Audzinātāja. Kuģis kuģo pa viļņiem.

Bērni. Tātad Tas notiek.

Audzinātāja. No rīta veicam vingrinājumus.

Bērni. Tātad Tas notiek.

Audzinātāja. Pusdienas sastāv no trim ēdieniem.

Bērni. Tātad Tas notiek.

Audzinātāja. Dīķī aug koks.

Bērni. Ne tā Tas notiek.

Audzinātāja. Meitene zīmē māju.

Bērni. Tātad Tas notiek.

Audzinātāja. Māja zīmē zēnu.

Bērni. Ne tā Tas notiek.

Audzinātāja. Tagad mēģiniet to spēlēt pats, izdomājot savas situācijas.

Bērni paši izdomā savas situācijas ķēdē.

Audzinātāja. Labi darīts, jūs labi apguvāt šo spēli. Mazliet atpūšamies.

Fiziskie vingrinājumi.

Audzinātāja. Puiši, apsēdīsimies tuvāk krēsla malai, atspiedīsimies uz muguras. Novietosim rokas brīvi uz ceļgaliem, kājas nedaudz nošķirtas. Uzmanību!

Ikviens var dejot

Lēc, skrien, zīmē.

Bet ne visi to vēl var izdarīt

Atpūties, atpūties.

Vispārējā miera formulu skolotājs izrunā klusā balsī, lēnā tempā, ar garām pauzēm.

Mums ir šāda spēle

Ļoti viegls, vienkāršs

Kustība palēninās. Spriedze pazūd.

Un tas kļūst skaidrs: Atpūta ir patīkama!

Audzinātāja. Cieši saspiediet pirkstus dūrē. (Rāda rokas uz ceļiem.) Lai kauli kļūtu balti. Lūk, cik saspringtas ir tavas rokas! Daudz spriedzes! Mums ir nepatīkami šādi sēdēt. Manas rokas ir nogurušas. Pārtrauciet saspiest pirkstus un iztaisnojiet tos. Tātad rokas atslāba. Viņi atpūšas. Manas rokas kļuva siltākas. Tas kļuva viegli un patīkami. (Vingrinājums tiek veikts trīs reizes.) Tagad klausieties un dariet kā es. Mierīga ieelpošana un izelpa, nekustīgi vienreiz: ieelpo izelpo.

Rokas uz ceļiem

Dūres sažņaugtas

Stingri, ar spriedzi,

Pirksti ir nospiesti.

nospiediet īkšķi uz pārējo.

Saspiediet pirkstus ciešāk

Atlaižam, atvelkam.

(Ir viegli pacelt un nomest katra bērna atslābināto roku.)

Mēs lieliski atpūtāmies?

Bērni. Jā, mēs labi pavadījām laiku.

Audzinātāja. Tagad skatieties multfilmu, kuras pamatā ir Kornija Čukovska dzejolis "Apjukums" un saki, ka tas tā nav Tas notiek?

Kaķēni ņaudēja:

"Mums ir apnicis ņaudēt!

Mēs gribam kā sivēni,

Grunt!"

Un aiz tiem ir pīlēni:

"Mēs vairs nevēlamies čīkstēt!

Mēs gribam kā mazas vardītes,

Krākt!"

Cūkas ņaudēja:

Kaķi ņurdēja:

Oink oink oink!

Pīles kurkstēja:

Kwa, kwa, kwa!

Cāļi čīkstēja:

Čaks, čaks, čaks!

Mazais Zvirbulis auļoja

Un govs ņaudēja:

Pieskrēja lācis

Un rūksim:

Ku-ka-re-ku!

Un dzeguze uz kuces:

"Es negribu kliegt, dzeguze,

Es reju kā suns:

Ak, va, va!

Tikai mazs zaķis

Bija labs zēns:

Neņurdēja

Un viņš neņurdēja -

Guļus zem kāpostiem

Viņš burkšķēja kā zaķis

Un muļķīgi dzīvnieki

Pārliecināja:

"Kam likts čivināt,

Neburkšķ!

Kam ir pavēlēts murrāt -

Nečivināt!

Nav būt vārnai

Nelidiniet vardes

Zem mākoņa!"

Bet smieklīgi dzīvnieki -

Sivēni, lāču mazuļi -

Viņi izjoko vairāk nekā jebkad agrāk,

Viņi negrib klausīties zaķi.

Zivis staigā pa lauku,

Krupji lido pāri debesīm

Peles noķēra kaķi

Viņi mani ielika peļu slazdā.

Un gailenes

Paņēmām sērkociņus

Dosimies uz zilo jūru,

Zilā jūra bija apgaismota.

Jūra deg,

No jūras izskrēja valis:

"Čau, ugunsdzēsēji, skrieniet!

Palīdzi, palīdzi!"

Ilgs, ilgs krokodils

Zilā jūra tika nodzēsta

Pīrāgi un pankūkas,

Un kaltētas sēnes.

Divas mazas vistas skrēja,

Laistīts no mucas.

Peldēja divas ruffas

Laistām no kausa.

Mazās vardītes skrēja,

Viņi laistīja no vannas.

Sautējiet, sautējiet - nelieciet ārā,

Viņi to piepilda - viņi to nepiepilda.

Tad ielidoja tauriņš,

Viņa vicināja spārnus,

Jūra sāka izdzist -

Un tas izdzisa.

Dzīvnieki bija laimīgi!

Viņi smējās un dziedāja,

Ausis plīvoja

Viņi sita ar kājām.

Atkal sākušas zosis

Kliedz kā zoss:

Ha-ha-ha!

Kaķi murrāja:

Mur-mur-mur!

Putni čivināja:

Atzīmē-čivināt!

Zirgi iesmējās:

Mušas zumēja:

Vardes mazuļi kurkst:

Kva-kva-kva!

Un pīlēni čīkst:

čaks-čaks-čaks!

Sivēni ņurd;

Oink oink oink!

Muročka tiek iemidzināta

Mans dārgais:

Baiushki čau!

Baiushki čau!

Bērni paskaidro, ka tas tā ir tas notiek un nenotiek.

Audzinātāja. Un tagad mēs turpināsim spēli, tikai noteikums būs nedaudz sarežģītāks. Tam, kurš pamana fabulu, jāpierāda, kāpēc tā nav Tas notiek. Vai tu esi gatavs?

Audzinātāja. Vasarā, kad spīdēja spoža saule, mēs ar puikām devāmies pastaigāties. Viņi no sniega izveidoja slidkalniņu un sāka braukt ar ragaviņām.

Bērni. Vasarā nevar uztaisīt sniega slidkalniņu un nobraukt ar ragaviņām, jo ​​sniega nav.

Audzinātāja. Ir pienācis pavasaris. Visi putni aizlidoja. Bērni jutās skumji. Taisīsim putniem mājiņas! – Vova ierosināja. Kad putnu mājiņas bija piekārtas, putni tajās apmetās, un bērni atkal sāka izklaidēties.

Bērni. Pavasarī putni nevis aizlido, bet atlido.

Audzinātāja. Vitjai šodien ir dzimšanas diena. Viņš uz bērnudārzu atnesa sev gardumus draugi: āboli, sāļās konfektes, saldie citroni, bumbieri un cepumi.

Bērni ēda un bija pārsteigti.

Bērni. Konfektes nav var būt sāļš, un citroni ir saldi.

Audzinātāja. Visi bērni priecājās par ziemas atnākšanu. "Tagad mēs brauksim ar ragaviņām, slēposim, slidosim", - teica Sveta. "Un man patīk peldēties upē," sacīja Ļuda, "mēs ar māti dosimies uz upi un sauļosimies.

Bērni paskaidro, kas šajā stāstā ir nepareizi un kāpēc.

Audzinātāja. Vai vēlaties klausīties bērnu rakstnieka Samuila Jakovļeviča Maršaka dzejoli par izklaidīgu cilvēku?

Audzinātāja. Bet vispirms pastāstiet man, ko šis vārds nozīmē "izklaidīgs"?

Bērni. Izklaidīgs cilvēks ir tas, kurš visu sajauc.

Audzinātāja. Pēc dzejoļa noklausīšanās, pastāstiet man, ko izklaidīgais apmulsa?

Reiz dzīvoja kāds izklaidīgs cilvēks

Baseyannaya ielā.

No rīta viņš apsēdās savā gultā,

Es sāku vilkt kreklu,

Viņš ielika rokas piedurknēs -

Izrādījās, ka tās bija bikses.

Tāds izklaidīgs

No Basseynaya ielas!

Viņš sāka vilkt mēteli -

Viņi viņam saka: ne tas.

Viņš sāka vilkt kājās getras -

Viņi viņam saka: nav tavs.

Tāds izklaidīgs

No Basseynaya ielas!

Cepures vietā ceļā

Viņš uzlika pannu.

Filca zābaku vietā cimdi

Viņš to pārvilka pāri papēžiem.

Tāds izklaidīgs

No Basseynaya ielas!

Reiz tramvajā

Viņš bija ceļā uz staciju

Un, atverot durvis,

Es teicu konsultantam:

dārgs

Dārgais kariete!

Dārgais kariete

Mīļais!

Caur bieziem un plāniem

Man ir jāiet.

Vai tas ir iespējams ar tramvaju

Vai apturēt dzelzceļa staciju?

Padomnieks bija pārsteigts -

Tramvajs apstājās.

Tāds izklaidīgs

No Basseynaya ielas!

Viņš devās uz bufeti

Pērciet sev biļeti.

Un tad es metos pie kases

Nopērc pudeli kvasa.

Tāds izklaidīgs

No Baseyannaya ielas!

Viņš skrēja uz platformu,

Viņš iekāpa atkabinātajos ratos,

Viņš ienesa saiņus un koferus,

Es pabāzu tos zem dīvāniem,

Sēdēja stūrī loga priekšā

Un aizmiga mierīgā miegā.

Kas tas par pieturu? -

Viņš kliedza agri no rīta.

Un viņi saka no platformas:

Šī ir Ļeņingradas pilsēta.

Viņš atkal nedaudz gulēja

Un atkal es paskatījos ārā pa logu,

Redzēju lielu dzelzceļa staciju,

Es biju pārsteigts un teicu:

Kas tas par pieturu?

Bologoe vai Popovka?

Un viņi saka no platformas:

Šī ir Ļeņingradas pilsēta.

Viņš atkal nedaudz gulēja

Un atkal es paskatījos ārā pa logu,

Redzēju lielu dzelzceļa staciju,

Pasniedza roku un teica:

Kāda veida stacija šī ir?

Dibuny vai Yamskaya?

Un viņi saka no platformas:

Šī ir Ļeņingradas pilsēta.

Viņš kliedza: -Kas par joku!

Es eju otro dienu,

Un es atgriezos

Un es nonācu Ļeņingradā!

Tāds izklaidīgs

No Baseyannaya ielas!

Bērni atbild uz jautājumu, ko izklaidīgais cilvēks samulsināja.

Audzinātāja. Labi darīts, jūs uzmanīgi klausījāties un labi atbildējāt, un tagad strādāsim ar attēliem "Ko mākslinieks sajauca?"\ Skatīt pielikumu \.

Bērni skaidro, ko mākslinieks sajaucis.

Audzinātāja. Labi darīts, jūs šodien ļoti aktīvi strādājāt, esmu gandarīts par jums. Mūsējais ir beidzies klasē. Ak, jūs uzzinājāt kaut ko jaunu klasē? Kas tev patika visvairāk?

Bērni. Viņi izsaka savu viedokli.

Spēlētāju skaits: jebkurš
Papildus: papīrs, pildspalvas
Iedodiet katram spēles dalībniekam zīmuli un papīra lapu. Jums ir jāuzraksta divdesmit vārdi (parasti lietvārdi), kas ietver patskaņa burtu “A”, kas tiek atkārtots daudzas reizes; citu patskaņu nav. Tādi, piemēram, ir vārdi: "stikls", "zīmulis", "salamandra" utt. Pirmajā no tiem burts "A" parādās divas reizes, otrajā - trīs reizes, bet trešajā - četras reizes. . Spēlētāja interesēs ir izvēlēties vārdus, kuros burts “A” tiek atkārtots pēc iespējas vairāk reižu.

Ir kontakts! - spēle bērniem

Spēlētāju skaits: vismaz trīs (viens līderis un divi uzminētāji)
Papildus: nē
Prezentētājs izdomā vārdu, nosauc tā pirmo burtu (vārdam jābūt lietvārdam vienskaitlī, nominatīvā). Dotā vārda minēšanas kārtā visām definīcijām jāattiecas uz vārdiem, kas sākas ar norādīto burtu (vai turpmāk norādīto burtu secību).
Dalībnieki uzdod koordinatoram definēšanas jautājumus. Prezentētājam ir jāizdomā vārds, kas atbilst definīcijai, un jāatbild: "nē, tas nav ... (norāda dalībnieka norādīto terminu)" vai, ja definīcija skaidri apraksta slēpto vārdu, "jā, tas ir ( slēptais vārds).

Izdomājiet nosaukumu - spēle bērniem

Spēlētāju skaits: jebkurš
Papildus: grāmatas ar dzejoļiem
Izvēlieties vairākus īsus bērnu dzejoļus (no krājumiem).
Lasiet savam bērnam dzejoļus, nenosaucot nosaukumu, un aiciniet bērnu izdomāt katra dzejoļa nosaukumu.
Spēle iemācīs jūsu bērnam vispārināt un izcelt galveno domu dzejolī. Mums ļoti patīk šī spēle, dažreiz man liekas, ka bērns izdomā kādu labāku vārdu.

Iepazīšanās - spēle pirmsskolas vecuma bērniem

Spēlētāju skaits: jebkurš
Turklāt: 2 objekti ir identiski pēc būtības, bet atšķiras izpildē
Mēs ņemam divus objektus, kas pēc būtības ir identiski, bet atšķiras izpildījumā. Piemēram, rotaļu klauns un uz papīra uzzīmēts klauns. Jūs varat iepazīstināt vienu klaunu ar otru. "Sveiks! Es arī esmu klauns, mani sauc..., kā ar tevi? Paskaties, tu un es izskatāmies līdzīgi, tikai tev ir sarkana cepure, un man ir zila; tev ir punktveida bantīte, un man ir rūtains...”
Tas ir, attīstās ne tikai analītiskā domāšana, bet arī runas un komunikācijas prasmes.

Spēle bērniem – kam kāds darbs?

Spēlētāju skaits: jebkurš
Papildus: nē
Šī spēle palīdzēs ātri noteikt, kādu priekšmetu vai, teiksim, ķermeņa daļu mērķi bērns vēl nezina. Tas nozīmē, ka ir iemesls viņam par tiem pastāstīt.
Pajautājiet savam bērnam, kādu “darbu” dara mūsu acis, ausis, deguns, rokas utt. Vispirms sniedziet bērnam dažus piemērus, lai viņš saprastu principu.
Varat jautāt par jebkuru telpā vai ārpusē esošo priekšmetu nolūku (kāda funkcija ir gludeklim, ledusskapim, automašīnai utt.)

Neviennozīmīgas atbildes – spēle bērniem domāšanas attīstīšanai

Spēlētāju skaits: jebkurš
Papildus: nē
Iepriekš pārdomājiet jautājumus, uz kuriem var būt neskaidras atbildes. Kad jūsu bērns atbild uz jūsu jautājumiem, jūs varat būt ļoti pārsteigts. Vai šī ir atbilde, kuru jūs no viņa gaidījāt?
Mazie piemēri:
"Mūsu kaķa kažoks ir ļoti..." ;
“Naktī ir ļoti…”;
“Cilvēkiem ir rokas, lai...”;
“Es saslimu, jo...”;

Kas ir dzeloņains? - spēle bērniem

Spēlētāju skaits: jebkurš
Papildus: nē
Mēģiniet kopā ar savu bērnu atcerēties, kas pasaulē ir dzeloņains? Egļu un ežu adatas, šujamadatas un adatas, rožu un mežrozīšu ērkšķi, tēta zods...
Nosauciet dažus dzeloņainus priekšmetus, iespējams, mazulis tiem pievienos citus. Piemēram, pats nosauc koku, ezīti, skujas un adatas. Un, ejot pa parku vai mežu, atrodiet ērkšķu augus un parādiet bērnam ērkšķus. Kāpēc augiem tie ir vajadzīgi? Protams, bērns atcerēsies jūsu spēli un pievienos atradumu kategorijai "dzeloņainas lietas".

Tici vai nē - spēle bērniem

Spēlētāju skaits: jebkurš
Papildus: nē
Raidījuma vadītājs nosauc frāzes, un spēlētājiem no tām jāatrod nepareizās. Jūs varat vienkārši atbildēt “Es ticu” vai “Es neticu” (patiess - nepatiess). Var piekrist, ja frāze ir pareiza, tad spēlētāji lec, un, ja tā ir nepareiza, tad tup.
Vienkāršākā iespēja ir tikai zināšanas:
Šī pildspalva ir zila
Cilvēkiem ir trīs acis
Ūdens ir slapjš
Divi plus divi ir vienāds ar trīs
Tagad mēģināsim ieslēgt loģiku:
Visi kubi ir sarkani
Daži zīmuļi ir saplīsuši
Visi putni lido
Ziemā pastāvīgi snieg

Prieks, prieks, prieks par košiem bērziem
Un rozes uz tām aug ar prieku.
Tas notiek? Kurš atbildēs?

Tas nav lietus no mākoņa, tā nav krusa,
Tad no mākoņa nokrita vīnogas.
Tas notiek? Kurš paskaidros?

Steidzies uz mežu un salasīt tur visus ziedus.
Ātri nolauž zarus un iznīcini putnu ligzdas.
Neatkarīgi no tā, vai tas notiek vai nē, sniedziet man atbildi pēc iespējas ātrāk?

Ja izcirtumā ir atkritumi,
Ieliksi iepakojumā vai nē?
Kurš sniegs pareizo atbildi?

Vāveres, veiklie cilvēki, izraka eju pazemē.
Ir guļamistabas un noliktavas telpas, ir halle un birojs
Neatkarīgi no tā, vai tas notiek vai nē, kurš no jums man sniegs atbildi.

Esmu gatavs palīdzēt mežā, saplēsu tīklu, iznīcināju zirnekļus.
Atbildiet man draugi, vai es esmu labs meža draugs?

Skudru pūznis man traucēja, es to salauzu ar kociņu.
Sagrauta, sagrauta, vai man labi paveicās?

Mežā atradu ezīti un vedu mājās.
Lai viņš dzīvo pie manis, mēs ar ezīti būsim draugi.
Mans jautājums ir, vai tas ir labi, ka es atvedu ezīti mājās?

Nu tā ir pavisam cita lieta – man tiešām ir vajadzīga palīdzība! Citādi es viena nevarēšu tikt galā ar meža lietām!

Lasot dzejoli “Meža noteikumi”.
Ja jūs atnācāt uz mežu pastaigāties,
Elpojiet svaigu gaisu
Skrien, lec un spēlē
Tikai neaizmirsti,
Ka mežā nevar trokšņot,
Pat ļoti skaļi dziedāt.
Mazie dzīvnieki būs nobijušies -
Viņi aizbēgs no mežmalas.
Nelauziet arī zarus.
Nekad neaizmirsti
Noņemiet gružus no zāles.
Nav velti jālasa ziedi.
Nešaujiet ar katapulti...
Viņi nāk uz mežu atpūsties.
Ļaujiet tauriņiem lidot.
Nu kam viņi traucē?
Šeit nevajag visus ķert,
Stamp, aplaudē, sit ar nūju.

Vadošais: Mīļā Lesovičok, mēs ieradāmies mežā, lai labāk uzzinātu par tā iemītniekiem. Vai jūs mums palīdzēsiet šajā jautājumā?

Lesovičok: Nu, protams, es palīdzēšu un pastāstīšu visu par mūsu meža dzīvi!
Lai nāk pie manis mežā,
Mums jāatrod atslēga uz to!
Es jums pateikšu mīklas
Gaidu atbildes no jums, draugi!

Ja tos uzminēsi, uzreiz sapratīsi, kādi koki aug mūsu mežā.

Taisni debesīs, steidzoties augšā
Paskatieties uzmanīgi.
Ne bērzs, ne apse
Lapu nav, ir skujas. (Egle.)

Ne bērzs, ne pīlādži -
Viņa stāv klusēdama.
Bet tikai vējš pāries,
Visa lapotne uz tā trīc. (Apse.)

Nāks brīnišķīgs rudens,
Koks kļūs sarkans.
Lapas ir spožas zvaigznes,
Zeltains un karsts! (Kļava.)

Krievu skaistums
Stāv izcirtumā
Zaļā blūzē
Baltā sarafā. (Bērzs.)

Viņš krata savu sulīgo vainagu,
Zaļās lapas čaukst.
Paskaties starp zariem,
Cik ozolzīļu nogatavojas? (Ozols.)

Tā ka priedes, liepas, egles
Viņi neslimo, kļuva zaļi,
Uz jauniem mežiem
Paceļas debesīs
Tos putnu skaņām un trokšņiem
Kurš sargā? - (Mežsargs.)

Lesovičok: Tieši tā, puiši, mežsargs vai mednieks ir galvenais cilvēks mežā, meža aizsargs, mans labākais palīgs! Viņš uzrauga jauna meža stādīšanu, aizsargā mežu no kaitēkļiem, uguns un cilvēkiem, kas bez atļaujas cirta kokus un šauj dzīvniekus. Puiši, kuri ir galvenie koku iemītnieki mežā? (Bērnu atbildes.)
Mežā dzīvo daudzi putni, bet ne vienmēr tos var redzēt; visbiežāk mēs dzirdam viņu dziedāšanu. Uzminiet, kurš putns dzied.

Lesovičok: Puiši, vai jūs dzirdat, ka kāds dūc? Lesovičoks un bērni paskatās apkārt. Tas, kurš, izrādās, bija buzzing. Meža zēns noņem no koka spāri. Spēlēsim ar viņu.

Spēle "Noķer spāri".
Tiek izsaukti vairāki bērni, kuri lec augšā un lejā, cenšoties aizsniegt priekšmetu, kas pakārts virs bērna paceltās rokas.
Tiek izcelti bērni, kuri varēja pieskarties objektam.

Lesovičok: Dzīvnieki dzīvo mežā. Un kādas pēdas mums palīdzēs noskaidrot.

Spēle "Kāda pēdas?"
Šeit ir pirmā pēda -
Izkaptim nav bedres, Viņam bedre nav vajadzīga, Viņa kājas glābj no ienaidniekiem, Un miza glābj no bada. (Zaķis.)
Otrā pēda – tu un es atpazīstam dzīvnieku
Saskaņā ar divām šādām zīmēm
Viņš valkā kažoku pelēkajā ziemā,
Un vasarā sarkanā kažokā. (Vāvere.)

Trešā pēda - pieskarties zālei ar nagiem,
Skaists vīrietis staigā pa mežu,
Staigā drosmīgi un viegli
Ragi izpletās plaši. (Alnis.)

Viltīgs krāpnieks, sarkana galva
Pūkainā aste ir skaistums,
Un viņu sauc... (Fox.)

Meža īpašnieks pamostas pavasarī,
Un ziemā zem puteņa gaudot
Viņš guļ sniega būdā. (Lācis.)

Lesovičok: Labi darīts, jūs uzminējāt dzīvniekus pēc viņu pēdām. Spēlēsim ar viņiem.

Spēle "Dejo, parādi savas kustības."
- Lāci, lāci, dejo, parādi man savas kustības.
Bērns lāča cepurē iziet aplī un veic kustības, bērni atkārto pēc viņa un tā tālāk ar visiem dzīvniekiem.

Lapsa - mazā lapsa, dejo, rādi savas kustības.
- Pele, pele, dejo, parādi savas kustības.
- Zaķīti, zaķīti, dejo, parādi savas kustības.
- Varde, varde, dejo, parādi savas kustības.

Pēc spēles skolotājs savāc bērnu cepures un apsēžas pie ugunskura.
Saruna "Kurš ko dzird?"
Kuram meža dzīvniekam, jūsuprāt, ir labāka dzirde? Tie, kam ir lielas ausis, dzird labāk. (Bērni skatās uz dzīvnieku ausīm attēlos un uzzina, ka alnis dzird vislabāk.)
Sikspārnei ir lielas ausis, viņa dzird labāk nekā jebkurš cits, taču jūs viņu šeit negaidīsit. Tagad ir diena, viņa sēž kaut kur ieplakā vai alā, guļ otrādi un otrādi, ar nagiem pieķērusies pie kādas dzegas. Par viņu saka, ka viņa ne tikai dzird, bet arī redz ar ausīm.
Bet, lai kā jūs skatītos sienāza galvu, jūs šeit neatradīsit ausis. Pat ja jūs meklējat stundu, jūs to neatradīsit. Jo viņu tur nav. (Bērni skatās sienāža attēlu.) Sienāzis dzird ar kājām. Viņu ausis ir šauras spraugas uz priekšējām kājām. Klausoties sienāzis nepagriež galvu pret skaņu, bet rāda kājas. Putni slikti dzird. Lielākajai daļai cilvēku nav ausu, tāpēc viņi slikti dzird un visvairāk paļaujas uz savām acīm. Bet starp tiem ir arī izņēmumi: tie, kuriem jāmedīt naktī - pūce, pūce. Viņu ausis ir izgatavotas no spalvām. Viņi lieliski dzird.
Šeit ir bite, muša, odi, kodes, kas dzīvo tautas namā un ēd viņu lietas un ēdienu - viņi dzird ar ūsām. sisenis - vēders. Zivis un vēži dzird ar visu ķermeni.

Marija Aleņika
Verbālā didaktiskā spēle "Vai tas notiek vai nenotiek?"

Vārdu spēle"Tātad notiek vai nē

Mērķis: Attīstīt bērnu domāšanas loģiku, garīgo aktivitāti, brīvprātīgo uzmanību un atmiņu. Bagātiniet katra bērna izziņas sfēru, izmantojot rotaļīgu mijiedarbību. Izkopt interesi par runu spēles, emocionāla atsaucība un adekvāta reakcija uz joku.

Spēle"Tātad notiek vai nē var izmantot arī kā runas attīstības korekcijas līdzekli, strādājot ar bērniem - runas patologi ar ODD.

Spēles noteikumi: bērni uzmanīgi klausās teikumu, ko skolotājs nolasa, un, pamatojoties uz šajā teikumā aprakstītās situācijas loģikas analīzi, sniedz atbildi: Tātad notiek vai nē. Ja kāds no bērniem kļūdās, skolotājs, atsaucoties uz

informācijas avots vai viņa paša erudīcija, to labo, bet tikai tad, ja bērni paši to nevar izdarīt.

Skolotājs Bērni

Pa debesīm lido kaķis.

Mamma mazgā meitu.

Vilks sēž uz koka.

Un valis peld pa jūru.

Saša pats devās uz skolu.

Kaza dod pienu.

Meitene mazgā kleitu.

Blaktis slauka mūsu pagalmu.

Siers sakoda visu peli.

Vilks uzbruka zaķim.

- "Vārna"- gailis dziedāja.

Gans veda bērnus uz skolu.

Ļena ēda desu.

Vovu sakoda lapsene.

Cepurē tiek gatavots kompots.

Un uz jumta klīst kaķis.

Mēs spēlējam labi?

Mēs būsim spēlēt vēl?

Govij ir divas kājas.

Bērni ēda pīrāgus.

Ziemā tauriņš lido.

Vasarā gaudo putenis.

Liels lācis guļ bedrē.

Maša prot dziedāt dziesmas.

Zirgs ir mazāks par zvirbuli.

Vairāk nekā zirgs ir cūka.

Sivēniem ir tamborēta aste.

Puišiem arī ir astes.

No rīta ejam gulēt.

Ziemā mums patīk sauļoties.

Alnis mežā nogalināja zaķi.

No oša koka nokrita zīle.

Bezdelīga knābā graudus.

Sēne aug uz koka

Desmit ir trīs un pieci

Mēs tur būsim atkal spēlēt?

Zaķim ir gara aste.

Pāri jūrai tiks izmests tilts.

Kamielim ir divi kupri

Bebriem ir būda upē.

Kāpurs vērpj zīdu

Skudra rāpo pa ledu

– Ezītis saldi guļ visu vasaru

Lācis maisa stropus

Ir ausainie eži.

Valzirgi peld upē

Pūces naktī guļ ieplakā

Čiekuri aug uz priedes

Čūskai nav ausu

Un kurmju žurkām nav acu.

Ūdens var būt ciets.

Kaut kur ir no ledus veidoti kalni.

Zirnekļiem ir astoņas acis.

Cilvēki ēd tārpus.

Sivēniem ir pieci nagi.

Lapsām arī tādas ir.

Pingvīnam ir cālis.

Un tagad spēle ir beigusies!

Publikācijas par šo tēmu:

Ģeometriskās figūras. Didaktiskā spēle pirmsskolas vecuma bērniem par matemātisko jēdzienu veidošanu “Uzmini, kas ir nepareizi?” Didaktiskā spēle pirmsskolas vecuma bērniem par matemātisko jēdzienu veidošanos: "Uzminiet, kas ir nepareizi?" Mērķis: turpināt mācīt bērniem vārdus.

Novikova Rita Didaktiskā spēle “Kad tas notiek?” Mērķis: - Turpināt veidot bērnu zināšanas par gadalaikiem un nosaukt tos noteiktā veidā.

Didaktiskā spēle bērnu zināšanu attīstīšanai (vai atjaunināšanai) par objektu izmēriem Didaktiskā spēle “Burvju soļi” (vidējās grupas bērniem). Mērķis: noteikt attiecību veidošanas spēju attīstības līmeni.

Spēles nosaukums ir “Tas ir dārzenis, tas ir auglis” Mērķis: nostiprināt bērnu zināšanas par augļiem un dārzeņiem, spēju uzrakstīt aprakstošu stāstu. Mērķi: mācīt.

Didaktiskās spēles palīdz bērniem pilnīgāk attīstīt krāsu izjūtu. Didaktiskās spēles palīdz attīstīt bērnu krāsu izjūtu. U.

Kāpēc mums vajadzīgas pasakas? Ko cilvēks tajās meklē? Varbūt laipnība un pieķeršanās. Varbūt vakardienas sniegs. Pasakā uzvar prieks, Pasaka.

Notiek ielāde...Notiek ielāde...