Nodarbības par FAMP kopsavilkums sagatavošanas grupai ar prezentāciju. Nodarbība par FAMP ar prezentāciju sagatavošanas grupai skolai Noslēguma nodarbība sagatavošanas grupā par eksperimentiem

MBDOU "Bērnudārzs "Pasaka"

Belokurikha.

Tēma: “Ceļojums uz matemātisko valstību”

(stunda - apgūtā vispārinājums).

Pedagogs: M.V. Oreškina

2017. gads

Mērķis: apkopot iegūtās zināšanas, attīstīt patstāvīgā radošā darba prasmes, mācīt bērnus strādāt grupās; radīt interesi par matemātiku; nostiprināt, paplašināt un padziļināt bērnu zināšanas matemātikā.

Uzdevumi:

stiprināt bērnu spēju sastādīt un risināt saskaitīšanas un atņemšanas uzdevumus;

apmācīt bērnus prasmi veikt aritmētiskos darbības.

atkārtojiet skaitļu sastāvu.

attīstīt domāšanu, runu, atmiņu, loģisko domāšanu, uzmanību; mācīšanās prasmes.

kopt draudzīgas attiecības, vēlmi nākt palīgā draugam.

attīstīt bērnu loģisko domāšanu.

attīstīt atjautību, atjautību, iniciatīvu aktīvā garīgajā darbībā.

kultivēt kolektīvisma jūtas.

Aprīkojums: multivides prezentācija.

Aprīkojums studentiem: kartītes ar uzdevumu “Turpināt skaitļu sēriju”, kartītes ar cipariem, kartītes ar piemēriem.

Nodarbības gaita.

(bērni sēž uz paklāja).

Puiši, vai jums patīk pasakas? Es gribu jums pastāstīt pasaku, bet ne vienkāršu, bet matemātisko. Klausīties uzmanīgi. Mums būs nepieciešama jūsu palīdzība. Tālu, tālu aiz jūrām, aiz kalniem ir viena valsts, kas “peldējas” ābeļu ziedos. (2. slaids)

To sauc par matemātiku. Šajā valstī dzīvoja divi draugi: “+” un “-”. Viņi bija nešķirami draugi. Un pēkšņi “+” paziņoja, ka viņš ir svarīgāks par “-”. Minuss apvainojās un pārtrauca ar viņu sazināties. Un pēkšņi pilsētās, kur dzīvoja “+” un “-”, sāka notikt dīvainas lietas. Pilsētā, kurā dzīvoja “+”, viss sāka pieaugt: un

dzīvnieki un augi. Brīvas teritorijas palika arvien mazāk, un pilsētā, kurā dzīvoja “-”, gluži otrādi, palika arvien mazāk. Un pēc kāda laika

pilsēta varētu pilnībā izzust. Šo situāciju var labot tikai valsts karaliene Matemātika.

Puiši, vai vēlaties palīdzēt šīs valsts iedzīvotājiem? Es iesaku jums doties ceļojumā pa matemātikas valsti, atrast karalieni un pastāstīt viņai par to

kas notika. Mēs sadalīsimies 2 komandās. Viena komanda būs “Plus”, bet otra – “Mīnus”. Izvelciet mikroshēmu no "burvju maisa". Tas, kurš saņem “-.” sēž pie pareizā galda, un tas, kurš saņem “+”, sēž pie īstā galda. Mūsu ceļojums būs grūts un bīstams. Vispirms jums ir jāizvēlas virziens, un, lai izvēlētos pareizo virzienu, jums ir jāpabeidz uzdevums.

Pirkstu vingrošana.

Lai skaisti uzrakstītu, izstiepsim pirkstus. (klips)

Nu, sāksim ceļojumu? Veiksmi!

Uzdevums Nr.1.

Turpiniet skaitļu sēriju.

1 komanda:

1,2,3,4,5,6,…,…,…,10

9,8,…,…,5,4…,…,…

2. komanda:

1,..,..,…,5,6,7,8,9…

9,…,7,6,…,4,3,..,1.

Nu varējām izvēlēties ceļu, pa kuru dosimies tālāk. (3. slaids) Mūsu priekšā ir mežs. (4. slaids). Cik šeit ir biedējoši un tumši, un jūs neko nevarat redzēt. Kā to var nosaukt? (blīvs). Kādus uzvedības noteikumus mežā jūs zināt? Puiši, vai vēlaties uzzināt, kādi dzīvnieki šeit dzīvo? Lai to izdarītu, jums ir jāatrisina problēmas.

Uzdevums Nr.2

1) Aiz krūma izceļas 8 ausis. Tur paslēpās zaķi. Cik zaķu?

2) Mazuļi paslēpās aiz kalna. Ir redzamas 6 ķepas (lāču mazuļi stāv). Cik mazuļu?

3) No ligzdas lūr ārā 4 knābji. Cik cāļu ir?

4) Visiem kucēniem astes izsprauž aiz kalna. Cik kucēnu, ja redzam 6 astes? (5. slaids).

Mēs atradām visus dzīvniekus un tagad nebaidāmies staigāt līdzi mežs. Dzīvnieki mums uzdeva sarežģītu uzdevumu. Vārdi uz kartēm ir šifrēti. Uzminiet, kas šeit ir rakstīts.

Uzdevums Nr.3

Fiziskie vingrinājumi.(klips)

Nu esam nogājuši pusceļu.

Nedaudz uzmundrināsim sevi un atrisināsim dažas “Jautrās mīklas”.

Uzdevums Nr.4

1. Viss, kas puišiem jāzina

divi plus divi protams... (pieci)?

2. Visi visā pasaulē zina

pirksti uz rokas...(četri)?

3. Visi puiši to noteikti zina

kaķi ir ļoti skaļi...(rej)?

4. Mūsu kaķēns veikli auļo,

viņam ļoti garšo...(burkāni)?

5. Mūsu Seryozha ir ļoti gudra,

viņš vienmēr smejas...(skumji)?

6. Zivs tika izņemta no kaķa,

vai kaķim jāsaka...(paldies)?

Tā mēs gājām garām mežam.

Pēkšņi jauns šķērslis:

Ne ūdens un ne zeme -

Jūs nevarat tikt prom ar laivu

Un jūs nevarat staigāt ar kājām.

(purvs) (6. slaids)

Purvs jāšķērso ļoti uzmanīgi. Kāpēc jums vajadzētu būt uzmanīgiem? Lai to izturētu, jāatrisina izklaidējošas problēmas.

Uzdevums Nr.5

1) Cik ausu ir trim pelēm?

2) Cik ķepu ir diviem mazuļiem?

3) septiņiem brāļiem ir viena māsa. Cik māsu ir kopā?

4) Vecmāmiņai Dašai ir mazmeita Maša, kaķis Fluffy un suns Družoks.

Cik mazbērnu ir vecmāmiņai?

5) Pāri upei lidoja putni: balodis, līdaka, divas zīles, divas spicītes un pieci zuši. Cik putnu? Atbildi ātri!

Tā nu mēs gājām garām purvam.. Ak, kas tas par mucu? (7. slaids). Kurš, tavuprāt, viņu pazaudēja? Lasīsim, kas uz tā rakstīts. (Nelaimes no mucas). Kapteiņi, nāciet un paņemiet uzdevumus no mucas.

Uzdevums Nr.6

“Mājas apmetās” - skaitļu 5,8,7,9 sastāvs.

Fiziskie vingrinājumi.(klips)

Atradāmies netālu no kalna. (8. slaids). Kādā krāsā ir kalni kartē? Kur ir visvairāk kalnu? (Ziemeļamerika un Dienvidamerika - Cardillera, Andes. Āzija - Sajanu kalni)

Lai uzkāptu virsotnē un nokļūtu karalienes pilī, jāatrisina piemēri.

Katrs komandas dalībnieks atrisina vienu piemēru. Pēc tam atbildes tiek uzrakstītas uz “matemātiskā kalna”.

Uzdevums Nr.7

8 + 1

7 + 1 4 – 1

6 + 1 5 – 1

5 + 1 6 – 1

4 + 1 7 – 1

Tā mēs sasniedzām matemātikas valsts karalienes pili. (9. slaids).

Un šeit ir pati karaliene. Parādīsim uz pirkstiem, kuras zīmes sastrīdējās. Tagad iekodējiet ziņojumu, izmantojot matemātiskās un ģeometriskās zīmes. Karaliene redzēs ziņu, visu uzminēs un nekavējoties dosies glābt šīs pilsētas. Kurš no datorzinātņu stundām atceras, kā kodēt informāciju?

Atspulgs.

Ko mēs atkārtojām, kamēr nonācām pie karalienes? Kas tev patika visvairāk? Kas bija grūti?

Rezultāts:

Jūs esat ļoti drosmīgi, gudri un atjautīgi puiši. Jūs ļoti labi izpildījāt visus uzdevumus un palīdzējāt matemātikas valsts iedzīvotājiem.

Pašnovērtējums.

Paskaties, kamēr mēs bijām ceļojumā, ābele izbalēja. (11. slaids). Dekorēsim to ar āboliem.

Ja domājat, ka esat izpildījis visus uzdevumus, piekariet zaros sarkanus ābolus (12. slaids).

Ja domā, kas vēl jāatkārto, piekar zaros dzeltenus ābolus.

Un, ja jums ir nepieciešams vairāk vingrot, pakariet zaros zaļus ābolus.

Paldies visiem par jūsu darbu! (13. slaids).

1. Darbības veids. Nodarbība par iepriekš iegūto zināšanu nostiprināšanu (noslēguma nodarbība)
2. Nodarbības mērķis. akadēmiskajā gadā iegūto zināšanu un prasmju nostiprināšana un vispārināšana.
3. Nodarbības mērķi.
Izglītības:
- Attīstīt izziņas interesi un motivāciju mācību aktivitātēm, iekļaujot dažādus spēļu uzdevumus.
- aktivizēt vārdu krājumu, spēju lietot vispārinošus jēdzienus;
- sistematizēt bērnu zināšanas par aritmētisko uzdevumu sastādīšanu un pierakstīt to risinājumus, izmantojot skaitļus;
- paplašināt un nostiprināt skaitļošanas prasmes: piemēru risināšana.
- nostiprināt priekšstatus par profesiju informatīvajām iezīmēm: darba apģērbu, instrumentiem, darbības rezultātu vai produktu, objektīvu vidi.
Korekcijas un attīstības:
- nostiprināt spēju orientēties mikrolidmašīnā;
- pilnveidot zināšanas par ģeometriskām formām, trīsdimensiju formām un spēju vizuāli korelēt objektus ar formu.
- nostiprināt spēju analizēt objektus un noteikt nepāra objektu no piedāvātajām sērijām, pamatojoties uz raksturīgu pazīmi.
- aktivizēt zināšanas par burtu grafisko attēlu, spēju atšķirt patskaņus un līdzskaņus.
- pilnveidot prasmi lasīt dažādu zilbisku struktūru vārdus un vārdu skaņu-burtu analīzi.
- attīstīt loģisko domāšanu, inteliģenci, uzmanību, atjautību, vizuālo atmiņu, iztēli.
Izglītības:
- aktualizēt sadarbības prasmes, savstarpēju sapratni, labo gribu, neatkarību, iniciatīvu.
4. Īss stundas apraksts.
Pedagogs: Puiši, es zinu, ka jums patīk ceļot. Un es aicinu jūs doties uz Zināšanu zemi. Pa ceļam mūs sagaida grūtības. Mēs dosimies uz turieni ar vilcienu. Ieņemiet vietas, šī ir mūsu kariete. Tātad vilciens aiziet.
(Bērni ar rokām imitē vilciena kustību, skan melodija no dziesmas “Ejam, ejam, ejam, ejam uz tālām zemēm”, kad melodija beidzas, vilciens apstājas, bērni lasa stacijas nosaukumu multivides ekrānā)
1 stacija “Mathematical”
Spēles vingrinājums “Vairāk vai mazāk
- nosauciet skaitli, kas ir lielāks par 4, bet mazāks par 6;
- nosauciet skaitli, kas ir lielāks par 11, bet mazāks par 13;
- nosauciet skaitli, kas ir pirms skaitļa 6;
- nosauciet numuru, kas seko skaitļam 15.
Spēles vingrinājums “Cipari-kaimiņi”
- nosauc skaitļa 5 (4,6) kaimiņus; 8 (7,9); 14 (13.15); 17 (16.18); 19 (18.20)
Spēle "Problēmu risināšana".
1. Pavasaris ir atnācis un bezdelīgas ir atnākušas. Viņi lido dažādos virzienos.
- Saskaiti, cik bezdelīgas lido pa kreisi? (5)
- Cik bezdelīgas lido pa labi? (6)
- Kurā virzienā lido vairāk bezdelīgas, pa kreisi vai pa labi? (vairāk bezdelīgas lido pa labi).
– Cik vēl? (vēl 1)
- Salīdzināsim skaitli 6 un 5. Kādu zīmi liksim starp tiem (zīme>), (uz tāfeles uzdevumu izpilda 1 bērns)
2. Kokā uzziedēja 3 dzelteni ziedi un 2 balti ziedi. Cik ziedu kopā uzziedēja? (5) (1 bērns raksta risinājumu uz tāfeles).

Skolotājs aicina bērnus pieiet pie paklāja un apsēsties ar seju pret ekrānu.
Spēle “Priekšmeti un formas” (skat. prezentāciju Nr.1)
- Uzmanīgi apskatiet objektus un nosauciet ģeometrisko figūru, kurai tie atgādina. (Labi padarīts!)
- Tagad nosauciet ģeometriskos ķermeņus.
- Labi, puiši, viņi paveica uzdevumu, un mūsu vilciens brauc tālāk.
(Atskan melodija, kad melodija beidzas, vilciens apstājas, bērni lasa stacijas nosaukumu)
2. stacija "Padomā mazliet"
Spēles vingrinājums "Erudīti"
– Kā sauc mūsu valsti? (Krievija)
– Kā sauc mūsu novadu? (Kemerova)
- Kurā pilsētā mēs dzīvojam? (Novokuzņecka)
-Kas ir mūsu valsts prezidents? (V. V. Putins)
– Kādas krāsas ir mūsu karogam? (balta, zila, sarkana)
- Zemeslodes modelis? (globuss)
- Nosauc lielāko jūras dzīvnieku? (valis)
-Ko zivis elpo? (žaunas)
-Ko lācis dara ziemā? (guļ)
- Ko ēd mašīna? (benzīns)
- Kādā krāsā ir ūdens? (bezkrāsains)
- Kuram dzīvniekam ir garākais kakls? (žirafe)
- Plēsīgs jūras dzīvnieks? (haizivs)
- Stikla māja zivīm? (akvārijs). Labi padarīts!
Vizuālā vingrošana “Pavasara izcirtumā” (skat. Prezentāciju Nr. 2)
Spēle "Ceturtais ritenis" (prezentācija Nr. 3)
Pedagogs:
Spēlē “Ceturtais ekstra” objektu bildes tiek izvietotas grupās, bet starp tām ir viens lieks objekts. Es iesaku jums atrast papildu preci un izskaidrot savu izvēli, kāpēc prece ir papildu (Labi!)
- Un mēs ejam tālāk.
(Skan melodija, bērni atdarina vilciena kustības, melodijas beigās bērni nolasa stacijas nosaukumu, kur viņus sagaida logopēds skolotāja)
3 stacija "Grammateikino"
Bērnus sagaida logopēde: Sveiki puiši! Es priecājos sveikt jūs Grammateikino stacijā. Vakar lija stiprs lietus un izskaloja visus burtus. Palīdziet tos uzrakstīt (bērniem tiek dotas kartītes un marķieri)
Grafiskais diktāts pēc shēmas (nod., sog.)
Spēle “Izveido vārdu” (prezentācija Nr. 4)
- Nosakiet vārda pirmo skaņu un atzīmējiet šo skaņu ar burtu.
Spēle “Ievietojiet trūkstošo burtu” (burti atrodas apakšējā rindā)
- Kāds burts, jūsuprāt, ir jāievieto, lai izveidotu vārdu?
(Skan melodija, bērni atdarina vilciena kustību. Melodijas beigās bērni nolasa stacijas nosaukumu)
4 stacija "Meistaru pilsēta"
Spēle “Nosauc profesiju” (skat. prezentāciju Nr.5)
Spēles beigās skolotājs un bērni analizē tās efektivitāti, bērnu prasmi veikt programmas uzdevumus un veic pārdomas par darbību.
Pedagogs: Puiši, vai jums patika ceļojums uz zināšanu zemi? Ja jums patika, paņemiet sev sauli. Un, ja kādam tas nepatika, paņemiet mākoni.
- Labi darīts, puiši, jūs lieliski pastrādājāt ar visiem piedāvātajiem uzdevumiem. Viņi bija aktīvi un uzmanīgi. Par zināšanām un prasmēm apbalvojam ar medaļām “Gudrs” un “Gudrs”.
5. Zināšanas, spējas, prasmes un īpašības, kuras atjauninās/iegūs/konsolidēs/utt. skolēni nodarbības laikā.
Pasākuma laikā bērni vispārinās zināšanas:
 par dzīvesvietas pilsētu un valsti;
 par ierasto augu, dzīvnieku, kukaiņu, profesiju un darbarīku uzbūves īpatnībām un dzīvotni; ģeometriskās formas un tilpuma ķermeņi.
Stiprināt prasmes:
 pārvietoties pa skaitļu līniju līdz 10;
 korelēt objektu skaitu un skaitu;
 atjaunot skaitļu sēriju, kurā trūkst dažu skaitļu;
 veikt skaitīšanas darbības desmit robežās, palielināt/samazināt objektu skaitu “par vienu”, “par diviem”, izmantojot aritmētiskās zīmes;
 orientēties laikā un telpā;
 izcelt objektu grupās, kas neatbilst vispārīgajām īpašībām; grupēt objektus pēc atribūta un nosaukt to;
 korelēt objektus pēc formas;
 rakstīt šūnās grafiskos diktātus pēc piedāvātā algoritma;
 analizēt vārda skaņu sastāvu; noteikt dotās skaņas vietu vārdā; ievietojiet vārdos trūkstošo burtu;
 attīstīs pašcieņu, paškontroli un saskarsmes prasmes.





































Atpakaļ uz priekšu

Uzmanību! Slaidu priekšskatījumi ir paredzēti tikai informatīviem nolūkiem, un tie var neatspoguļot visas prezentācijas funkcijas. Ja jūs interesē šis darbs, lūdzu, lejupielādējiet pilno versiju.

Uzdevumi:

Labošanas un audzināšanas:

1. Skaņu burtu analīzes un sintēzes pilnveidošana.

2. Silbiskās analīzes un sintēzes prasmju nostiprināšana.

3. Teikumu gramatiskās formatēšanas prasmes nostiprināšana.

4. Antonīmu lietošanas prasmes nostiprināšana runā.

5. Radniecīgu vārdu lietošanas prasmes nostiprināšana.

6. Prefiksu darbības vārdu veidošanas prasmes nostiprināšana.

7. Lietvārdu ģenitīva gadījuma veidošanas prasmes nostiprināšana.

8. Sakarīgas runas uzlabošana, vārdu krājuma aktivizēšana.

Korekcijas un attīstības:

1. Runas intonācijas izteiksmīguma attīstība.

2. Vispārējo motoriku attīstīšana, runas koordinācija ar kustību.

3. Dzirdes un vizuālās uzmanības attīstība.

4. Dialogiskās runas attīstība.

Labošanas un audzināšanas:

1. Komandas darba iemaņu veidošana.

2. Izkopt bērnos laipnību, atsaucību un vēlmi palīdzēt draugam.

3. Mīlestības pret mutvārdu tautas mākslu un grāmatu lasīšanas nepieciešamības veicināšana.

Aprīkojums: dekorācijas: plīts, ābele, upe (no zila gofrēta papīra), būda; Baba Yaga (lelle bi-ba-bo); bumba; projekcijas multivides aprīkojums prezentāciju demonstrēšanai.

Nodarbības gaita

I. Organizatoriskais moments.

Puiši, vai atceraties pasaku “Zosis un gulbji”? Nosauciet pasakas galvenos varoņus.

Mašenka un Vanjuša.

Šodien mēģināsim izdomāt paši savu pasaku. Mēs vēl nezinām, kā tas izvērtīsies, bet mēs ņemsim līdzi šīs pasakas galvenos varoņus.

Mūsu pasaka sākas!

2. slaids. (Skolotājs logopēds sāk teikumus, un bērni tos pabeidz.)

Reiz bija vīrietis... (un sieviete).

Viņiem bija meita Mašenka un viņa... (brālis Ivanuška).

Reiz mani vecāki aizgāja... (uz tirgu), un Mašenkai lika pieskatīt... (Ivanuška).

Un Mašenka nosēdināja brāli... (uz zāles), un viņa aizbēga... (spēlēties ar draugiem).

Un, kad es atgriezos, es redzēju, ka... (brālis Ivanuška pazuda).

Gulbju zosis viņu aiznesa uz savām... (spārniem).

Puiši, vai mēs varam palīdzēt Mašenkai atrast viņas brāli? (Bērnu atbildes.)

Teiksim teikumu “Iesim meklēt Ivanušku” ar dažādām intonācijām.

3.–8. slaidi.

(Bērni teikumu izrunā priecīgi, pārsteigti, skumji, dusmīgi, mierīgi).

II. Galvenā daļa.

Nu ejam! Skatieties, puiši, kas balts tur tālumā?

Plīts, plīts, saki, kur gulbja zosis lidoja?

Izmēģiniet manus pīrāgus, tad es jums pastāstīšu.

10.–18. slaidi.

(“Pīrāgiem” ir rakstītas dažādas zilbes, no kurām bērniem jāveido pēc iespējas vairāk vārdu. Bērniem tiek izdalītas “pīrāgu” kartītes ar uzdrukātām zilbēm, lai bērni no tām varētu veidot vārdus.)

Tagad pārbaudīsim, vai esam atraduši visus vārdus.

Tā kā esi izpildījis manus uzdevumus, dodies uz upi, tā tev palīdzēs.

(Logopēds kopā ar bērniem dodas uz “upi”, kas izklāta uz zila gofrēta papīra grīdas.)

Runa ar kustību “Upe”.

Mēs devāmies lejup uz straujo upi, (Bērni dodas uz apļa centru.
Viņi noliecās un mazgājās. Viņi noliecas un berzē seju ar rokām.)
Viens divi trīs četri - (Katram skaitam izveidojiet četrus
Tas ir tik jauki atsvaidzināts. plaukstu kustības pret seju.)
Un tagad mēs peldējāmies kopā. (Ejiet pa apli, sadevušies rokās.)
Tas jādara manuāli:
Kopā - reiz, tas ir brass, (Rādīt “braststroke”, “crawl”,
Viens, otrs ir trusis. pārvietojas pa apli.)
Mēs visi kuģojam kā viens, (Viņi staigā pa apli viens pēc otra,
kā delfīns. rāda "braststroke" vai "cross" ar rokām.)
Izgāja krastā stāvu (Ejiet ar seju prom no apļa centra.)
Un mēs devāmies mājās.

V. Voļina

Te nu mēs esam. Māte upe, saki, kur lidoja zosis-gulbji?

Es jums pastāstīšu, kur viņi lidoja, bet dariet labu darbu arī manā labā. Manā krastā guļ objekti, kas mani ļoti traucē.

Mēs varam atbrīvot upes krastu, ja izpildīsim uzdevumu.

(Bērniem ir jānoņem objekti no “krasta”, saskaņojot to nosaukumus ar diagrammām.)

Tagad krastā nekā nav? (veidlapas R.p. izveide)

Mēs izpildījām uzdevumu. Tagad jūs varat nedaudz atpūsties un spēlēt upes krastā.

Spēlēšana ar bumbu (antonīmu lietošanas prasmju nostiprināšana runā).

Mūs gaida tuvs ceļojums (... garš ceļš...).

Esam sapulcējušies skumju kolektīvu (...jautrs...).

Iesim mežā pa platu ceļu (... šauru...).

Dosimies uz mazo mežiņu (... lielo...).

Būt draudzīgam ir ļoti slikti (... labi...).

Mēs vēlamies zaudēt Vaņu (... atrast...).

Atrast Vaņu būs ļoti viegli (... grūti...).

Mēs ejam ļoti lēni (... ātri...).

Ir jāsporto, lai kļūtu vājš (... stiprs...).

Lai tiktu galā ar uzdevumu, jābūt ļoti stulbam (... gudram...).

Mūsu bērni ir ļoti gļēvi (... drosmīgi...).

Jūs, puiši, esat lieliski, jūs palīdzējāt man atbrīvoties no nevajadzīgām lietām. Ej pie ābeles, viņa tev palīdzēs.

Paldies, upe māte. Mēs ejam uz ābeli.

Un šeit ir ābele. Ābele, ābele, saki, kur gulbja zosis lidoja?

Jablonka:

Es tev parādīšu, kur gulbja zosis ir aizlidojušas, ja tu man palīdzēsi vākt ābolus.

(Bērni savāc ābolus grozā, nosaucot vārdu zīmes vārdam “ābols”: garšīgs, salds, smaržīgs, sulīgs, lejošs, ruds, sarkans, dzeltens, zeltains, svītrains, nogatavojies, mīksts, ciets, liels, liels.. .)

Tagad pastāstīsim ābelei stāstu par vienu ābolu.

(Bērni veido stāstu, pamatojoties uz attēlu sēriju.)

Jablonka:

Tu mani padarīji laimīgu. Dodieties uz Baba Yaga būdu, tur ir jūsu Ivanuška.

Paldies, ābele. Vai jums nav bail iet mežā? Tad ejam.

Runa ar kustību.

Tumšajā mežā ir būda. (Bērni staigā.)
Tas stāv atmuguriski. (Bērni griežas.)
Tajā būdā ir veca sieviete. (Viņi pakrata ar pirkstu.)
Vecmāmiņa Yaga dzīvo. (Viņi krata otras rokas pirkstu.)
Tamborēts deguns, (Norādiet "degunu" ar pirkstu.)
Acis lielas (Rādiet “brilles” ar pirkstiem.)
Kā deg ogles. (Pakrata galvu.)
Oho, cik dusmīgs! (Skrien uz vietas.)
Man mati ceļas stāvus. (Rokas augšā.)

Te nu mēs esam.

Baba Yaga:

Kāpēc tu atnāci?

Baba Yaga, atlaid brāli Ivanušku.

Paskaties, cik viņi ir viltīgi. Ja jums izdosies izpildīt trīs manus uzdevumus, es atbrīvošu Ivanušku. (klikšķis)

Šeit ir jūsu pirmais uzdevums.

24.–31. slaidi.

Mana būda ir mežā. Izvēlieties saistītus vārdus vārdam “mežs”.

(Bērni atlasa vārdus: mežs, mežs, mežs, mežsargs, mežsargs, mežsargs, kokvedējs, mežsargs, mežsargs, kupeja).

Jūs paveicāt pirmo uzdevumu. Šeit ir jūsu otrais uzdevums.

Uzmini manas mīklas mīklas.

(Bērni risina mīklas, atbildes parādās ekrānā.)

Un jūs paveicāt šo uzdevumu. Šeit ir jūsu trešais uzdevums.

Man bija manas mīļākās krelles, bet pavediens pārtrūka un krelles izkaisījās.

Ja jums izdosies tos savākt, es atlaidīšu Ivanušku.

(Uz ekrāna ir diagrammas, uz kurām norādīti tikai vārdu pirmie un pēdējie burti: m_____a, k_____a, s_____k. Bērni izdomā vārdus šīm diagrammām: pele, bļoda, mašīna, milti, muša, mūzika, avene. ..; kaķis, krāsa, putra, jaka, spole...; sula, mezgls, liekšķere...).

Ak, cik tu esi gudrs. Lai tā būtu, es atlaidīšu Vanjušku. Paņem savu brāli un ej ar viņu mājās.

Puiši, mēs varam doties mājās. Bet kā mēs varam atrast ceļu atpakaļ?

(Bērni veido darbības vārdus ar priedēkļiem.) (klikšķis)

Mēs iesim pa ceļu.
No būdas... (ejam prom).
Ārā no meža... (ejam prom).
Pāri upei... (pārbrauksim).
Ābele... (ejam apkārt).
Gar plīts... (ejam).
Uz māju... (pieejam).

Mašenka un Vaņa atgriezās mājās, un tad ieradās tēvs un māte un atnesa dāvanas.

Ar to pasaka beidzas, un kurš klausījās - labi darīts!

III. Vispārināšana.

Puiši, ceļojuma laikā pa pasaku jūs bijāt ļoti drosmīgi, gudri un atjautīgi. Pateicoties jums, Mašenka atrada savu brāli un kopā ar viņu atgriezās mājās. Pasakas varoņi saka paldies un dāvina dāvanas. (pārsteiguma brīdis)

GCD kopsavilkums par FEMP bērniem sagatavošanas grupā

Darba apraksts: Noslēguma nodarbība sagatavošanas grupā, interesanta pedagogiem
Tēma: “Jauno ekspertu klubs”
Mērķis: Nostiprināt un precizēt bērnu matemātikas zināšanas, iemaņas un prasmes sagatavošanas skolai grupā.
Uzdevumi:
Izglītības:
Pastiprināt ar bērniem kvantitatīvo un kārtas skaitīšanu 20 robežās;
skaitīt atpakaļ 10 robežās.
Vingrojiet bērnus nosaukt "pāra" un "nepāra" skaitļus 20 robežās;
Stiprināt prasmi sastādīt aritmētiskos uzdevumus un pierakstīt to risinājumus, izmantojot skaitļus: izcelt uzdevumā nosacījumus, jautājumu un atbildi.
Praktizējiet "lasīt" ierakstus par kvantitatīvām attiecībām starp skaitļiem 10 robežās, izmantojot zīmes: "<», «>»;
Nostipriniet zināšanas par skaitļu sastāvu 10 robežās no diviem mazākiem skaitļiem.
Praktizējiet orientēšanos uz kvadrātveida papīra lapas;
Stiprināt spēju atšķirt jēdzienus: augstāks - zemāks, garāks - īsāks, vecāks - jaunāks;
Nostiprināt zināšanas par nedēļas dienu secību, laikiem un gada mēnešiem.
Nostipriniet savas zināšanas par ģeometriskām formām un spēju izmantot Tangram puzles, lai izveidotu formu, pamatojoties uz modeli.
Koriģējoša un attīstoša:
Attīstīt loģisko domāšanu, inteliģenci, uzmanību, atjautību, vizuālo atmiņu, iztēli.
Izglītības:
Attīstīt patstāvību, spēju saprast mācību uzdevumu un veikt to patstāvīgi.
Radīt interesi par matemātikas studijām, savstarpēju palīdzību, savstarpēju kontroli.
Izglītības jomu integrācija:
Runas attīstība, mūzika, fiziskā audzināšana, sociālā un komunikatīvā attīstība.
Bērnu organizācijas formas: apvienots
Atrašanās vieta: grupa "Lāsītes"
Bērnu skaits: 10
Aprīkojums: multimediju aprīkojums, portatīvais dators, mūzika, spēles laukums - tops ar bultiņu.
Demonstrācijas materiāls: prezentācija, diagrammas, skaitļi, biedru kartes “Jaunais eksperts”; cipari uz krēsliem; stīpas;
Izdales materiāls: Penālis ar cipariem; kartes ar digitālajām mājām; Skaitīšanas nūjas; ģeometrisko formu komplekts; rūtains palags; zīmulis; uzdevumu kartes; kartes ar cipariem līdz 10/5< ? <7/; фигурки Танграм;
Priekšdarbi:
Nedēļas dienu, gadalaiku, pāra un nepāra skaitļu noteikšana; Aritmētisko uzdevumu risināšana, kas ietver saskaitīšanu un atņemšanu; Nevienlīdzību risināšana; Uzdevumu iepazīšana un konsolidācija ar Tangram; Nostipriniet spēju orientēties uz papīra lapas kvadrātā.
Metodes un tehnikas:
Spēle: fiziskās audzināšanas stunda “Pāra un nepāra skaitļi”;
Vizuāli: spēle "Find the odd one out", mīkla melnajā kastē;
Verbālā: spēles tehnika “Gudrās pūces vārdi”, “Iesildīšanās”, “Paziņot
sevi”, pārdomas;
Praktiski: “Atrodi savu vietu”, “Atrisiniet problēmu”, “Uzbūvē figūru”.
GCD pārvietošana:
Uz galda ir spēles laukums (aplis ar 8 krāsainiem sektoriem)
Uz katra sektora ir aploksne ar jautājumu un atbilžu kartīti.
Divus sektorus aizņem melnā kaste un trīskāršu atslēga (apzīmē fizisko audzināšanu ar mūziku).
Spēles laukuma centrā ir augšdaļa ar bultiņu.
Vadītājs ir skolotājs.
Vadošais:
Priecājamies sveikt Jūs, dārgie spēles dalībnieki, skatītāji un viesi!
Priecājos tevi redzēt tik skaistu, laipnu un labā garastāvoklī! Šo dienu pavadīsim kopā. Lai tas jums sagādā prieku un daudz jaunas interesantas pieredzes. Iepriecināsim viens otru!
Izgudroja kāds

Vienkārši un gudri
Pasveicini, kad satiksi!
- Labrīt!
- Labrīt
Saule un putni!
- Labrīt!
Draudzīgas sejas!
Un visi kļūst
Laipni, uzticami!
Labrīt ilgst līdz vakaram!
Mūsu spēle saucas “Kas? Kur? Kad?". Puiši, mūsu šodienas viesis ir Gudrā Pūce. Ja skatāties raidījumu “Kas? Kur? Kad?”, tad zini, ka viņa ir šīs spēles talismans. Un, ja viņa parādījās kopā ar mums, tas nozīmē, ka tam bija iemesls. Izrādās, ka viņa mūs vēro jau ilgu laiku, un tu viņai ļoti iepaticies, jo... matemātiku uztver ļoti nopietni. Tāpēc viņa nolēma kopā ar mums atvērt “Jauno ekspertu klubu”.

3. slaids
Pūces vārdi: Par kluba biedru var kļūt tikai tie, kas pierāda, ka ir gudrākie, gudrākie un cienīgākie. Un, ja tu izpildīsi visus uzdevumus, tad uzzīmēsi manu portretu.
Vadošais:
Šodien mūs gaida kvalifikācijas turnīrs vairākos posmos. Komanda “Eksperti” cīnīsies ar Gudro Pūci, kura jau mūsu spēles laukumā ir sagatavojusi savus viltīgos jautājumus, grūtos uzdevumus un paslēpusi tos aploksnēs. Un turnīra noslēgumā viņa pasniegs “Jaunajiem ekspertiem” biedra kartes.
Saimnieks: Vai esat gatavs spēlēt? Bet pirms ieņemat vietas, iesildīsimies.
1. posms: “Iesildīšanās”
Nosakiet, kurš ir garāks: Kostja vai Seryozha? Kurš no viņiem ir zemākais?
Kas ir garāks: zīmulis vai rādītājs? Kas ir īsāks?
Kas ir vecāks: māte vai vecmāmiņa? Kurš ir jaunāks?
Alise, kurš stāv tev pa labi un pa kreisi?
Diāna, kas ir aiz un tev priekšā?
Labi padarīts! Jūs tikāt galā.
Saimnieks: Tagad apspriedieties un izvēlieties savas komandas kapteini.
Atgādinu spēles noteikumus.
Prezentētājs: Es pagriežu augšpusi, bultiņa apstājas pie aploksnes numura 2. Izņemu no aploksnes karti ar jautājumiem. Redzēsim, mūsu jautājums.
2. posms: “Atrodi savu vietu”
Puiši, jūs izteicāt lielisku paziņojumu par sevi, tāpēc es katram no jums dodu karti, uz kuras ir paslēpts jūsu vietas pie galda numurs. Tas, kurš pareizi “izlasīs” šo ierakstu, ieņems viņa vietu. Lūdzu, "izlasi" savu karti. /piemēram, 8< ? < 10? - № места - 9/ - /10 карточек с цифрами от 1 до 10/.
Puiši, visiem pietika vietu, vai mēs saņēmām dubultos numurus?
Cik tu esi gudrs, neviens nekļūdījās. Ksyusha, lūdzu, pamatojiet savu vietas izvēli?
Raidījuma vadītājs: Un tagad komandas kapteinis griež topu. Bultiņa norāda uz nākamo skaitli. Aploksnes numurs 3.
3. posms: “Deklarējiet sevi”
Skaitīt pēc skaitļa līdz 20 - 1. un 2. bērns.
Skaitīt, skaitot līdz 20 - 3. un 4. bērns.
Skaitīt atpakaļ no 10 līdz 1 - 5. bērns.
Nosauciet "pāra" skaitļus līdz 10 - 6. bērnam.
Nosauciet "nepāra" skaitļus līdz 10 - 7. bērnam.
Nosauc nedēļas dienas - 8. bērns.
Nosauc gadalaikus -9.bērns.
Nosauciet gada mēnešus - 10. bērns.
– Šī ir pareizā atbilde.
Vadošais:
- Uzmanību ekspertu komanda! Augšā griežas. Aploksnes numurs 4.
4. posms: “Atrisiniet problēmu”
Puiši, katram no jums ir kartīte ar uzdevumu. Jūs to rūpīgi apskatīsit, izdomāsit problēmu un izmantosiet skaitļus no penāļa, lai to atrisinātu. Un jūs viens ar otru pārbaudīsiet lēmuma pareizību.
Diāna, pastāsti man sava uzdevuma nosacījumus?
Alise, uzdod jautājumu par savu problēmu?
Alīna, kāda ir atbilde uz tavu lēmumu?
Puiši, man patika, ka jūs bijāt godīgi, pārbaudot problēmas, un pat izlabojāt nepareizo risinājumu. Gudras meitenes!
Vadītājs: Un tagad mums ir muzikālās un fiziskās audzināšanas pārtraukums.
5. posms: fiziskais vingrinājums “Pāra un nepāra skaitļi”
Puiši, mūsu fiziskās sagatavotības sesija būs neparasta. Mums būs konkursi. Jāstāv rindā, jānorēķinās ar cipariem no 1 līdz 10: tad pāra skaitļi veido 1 komandu, un nepāra skaitļi veido 2 komandu. Un uzdevums būs šāds:
Muzikālais pavadījums.
6. posms: “Izveidojiet figūru”
Pēc parauga izklāj figūriņu no Tangram puzles (piedāvā katrai komandai karti ar paraugiem). Šeit mēs redzēsim, vai jūsu komanda ir draudzīga, vai jūs respektējat viens otra viedokli un vai jūs nonāksit pie kopīga viedokļa. Sāc.
Labi darīts, jūs paveicāt labu darbu. Īpaši man patika, ka jūs viens otram palīdzējāt, ieteicāt, strīdējāties, bet tie bija biznesa strīdi.
Vadošais:
- Uzmanību ekspertu komanda! Tagad es lūgšu jūs doties pie galdiem un izpildīt nākamo uzdevumu. Augšā griežas. Nākamā aploksne.
7. posms: “Piepildi māju”
Gudrā Pūce uz mana galda izklāja ačgārni “numuru mājas”. Godīgi sakot, jūs pats izvēlēsities savu māju.
Jums būs jāizveido “skaitļu māja” no diviem mazākiem skaitļiem. Ciparus “rakstīsi” pēc saviem ieskatiem: izmantojot ciparus no zīmuļa futrāļa vai zīmuļa, atkarībā no tā, kas jums ir ērts. Jūs pārbaudīsit viens otru. Ja tavs draugs nepiekrīt tavai piezīmei, tad pierādi savu viedokli.
Vadošais:
8. posms: “Melnā kaste”.
Un pēdējais finālposms, kas izšķirs visu: vai visi būs kluba biedri vai kādam nepaveicas.
Augšējais griežas, un skolotājs lūdz palīgu ienest Melno kasti bultiņas virzienā).
Vadošais:
Un melnajā kastē atrodas tas - uzmini mīklu:
Tad es esmu būrī
Tas ir rindā.
Vari par tiem rakstīt!
Var arī zīmēt...
Kas es esmu? ...
(Piezīmju grāmatiņa)
Vadošais:
Un piezīmju grāmatiņā ir uzdevums jums.
"Uzzīmējiet figūru"
Paņemiet rūtainu papīra lapu un zīmuli. Pēc mana diktāta jums ir jāuzzīmē figūra. Esiet uzmanīgi, nejautājiet vēlreiz, es to atkārtošu 2 reizes.
Sāciet: novietojiet punktu, no tā 1 šūnu uz leju pa diagonāli pa labi, 4 šūnu pa labi, 4 šūnu uz leju, 1 šūnu pa labi, 2 šūnu uz leju, 1 šūnu pa kreisi, 1 šūnu uz leju, 1 šūnu uz pa kreisi, 1 šūna uz leju, 4 šūnas pa kreisi, 1 šūna uz augšu, 1 šūna pa kreisi, 1 šūna uz augšu, 1 šūna pa kreisi, 2 šūnas uz augšu, 1 šūna pa labi, 4 šūnas uz augšu. Esam galā. Kādu figūru tu ieguvi? Uzzīmējiet viņas acis un knābi.
Es esmu apmierināts ar jums.
Nodarbības kopsavilkums
Puiši, beidzot esam paveikuši visus Gudrās Pūces uzdevumus. Ieklausīsimies viņas viedoklī.
Pūce:
Puiši, es nebiju domājis, ka jūs tik viegli izpildīsit uzdevumus. Esmu pārliecināts, ka jūs visi esat pelnījuši “Zinātāju kluba” biedra titulu. Tāpēc visiem dāvinu biedru kartes un arī mazus suvenīrus, kā topošajiem pirmklasniekiem: burtnīcu un pildspalvu. Liels paldies.
Vadošais
Nu visi stāvēja aplī
Visi pēkšņi sadevās rokās
Mēs stāvēsim viens otram blakus
Roku vicināšana
Mēs mācījāmies veselu stundu
Un mēs nedaudz muļļājāmies
Un tagad bērni
Arī tev ir pienācis laiks atpūsties!
Prezentācijas vadītājs: Puiši, ja jums patika spēle un esat pelnījuši “Pazinēju kluba” biedra titulu, izvēlieties oranžo čipu, ja esat noguris, tad zilo čipu, ja esat vīlušies, tad violetu čipu.

Ļaonella Zolotovska
Noslēguma stunda matemātikā ar prezentāciju “Ceļojums uz matemātikas zemi” sagatavošanas grupā

Priekšmets:Ceļojums uz matemātikas zemi»

Programmas saturs:

Apmācības uzdevumi:

Turpināt mācīt bērniem sastādīt aritmētiskos uzdevumus un pierakstīt to risinājumus, izmantojot skaitļus;

Labojiet ģeometrisko formu nosaukumus;

Nostiprināt zināšanas par skaitļa sastāvu no diviem mazākiem skaitļiem;

Stiprināt spēju risināt saskaitīšanas un atņemšanas piemērus;

Ciparu salīdzināšanas spējas stiprināšana.

Attīstības uzdevumi:

Attīstīt atjautību, vizuālo atmiņu, iztēli;

Veicināt garīgo darbību veidošanos, runas attīstību un spēju argumentēt savus apgalvojumus;

Smalkās un rupjās motorikas.

Izglītības uzdevumi:

Attīstīt spēju saprast mācību uzdevumu un veikt to patstāvīgi.

Vārdu krājuma darbs:

Vārdnīcas aktivizēšana: jēdzienu konsolidācija "skaitļi", « matemātiskās zīmes,"ģeometriskās figūras",ceļojums.

Vārdu krājuma bagātināšana: taisnstūrveida, trapecveida, kvadrātveida,

trīsstūrveida, ovālas, apaļas.

Individuālais darbs:

Izkopt paškontroli no Kirila V;

Nostipriniet zināšanas par Dasha B numura 8 sastāvu.

Priekšdarbs ar bērniem: loģisku uzdevumu risināšana, konstruktīvu uzdevumu risināšana, skaitļa sastāvs 10 robežās no diviem mazākiem skaitļiem, skaitļu salīdzināšana.

Priekšdarbs skolotājs:Sagatavojiet demonstrācijas un izdales materiālu.

Metodiskie paņēmieni:

Problēmsituācija;

Pārsteiguma brīdis;

Spēle (ceļojums uz matemātikas zemi) ;

Vizuāls (karšu izmantošana ar cipariem, ģeometriskām formām);

Verbāls (atgādinājums, norādījumi, jautājumi, individuālas atbildes no bērniem);

Uzmundrināšana, analīze klases;

IKT pielietojums;

Aprīkojums Kabīne: TV, galdi, krēsli.

Demo materiāls:prezentācija.

Izsniegšana materiāls: samta papīrs, diegi. ģeometriskas figūras ar burtiem, nozīmītes ar jūras tēmu, rūtainas lapas, zīmuļi.

Izglītības integrācija reģionos: “Komunikācija”, “Izziņa”, “Veselība”, “Socializācija”.

Nodarbības gaita.

1. Ievaddaļa.

IN:Šodien mums ir ciemiņi, pasveiciniet viņus. (Bērni sveic viesus)

IN: Bērni, jūs mīlat ceļot?Vai jūs vēlētos doties uz aizraujošu ceļojums?Es aicinu jūs šodien uz brauciens uz matemātikas valsts salām. (rāda karti)

IN:Kādas neparastas lietas jūs pamanījāt šajās salās? (forma, krāsa, vienai salai nav nosaukuma).Jā, ir viena sala bez nosaukuma, lai uzzinātu, kā to sauc, jāsavāc burtiņi, kurus iedošu par pareizi izpildītiem uzdevumiem. Pastāstiet man, uz ko jūs varat doties ceļot pa jūru? (Laiva, kuteris, kuģis)

IN ceļotāji (zem krēsliem) es jautāju visiem ieņemiet savas vietas braucieni?Tad, peldēsim.

2. Galvenā daļa.

IN:Pirmo salu sauc "Uzdevumu sala"

IN (taisnstūris)

IN:Kādā krāsā tas ir?

IN (atvērts prezentācija) .

Loģiskā spēle:Izdomājiet problēmu, pamatojoties uz attēlu. (skatieties bērnu pilnīgas atbildes)

IN: Ko mēs redzam ekrānā (tauriņi atrodas uz ziediem un joprojām lido uz tiem)

IN: Kādu uzdevumu, jūsuprāt, mēs veiksim? (sastādīt un atrisināt problēmu)

IN:Pa labi. No kā sastāv uzdevums?

IN: Kas ir nosacījums

IN

IN (cik tur ir tauriņu)

IN

Labi, puiši, jūs izpildījāt uzdevumu!Saņemiet pirmo burtu, kāds tas ir (O) Ejam tālāk. Un kamēr mēs kuģojam, esmu jums sagatavojis vēl pāris uzdevumus. Vai esat gatavs?

Uz galda ir 3 āboli, viens ābols pārgriezts uz pusēm. Cik ābolu ir palicis uz galda? (3)

Vecmāmiņa mazbērniem adīja 3 šalles un 6 dūraiņus. Cik mazbērnu bija tavai vecmāmiņai? (3)

(uz ekrāna kuģis brauc uz nākamo salu).

IN: Nākamās salas nosaukums "Izdomāt salu"

IN: Bērni, kāda ģeometriskā forma ir šai salai? (trapecveida)

IN:Kādā krāsā tā ir?Paskatīsimies kāds uzdevums mūs sagaida uz šīs salas.

Loģiskā spēle "Atrast pazudušās laivas".

IN:Skaties uzmanīgi un pastāstiet man kāds uzdevums mums jādara? (bērnu atbildes).Ar ko kuģi atšķiras viens no otra (buru krāsa un glābšanas riņķu skaits.

IN: Padomājiet par to, kāda veida laiva būtu jāievelk tukšajā kamerā? Mēs skatāmies uz ekrāna gala rezultātu. Mēs darām to pašu ar otro iespēju).

IN: Labi darīts, saņem nākamo vēstuli. (skolotājs iedod vēstuli un prasa vārdu -Ш-).

IN:Kurš tavuprāt varētu dzīvot uz tādas laivas?Uztaisīsim nelielu iesildīšanos un pastāstīsim kas dzīvo uz kuģa?

Fiz. tikai minūti "Kuģis"

IN: Jā, uz kuģa dzīvo peles, un, lai tās padzītu, ir jāatbild uz manu jautājumiem: Kura nedēļas diena šodien ir?

Kura nedēļas diena bija vakar?

Kura nedēļas diena būs rīt?

IN:Kādā krāsā tā ir?Paskatīsimies kāds uzdevums mūs sagaida uz šīs salas?

Didaktiskā spēle "Atrast pareizo atbildi"

IN Apskatīsim pirmo piemēru (piemēru risinājums... pārbaudiet pareizās atbildes televizora ekrānā.

IN: Un jūs ar šo uzdevumu paveicāt labu darbu. Saņemiet nākamo vēstuli, kas (ir šī vēstule (l)

Kāds skaitlis ir no 7 līdz 9?

Kāds skaitlis nāk aiz skaitļa 6?

Sakiet skaitli pirms 8.

IN: Labi darīts, vējš pierima un aizbrauca uz salu "Salīdzinājumi"

Bērni, kāda ģeometriskā forma ir šai salai?

IN:Kādā krāsā tā ir?Paskatīsimies kāds uzdevums mūs sagaida uz šīs salas? Atrast vairāk)

Didaktiskā spēle "Ko vēl atrast?"

IN: Kādas zīmes jūs redzat (vairāk mazāk)

IN: Priekš kam tās vajadzīgas (lai salīdzinātu skaitļus)

IN: salīdzināsim ekrānā redzamos skaitļus.

IN:Ļoti labi, par tavām atbildēm dodu nākamo vēstuli. Kas tas par vēstuli (uz)

IN:Bērni, vai jums nešķiet, ka jūrā ir parādījusies migla un kļuvis grūti saskatīt (jā, celieties, vingrosim acīm, lai acis varētu atpūsties un labi redzēt.

Vingrošana acīm. "Ziņkārīgā Barabara"

Didaktiskā spēle "Ciparu sastāvs"

IN: Ejam tālāk! Nākamajai salai ir nosaukums "Ciparu sala" kāda ģeometriskā forma tai ir? (ovāls).kādā krāsā tas ir?Paskatīsimies, kāds uzdevums slēpjas aiz tā. Kas šī par māju (numuri 8)Šeit dzīvo pūķis, viņš ir ļaundaris, skraida pa stāviem un slēpj ciparus. Atradīsim viņus. Kurš skaitlis dzīvo blakus skaitlim 4?

IN: Labi darīts, saņem nākamo vēstuli. kas tas par vēstuli (A)

IN:Tātad esam savākuši visas vēstules. Paskaties uz viņiem uzmanīgi un padomā, kas tas par vārdu Kas saprot (bērns to noliek uz galda.)

(SKOLA)

IN: pārbaudīsim, vai esat pareizi savācis vārdu, bet vispirms pastāstiet man, kāda ir šīs salas ģeometriskā figūra un kāda tā ir krāsa (aplis, brūns). paskatāmies uz ekrānu, jā, šī ir skola. Bet nokļūt šajā salā nav tik vienkārši, tā ir apsargāta, un mēs nezinām, kas. Lai uzzinātu, kurš salu apsargā, jāizpilda šāds uzdevums. Zīmējums no šūnām saskaņā ar diktātu skolotājs:

2 – uz augšu, 2 – pa labi, 1 – uz augšu, 1 – pa labi, 3 – uz leju, 3 – pa labi, 1 – uz augšu, 1 – pa labi, 5 – uz leju, 2 – pa kreisi, 2 – uz augšu, 1 – pa kreisi, 2 – uz leju, 2 – pa kreisi, 4 – uz augšu, 2 – pa kreisi.

3. Noslēguma daļa.

Bērni, vai jums patika? ceļot

(skan mūzika, viņi māca skolā)

uzmanīgs grupai.

Jā, ir viena sala bez nosaukuma, lai uzzinātu, kā to sauc, jāsavāc burtiņi, kurus es tev iedošu par pareizi izpildītiem uzdevumiem. Pastāstiet man, uz ko jūs varat doties ceļot pa jūru? (Laiva, kuteris, kuģis)

IN:Mēs brauksim ar kuģi. Lai mēs varētu būt īsti ceļotāji Iesaku pievienot ikonas. (zem krēsliem) es jautāju visiem ieņemiet savas vietas. Vai esat gatavs tikt galā ar visām mūsu grūtībām braucieni?Tad, peldēsim.

1B: Bērni, kāda ģeometriskā forma ir šai salai? (taisnstūris)IN:Kādā krāsā tas ir?

IN: Labi darīts, paskatīsimies uz uzdevumu, ko viņš slēpj. (atvērts prezentācija) .

Pa labi. No kā sastāv uzdevums? (No nosacījuma un jautājuma, risinājuma un atbildes)

IN: Kas ir nosacījums (kas ir apspriests problēmā)

IN: Izveidosim nosacījumu šai problēmai.

IN:Kāds būs šī uzdevuma jautājums (cik tur ir tauriņu)

IN:Tagad pastāstiet man, kā mēs risinām problēmu? Kāda ir atbilde?

2 Kā kuģi atšķiras viens no otra (buru krāsa un glābšanas riņķu skaits.

IN: Padomājiet par to, kāda veida laiva jums ir jāuzzīmē tukšajā šūnā.

Fiz. tikai minūti "Kuģis"

№3 :.Kas, tavuprāt, ir jādara? (jums jāatrod pareizā atbilde)

Nr.4 Didaktiskā spēle "Ko vēl atrast?"

IN:Bērni, vai jums nešķiet, ka jūrā ir parādījusies migla un kļuvis grūti saskatīt (jā, celies, vingrosim acīm, lai acis varētu atpūsties un labi redzēt. Vingrošana acīm. “Ziņkārīgā Varvara didaktiskā spēle "Ciparu sastāvs" Kas šī par māju (numuri 8)Šeit dzīvo pūķis, viņš ir ļaundaris, skraida pa stāviem un slēpj ciparus. Atradīsim viņus.

3. Noslēguma daļa.

Bērni, vai jums patika? ceļot? Kuri uzdevumi jums likās visgrūtākie? Kuru uzdevumu jums bija viegli izpildīt?

Bērni, vai jūs zināt, kāda ir labākā atzīme skolā? Protams 5! Iesaku novērtēt sevi. Man ir samta papīrs un diegi, iesaku ar diegiem uzrakstīt atzīmi, kuru, jūsuprāt, esat nopelnījis.

Man ļoti patika tas, ko tu šodien darīji! Tu biji neatlaidīgs uzmanīgs, gudrs. Atvadīsimies no viesiem un dosimies uz grupai.

Notiek ielāde...Notiek ielāde...