GCD santrauka vidurinėje grupėje tema „Pavasaris. Popierinė konstrukcija vidurinėje darželio grupėje

Maršrutas GCD kognityvinis vystymasis (dizainas)

Tema: "Ieškant pirmųjų, pavasario gėlių"
Tikslas: vaikų įgūdžių dirbti su transformuojamu dizaineriu „TIKO“ formavimas pilnais žemėlapiais.
Užduotys:
Švietimas:
1. Praturtinkite vaikų idėjas apie pavasario gėlę (sniegą).
2. Išmokite švęsti charakteristikos gėlių struktūros.
3. Paskyros sutvarkymas iki 5.
4. Tobulinti dialoginę kalbos formą, skatinti bandymus išreikšti savo požiūrį;
5. Įtvirtinti gebėjimą išryškinti pagrindines konstrukcijų dalis ir būdingas detales (formą, dydį);
Kuriama:
1. Ugdykite domėjimąsi gamta, emocinį reagavimą.
2. Ugdyti gebėjimą veikti pagal algoritmą, paremtą pilna schema;
3. Ugdyti gebėjimą veikti pagal žodinius nurodymus;
Švietimas:
1. Ugdyti darbštumą, sąžiningumą ir atsakingą požiūrį į atliekamą darbą.
Ugdyti gebėjimą bendradarbiauti su kitais vaikais, nukelti pradėtus darbus iki galo.
Integruotos ugdymo sritys: pažintinė, kalbinė, socialinė ir komunikacinė, fizinė ir meninė bei estetinė raida
Įranga: Įranga: multimedijos pristatymas, muzikinis akompanimentas „pavasario miško garsai“, dizaineris TIKO „Kamuoliukai“ (krepšeliui sukurti auklėtojas), individualios kortelės – visos plokštumos figūros „Snieguolė“ schemos, dizaineris „TIKO“ – svajotojas – 1 komplektas du vaikai.

Pamokos eiga:

globėjas: Pažiūrėkite, vaikinai, pas mus atėjo svečiai, pasisveikinkime su jais.
Stovime su vaikais ratu ir sakome:
labas dešine ranka
(traukite į priekį)
Sveiki kairiarankis
(palaikykite kitą)
Labas drauge
(paimame vieną ranką su kaimynu),
Labas drauge
(imk kitą)
Labas, labas draugiškas ratas (paspausti ranką).
Mes stovime susikibę už rankų, kartu esame didelis kaspinas,
Galime būti maži
(mes pritūpę)
Ar galime būti dideli
(keliamės)
Bet niekas nebus vienas
(prijunkite viduryje).
(Ekrane pavasario pievoje pasirodo lokys)
Pedagogas: Vaikai, žiūrėk, kas tai yra?
Vaikai: meškiukas.
Pedagogas: Kaip jis pas mus pateko? Meška yra laukinis gyvūnas ir jis gyvena ten, kur ... (miške)?
Pedagogas: Meškiukas, kodėl atėjai pas mus? (meškiukas sako: „Gimiau šią žiemą ir visai neseniai su mama išėjau iš duobės. Miške dar sniegas, o paukščiai gieda apie kažkokį pavasarį, apie gėles. Nežinau, ką tai yra.")

Pedagogas: Vaikinai, ar papasakosime meškiukui apie pavasarį? Norėdami tai padaryti, turime eiti į pavasario mišką. Ar sutinki? Ar žinai, kaip elgtis miške? Pasakyk man.
Vaikai: Miške negalima triukšmauti, laužyti šakų, mesti šiukšles.
Tada eik!
Skambant muzikai „Pavasario miško garsai“ vaikai atlieka motorikos mankštą „Kelyje!“:
Einame į pavasarinį mišką
Pakelkite kojas aukščiau
(jie žygiuoja).
trypti kojomis
Tiesiu keliu
(Jie eina trypdami žingsnį.)
Išilgai siauro tako
Pėdos eis tyliai
(vaikščioti su kojinėmis).
Bėgo draugas po draugo.
Jie nubėgo į pavasario mišką
(bėgti ant kojų pirštų).
globėjas: Štai mes miške! (Ekrane pasirodė vaizdas „Pavasaris miške“.)
Pedagogas: Koks sezonas pavaizduotas paveikslėlyje? Kodėl taip nusprendėte?
Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite, čia vis dar yra vokas (skyla atsiranda vokas, o jame yra mįslė) ir jame yra mįslė:
Pati pirmoji, pati ploniausia
Yra gėlė švelniu pavadinimu.
Kaip sveiki skambantis lašas,
Jis vadinamas ... (sniego lašas).
(Ekrane pasirodo putino vaizdas.)
Pedagogas: Vaikinai, ką mes turėjome proskynoje?
Vaikai: Gėlė.
Kodėl manai, kad tai gėlė?
Vaikai: turi stiebą, žiedą, lapus.
globėjas: Taip, vaikinai, tai gėlė, o jos pavadinimas yra „Snieguolė“. Kaip manote, kodėl būtent ši gėlė buvo pavadinta „sniegu“?
Vaikai: Nes jis auga iš po sniego – „po sniego snukis“, tai mažas augalas gali atlaikyti net didelį dešimties laipsnių šalną.
(Pavasario miške ekrane pasirodo meškos jauniklis ir sako žodžius: „Ką gražios gėlės. Noriu iš jų padaryti puokštę ir padovanoti mamai“)
globėjas: Ką tu, meškiukai, jų negalima suplėšyti. Papasakokime jam apie tai. (vaikas skaito eilėraštį)
Vaikas:
Jei skinate gėles
Jei rinksiu gėles
Jei viskas: aš ir tu,
Jei skinsime gėles
Visi laukai bus tušti
Ir grožio nebus.
Pedagogas: Vaikai, ar gerai seksis meškiukui, jei jis rinks gėles puokštei?
Pedagogas: Tai štai, meškiukas, dabar žinai, kodėl negali skinti gėlių. (Meškiukas atsako: „Aš viską suprantu!“)
Pedagogas: meškiukas, kodėl tau liūdna? (meškiukas atsako: „Norėjau įtikti mamai, bet dabar ji bus nusiminusi“)
Pedagogas: Nenusimink, dabar kartu su vaikais pavirsime gėlėmis, o tu žiūrėk į mus.
Dinaminė pauzė „Įkraunamos gėlės“
Gėlė sako gėlei: „Pasiimk savo lapą.
vaikai pakelia ir nuleidžia rankas.
Išeik į trasą, bet trypk koja
vaikai vaikšto vietoje, aukštai iškėlę kelius,
Taip, papurtyk galvą – sutiksi saulę ryte.
galvos sukimasis
Šiek tiek pakreipkite stiebą – štai mokestis už gėlę.
Šoniniai kūno lenkimai
O dabar nusiprausk rasa, nusikratyk ir nusiramink.
purtant rankas
Pagaliau pasiruošę susitikti visą dieną visoje savo šlovėje.
(po žaidimo meškiukas sako „vaikinai, kokios tu gražios gėlės, leisk man padovanoti tave mamai“)
globėjas: Meškiukas, geriau paklauskime vaikų, kaip tau padėti?
globėjas: Teisingai, bet sukurkime pirmąjį pavasario gėlė konstruktoriaus padedamas meškiukas pirmąsias pavasarines gėles galės pasilikti sau ir padovanoti mamai.
(Ekrane pasirodo visa „Snieguolės“ atvaizdo schema. Vaikai stovi puslankiu šalia ekrano ir taria detales, iš kurių susideda gėlė)

Pedagogas: Atidžiai pažiūrėkite į diagramą, kokias dalis reikia suprojektuoti.
Vaikai: dideli ir maži trikampiai, kvadratas, šešiakampis, stačiakampis
globėjas: Vaikinai, suskaičiuokime detales, kurių mums reikia. Suskaičiuoti mažus trikampius, stačiakampius? Kiek iš viso yra trikampių ir stačiakampių?
Vaikai: 1 trikampis, 2,3, 4, iš viso 4 maži trikampiai. 1 stačiakampis, 2, iš viso 2 stačiakampiai.
(Kviečia vaikus susėsti prie stalų. Ant kiekvieno vaiko stalų yra pilnos putino atvaizdo schemos)
globėjas: Gerai padaryta, gerai. Siūlau sėsti prie stalų. Ant stalų kiekvienas iš jūsų turi „Snieguolės“ įvaizdžio schemą ir dizainerio detales. Siūlau kibti į darbą.
globėjas: Puiku! Turite labai gražių gėlių. Žiūrėk, aš turiu krepšelį šioms gėlėms (krepšelis irgi surinktas iš "TIKO" dizainerių Ballų), jo reikia, kad meškiukas pasiimtų pirmąsias jūsų pasigamintas pavasarines gėles į namus ir padovanotų mamai. (Vaikai surenka gėles į krepšelį ir įteikia meškiukui). Mūsų kelionė į pavasario mišką eina į pabaigą. Reikia atsisveikinti su svečiu ir grįžti į Darželį. O kad grįžtume, reikia pasakyti magiški žodžiai:
Iš miško einame
Pakelkite kojas aukščiau
(jie žygiuoja).
trypti kojomis
Tiesiu keliu
(Jie eina trypdami žingsnį.)
Išilgai siauro tako
Pėdos eis tyliai
(vaikščioti su kojinėmis).
Bėgo draugas po draugo.
Ir bėgome į darželį
(bėgti ant kojų pirštų).
Štai mes grįžome. Vaikai man sako, ar jums patiko mūsų kelionė?
Pedagogas: Vaikinai, pasakykite mums, kas atėjo pas mus? Kur mes nuėjome? Ar tau patiko būti miške? Kokia buvo pirmoji pavasario gėlė, apie kurią kalbėjome, ir kodėl ji taip vadinama – snieguolė? Vaikai, ką mes šiandien sukūrėme ir iš ko? Kokias detales naudojote? Ar vėl keliausime?
Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite, meškiukas paliko mums dovanų knygą apie gėles, kad sužinotume dar daugiau apie putinus ir kitas pirmąsias pavasario gėles.

Integruotos pamokos santrauka vidurinė grupė"Pavasaris miške"

Pedagogas: Manaeva I.G.

Tikslas: sąlygų vystymuisi pažinimo ir kūrybiškumas vaikai.

Užduotys: Išsiaiškinkite su vaikais mintis apie ankstyvo pavasario požymius, apie raktažolės (jų įvairovę, sandarą), apie elgesio miške taisykles;

toliau lavinti suapvalintų formų (žiedlapių) pjaustymo apvalinant kampus įgūdžius; įtvirtinti tikslaus klijavimo įgūdžius;

ugdyti emocinį suvokimą, kūrybinę vaizduotę;

ugdyti rūpestingą požiūrį į laukinę gamtą, norą padėti.

Įranga ir medžiagos: žaislas - Piggy kiaulė; pavasarinio miško kampelio išdėstymas; naminis tauras, putinas; iliustracijos su raktažolėmis; fonograma „Gamtos garsai ir balsai“; molbertas; gėlių dalių rinkinys; taikymo medžiaga.

Pamokos eiga:

Pedagogas: Vaikinai, manau, girdžiu kažkieno žingsnius. Klausyk. Ar nieko negirdi?

„Kas taip tyliai praėjo – tyliai

Na, žinoma, ne dramblys,

Ir, žinoma, begemotas

Aš negalėjau to ištverti tyliai.

Ir niekas iš jūsų negirdėjo

Kaip iš pumpuro išlindo lapas

Ir tu negalėjai išgirsti

Kaip žali žolės stiebai

Nusiaudama žalius batus

Tyliai išlipo iš žemės.

Ir sniegas tyliai užgeso,

Ir visur tylu.

Tai reiškia, reiškia

Atėjo tyliau už viską... (pavasaris) “.

Štai kieno žingsnius girdėjome. Pavasaris atėjo! Vaikinai, kas pasikeitė gamtoje atėjus pavasariui?

Vaikai: dangaus spalva, saulė šviečia ryškiau, sniegas patamsėjo ir pradėjo tirpti, teka upeliai, skamba lašai, visur girdėti paukščių balsai.

Taip pavasaris mus pradžiugino savo atėjimu. Pradžiuginkime pavasarį ir padovanokime jai nuostabią pavasario dainą.

Vaikai dainuoja dainą apie pavasarį.

Pedagogas: Vaikinai, eikime į pavasarinį mišką ir pažiūrėkime, kas ten vyksta ankstyvą pavasarį. Ar sutinki? Bet pirmiausia prisiminkime, kaip elgtis miške.

Vaikai: Netriukšmaukite, nešiukšlinkite, nelaužykite medžių ir krūmų šakų, negaudykite paukščių, negąsdinkite gyvūnų.

Etiudas „Kelyje į mišką“ (vaikai imituoja ėjimą taku, šokinėja nuo „guolio“ prie „guzelio“, „tiltu“ pereina per upelį, vėl eina taku).

Mokytojas atveda vaikus prie ekrano, kuriame pavaizduotas pavasarinis miškas.

Mokytojas: Na, štai mes.

"Ant kalno kaip diržas,

Jauna mediena kelia triukšmą.

Retas, trumpas,

Ir triukšmauja kaip suaugęs žmogus.

Susėskime, atsipalaiduokime ir klausykimės miško garsų.

Fonograma „Miško garsai“. Išklausę paklauskite vaikų, ką jie girdėjo?

Pedagogas: Vaikinai, matau kažkieno pėdsakus visame miške. Kas yra tie keisti tamsūs iškilimai? (attirpę lopai) Taip, aišku, kad pavasaris irgi čia buvo. Ir po jos šiltomis kojomis ištirpo sniegas, o žemėje pasirodė atšilusios lopinės.

Pedagogas: Pavasaris įėjo į mišką, apsižvalgė ir pirmiausia nusprendė pažadinti beržą. Pavasaris palietė sniego baltumo kamieną ir įvyko stebuklas. Medis pabudo iš miego, ant jo šakų atsirado tokie tankūs gumuliukai.(Atkreipkite dėmesį į inkstus) Vaikinai, kas tai?

Pedagogas: Vaikinai, ar galiu paliesti inkstus? (neįmanoma, inkstai labai jautrūs)

Vaikai: Netrukus iš jų pasirodys pirmieji lapai.

Pedagogas: Na, kas čia per keistas medis? Lapų nėra, tik uogos kabo.

Vaikai: Tai kalnų pelenai.

Vaikai: Visi žieminiai buliai skrido į kalnų pelenus. Bulkiams tai pati skaniausia uoga.

Pedagogas: Kaip manote, jei dabar atėjo pavasaris, tai jūs negalite lesinti paukščių?

Vaikai: Turime ir toliau lesinti paukščius, nes gali sugrįžti šalnos. Paukščiams sunku gauti maisto iš po sniego, o vabzdžiai dar nepabudo.

Pedagogas: esi labai maloni ir daug žinai. Noriu jums parodyti stebuklą, kuris neseniai pasirodė miške. Bet pirmiausia įmink mįslę:

„Iš po sniego žydi,

pirmas sveikinu pavasarį“

Dabar patikrinkime, ar atspėjote teisingai. Užsimerk. (Ekrane pasirodo putinas)

Pedagogas: Ką jis užaugo pavasario atlydžio metu? (Vaikų atsakymai) Taip, vaikinai, tai tikra raktažolė. Paaiškink man, kas yra raktažolė.

Vaikai: Tai pirmosios pavasario gėlės.

Mokytoja atkreipia dėmesį į pavasarinės pievos grožį.

Pedagogas: „Miško proskynoje

Gėlių jūra!

Papuoškite žemę

Po žiemos svajonių!

(L.M. Gerasimova)

Vaikinai, pavirskime šiomis nuostabiomis pavasario gėlėmis.

Šokis su gėlėmis .

Pedagogas: Sakyk, ar galiu miške skinti gėlių?

„Jei aš nuskinsiu gėlę,

Jei nuskinsi gėlę

Jei tu ir aš esame kartu

Kartu skinsime gėles

Visi laukai bus tušti.

Ir grožio nebus.

Pedagogas: O ką daryti, kai norime mamai padovanoti gėlę?

Pedagogas: Kviečiu eiti į miško dirbtuves.

Vaikai eina prie stalų. Prieš juos ant molberto – pavasario atšildyto lopinio su stiebu atvaizdas.

Pedagogas: Žiūrėk, prieš mus yra „pavasaryje atšildytas lopinėlis“, ant kurio tuoj žydės gėlė. Kokią gėlės dalį matome? (stiebas)

Ko trūksta mūsų gėlei? (lapas, gėlė)

Išdėliojamos trūkstamos dalys.Mokytojas siūlo apsvarstyti gėlės dalis. Kokios formos yra žiedlapiai? (ovalus)

Pirštų gimnastika "Gėlė"

Mūsų raudonos gėlės atveria savo žiedlapius.

(Uždėkite suapvalintus delnus vienas ant kito („pumpuras“) ir lėtai išskleiskite pirštus)

Vėjas truputį kvėpuoja, žiedlapiai siūbuoja.

(Smulkiai paliesta pirštais)

Mūsų raudonos gėlės dengia žiedlapius.

(lėtai sujunkite pirštus)

Jie papurto galvas ir tyliai užmiega.

(Pakratykite "pumpurą" į dešinę - į kairę)

(M. Rudina, A. Afonkin)

Atliktų darbų peržiūra.

Pedagogas: Jūs ir aš likome miške. Mums laikas grįžti į darželį.

Statyba – tai daiktų ar dalių išdėstymo tam tikra tvarka procesas, siekiant gauti gyvybei reikalingą objektą. Visuomenės raidoje iš šios srities žmogaus veikla vaikiškas dizainas išsiskyrė. Vaiko veiksmai lengvesni, dizainai paprastesni. Tačiau vaikų statyba taip pat gali turėti praktinis naudojimas- gautus objektus, kuriuos naudoja vaikas žaidimų veikla. Dizainą galima atlikti su įvairios medžiagos: tikrasis dizaineris, natūrali arba atliekos, popierius ir kartonas. Tuo pačiu metu popierinių konstrukcijų kūrimas (galbūt naudojant papildomas medžiagas) yra pats sunkiausias, ikimokyklinukai su tuo susipažįsta vidurinėje grupėje. darželis.

Popierinė konstrukcija vidurinėje darželio grupėje

Su popieriumi vaikas susipažįsta pirmaisiais gyvenimo metais. AT jaunesniųjų grupių darželis, mokosi daryti aplikacijas iš popieriaus, puošia kartoninius atvirukus, lipdo ant popieriaus pagrindu. 3-4 metų vaikai įvaldo formos sampratą, lavina popieriaus karpymo įgūdžius. jaunesnių ikimokyklinukų kaupti žinias ir įgūdžius būsimas darbas su popieriumi. Mokytojas neturėtų skubėti, turi būti dėmesingas amžiaus ypatybės kiekvienai grupei. Bet kokia veikla turi teikti vaikui džiaugsmą ir pasitenkinimą, o labiausiai vaikas džiaugiasi, kai pavyksta atlikti užduotį. Būdami 4–5 metų ikimokyklinukai turi idėją apie dizaino pagrindus klasėse su kubeliais, plastikiniu dizaineriu, lankstė namus iš plastilino rąstų ir pritvirtino prie jų stogelį iš pagaliukų - štai, konstruktyvi veikla. Jie pradeda kurti popierines medžiagas (popieriaus lakštus, kartoną, dėžutes, degtukų dėžutes, kartoninius volelius ir kt.) vidurinėje grupėje.

Tikslas

Popieriaus dizaino užsiėmimų vidurinėje grupėje tikslas – skatinti vaikus kurti veiklas naudojant popierines medžiagas.

Užduotys

  • supažindinti mokinius su dizaino naudojamomis popieriaus savybėmis;
  • mokyti vaikus pagrindinių popieriaus konstravimo technikų (lankstyti, plėšyti, kočioti, sukti);
  • užsispyrimo, tikslumo, mandagaus bendravimo ugdymas;
  • domėjimosi kolektyvine veikla ugdymas.

Klasių tipai

  1. Visas ekranas ir pavyzdys (naudojamas pirmoje pamokoje apie popieriaus dizainą, ateityje - kuriant sudėtingas struktūras);
  2. Pagal modelį (tuo pačiu metu mokytojas duoda žodinius nurodymus ir paaiškinimus, kaip sukurti objektą).

Ruošiantis dizaino pamokai reikia atminti, kad vaiko vizualinės veiklos tikslas yra ne rankdarbių kūrimas, o estetinio skonio, vaizduotės, konstruktyvaus mąstymo ir dorovinių savybių ugdymas.

Vidurinės grupės dizaino tipai

Statybinės medžiagos

  • Rašymas ir spalvotas popierius A4 formatu.
  • Spalvotas kartonas.
  • Aksomo spalvos popierius.
  • Tapetų iškarpos.
  • Popieriaus makulatūra: degtukų dėžutės, popieriaus ritinėlių vamzdeliai, popierinės lėkštės ir puodeliai ir kt.
  • Popieriaus lapai scrapbooking - storo popieriaus lapai su teminiu spaudiniu. Brangi medžiaga vaikų rankdarbiams.

Popierinės statybinės medžiagos nuotraukoje

Pagrindinė medžiaga popieriaus gamybai Pagrindinė medžiaga popieriaus gamybai Puikiai tinka imitacijai įvairių paviršių pasaulio objektai
Graži ir originali, bet brangi medžiaga Konstravimo pavyzdys iš popierinių lėkščių Konstravimo pavyzdys naudojant kartonines rankoves Konstrukcijos iš degtukų dėžučių pavyzdys Konstrukcijos iš aksominio popieriaus pavyzdys Origami su vyniojamuoju popieriumi pavyzdys Konstrukcijos su vienkartiniais puodeliais pavyzdys

Popieriaus konstrukcijos derinimas su kitomis vaizduojamojo meno technikomis

Kuriant objektus iš popieriaus, reikėtų pasitelkti tokias vaizduojamojo meno technikas kaip piešimas, spalvinimas, aplikacijos, modeliavimas. Ikimokyklinukai 4-5 metų įvaldo pagrindines šių technikų technikas ir mielai jais papildo popierinius modelius. Kurdami gyvūnų ir žmonių atvaizdus, ​​mokiniai gali piešti veido ar kūno dalis / veidus ar letenas. Aplikacijos technika gali būti naudojama imituojant paukščių plunksnas, medžių vainikus, vejos žolę ir kt. Plastilino detalės taip pat dažnai naudojamos papildyti ir (arba) papuošti popierinius amatus. Dažymas turėtų būti naudojamas darbuose, pagamintuose iš storo kartono arba atliekos, tepant dažus deformuojasi popierius.

Įvairių popieriaus statybos darbų technikų sintezės pavyzdžiai

Detalės iš popierinių lėkščių nudažytos Privaloma užduotis – papuošti baigtas darbas plastilino detalė Kūriniui papuošti buvo panaudota tiesioginio aplikavimo technika.Gyvūnų snukučiai pagaminti paprasto piešimo technika

Daugiapakopės užduotys popieriaus dizaino pamokose

Mokytojas visada turi turėti omenyje individualus požiūris kiekvieno vaiko ugdymui. Atlikdamas projektavimo užduotį, mokinys praras susidomėjimą kūrybiniu procesu, jei užduotis jam pasirodys paprasta. Todėl mokytojas, rengdamas kiekvieną pamoką, turi paruošti papildomų užduočių tiems mokiniams, kurie geriau įvaldė paprasto dizaino įgūdžius. Pavyzdžiui, puodelio su rankena kūrimo pamokoje pasiūlykite gatavą darbą papuošti popierine aplikacija. Dirbant su projektavimu plokštumoje, užduotis yra užbaigti detales remiantis fono paveikslėliu. Iš pradžių duoti užduotis skirtingi lygiai sudėtingumas yra neteisingas, komandos pasiskirstymas gali atrodyti kaip vykstančių ir atsiliekančių atskyrimas. Esant tokiai situacijai, mokiniai, gavę paprastą užduotį, gali jausti nerimą ar net agresiją prieš tuos, kuriems buvo duota sunki užduotis, bet įdomesnis ar gražesnis rezultatas.

Motyvuojančios medžiagos naudojimas klasėje

Ant paruošiamasis etapasĮ kiekvieną pamoką turi būti įtraukta motyvacinė medžiaga. Tai būtina norint suaktyvinti mokinių vaizduotę, plėsti jų akiratį, didinti susidomėjimą kūrybinė veikla estetinio skonio ugdymas. Medžiaga turėtų būti įvairi:

  • Vaizdinė medžiaga (kortelės su objektų ar objektų atvaizdais ta tema, plakatai, dalomoji medžiaga).
  • Garso akompanimentas (dainų klausymas pamokos tema arba foninis melodijų skambesys žaidimo ar kūno kultūros metu).
  • Eilėraščių, eilėraščių, patarlių ir priežodžių skaitymas.
  • Mįslės.
  • Žaidimo situacijos kūrimas (naudojant žaislus ar daiktus ta tema).
  • Rodyti skaidres ar pristatymus pamokos tema.

Motyvuojančios pamokų pradžios naudojimo pavyzdžiai

Pamokos tema Motyvuojanti pradžia
"Tumbler" Pamokos pradžioje mokytojas užduoda vaikams mįslę:
Atėjo pas mus, draugai,
Lėlė neįprasta.
Nesėdi, nemeluoja
Tiesiog žinok, kad verta.
Jie pažįsta Sašą ir Natašą,
Šios lėlės... (stiklinukai).
Mokiniams parodomas būgnelis, kuris suskubo juos aplankyti. Mokytojas kalbasi su vaikinais, užduoda klausimus: „Kodėl, jūsų manymu, ši lėlė vadinama būgnu?“, „Kaip žaisti su būgnu?“, „Iš kokių figūrėlių susideda šis žaislas? ir tt
Žaidžiamas žaidimas „Surask, kur pasislėpei“:
Mokytoja pasakoja, kad pas vaikinus į svečius atvažiavo dar vienas būgninis, tačiau ji nedrąsi ir pasislėpusi už vieno iš kambaryje esančių žaislų. Vaikai kviečiami rasti lėlę žodžiu spėliodami (jie sako paeiliui): „Roly-polis pasislėpė už rašomosios mašinėlės“, „Roly-poly yra už kamuoliuko“, „Roly-poly yra už Katios lėlės“, ir tt, kol bus rastas roly-poly.
Pamokos pradžioje mokytojas parodo vaikams laukinių gyvūnų paveikslėlius. Vaikinai jiems skambina, mokytojas pakabina paveikslėlius lentoje. Tada mokytoja sako, kad laukiniai gyvūnai yra pavojingi ir jų elgesys gali būti nenuspėjamas, ir siūlo gyvūnus iš paveikslėlių paversti žaislais (žaidimo elementu). Norėdami tai padaryti, mokiniai turi užmerkti akis ir tuo pat metu tris kartus garsiai suploti rankomis. Šiuo metu mokytojas ant stalo padeda gyvūnėlių žaislus, kurių atvaizdus kurs vaikinai.
"Grožio snaigė" Mokytojas sukuria netikėtumo akimirką:
Ant stalo stovi pašto dėžutė, mokytoja praneša vaikams, kad paštininkas atvežė į grupę, perskaito adresą (rašomas tikrasis darželio adresas - miestas, gatvė, namas, darželio numeris, grupė). Dėžutėje randamas laiškas, kurio turinį mokytoja perskaito garsiai: į vaikus kreipiasi gyvūnai iš tolimosios Afrikos, jie pasakoja, koks klimatas jų gimtojoje vietoje ir liūdi, kad sniego nematė, bet girdėjo daug apie tai, koks nuostabus ir gražus reiškinys. Mokytojas klausia, kaip parodyti sniegą Afrikos gyventojams ir, vedant bei užuominomis, priveda prie minties, kad iš popieriaus galima pasidaryti snaiges ir išsiųsti jas paštu į Afriką.
Vaikams užduodama mįslė:
Esame žali kaip žolė
Mūsų daina: "Kva-kva" (varlės / varlės).
Mokytoja veda pokalbį su vaikinais: kokios spalvos varlės, kur jos dažniausiai gyvena, ką valgo. Rodo mokiniams paveikslėlį / plakatą, kuriame pavaizduota varlė pelkėje. Mokytoja sako, kad varlytei liūdna, kviečia vaikus jį nudžiuginti rodant judesių atlikimą Varlės kūno kultūros užsiėmime:
Pelkėje yra dvi draugės, dvi žalios varlės.
Išskalbtas anksti ryte, ištrintas rankšluosčiu,
Jie trypė kojomis, plojo rankomis,
Į dešinę, į kairę jie palinko ir grįžo atgal.
(Atlikite tinkamus judesius).
Tačiau mokytojas pastebi, kad varlytei vis dar liūdna, nes jis pelkėje vienas, ir veda vaikinus mintis, kad jie gali pagaminti popierines varles ir jas iškabinti ant plakato.

Darbų nurodytomis užsiėmimų temomis pavyzdžiai

Konstrukcija iš popieriaus juostelių Statyba iš popieriaus juostelių Konstrukcija iš popieriaus juostelių plokštumoje Popieriaus konstrukcija naudojant origami techniką

Pamokos santrauka vidurinei grupei apie popieriaus dizainą

Kiekvienai pamokai mokytojas turi sudaryti išsamią pamokos santrauką. Tikslai ir uždaviniai turi atitikti amžių ir individualios savybės vaikai. Vizualinių ir techninės medžiagos auklėtojas, taip pat tos medžiagos ir priemonės, kurias naudos vaikai. Tada turėtumėte apibūdinti pamokos eigą. Visa tai būtina norint išanalizuoti po pamokos: kokie momentai pavyko, kas nepasiteisino, kas pedagoginės technikos buvo veiksmingi, kas sukėlė vaikų susidomėjimą, kas tai buvo emocinė būklė kiekviename pamokos etape.

Laikinas pamokos planas

Statybos klasės trukmė vidurinėje grupėje – 15–20 min.

  1. Organizacinis momentas 1 minutė.
  2. Motyvuojantis etapas 3-5 min.
  3. Mokytojas 2-3 minutes parodo darbo metodus.
  4. Savarankiškas mokinių darbas 6-8 min.
  5. Darbų demonstravimas, diskusija 2 min.
  6. Apibendrinant 1 min.

Tikslų ir uždavinių nustatymas

Tikslai ir uždaviniai turi būti konkretūs, juos nustato pedagogas pagal pamokoje įgytus įgūdžius, kurie būtini dirbant su tam tikrais šablonais ir atlikimo technika. Apsvarstykite tikslų ir uždavinių galimybes, naudodami pavyzdžius su konkrečiais darbo metodais:

Pamokos tema Tikslas Užduotys Užduoties atlikimo technika
"Tiltai" Kurkite amatus naudodami popierines geometrines figūras. - objektų analizės mokymas;
- gebėjimo sukurti pastatą, naudojant paruoštas formas, ugdymas;
- erdvinio mąstymo ir projektavimo įgūdžių ugdymas.
Pastato statyba naudojant kartonines figūras (kubas, "plyta", "baras", cilindras).
"Pavasario stebuklai" Gėlių gamyba iš popieriaus juostelių. - erdvinio ir dizaino mąstymo ugdymas;
- gebėjimo derinti ugdymas;
- estetinio skonio ugdymas.
Popieriaus juostelių klijavimas, norint sukurti "žiedlapius", sujungiant juos į gėlę, naudojant vidurį.

Pamokos „Mūsų pavasario upelis“ santrauka.
Autoriai: Petrukhina A.V. pedagogė, Tatarkina Yu.V.

Veikla Žaismingas, produktyvus, edukacinis ir tiriamasis.
Tikslai Darbo su popieriumi įgūdžių įtvirtinimas, dėmesingumo, reagavimo ugdymas, bendravimo kultūros ugdymas komandoje.
Numatomas rezultatas Gebėjimas suprojektuoti popierinę valtį, teigiamas ir aktyvi sąveika su visais kūrybinio proceso dalyviais.
Naudotos medžiagos vatmano popierius su upelio atvaizdu, popieriaus lapai, klijai su šepečiais, šluostės ir skudurai darbo vietos valymui.
Pamokos eiga Mokytoja veda pokalbį su vaikinais: koks metų laikas (pavasaris), įvardinkite pavasario mėnesius, koks dabar mėnuo, koks šiandien oras gatvėje.
Naudojant vaizdinę medžiagą: mokytojas ant lentos pakabina piešimo popierių su upelio atvaizdu, prašo pafantazuoti, ką jie darytų eidami, pamatę tokį upelį. Siūlo papuošti paveikslą popierinėmis valtelėmis.
Mokytojas tiesiogiai demonstruoja veiksmus kuriant valtį.
Vaikai patys kartoja parodytus veiksmus.

Fizinis lavinimas:
Meška išlipo iš duobės,
Apsižvalgė aplink slenkstį (pasuka iš kairės į dešinę)
Jis išsitempė iš miego. (ištieskite rankas aukštyn)
Pavasaris vėl atėjo pas mus. (galvos pasukimas)
Norėdami greitai įgyti jėgų
Meška pasuko galvą.
Pasviro pirmyn ir atgal (pasilenkia pirmyn ir atgal)
Čia jis vaikšto per mišką. (pakrypsta dešinė ranka liesti
kairė koja ir atvirkščiai)
Meška ieško šaknų
Ir supuvę kelmai.
Pagaliau lokys pavalgė
Ir jis atsisėdo ant rąsto. Vaikai atsisėda.

Mokytoja dėkoja vaikams už nuveiktus darbus ir kviečia visus savo valtimi papuošti upelį.

Pamokos „Būdelė šuniui“ santrauka.
Sukurkite popierinį amatą naudodami naują dizaino metodą - sulankstykite popierių per pusę. Užduotys - popierinių amatų analizės mokymas (amato dalių parinkimas, jų vieta plokštumoje ir vienas kito atžvilgiu);
- išmokti lankstyti popieriaus lapą;
- išmokti sukurti ovalą apvalinant kvadrato kampus;
- tikslumo ugdymas. medžiagų Balto popieriaus lapas, rudo popieriaus juostelė, kvadratinis juodo popieriaus lapas, klijai, teptukas, žirklės, šunų figūrėlės, šluostė, skudurėlis. Pamokos eiga Žaidimas su kamuoliu „Kas kokiame name gyvena“:
Vaikai tampa ratu, mokytojas yra centre. Mokytojas meta kamuolį vienam iš mokinių, įvardindamas gyvūną ar paukštį, vaiko užduotis – pasakyti, kur šis gyvūnas gyvena. Tada vaikas meta kamuolį kitam mokiniui, pavadindamas kitą gyvūną ir pan.

Mokytojas parodo vaikams paruoštą popieriaus kabiną, moko analizuoti popieriaus konstrukciją, pasitelkdamas pagrindinius klausimus.
Tiesioginis popierinio stendo kūrimo žingsnių demonstravimas.

Fizkultminutka.
Vienas – atsikelk, išsitiesk, (Išsitempęs.)
Du - sulenkite, ištiesinkite, (Sulenkta nugara, rankos ant diržo.)
Trys – trys plojimai rankomis, (ploja.)
Trys galvos linktelėjimai. (Galvos judesiai.)
Keturios - rankos platesnės, (rankos į šonus.)
Penki – mojuokite rankomis (Mahi rankos.)
Šeši – vėl atsisėskite. (Atsisėskite.)

Savarankiškas mokinių atlikimas, norint sukurti kabiną iš popieriaus.
Baigtų darbų demonstravimas ir aptarimas.
Laikas žaisti su popieriniais amatais ir šunų figūrėlėmis.

Pamokos „Juokingi sniego seneliai“ santrauka.
Sužinokite, kaip gaminti popierines servetėles. Užduotys - žinių apie žiemą ir jos reiškinius įtvirtinimas, mokinių žodyno plėtimas;
- dėstyti orientaciją lėktuve;
- įtvirtinti įgūdžius naudotis žirklėmis ir klijais;
- konstruktyvaus mąstymo ugdymas;
- tikslumo ugdymas. medžiagų Rėmas su Kalėdų eglutės atvaizdu. Paveikslėliai, kuriuose vaizduojamas Kalėdų Senelis, Snieguolė, sniego senis, tauras ir Sniego karalienė. Ledo kubeliai iš popieriaus. Sniego senelių atvaizdai skirtingomis pozomis su skirtingomis veido išraiškomis. Žirklės ir klijai, klijų teptukai, popieriaus ruošiniai sniego seniams ir jų dekoracijoms pjaustyti. Pamokos eiga Pamokos pradžioje ant lentos kabo penki paveikslėliai, padengti ledo lytimis. Mokytoja kviečia vaikus aplankyti sniego karalystę. Vyksta pokalbis apie žiemą, šio metų laiko ypatumus.
Vaikinai susipažįsta su sniego karalystės gyventojais (jų atvaizdai buvo paslėpti po ledu): Kalėdų Seneliu, Snieguočiu, Jaučiu, Sniego karaliene, Sniego seneliu. Mokytojas gali įminti preliminarias mįsles apie šiuos personažus.
Staigmena: į kambarį ateina sniego senelis. Ji liūdi ir sako, kad turėjo didelę žiemą (rodo nuotrauką), bet visi sniego seneliai paliko metų pradžioje, atėjus pavasariui. Auklėtojos vaikinai nusprendžia sukurti sniego moteriai sniego senelius.
Fizkulminutka.
Parodykite mokytojui žingsnius, kaip sukurti sniego senį iš servetėlių.
Mokinių kartojimas.
Baigę darbą palikite sniego senius išdžiūti.
Vaikai šiuo metu žaidžia su Sniego seneliu žaidime „Surink sniego senį“ (renka sniego senius iš atskirų dalių).
Vaikinai įteikia Sniego moteriai popierinius sniego senelius, atsisveikina.

Origami rato programa vidurinėje grupėje

Origami rato programa turėtų turėti meninę ir estetinę orientaciją. Jos aktualumas – sudaryti sąlygas visapusiškam ikimokyklinuko asmenybės ugdymui, supažindinti su kultūros vertybėmis, kurti pažintinės ir kūrybinės veiklos motyvaciją, įgyvendinti pozityvią mokytojo, mokinių ir jų tėvų sąveiką.

Kūrybinis origami „Ladybug“ kūrimo procesas

Programos tikslas

Intelektinis ir estetinis mokinių vystymasis įvaldant dizaino iš popieriaus techniką – origami.

Užduotys

  • išmanyti pagrindines geometrijos (apskritimo, kvadrato, trikampio, taško, linijos, kampo, kraštinės, viršūnės ir kt.) ir origami formų sąvokas;
  • išmokti dirbti su popieriumi;
  • išmokti kurti kompoziciją;
  • išmokti vykdyti žodinius nurodymus;
  • lavinti rankų ir akių smulkiąją motoriką;
  • dėmesio, konstruktyvaus ir erdvinio mąstymo aktyvinimas;
  • atminties vystymasis;
  • vaizduotės ir kūrybinių gebėjimų ugdymas;
  • tikslumo, pagarbos medžiagai ugdymas, švaros ir tvarkos palaikymas darbo vietoje;
  • darbo ir bendravimo kultūros kolektyve formavimas.

Origami rate mokiniai yra užimti pogrupiuose po 8-10 žmonių. Sesija trunka 20-25 minutes ir vyksta kartą per savaitę. Būrelio darbo dėka rengiamos vaikų darbų parodos.

Vidurinės grupės origami rato temų kartoteka

Pamokos tema Popieriaus dizaino įgūdžių įsisavinimas ir/ar įtvirtinimas
"Brangioji" - kvadrato lenkimas įstrižai,
- rasti vidurį
- kvadrato kampų lenkimas iki vidurio.
"Drugelis" - sukurti trikampį iš kvadrato,
- kampų lenkimas įvairiomis kryptimis.
"Kalėdų eglutės žaislas" - apskritimo lenkimas per pusę,
- rasti vidurį
- figūrėlių dalių klijavimas.
- popieriaus lankstymas įvairiomis kryptimis,
- dirbti su klijais.
- kvadrato sulankstymas keturiais,
- darbas su žirklėmis.
"Žuvis" - trikampio gavimas iš popieriaus kvadrato,
- darbas su žirklėmis.
- gauti trikampį,
- trikampio dalių lenkimas ir išvertimas.
"Skirtukas" - sulankstomas Pagrindinė forma"saldainiai".
- pagrindo formos sulankstymas " aitvaras».

Origami užsiėmimų schemos ir darbų pavyzdžiai nuotraukoje

Atmintinė Origami srauto lapas Origami srauto lapas Origami srauto lapas Origami srauto lapas Kolektyvinis darbas dviejų origami elementų amatas Darbų pavyzdžiai Darbų pavyzdžiai Aitvaro formos lankstymas, modulių sujungimas Kolektyvinis darbas

Įdomios idėjos ir dizaino schemos vidurinėje grupėje.

Kad padidėtų susidomėjimas vaizdine veikla, pedagogas turėtų į klasę pristatyti žaidimo elementą, įtraukti į naudojimą netradicines medžiagas ir pasiūlyti kurti amatus, kurie turėtų praktinę paskirtį.

Klasės darbų šablonai

Iškirpkite ir priklijuokite šabloną Origami diagramos konstravimo instrukcijos Origami diagramos schemos Statybos instrukcijos Statybos instrukcijos Nustebinkite namo statybos instrukcijos Dizaino idėjos lėlių baldai iš degtukų dėžučių Projektavimo instrukcijos Idėja sukurti galvos apdangalą lėlei Idėja sukurti galvos apdangalą lėlei Origami diagrama

Baigtų darbų pavyzdžiai

Popieriaus konstrukcijos, naudojant degtukų dėžutes, pavyzdys. Amatas gali būti naudojamas žaidime arba kuriant projektą pagal taisykles saugumas kelyje Popieriaus konstrukcijos pavyzdys Popieriaus konstrukcijos pavyzdys Popieriaus šerdies konstrukcijos pavyzdys Popieriaus konstrukcijos pavyzdys. Pakabukai gali papuošti kambarį, langą, Kalėdų eglutė Konstravimo pavyzdys naudojant pieno maišelį Konstravimo iš popieriaus pavyzdys. Kūrinys atviruko pavidalu išduodamas mamai kovo 8 d Neįprastas amatas uždaras Išlankstytas Konstrukcijos pavyzdys su kartonine rankove Konstravimo pavyzdys su popieriumi. Kolektyvinis darbas. Žibintų girlianda papuoš kambarį šventei Popieriaus dizaino pavyzdys. Ant lango galima pakabinti paukščiukus Konstravimo pavyzdys naudojant kartoninę rankovę Konstravimo iš popieriaus pavyzdys. Krepšelį galima užpildyti popierinėmis gėlėmis Konstravimo pavyzdys naudojant degtukų dėžutę bazėje Konstravimo pavyzdys iš atliekų (degtukų dėžutės, ledų lazdelės) Konstravimo pavyzdys naudojant kartoninę rankovę Konstravimo iš popieriaus pavyzdys. Kolektyvinis darbas. Girlianda iš vėliavėlių naudojama papuošti kambarį ar Kalėdų eglutę Naujųjų metų vakarėliui Popieriaus dizaino pavyzdys. Amatai gali būti naudojami kuriant komandinį darbą arba žaidžiant su gyvūnų figūrėlėmis Konstrukcijos iš degtukų dėžučių pavyzdys. Amatas gali būti naudojamas žaidime su lėlėmis Konstravimo iš degtukų dėžučių pavyzdys. Amatas gali būti naudojamas žaidime su lėlėmis Popierinės konstrukcijos pavyzdys Popierinės konstrukcijos pavyzdys Popierinės konstrukcijos pavyzdys. Amatai gali būti naudojami papuošti kambarį pavasario šventei

„Paukščių namelio kūrimas“ (Komandinis darbas)

Integracija:„Bendravimas“, „Žinios“, „ Grožinė literatūra».

Tikslas: plėtra pažintiniai interesai vaikai formuoja holistinį pasaulio vaizdą.

Užduotys: toliau palengvinti priėmimą sulankstyti popierių per pusę, įstrižai. Pataisykite apskritimo iš kvadrato pjovimo žirklėmis techniką. Skatinkite gebėjimą atlikti singlą komandinis darbas.

Lavinti atmintį, mąstymą, smulkiąją rankų motoriką, kompozicinius daiktų išdėstymo įgūdžius.

Įtvirtinti vaikų žinias apie migruojančių paukščių, pavasario ženklai.

Didinkite susidomėjimą paukščiais, rūpestingą požiūrį į juos.

Veiklos priemonės: Klijai, šepetys, stovas, šluostė, žirklės.

Tamsintas popierius su pieštu medžiu. Stačiakampis skirtinga spalva kurio dydis 6x13cm (siena), kvadratas 6x6cm (stogas), stačiakampis 1x3cm (ešerys), apskritimas 2,5cm skersmens (langas)

Muzika (giedantys paukščiai).

Organizacijos forma: priekinis

Klasės tipas: dirbtuvės

Preliminarus darbas: stebėjimai pasivaikščiojant, žiūrint į paukščių namelį, mokantis poezijos. Pokalbis apie pavasario paukščius (iš namų atsineškite iškirptus paukščius)

Renginio eiga: Vaikai sėdi ant kilimėlio, paukščiai gieda, mokytoja užmeta mįslę.

Pedagogas: Išaušta anksti rytas

Tuščiaviduriai šen bei ten

Upelis teka kaip krioklys

Starkiai skrenda į paukščių namelį

Lašeliai skamba po stogais

Lova pakilo meškiukas su egle

Saulė visus glosto šiluma

Kas žino šį sezoną? (Pavasaris)

Pedagogas: Gerai padaryta! Kaip tu atspėjai?

Vaikai: Saulė šviečia, starkiai atkeliavo, meška pabudo, upelis triukšmauja.

Pedagogas: Teisingai. Kas pas mus ateina pavasarį iš pietų?

Vaikai: Paukščiai.

Mokytojas: Kokius paukščius pažįsti?

Vaikai: Uogos, starkiai, kregždės, laukinės antys ir žąsys.

Pedagogas: Paukščiai yra mūsų draugai. Jie kovoja su kenkėjais ir apsaugo mūsų pasėlius nuo sunaikinimo. Turime juos saugoti ir jais rūpintis. Paukščiai kuria lizdus ir augina jauniklius. Kur gyvena starkis?

Vaikai: Jis gyvena paukščių namelyje.

Pedagogas: O kas stato namą starkiams?

Vaikai: Vyras.

Auklėtoja: rodo padėklą su raižytais paukščiais.

Šiandien atnešei paukščių. Kur gyvens mūsų draugai? Kur jie išperės savo jauniklius? ka daryti vaikinai? Kaip galime padėti paukščiams?

Vaikai: turime padaryti jiems namelius paukščiams.

Pedagogas: Ar padėsite sukurti paukščių namelius?

Pedagogas: Ant jo pastatysime savo paukščių namelius didelis medis kur gyvens mūsų draugai. Gausime visą vaizdą. Pakabinsime rūbinėje. Visi žiūrės, kad žavėtųsi mūsų darbais. Visi bus nusiteikę pavasariui.

Iš ko pagamintas paukščių namelis?

Vaikai: namai, stogai, langai, ešeriai.

Pedagogas: Teisingai. Atrodo kaip namas su stogu ir langu. Jis apvalus, kad paukščiai lengvai skraidytų ir nesibraižytų.

Mokytojas: Laikas pailsėti.

Vienas-du (padarykite du plojimus).

Lašai skamba (du kartus pataikyti rodomasis pirštas viena ranka ant kitos delnų).

Trys-keturi (padarykite du plojimus).

Dainavome (2 kartus prispaudžia delnus prie krūtinės).

Penki-šeši (padarykite du plojimus).

Skrenda varnėnai, link mūsų skrenda pavasario pasiuntiniai (mojuoja sukryžiuotomis rankomis).

Septyni aštuoni (padarykite du plojimus).

Dainos liejasi (ištiesk rankas į priekį).

Devyni-dešimt (padaryk du plojimus).

Visi juokiasi (pakelia rankas į viršų).

Vaikai sėdi prie stalų.

Pedagogas: Iš ko geometrinė figūra pastatyti namą?

Vaikai: Iš stačiakampio.

Pedagogas: kokia geometrinė figūra yra stogas?

Vaikai: trikampis.

Pedagogas: Paukščių namelis yra įvairių spalvų. Aš turėsiu geltoną. Paimu stačiakampį, perlenkiu per pusę. Gavo namą.

Tada paimu kvadratą, lenkiu įstrižai (kampas į kampą). Turi stogą.

Langą darau iš mažo kvadrato. Imu žirkles, sklandžiai nupjaunu kvadrato kampus (pradedant nuo vienos pusės vidurio, kitos iki vidurio ir taip toliau ratu). Langas paruoštas.

Dabar sukursiu paukščių namelį. (namas, paskui stogas, per vidurį dedu langą, po langu ešerys). Aš klijuoju.

Kas padarė paukščių namelį, gali prieiti ir priklijuoti jį ant medžio.

Šauniai padirbėta! Kam buvo sukurti paukščių nameliai?

Vaikai: paukščiams, starkiams.

Pedagogas: Dabar mūsų paukščiai gali persikelti į savo namus.

Vaikai klijuoja savo paukštį.

Mokytojas: ką graži nuotrauka gavome. Dabar jis turi būti pakabintas rūbinėje.(Vaikai neša paveikslėlį ir pakabina).


Antonova Oksana Pavlovna

Kalendorius-teminis planavimas (vidutinis Grupė) ant...

Medžiagoje pateikiama tematika planavimas ant savaitęįjungta tema "Pavasaris" dėl vidurio grupėse. Jame planavimas apima bendrą suaugusiojo ir mokytojo veiklą (tiesiogiai švietėjišką veiklą ir švietėjišką veiklą ...

Nsportal.ru > Kalendorius-teminis

Kalendorius-teminis planavimas in vidurio grupė...

Kalendorius – teminis planavimas in vidurio grupė « Pavasaris“. Leksinė tema: « Pavasaris“. Baigiamasis renginys: vaikų darbelių paroda. Projektas: „Metų laikai“. Tikslas: Plėsti vaikų žinias apie aplinką; gebėjimas įžvelgti grožį pavasaris sezonas.

Xn--j1ahfl.xn > Kalendorius-teminis

Planavimas švietėjiškas darbas ant savaitę in vidurio...

Supažindinkite tėvus su tema savaites, pasiūlyti dalyvauti renkant medžiagą apie tema.Planavimasšvietėjiškas darbas in vidurio grupė « Pavasaris.Planai ir temos savaites in grupėse darželis.

Maam.ru > Planavimas

Kalendorius-teminis planavimas in vidurio grupė.

Kalendorius-teminis planavimas in vidurio grupė. Teminė savaitė "Pavasaris".2. Pakvieskite tėvelius dalyvauti papildant sporto kampelį grupė.Veiklos pobūdis: konstruktyvus-modelis. Tema: raktažolės ( statyba iš šiukšlių...

Infourok.ru > Kalendorius-teminis

Teminė planą in vidurio grupė"Mums Pavasaris vaikščioti...“

Planuoti ant 4 savaitę kovo mėn.Ikimokyklinis ugdymas. Planavimas. Teminė planą in vidurio grupė"Mums Pavasaris eina šiltais žingsniais." L.V. Kutsakova" Užsiėmimai in statybaStatybinė medžiaga in vidurio grupė darželis“ p.

Kopilkaurokov.ru > Teminis planas in

Kalendorius-teminis planavimas vaikams vidurio...

Tema: « Pavasaris- raudona, ji atėjo pas mus į svečius. Užduotys: - Prisidėti prie idėjų apie pavasaris kaip metų laikai; apie gyvenimąKalendoriaus tematika planavimas in vidurio grupė « Sveikas maistas» Kalendorių tematika planavimas in vidurio grupė.

Maam.com > Kalendorius-teminis

Kalendorius planą ant Balandis, vidutinis Grupė, 1 savaitė

CalendarnyiPlan.com > Kalendoriaus planas

Kalendorius-teminis planavimas in vidurio grupė ant...

Statyba pavyzdžiu (šunų namelis) Pokalbis ant tema « Pavasaris»: atskleiskite vaikų lygį. Patikslinkite charakteristikas pavasaris; atskleisti Statyti tiltą zuikiui – toliau mankštinkitės statydami tiltus, apmąstydami projektavimas jų pristatymus.

dohcolonoc.com > Kalendorius-teminis

Teminė planavimas. Tema Pavasaris.

Multiurok.ru > Teminiai

Kompleksinis-teminis planavimas edukacinis...

Kompleksinis-teminis planavimas tema. "Sveiki, Pavasaris pavasaris

Detsad-183.ucoz.ru > Kompleksinis-teminis

Kompleksinis-teminis planavimas edukacinis...

Kompleksinis-teminis planavimas švietėjiška veiklaįjungta tema. "Sveiki, Pavasaris- raudona!" Tikslas: formuoti vaikams apibendrintas idėjas apie pavasaris ir sezoniniai gamtos pokyčiai, augalų ir gyvūnų prisitaikymas prie gamtos pokyčių.

Detsad-183.ucoz.ru > Kompleksinis-teminis

Kalendorius-teminis planavimas pagal GEF in vidurio...

Kalendorius – teminis planavimas pagal GEF in vidurio grupė Tema savaites: « Pavasaris'veikla Rytinė mankšta. Pokalbis" Pavasaris- pavasario paukštis". Išsiaiškinkite ir apibendrinkite vaikų mintis apie būdingus bruožus pavasaris, plėsti vaikų žinias...

Portalpedagoga.ru > Kalendorius-teminis

kalendorius planavimas ant Kovas in vidurio grupė

kalendorius planavimas ant kiekvieną dieną in vidurio grupė.Tema: "Apibūdinimas pavasaris. Paukštis". Tikslas: patikslinti ir susisteminti vaikų žinias apie charakteristikos pavasaris Tikslas: žodyno aktyvinimas. Statyba iš atliekų „Vaza mamai“.

> planavimas

kalendorius planavimasįjungta statyba in vidurio...

Tema"zoologijos sodas" ( statyba remiantis atliekomis). Tikslas. Išmokite naudotis projektavimas didelės formos (kartonasPerspective planavimas in vidurio grupė susipažinimas su profesijomis. Pamokos santrauka statyba in vidurio...

Vscolu.ru > planavimas

Planavimas ant savaitęįjungta tema"Mes susitinkame pavasaris...“ – Žinios

Kalendorius-teminis planavimasįjungta tema"Mes susitinkame pavasaris ir plunksniniai draugai" buvo sukurta pagal Federalinio valstybinio švietimo standarto reikalavimus. Skirta pedagogams vidurio grupėse. AT planavimas vaikų užsiėmimai, integracija...

Znanio.ru > Savaitės planavimas

Statyba iš popieriaus in vidurio grupė(įskaitant...)

Statyba- tai yra objektų ar dalių išdėstymo tam tikra tvarka procesas. 2.7.3 Kortelės failas temomis origami puodelis in vidurio grupė. 2.7.4 Origami ir laikino praktikavimo schemos planą pamokos. Pamokos trukmė statyba in vidurio grupė Pamoka trunka 20–25 minutes ir vyksta kiekvieną kartą savaitę.

Shkolabuduschego.ru > popieriaus konstrukcija

Teminė planavimas in vidurio grupė"Mums...

Perspektyva ir kalendorius planus in vidurio grupė.Teminis planavimas in vidurio grupė"Mums Pavasaris pasivaikščiojimai“ atsižvelgiant į federalinį išsilavinimo standartą. Temapavasaris reiškiniai gamtoje. Tikslas. Sukurkite metų laikų idėją Pavasaris), sezonų ir...

Prodlenka.org > Teminis planavimas

daug žadantis planavimas (Pavasaris) vidutinis Grupė.

Patarimai pedagogams. daug žadantis planavimas (Pavasaris) vidutinis Grupė.Integruoja tema perida. Veiklos rūšis, tema ir medžiagas. Tikslai ir uždaviniai. Kovo mėn. (3 savaitė). Pavasaris. Meninis ir estetinis vystymas(piešimas)Dekoratyvinis piešimas...

Moi-detsad.ru > Daug žadantis

daug žadantis planavimas | vidutinis Grupė

« Pavasaris, Pavasaris, ateik čia ”Mokyk: – stebėk pirmuosius ženklus pavasaris: lašai, vanduo aplinkui, saulės spindėjimas; - ištirti pumpurus ant medžių; - klausytis lašo dainos; - pavadinkite svetainėje augančius medžius Gėlės ant palangės Išmokite pažvelgti į kambarines gėles ...

Ds-olenenok.ucoz.ru > Daug žadantis

Kompleksinis – teminis planavimas in vidurio grupė.

Diena savaites. Režimas. Bendra suaugusiojo ir vaikų veikla, atsižvelgiant į rytinį pasisveikinimą, kuriant džiugią atmosferą grupė. Skelbimas temos blokas.Atsižvelgiant į albumą „Paukščiai“. centras" Statyba» - Statyba iš kubelių...

Gym1534uz.mskobr.ru > Kompleksinis – teminis

Kompleksinis-teminis planavimas ant 2016-2017 in vidurio...

Kompleksinis – teminis planavimas ant 2016-2017 m in vidurio grupė Nr.3 Blokas: „Sudie, vasara! Savitarna ir elementarūs buities darbai. Statybaskirtinga medžiaga. P.i. „Drąsūs vaikinai“, „Humpty - Dumpty“, „Mikli pora“

Konkurs-dlya-pedagogov.info > Kompleksinis-teminis

Planavimas ugdymo procesas...

Mbdou50.ru > Planavimas

Apytikslė tematika planavimas in vidurio grupė ant...

Įkeliama...Įkeliama...